• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Azt nem neked írtam, @elektrorudi -t idéztem.

Green Aqua szállít külföldre is. Viszont ezt a linket amit beraktál bannolni fogják. Tilos webshopot betenni.
Keres rá a googliban így:

"seachem matrix" site:*.at

Nekem dob pár boltot ahol kapni ott. Sőt e bay en is van.

Eheim vagy Oase szűrőben gondolkodj és oszd meg velünk a konkrét típust amit kinéztél. Ne vegyél még egyet ami nem jó. :)

Miscota webshopja pl forgalmaz eheimet. Vogelfarm meg eheimet és oase-t is.
Köszi :)
Szerkesztettem :bag:
 
Van naplója ennek a fonal algás akvának? Ránéznék, mert az nem járja, hogy 1 éve nincs megoldás. :)
Nincs naplója, mert nem az oldal tematikájának megfelelő "növényes" akvárium. ...csak olyan vegyes, ami nem felel meg sem szakmailag, sem esztétikailag a szinvonalnak.
December 13-án lesz 2 éves. Gondoltam, utólag mégiscsak csinálok neki "naplót", de lebeszéltem magam. Értelmetlen utólag ilyet csinálni + a fentiek miatt...
Köszönöm, hogy segítenél. :notworthy:
 
Jó szűrő! Nálam lassan két hete teljesít szuperül. 54l aki alatt dolgozik. Soha nem volt még olyen tiszta vizem mint mióta üzemben van[emoji2]
Egyébként van egy kis alap hangja. Hallani főleg este lehet mikor minden elcsendesül de abszolút nem zavaró.
Köszi ;) jó lesz az,úgyis füldugóval alszok :LOL:
 
A bubi szamot felemelnem masodpercenkent 1,5-2 re. Addig is nitratbol allits be heti stabil 10-15mg/ litert, foszfatbol 1-1,5mg/ litert, kaliumbol, a rairt adagot told.

Bubit felemeltem 2/sec-re. Most szép zöld!
1. KH mennyi legyen?
2. Vas mg/liter?
3. PH? az ideális 6,5 - 7 de ha nekem 6?
4. Az RO vizet hány ppm-re sózzam fel?
 
Kh legalabb 2-3
Ph 6-tol majdnem 7-ig
Vas 0,5mg/l de ha kevesebb az sem baj. Elvileg a mikrodban van eleg.
A tds-ed legalabb 130. Tobbre nincs szukseg. Ha belotted, utana merj kh-t.
 
Kh legalabb 2-3
Ph 6-tol majdnem 7-ig
Vas 0,5mg/l de ha kevesebb az sem baj. Elvileg a mikrodban van eleg.
A tds-ed legalabb 130. Tobbre nincs szukseg. Ha belotted, utana merj kh-t.

Köszi :)
Csütörtökön csináltam 10 liter RO vízcserét, felsóztam ( 174 ppm volt) Adtam hozzá carbót is ahogy írtad, N és P-t, péntek reggel vasat is.
Most csináltam meg a jbl tesztet.
ph sárgás, nem tudtam leolvasni a 6 és 7,6 közti skálán.
NO3 - 10
KH - 3
Fe- 0,05
ppm 186 :confused:
 
Utoljára módosított:
Köszi :)
Csütörtökön csináltam 10 liter RO vízcserét, felsóztam ( 174 ppm volt) Adtam hozzá carbót is ahogy írtad, N és P-t, péntek reggel vasat is.
Most csináltam meg a jbl tesztet.
ph sárgás, nem tudtam leolvasni a 6 és 7,6 közti skálán.
NO3 - 10
KH - 3
Fe- 0,05
ppm 186 :confused:
Ezek a csep tesztek ritka szamba mennek. Novenyek bubiznak?
 
Nekem most talán sikerül visszaszorítani. De ezeket csak manuális úton lehet 100%-osan eltávolítani?
 
Back
Oldal tetejére