• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fall drop anchor

w-rig

VIP kertész
Sziasztok!
Elöljáróban annyit, külön köszönet Viktornak, /Viktorlantos/ nélküle nem jött volna létre ,az Ő tervei alapján valósítottam meg az akváriumot.

Mint a napló címe is utal rá,itt az ősz, a természet kezd nyugovóra térni, még utoljára megajándékoz minket varázslatos színeivel, a sárguló, vöröslő levelek káprázatos színvilágát szerettem volna az akváriumba viszontlátni.
-A bővebb leírást később megejtem, illetve csak egy kis ízelítő egy kép erejéig, mivel az aki nem teljesen kész, hiányoznak növények, alakítgatni kell itt-ott, de azért már valami látszik. A minőségi fotózás is csak ezután jöhet majd. Véleményeket természetesen, már most is szívesen elfogadom, este pedig jelentkezem egy minden igényt kielégítő részletes leírással!
És akkor a kép:
072.jpg
 
Nagyon szép lett, grat!
Lehet hogy csak a képen nem lártszik, de én nem látok a CO2 tartóstesztben inikátorlöttyöt... De lehet h csak vak vagyok XD
 
Az a két martica a jobb felsőben micsoda? A bal oldalin pH van, azt látom, a másikat nem. Azok mérnek valamit, vagy csak színskálaként funkcionálnak?
 
Jó tesztek nagyon a PH is meg az ammónia is. Az aki szerintem jó, jöhetnek a képek meg a leírás ;)
(Csak zárójelben: Nekem egy kicsit túlzottan egyenes, szabályos a dekoros rész, talán kilóghatna a fa, kő, megtörhetné valami vagy nem is tudom. Persze ez csak az én véleményem. Lehet, hogy ha kicsit jobban beindulnak a növények nem tűnik fel annyira. Egyébként jó lesz ;) )
 
Jó tesztek nagyon a PH is meg az ammónia is. Az aki szerintem jó, jöhetnek a képek meg a leírás ;)
(Csak zárójelben: Nekem egy kicsit túlzottan egyenes, szabályos a dekoros rész, talán kilóghatna a fa, kő, megtörhetné valami vagy nem is tudom. Persze ez csak az én véleményem. Lehet, hogy ha kicsit jobban beindulnak a növények nem tűnik fel annyira. Egyébként jó lesz ;) )


Szia!

A dekoros részt a mohákra bíztam, igen kell egy kis idő míg kialakul.
 
Nos akkor az ígért adatok, de mindenek előtt a dicséret Viktor-t illeti, külön köszönet a segítségért, türelemért,és a jó hangulatú közel 3 órás vásárlással egybekötött tervezésért:), nélküle nem jött volna létre, az Ő tervei alapján készült,csak a kivitelezés az én érdemem!
Tehát, dicséret Viktort, kritika engem illet!!!

Akkor az akiról:

indulás: 12,Nov, 2. /egy működő akvárium volt,csak nem fotogén, ezért nem naplóztam/

Méret:70X41X41cm normál üveg
Világítás: 1X 150W 6500K MhDe fémhalogén, 2X 36W 8000K P.compact most napi 7 órában.
Szűrés: 1X Eheim 2026, 1xTetra 1200, minden szűrő Eheim substrat, Seachem matrix-al tömve, üveg kifolyók, és egy felszínlehabzó.
Co2, nagynyomású 10Kg palack, reaktorral beoldva.

Dekor, aljzat: ADA Amazonia, ADA Mekong Sand,Tropica táptalaj ADA vasfa, Seiryu kő

Növények:
Weeping,Fissiden fontanus-mohák, egyébb:Anubias Petite,Anubias Nana, Echinodorus Tenellus,Ludwigia arcuata,Rotala sp green,Pogostemon stellata Eusteralis,

Élőlények: (másik akiba nyaralnak, Amano kb 35db, Red Chery megszámlálhatatlan), halacsok???-nincs eldöntve

Tápozás,az első héten csak Easy Life Kalium semmi más, utánna: GA. Micro-Macro ,ADA ECA, ADA Multi Bottom
Egyébb kiegészítők, ADA átlátszó hőmérő, Seachem Ph, Ammonia teszt, GA nano drop checker+indikátor folyadék,
szerszámok:ADA Do!aqua egyenes csipesz L-es, egy álom az ültetés vele(y) és beszrezés alatt:ADA Do!aqua , egyenes és egy hallított olló 23cm.es.

Néhány mondat a vízről, Ro. lágyvíz, 4nk-visszasózva+ Mosura Old Sea Mud Powder,Seachem Stabiliti-vel kezelve, Ph,jelenleg 6,2 , 24C hőmérséklet napi 50% vízcsere 1 hétig, aztán 2 naponta egy héten át, utána szokásos heti egy lesz.

Talán a száraz adatokról ennyit.
-Sokan tudjátok, régóta tagja vagyok a fórumnak, akváriumom is volt folyamatosan, csak hát én meg az alkotás két külön fogalom,műszaki ember vagyok, és valahogy nem igazán jött össze soha egy jó összkép, így Viktor segített a tervezésben, még egyszer köszönöm szépen a segítségedet!
Pár doboz mohát még be kell szereznem, aztán a növényeken a sor, és rajtam, hogy megfelelő színvonalon ápoljam a víz alatti kertemet.

Üdv:w-rig!
 
Nem írtam ugyan, de gondoltam a mohákra. ;) Na az nagyon tuti lesz úgy! Sok sikert! :)

Jó volt a megérzésed(y). Hagytam lehetőséget a mohákkal való játszadozásra, még teszek bele pár dobozzal az biztos,aztán meglátjuk.Van pár kisebb Anubias Petite a kövek tövében, remélem feldobja az összképet. Kell egy kis idő,meg pár adag moha, míg egybeolvad az előtér elválasztása, azért is nem dobtam fel komolyabb képet, most elég csúnyácska képet mutat.
 
Jó volt a megérzésed(y). Hagytam lehetőséget a mohákkal való játszadozásra, még teszek bele pár dobozzal az biztos,aztán meglátjuk.Van pár kisebb Anubias Petite a kövek tövében, remélem feldobja az összképet. Kell egy kis idő,meg pár adag moha, míg egybeolvad az előtér elválasztása, azért is nem dobtam fel komolyabb képet, most elég csúnyácska képet mutat.
Fára mit tervezel, szintén moha vagy így marad? Ha moha, akkor melyik fajta kerül a fára? :)
 
Fára mit tervezel, szintén moha vagy így marad? Ha moha, akkor melyik fajta kerül a fára? :)

A fán nem lesz moha, így marad, a tövébe megy még egy pár adag Fissidens , és kész. Úgy beszéltük meg Viktorral, hagyjuk érvényesülni a fákat, kár lenne a szép textúráját eltakarni. lehetséges viszont, hogy a Tenellust is megritkítom, és moha veszi át a helyét-ez majd kialakul meglátjuk melyik a szebb egyedibb.
 
Szép már így a kezdetekben is, én még el tudnék a fa tövében itt-ott 2-3 tő anubias petite-et vagy nana-t képzelni, és a fa legszélső- jobboldali villájába talán egy crypto. wendtii is elférne. Ha az őszt szeretnéd sugallni akkor talán a barna változat. :) De ez csak az én véleményem.
Gondolom úgy tervezted,hogy a mohák rá fognak nőni részben a homokra, és akkor megtörik az "egyenes" partszakasz. (elválasztás)?
De mindenképpen jó lesz ez, hajrá! (y) :ROFLMAO:
 
Szép már így a kezdetekben is, én még el tudnék a fa tövében itt-ott 2-3 tő anubias petite-et vagy nana-t képzelni, és a fa legszélső- jobboldali villájába talán egy crypto. wendtii is elférne. Ha az őszt szeretnéd sugallni akkor talán a barna változat. :) De ez csak az én véleményem.
Gondolom úgy tervezted,hogy a mohák rá fognak nőni részben a homokra, és akkor megtörik az "egyenes" partszakasz. (elválasztás)?
De mindenképpen jó lesz ez, hajrá! (y) :ROFLMAO:

Szia!

Próbáltam, Microsorumot, Anubiast, a fára de valahogy rombolja az összképet, tehát a fa marad ennyi növénnyel. igen a moha fogja a dekorhomok "szabályosságát" megtörni, egy két helyen hagyom kilátszani a moha alól a Seiryu-t. Egyedül a Tenellus-kontra-moha változaton gondolkozom még de most egyenlőre marad így, csak ki kell egészítenem pár adag Fissidens-el.

Üdv:w-rig!
 
Egy kis helyzetjelentés. Az aki ma 3 napos, napi vízcsere megy, Ph:6.1 Nk:4.0 Ammónia 0.00. ezt a két bika szűrőnek, és a Seachem Stability-nek tudom be. A hiányzó növények egy részét, mohát, anubiast megrendeltem-aztán szép lassan alakítgatom. A beültetett növények láthatóan jól érzik magukat,bubiznak egy két új hajtást is látok. A tápozást csak hét végén kezdem el,káliumot viszont kapnak.
-Amivel nem jutok előbbre, vajon milyen halat válasszak, nem tudom mi passzolna igazán. Természetesen, otok, garnélák lesznek, a csapathal a kérdés. Szóval van ötlet, javaslat. szívesen veszem.

Üdv:w-rig
 
No régen jártam itt, kicsit elhanyagoltam a naplómat, de az akit nem, sőt jelentős változások történtek. Növényeket kicseréltem, sajna a steem-es megoldás az időhiányom miatt nem lett volna kivitelezhető. Gyorsan csináltam egy telós képet, azért valamennyire látszik a változás és fejlődés is. Közben készült egy nano aki:) is , annak lesz külön napló nyitva. A részletekről majd írok még természetesen.
F%C3%A9nyk%C3%A9p0121+13.jpg


Nagyban:https://lh3.googleusercontent.com/-RjG7bOLo4z8/UO1FLPbVLvI/AAAAAAAAA9A/6GGVUyVeuOk/s1278/photo.jpg

Még hiányzik a legfontosabb növény Aponogeton Crispus Red /Aponogeton crispus 'Red' Green Aqua /ami a fa mögé kerül majd.

Még jelentkezem részletekkel, remélem nagy hibát nem követtem el az akival.

Üdv:w-rig!
 
Ahogy ígértem, folytatom.

Száműzetésre került növények, Tenellus és az összes steem:cry:! Kénytelen voltam, valami lassú növekedésű fajok után nézni.
Ami felváltotta a régi növényeket: örök két kedvencem: Bolbitis, Staurogyne, aztán: Cryptocoryne "parva", -Beckettii "petchii"-Anubias "coffefolia", egy kevéske HC,Microsorum "narrow", Mohák: Fissidens, Weeping.
Sajnos még nem sikerült beszereznem Aponogeton Crispus Red-et, ebből két tő fog bekerülni középre a fa mögé leghátra. /Tropicáéknál nehezen akar nőni, lehet egy kis GA-tápot köldök nekik:ROFLMAO:/

Élőlények: 15db Rózsalazac-imádom őket:), 10db Oto, 5db nyugdíjas Fekete Neon, garnéla: temérdek Red Cherry -számuk napról-napra gyarapszik!

A tápozás: GA-Micro-Macro 7-7Ml/nap, ADA ECA 7 csepp, Easy Life Fosfo 1,5Ml/nap.
A világítás 8-órát megy összesen 222W- fémhalogén, és PC- kombi -50cm magasból- így teljesen egyenletes a fény eloszlása, nincs árnyékos hely sehol.
Algák kopp-kopp sehol.Kivéve az üvegen és az anubias levelén, némi zöld pontalga, ami a heti vízcserekor vehető észre-ennyi viszont kell. A fákat az oto-k remekül karbantartják- egyszer kellett fafogmosást tartanom, azt is az elején.
A technikáról már írtam az elején, nincs változás.

Röviden ennyi az akiról, most már csak egy ígéretemnek kell eleget tennem, méghozzá jó minőségű fotókkal szolgálni, az Aponogetonok beültetése után, záros határidőn belül teljesítem.
Közben összedobtam egy kis nano akvát 28L-es- a maradékokból, neki is nyitok naplót ma vagy holnap.

Remélem azért nagyon nem szúrtam el, véleményeteket szívesen fogadom!

Üdv:w-rig!
 
Back
Oldal tetejére