• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotók az akváriumon túlról

Simán azt hittem Kevin Costner parkolta le a cangát valamelyik filmből :)
Mesélhetnél azért erről a bringáról kicsit ha lesz időd. :)
 
ha minden igaz schwinn váz minden bowden, dinamó, láncvédő pöcök vas eltüntetve.
A hegesztések vasgittel eltüntetve váz szóró gittezve és rengeteget csiszolva, aztán egy matt fekete festés.

k%25C3%25A9sz%2Ba%2Bfest%25C3%25A9s.jpg
Régi Camping hajtókar, lánctányér és valami vastag fényes lánc.
A pedál is gyári csak pár nap csiszolgatás farigcsálás eredményeképp keményfára lett cserélve a gumi ami benne volt.
K%25C3%25A9p%2B373.jpg
A Hátsó fékcsapokat megtartottam és oda került egy vastag rétegelt lemezből készült patkó és a vázba egy fa betét.
Mind kézi munka ami meg is látszik, de ez volt a cél
2013-07-13%2B15.52.03.jpg
2db 144 küllős kerék csak hátsó kontra fék van így a kormányon semmi sallang csak a két alumínium markolat.
Ami a kényelmet biztosítja az a 7 rugós lepper primus nyereg.
Elől egy Springer villa ad némi rugózást és persze a hatalmas kormány biztosítja hogy nem kell görnyedni a bringán.
2013-07-13%2B15.52.26.jpg
Egy hideg téli elfoglaltságnak jó volt és ki is tartott . A váz és a fa dolgok elkészítése rengeteg munkaórába telt mire elkészült. Mikor készült akkor még úgy volt hogy max egy és és eladásra kerül aztán építek egy másikat. Sajnos rengeteg pénz, idő és utánajárás mire mindent be tud szerezni, rendelni az ember.
 
Sziasztok!
Én egy ilyen fényképet találtam itthon, még nagyon régen csaknem 4 éve készitettem Németországban.
252836_198277586885880_2541586_n.jpg


Sokáig kerestem milyen fával lehete megoldani azt hogy hasonló scapet érjek el az akváriumban, de sajnos nem találtam megfelelő fát hozzá.Amennyiben valakinek van ötlete szivesen veszem :D
Pont ma lättam Freiburgba egy hasonlo fät(Mangrove)volt!Egy pilanatra elgondolkodtam rajta de le tettem rola!
 
Matyi, nagyon szép kerékpár(y), nekem is van egy, igaz nem épített hanem gyári.
Keacutep142_zpseb8a6ee3.jpg
Akkor már csak egyedivé kell tenni pár apróság sokat dob rajta.
Pedál, hajtókar,kitámasztó nyereg csere, prizmák első fék leszed. Aztán persze valami agyalás ahogy mit lehet ráeszkábálni amitől egyedivé teheted.
 
Matyi ,nagyon szép a cangád.Viszont ez a Basman tényleg brutál gép.:eek:;)
415_3.jpg

No meg az ára is ,mert csak a váz 400 Eur:facepalm::)
Érzed azokat a kerék méreteket, 8-10 cm széles felnik. Ha rákerestél akkor láttál jó pár egyedi megoldást. Lehet variálni rendesen a kinézetét.
 
@Matyi nagyon állat lett a géped! Le a kalappal!
Amikor a kerekeit megláttam, az amerikai hőskor autói jutottak eszembe a rengeteg küllőről.
No meg a tavalyi halfőzőn Baján látott utolsó csavarig eredeti 1943-as kiadású Csepel, amivel a frontra mentek a gyorshadtest honvédjei.
Milyen haladni vele, azon kívül, hogy egyenes háttal/derékkal ülhetsz a nyeregben? A hosszú kormányt nehéz megszokni? (kérdem én, aki az országúti kecskeszarvához vagyok szokva, nekem már egy monti kormánya is fura)
 
@Matyi nagyon állat lett a géped! Le a kalappal!
Amikor a kerekeit megláttam, az amerikai hőskor autói jutottak eszembe a rengeteg küllőről.
No meg a tavalyi halfőzőn Baján látott utolsó csavarig eredeti 1943-as kiadású Csepel, amivel a frontra mentek a gyorshadtest honvédjei.
Milyen haladni vele, azon kívül, hogy egyenes háttal/derékkal ülhetsz a nyeregben? A hosszú kormányt nehéz megszokni? (kérdem én, aki az országúti kecskeszarvához vagyok szokva, nekem már egy monti kormánya is fura)
Kb olyan vezetni mint egy paraszt quadot
terra-kerti-trak-99906.jpg

Elég nagy ívbe lehet vele csak kanyarodni és nagy sebességnél elég instabil, köszönhető ez a springer villának és a nagy kormánynak.
Útvonaltervet érdemes készíteni mert nem egy hegyi menő bringa :)
 
Azt látom, meg az én paradicsom palántáim is kb hasonló méretűek szép lassan, igaz, azok eggyessével vannak 7-8 cm átmérőjű cserépbe ültetve.
Azért kérdeztem, mert a 4 db palánta ekkora helyen nem fog jól muzsikálni. Kiültetve is kell 65-70 cm egy-egy tő között, mert ha nem, akkor elindul felfele és ember magasságú lesz.
Szerintem ha a kertben megvan a helyük, akkor vegyél valamelyik nagy boltban (a környéketeken van egy-kettő) egy 50 literes zsák occsó virágföldet és egy marhatrágyát, keverd össze a kerti talajoddal és csinálj ágyat nekik, locsold a lecserélt akvárium vízzel és rendben lesznek.
Kb egy hét és tervezem a kiültetést nálunk. Addig még az is lehet, hogy felszabadul egy kis hely nekik ( a retket és a zöldhagymát addig elrágom vacsira;))
 
Beszállok én is a haszonnövények bemutatásába :)
Nagyon várom, hogy mi cseperedik belőle:
habanero-redsavina_2015_05_08.jpg

Habanero red savina néven vettem...
Továbbá virágzik a kakukkfű és a szamócák:
kakukkf%25C5%25B1_2015_05_08.jpg

Már kis szamócák is vannak:
szam%25C3%25B3ca_2015_05_08.jpg

És háziasított változata a folytontermő földieper:
eper_2015_05_08.jpg


Ja, és látta valaki a halojelenséget a nap körül? Lefotózni sajnos nem tudtam.
 
Back
Oldal tetejére