• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Elvileg ha cserélve lett nagyobb szűrőre és vann benne elég bio szűrőanyag, akkor az ammóniára tippelnék, esetleg magas fény.
Nitrát,foszfát,vas mérés jó lenne és RO víz a csapvíz helyett akvában olyan 6GH körüli. Mekkora az akva? Co2 van? Mert az ingadozó co2 is okoz algásodást.
Holnap viszek vízmintát mérni nitrát, foszfát szintet. 112 liter. RO víz, GH 6 körül, KH 0. NIncs CO2, nem tervezem még. A szűrőbe majdnem 4 liter töltet került, ebből 1 liter az én régi töltetem volt és 1 liter mástól származó már használt töltet. Többi új.
 
Holnap viszek vízmintát mérni nitrát, foszfát szintet. 112 liter. RO víz, GH 6 körül, KH 0. NIncs CO2, nem tervezem még. A szűrőbe majdnem 4 liter töltet került, ebből 1 liter az én régi töltetem volt és 1 liter mástól származó már használt töltet. Többi új.
Jó lesz az majd beáll! Olvasgass sokat itt a fórumon mert sokat lehet tanulni és türelem!;)
 
Nem. Másfajta, üveget.
Ezért kérdeztem. Ez csak nevében lily. Tulajdonképpen nem sok köze van hozzá, csak a forma hasonlít. Amiben más, az az, hogy a közepén van egy átlátszó pöcök, ami meggátolja, hogy a víz középen távozzon és oldalra terelve az áramlást, jelentősen lelassítja azt. Ha van előtte egy csőbe épített co2 diffúzor, az még jobban lefogja az áramlást. Én betettem még egy aquario skimmert is középre, ami egy kicsit megint csak csökkent a flow-n. Soknak tűnhet elsőre a teljes szett megvásárlása, de tulajdonképpen nem az. Én (és szerintem mindenki más is) a legnagyobb gondosság ellenére is rendszeresen törtem üveg be/kifolyókat. Amióta neo flowt használok 3 akváriumomon is, nem kell attól félnem, hogy eltöröm őket és esetlegesen közben magamnak is súlyos sérüléseket szerzek. Ráadásul nem kell olyan sűrűn sem szétkapnom a csövezést, mert levehetőek az előtétek és egy ada spring washert bedugva ki tudom tisztítani az akril csöveket. Az utolsó bónusz, hogy olyan finoman porlaszt a neo mixer, hogy szinte tökéletes a beoldás. Annyira apró buborékokat csinál, hogy a bubiszámlálón kell néznem, hogy megy-e a co2.
 
Holnap viszek vízmintát mérni nitrát, foszfát szintet. 112 liter. RO víz, GH 6 körül, KH 0. NIncs CO2, nem tervezem még. A szűrőbe majdnem 4 liter töltet került, ebből 1 liter az én régi töltetem volt és 1 liter mástól származó már használt töltet. Többi új.
112 re nem sok exp.350 hagyományos lilyvel mondjuk ilyennel! Én 42 literre használok exp.250 et ilyen lilyvel teljesen nyitva a csap és nincs tornádó az akvában.Ja és 26x forgat óránként.

1672216974253.png
 
Holnap viszek vízmintát mérni nitrát, foszfát szintet. 112 liter. RO víz, GH 6 körül, KH 0. NIncs CO2, nem tervezem még. A szűrőbe majdnem 4 liter töltet került, ebből 1 liter az én régi töltetem volt és 1 liter mástól származó már használt töltet. Többi új.
Most vettem észre KH 0 ? Tuttomal valamennyinek kéne lenni GH6 nál legalább 2KHnak!
Visszatérve a szűrőre Nálad 112 literre 9,3x forgat óránként az abszolút nem sok nyisd ki a csapokat "Szűrjön az a szűrő" ugyan is az agancsnál pont a kevés áramlás lehet a gond. Ja bocs az előzőben kijavítom magam nem 26x forgat csak 16,6x de igy sem sok.
 
Utoljára módosított:
Most vettem észre KH 0 ? Tuttomal valamennyinek kéne lenni GH6 nál legalább 2KHnak!
Visszatérve a szűrőre Nálad 112 literre 9,3x forgat óránként az abszolút nem sok nyisd ki a csapokat "Szűrjön az a szűrő" ugyan is az agancsnál pont a kevés áramlás lehet a gond. Ja bocs az előzőben kijavítom magam nem 26x forgat csak 16,6x de igy sem sok.
A növények csak úgy dőlnek, ha kinyitom teljesen a csapot.
 
A növények csak úgy dőlnek, ha kinyitom teljesen a csapot.
1672216974253-png.172262

Ilyet vegyél ez majd megszeridíti a "tajtékos hullámokat" is!;)
 
Ez milyen alga lehet a képen? Vékony fehér szálak, nagyon erős, vízcserekor a csövet oda tartva nem szakítja el a szívás, el kell vágni ollóval úgy jön le csak.
Amano garnéla, sziáma algaevő, Otocinclus, semmi rá se hederít...

alga_wtf.jpg
 
Ez milyen alga lehet a képen? Vékony fehér szálak, nagyon erős, vízcserekor a csövet oda tartva nem szakítja el a szívás, el kell vágni ollóval úgy jön le csak.
Amano garnéla, sziáma algaevő, Otocinclus, semmi rá se hederít...

View attachment 176122

Szia!
Így első ránézésre érdes békanyálnak tűnik. Esetleg valami más Cladrophora.
Állítólag érdes tapintású, erről kapta a nevét, de szerintem a szaga jobban elárulja.
Talán csak a BGA büdösebb nála.
Sajnos ha az, akkor nem eszik az algaevők. :(
Fizikai eltávolítás, akár a fertőzött növénnyel a legbiztosabb mód arra, hogy megszabadulj tőle, mert sajnos a Carbot, blackoutot is elég jól bírja őkelme.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, 1 hetes akváriumomban megjelent ez a barnás, fonalas alga szerű valami.
Tudjátok hogy mi ez, és hogyan lehet ellene védekezni?
9 napos az akvárium, használtam startert. Tápokból kap Liquicarbo-t, makro-t 1ml-t, és 5 naponta 3ml micro-t.
A szegény Cryptocoryne-t kivéve minden szépen megindult a növésben.
Állatkák még nincsennek, az algásodás miatt gondoltam hamarosan beszerzek 8-10 amano garnélát.

45L, csapvíz (23nK gH), nagynyomású CO2 (1,5 bubi/s), jelenleg egy odyssea d300 lámpa de már úton van a chihiros b45
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, 1 hetes akváriumomban megjelent ez a barnás, fonalas alga szerű valami.
Tudjátok hogy mi ez, és hogyan lehet ellene védekezni?
9 napos az akvárium, használtam startert. Tápokból kap Liquicarbo-t, makro-t 1ml-t, és 5 naponta 3ml micro-t.
A szegény Cryptocoryne-t kivéve minden szépen megindult a növésben.
Állatkák még nincsennek, az algásodás miatt gondoltam hamarosan beszerzek 8-10 amano garnélát.

45L, csapvíz (23nK gH), nagynyomású CO2 (1,5 bubi/s), jelenleg egy odyssea d300 lámpa de már úton van a chihiros b45
Elmúlik.
 
Értem, köszönöm.
És lehet tudni hogy mitől jöhet elő, vagy hogy milyen taxon? Én diatómára gondoltam de nem néztem meg mikroszkóp alatt, talán majd jövőhéten fogom tudni.
Hú, de tudományosan vagyunk taxonómiailag!😃 Nyilván diatom, amit az indításkor magasabb értékű szilikát- ammónia kombó hozhat elő.( Ezt így csípőből...🤣 ) Relax. Az algaevők nagyon szeretik. 😉
 
Nagyon köszi!
Igen, azért használtam a taxon kifejezést mert a mai molekuláris genetika mellett lehetetlen követni hogy mi a család, törzs stb… 😅 szóval maradok a taxonnál az mindenre jó 😂

Az amanok már magukénak érzik a terepet 😊
Egyetlen gondom hogy a pH 7,5 és nem tudom hogy ez mennyire lesz jó hosszú távon.
 
Nagyon köszi!
Igen, azért használtam a taxon kifejezést mert a mai molekuláris genetika mellett lehetetlen követni hogy mi a család, törzs stb… 😅 szóval maradok a taxonnál az mindenre jó 😂

Az amanok már magukénak érzik a terepet 😊
Egyetlen gondom hogy a pH 7,5 és nem tudom hogy ez mennyire lesz jó hosszú távon.
6,6 az igazi.
 
Back
Oldal tetejére