• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fridus akváriuma

Fridus

Nézelődő
Sziasztok!
Csütörtökön (szept.26.) raktam össze élet első növényes akváriumát. Segítségeteket, véleményeteket szeretném kérni!!! ;)
Van egy 25 literesem (40x22x25), milyen a legjobb szűrő? Most egy Claro 300 üzemel. Állítólag az élő növények miatt ne menjen egész nap a buborékoztató (vagy hogy hívjátok), sok lesz a vízben az oxigén, csak este menjen???! Tényleg dugjam be a szilikoncsövet?????? o_O (a boltos mondta) Talán ma nem annyira zavaros a vizem. Ez normális? Vagy nem megfelelő a szűrőm?
Vagy a világításom kevés?? Gyári tetőbe 11wattos, 2700K-s van. Jó ez? (nincs CO2-m, nem is akarok) Mennyit menjen?
2 napja raktam bele halakat is próbának, ill. garnélákat. A garnélák meg is haltak. Miért? :(
Nagyon amatőr, ügyetlen vagyok! :happy: Minden segítség jól jön!!!! Köszönöm! ;)
 
Sziasztok!
Csütörtökön (szept.26.) raktam össze élet első növényes akváriumát. Segítségeteket, véleményeteket szeretném kérni!!! ;)
Van egy 25 literesem (40x22x25), milyen a legjobb szűrő? Most egy Claro 300 üzemel. Állítólag az élő növények miatt ne menjen egész nap a buborékoztató (vagy hogy hívjátok), sok lesz a vízben az oxigén, csak este menjen???! Tényleg dugjam be a szilikoncsövet?????? o_O (a boltos mondta) Talán ma nem annyira zavaros a vizem. Ez normális? Vagy nem megfelelő a szűrőm?
Vagy a világításom kevés?? Gyári tetőbe 11wattos, 2700K-s van. Jó ez? (nincs CO2-m, nem is akarok) Mennyit menjen?
2 napja raktam bele halakat is próbának, ill. garnélákat. A garnélák meg is haltak. Miért? :(
Nagyon amatőr, ügyetlen vagyok! :happy: Minden segítség jól jön!!!! Köszönöm! ;)

Szia!
Nyiss egy naplót, mert nem ez a legmegfelelőbb topic az összes kérdésedre!
25 literbe mehetne egy külső szűrő, ha a belső cseréje a terved. Levegőztetés tényleg nem szükséges folyamatosan.
A legfontosabb: néhány napos akváriumba nem rakunk élő állatokat! Ki kell alakulnia egy baktériumkultúrának az akváriumban és a szűrőben, ami majd a káros anyagok lebontását végzi, mielőtt bekerülnek a lakók. Ez néhány hét lehet. A garnélák sajnálatos elhalálozásának ez lehetett az oka. Először is olvasgass sokat itt a fórumon!
Világításból a 11 W még nem is lenne rossz, bár 2700 K helyett jobb lenne 6500 K.
 
Köszönöm Lilla a válaszodat!!! Sok hasznos infóhoz jutottam! :)
Ha jól olvastam a "Regisztrációs korlátozások"-ban, akkor "legalább 25 fórum hozzászólás és 2 hétnek el kell telnie", vagy ez a naplóra nem vonatkozik (még nem próbáltam)?!?!
Sajnálom, hogy beleraktam az állatkákat, de most nem dobom ki Őket, ha minden jól megy még lehet, hogy a többi túléli. :)
A világítást több helyen olvastam, és a Te tanácsodra is, valószínű lecserélem egy 11W 6500K-ra.
A szűrővel meg nem tudom mi legyen?!
 
Köszönöm Lilla a válaszodat!!! Sok hasznos infóhoz jutottam! :)
Ha jól olvastam a "Regisztrációs korlátozások"-ban, akkor "legalább 25 fórum hozzászólás és 2 hétnek el kell telnie", vagy ez a naplóra nem vonatkozik (még nem próbáltam)?!?!
Sajnálom, hogy beleraktam az állatkákat, de most nem dobom ki Őket, ha minden jól megy még lehet, hogy a többi túléli. :)
A világítást több helyen olvastam, és a Te tanácsodra is, valószínű lecserélem egy 11W 6500K-ra.
A szűrővel meg nem tudom mi legyen?!

Gyári szetted van, ugye? Én is gyárival kezdtem, 54 liter, belső szűrő. Működhet belső szűrővel is, de gyakran kell takarítani. Jó lenne beletenni valamilyen biológiai szűrőanyagot is. Persze ezzel a vized nem lesz kristálytiszta, hosszútávon jobban jársz egy külső szűrővel. Ja, és adagolj baktériumkultúrát, az gyorsítja az akvárium beállását.
A naplónyitásról nem tudok nyilatkozni, próbáld meg!:)
 
Köszönöm Lilla a válaszodat!!! Sok hasznos infóhoz jutottam! :)
Ha jól olvastam a "Regisztrációs korlátozások"-ban, akkor "legalább 25 fórum hozzászólás és 2 hétnek el kell telnie", vagy ez a naplóra nem vonatkozik (még nem próbáltam)?!?!
Sajnálom, hogy beleraktam az állatkákat, de most nem dobom ki Őket, ha minden jól megy még lehet, hogy a többi túléli. :)
A világítást több helyen olvastam, és a Te tanácsodra is, valószínű lecserélem egy 11W 6500K-ra.
A szűrővel meg nem tudom mi legyen?!

A szurot jarasd, non-stop amig nincs masik es napi 30-50% vizcsereket csinalj a megmaradt lakok erdekeben eleinte, lehetoleg vizelokeszitovel kezelt/pihentetett csapvizzel (pl. aqutan es hasonlo tarsait hasznald, ezt kb. mindenhol kapsz)!
Figyelj arra, hogy minimalis mennyiseget etess!
 
Köszi a válaszod Lilla! :) Igen, gyári szettem van. De igyekszem beszerezni most egy külső szűrőt, és egy 11W 6500K-s izzót.
Baktériumkultúra?! :p Tyűű mik vannak. Húú Én nagyon kiscipőbe járok még! :D Itt-ott olvastam már róla, de pontosan nem tudom még, hogy miről is szól.
 
Köszönöm andrashodi, a Te válaszod, segítséged, tanácsod! :)
Vízelőkészítő? Én úgy gondoltam ion cserélt lágyított vízzel töltöm fel az akváriumom (Tescoba vettük). Ez nem jó???? o_O
 
Köszönöm andrashodi, a Te válaszod, segítséged, tanácsod! :)
Vízelőkészítő? Én úgy gondoltam ion cserélt lágyított vízzel töltöm fel az akváriumom (Tescoba vettük). Ez nem jó???? o_O
Szia!
Ha RC garnéláid vannak, akkor azok nem igénylik a lágy vizet, de ha mégis azt öntenél bele, akkor azt is felesben szoktuk cserélni, fele lágyvíz, fele csapvíz. A beleöntött csapvízhez viszont kell használni vízelőkészítőt!
 
Legelöször nekem is 25 literes volt gyári kiegészitökkel az elsö az volt hogy a szüröt kicseréltem eheim 2008 asra de ugy a jo ahogy az elödök mondták mert a külsöszürö az lenne a megoldás . a sera bio nitrivec a baktérium kultura.az aquatan a vizelökészitő amit biztos kapsz . a növények amiket beleraksz azok kevés fényigényüek legyenek. nekem abba a cryptokorine unduláta és a mikrosorum ami nagyon bevált. de probálj a green aquátol rendelni mert ott biztos nincs beteg növény ami beviszi az akiba a betegséget..sok sikert
 
Szia!
Ha RC garnéláid vannak, akkor azok nem igénylik a lágy vizet, de ha mégis azt öntenél bele, akkor azt is felesben szoktuk cserélni, fele lágyvíz, fele csapvíz. A beleöntött csapvízhez viszont kell használni vízelőkészítőt!

Köszönöm a válaszod!!!!
Már sajnos nincs semmilyen garnélám, mert elhaláloztak! :(
Ma délelőtt megcsináltam a vízcserét (50%), de csak lágy vizet öntöttem vissza és tettem a vízbe Florenát is. Remélem nem gond!?!?
Plusz a zokásosLiqui Carbot-t. Ügyes voltam? :p :D :oops:
 
Legelöször nekem is 25 literes volt gyári kiegészitökkel az elsö az volt hogy a szüröt kicseréltem eheim 2008 asra de ugy a jo ahogy az elödök mondták mert a külsöszürö az lenne a megoldás . a sera bio nitrivec a baktérium kultura.az aquatan a vizelökészitő amit biztos kapsz . a növények amiket beleraksz azok kevés fényigényüek legyenek. nekem abba a cryptokorine unduláta és a mikrosorum ami nagyon bevált. de probálj a green aquátol rendelni mert ott biztos nincs beteg növény ami beviszi az akiba a betegséget..sok sikert

Köszönöm Neked is ezt a sok-sok hasznos infót!!! ;)
Még ma, de ha nem jön össze holnap utána járok, hogy milyen külső szűrőket lehet nálunk kapni és igyekszem egy Eheim 2008-ast beszerezni, ha ez valóban jó lesz az Enyémbe(?). ÉS a baktérium kultúrát sem felejtem el. :)
Most még megvárom, hogy az Én növényeim mennyire fogják bírni és ha nem, akkor utána a Te tanácsod alapján beszerzem az újakat. :)
 
Ezt nem hiszem el! Nem értem! :D
Ki volt az a Kedves, aki csinált Nekem egy akváriumos Naplót???? HÁLÁS KÖSZÖNETEM!!!
Lilla! Hogy tudok képet feltölteni???? :)
 
Azt hét százát,itt egy földim!!!
Merre laksz?Ha gondolod folytathatjuk privátban,viszont akkor nekem kell írnom,mert Te nem tudsz még.
Nem akarsz valami nagyobb akival kezdeni?Olyan 50 liter körüliben már jól lehet pancsolni.:)
 
Azt hét százát,itt egy földim!!!
Merre laksz?Ha gondolod folytathatjuk privátban,viszont akkor nekem kell írnom,mert Te nem tudsz még.
Nem akarsz valami nagyobb akival kezdeni?Olyan 50 liter körüliben már jól lehet pancsolni.:)


Szió! Hát ez jó! Te is bajai vagy! Én az újvárosi lakótelepen lakom! És Te?
Nem, nem akarok nagyobbat. Már csak azért sem, mert már berendeztem a 22-t. Most ezzel kísérletezem, mint lelkes baziamatőr! :D
 
Back
Oldal tetejére