• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fuji&Moss garden

w-rig

VIP kertész
Eljött az idő, akvárium nélkül nem érzem jól magam. Márciusban időlegesen felhagytam a kertészkedéssel, de rá kellett ébrednem, valami zöldnek lennie kell! Így karácsony táján van némi időm, és energiám, és jól átgondolva , mármint mekkora aki, az ami az időmbe belefér, úgy határoztam elindítok egy 35 literes akváriumot.
A lényeg, hogy kis időráfordítással, egyszerűen tartható növényekkel low-tech medence! Aztán telefon Nigro papának, /este fél tízkor :nailbiting::whistle:o_O/ akinek hatalmas köszönet a segítségért , a nagy karácsonyi fennforgás közepén türelemmel viselte határozatlanságom, és kérdésáradatom tömkelegét, és aki végül hozzásegített a végső döntés meghozatalában, illetve az alapanyagok szakszerű kiválogatásában!
-Mivel a csomi csak ma érkezik meg, így amíg türelmetlenül várakozok, gondoltam elindítom a naplót, a száraz adatok közlése történjen meg, ez úgy is a legérdektelenebb része.
Aztán történt némi fordulat, mert eszembe jutott, a múltból maradtak Co2 dolgaim, reduktor, 2Kg tüó. palack stb.. csak difit, meg csövet kell vennem, így lesz benne az is! Kicsit érdekes lesz, mert 22W a világítás, tehát low-high-tech a végeredmény! Természetesen lágy vizes lesz, az aki mérete miatt, felesleges lenne RO.-t vennem, a tőlünk 500 méterre lévő műveseállomáson szerzem be a szükséges RO-vizet talán a 20L a cserékhez kb 200Ft.
Szóval semmi extra, és ahogy a neve is utal rá fuji kövek, meg sok-sok moha, 1 tő crypto, meg 1 tő sagitaria dobja fel a hangulatot és kész! Az élővilág? Elképzelhető, hogy csak garnélák lesznek, még bizonytalan vagyok e téren, mivel nem tudom mekkora hely marad a halacsok számára.

Szóval mára ennyi, mert csak péntek este fogom összelegózni, úgyhogy képeket csak akkor láttok. Mivel még én sem tudom mi lapul a csomiban /mármint a kövek/ így semmi konkrétat nem tudok írni az elrendezésről.

Legyetek türelemmel;):)!

No akkor a szokásos:
Az üveg hagyományos , szabvány méretű 35 literes.
Talajnak:Environment Aquarium Soil aljzat - 4L most csak 5800 Ft - Green Aqua ezt!
Dekoráció: Fuji kő most csak 1500 Ft - Green Aqua kb 5Kg
Szűrés:Eheim2211 Substrat-Pro-val töltve. Ez adott volt.
Világítás: 22W PC 8000K No-name armatúrába-ez is adott volt,/de legalább az íróasztalomon egyel kevesebb kacat:D./ viszont pont passzol az akira, csak a fényforrást kellett cserélnem benne!

Növény.-ek:)!
Green Aqua Sagittaria Subulata - zselés most csak 990 Ft - Green Aqua
Green Aqua Cryptocoryne Petchii Pink - zselés most csak 990 Ft - Green Aqua
Vesicularia ferriei Weeping TC most csak 1500 Ft - Green Aqua -Super Glue-val rögzítve a kövekhez!!!

Tápozás: Tropica Premium növénytáp - 125 ml most csak 1990 Ft - Green Aqua + Co2 nagynyomású difivel beoldva!

Szóval láthatjátok semmi extra, de bízom benne a látvány azért pazarabb lesz.

Köszi, ha végigolvastátok, amint kész az aki :snaphappy:, és gyönyörködhettek, vagy cinkelhettek a látvány miatt:ROFLMAO:!Ami kimarad az vagy nincs, vagy elfelejtettem, ha kérdeztek talán nekem is eszembe jut , mi is kellett volna még!

Üdv:w-rig
 
Kíváncsian várom milyen karácsonyi meglepi lesz ebből ! (y)

Hidd el én is:ROFLMAO:! Azt se tudom milyen köveket pakolt Nigro papa, tehát gőzöm sincs mit építhetek!! De ez így lesz jó, várom a péntek esti legózást:whistle:
 
2Kg tüó. palack
Bocs hogy itt kérdezek rá de a gondolat most ötlött a fejembe:
ezt a tűzoltó palackot hogy kell elképzeljem,mert ugyebár a nyomó kallantyú ezeken a palackokon rajta van.Ezt folyamatosan le kell szorítani valamivel
működés közben,és a nyomáscsökkentő meg megoldja a többit ?
 
Bocs hogy itt kérdezek rá de a gondolat most ötlött a fejembe:
ezt a tűzoltó palackot hogy kell elképzeljem,mert ugyebár a nyomó kallantyú ezeken a palackokon rajta van.Ezt folyamatosan le kell szorítani valamivel
működés közben,és a nyomáscsökkentő meg megoldja a többit ?
Igen, a "nyomó kallantyút kifúrom, majd egy M8-as csavarral és egy szárnyasanyával összehúzatom, tehát "lenyomva tartom" aztán a reduktor+tűszelep végzi a dolgát!
 
Szia!

Kíváncsian várom, hogy mi lesz a projektből!
A tropica premium mellé nem tervezel kiegészítő tápozást? (tropica spec, kálium-foszfát, vagy ilyesmi)
 
Szia!

Kíváncsian várom, hogy mi lesz a projektből!
A tropica premium mellé nem tervezel kiegészítő tápozást? (tropica spec, kálium-foszfát, vagy ilyesmi)

Szia!

Kísérleti jelleggel marad, aztán vagy váltok, vagy adagolok foszfátot, meglátjuk mit mutatnak a növények. Am,úgy se valami túl igényes növények lesznek, a világítás is low-tech-így a co2 se lesz maxon adagolva, , nem akartam egy csúcsra járatott akit, sőt, co2 se terveztem, aztán azért a kisördög nyert így az is lesz,úgyhogy majd elválik.
 
Nem biztos,en mindig nagy figyelemmel olvasom,mert a reszletek mindig fontossak.

Fuji kövek?Hogy-hogy erre eset a välasztäsod?Amugy kitartäst az akihoz,es ne feled holnap mär pentek es jönnek a fotok!;)

Hát az úgy volt, hogy egyszerűen megtetszett, és ez passzol az elképzelésemhez, talán még annyi, hogy fuji köves akváriumot, nagyon keveset látok a fórumon.Szerintem, nagyon szép kő, tele izgalmas lehetőségekkel, és ha meglesz rá a szükséges szabadídőm, megpróbálom kiaknázni, ennek a pazar kőnek a "tehetségét".
Ami kicsit titkolt dolog, készülök egy nagy akváriumot építeni, ami most az időhiány, és a cégem bővülése miatti munkaáradat okán késik, és a terv Fuji kő, páfrányok, moha , kicsit "árnyékos sötét hatású" kompozíció! Ezért a Fuji-ra esett a választásom. Olyan japó erdei feelinget akarok!
 
Utoljára módosított:
kicsit "árnyékos sötét hatású"
Erdekes de ilyen akik valahogy nem igen vannak.Egy IALPC versenyre minenki egy vilägos,tele szinekkel,akit nevez.De az eletben sincs mindig tökeletes harmonia,neha egy kicsit sötetebb,szürkebb aki jol megvälasztot növenyekkel sokkal ütösebb tud lenni.Minden esetre en szurkolok.
 
Erdekes de ilyen akik valahogy nem igen vannak.Egy IALPC versenyre minenki egy vilägos,tele szinekkel,akit nevez.De az eletben sincs mindig tökeletes harmonia,neha egy kicsit sötetebb,szürkebb aki jol megvälasztot növenyekkel sokkal ütösebb tud lenni.Minden esetre en szurkolok.

Köszi, akkor Te is észrevetted amit én! Sok a rivaldafényben úszó, színes "szabvány" hangulatú medence. Nanem mintha ezek nem lennének gyönyörűek, de én pont a megnyugtató "sötétebb "hatásra vágyom. Rengeteget dolgozom erdőben, és imádom a hangulatát, a félárnyék, kicsit hűvös, de üde zöld pompájával egyszerűen elvarázsol. Szolidabb, természetközelibb hatásra vágyom, és amikor a nap végén megfáradva nyugovóra térek, vagy csak meggyújtom a pipámat, egy kellemes füstölgés valami nemes dohánnyal, szóval relax-hoz nekem ez kell!

Ha elképzeled, a sötét fuji-t a Bolbitis haragos zöld színét, pár élénk microsorum, néhány barnás, vagy bordó levelű krypto... egy viszonylag nyugodt csapathal mozgása.....
 
nap végén megfáradva nyugovóra térek, vagy csak meggyújtom a pipámat, egy kellemes füstölgés valami nemes dohánnyal, szóval relax-hoz nekem ez kell!
Hät igen.De velehogy amikor ezt olvastam egy HOBBIT jutot eszembe,ki a nap vegen egy jo fajta dohännyal leül a kandallo ele es pipäzik,es halkan dudolgat.:D
 
Hät igen.De velehogy amikor ezt olvastam egy HOBBIT jutot eszembe,ki a nap vegen egy jo fajta dohännyal leül a kandallo ele es pipäzik,es halkan dudolgat.:D

es halkan dudolgat.:D[/quote]

A nyugalom érdekében ez nem fog bekövetkezni:D
 
Megjött a csomi:)! A növények viszont megfagytak:(:(:(! Idióta futár!!! Megyek dühöngök, aztán majd jövök!
 
Viktor akkor mostanába én se rendeljek?Mert tőletek akartam....

Minden növényt alaposan becsomizunk, de ez nem mindig megoldás, mert a GLS raktárai nincsenek fűtve.
Karácsony előtt egymillió csomi van a GLS autókban is, van amelyik csomag több napig kering mire kiszállítják vagy esetleg a nap végén a hidegben jut hozzád.
Most is sok növényt szállítunk, de idén eddig 2 fagyás volt össz. Említettem már korábban, hogy ha most növényezne valaki, érdemes személyesen beszerezni a növényeket, mert az időjárás nem barátja a növényeknek. Ehhez nem kell -20 celsius fok sem.

A növények viszont megfagytak

Azért írj róla pár sort mi volt. Igyekszünk segíteni.
 
Back
Oldal tetejére