• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Extra wide view

Nekem nagyon tetszik a kialakítás.
Viszont a jobb oldal sokkal fényesebb mint a másik, és elvonja a figyelmemet.
 
Nekem nagyon tetszik a kialakítás.
Viszont a jobb oldal sokkal fényesebb mint a másik, és elvonja a figyelmemet.
Érdekes ez a fotózás. Élőben nem ilyen nagy az eltérés a fényviszonyokban. Sőt a fa részletei is jobban kivehetők. Gondolom ez a hqi miatt van. A jobb oldal meg igazából világosabb zöld, mint ez a mohás fa. Reménykedtem benne, hogy elfogadható képek lesznek a saját fénnyel, de sajnos kell még a világitás
 
Érdekes ez a fotózás. Élőben nem ilyen nagy az eltérés a fényviszonyokban. Sőt a fa részletei is jobban kivehetők. Gondolom ez a hqi miatt van. A jobb oldal meg igazából világosabb zöld, mint ez a mohás fa. Reménykedtem benne, hogy elfogadható képek lesznek a saját fénnyel, de sajnos kell még a világitás
Sajnos a HQI világítás sosem jó egy fotózáshoz, talán csak mint egy segéd fény működhet.
Amilyen jók az akvárium világításnak a halogén lámpák , sajnos annyira rosszak fotózáshoz, mert nagyon sokat árnyékolnak, például én , a mostani új képemnél , felhasználtam a 2db 1x39W-os armatúrákat és háttérnek az 1*18W-osat is, de az én akim csak 60cm-es.
Szóval neked is azt javaslom, hogy használj minimum 120cmes armatúrákat (6500 K) és próbáld úgy belőni, hogy ahol árnyékos ott világosabb legyen, még a HQI-kat is lentebb engedheted 30cm-ig ( most nem tudom mennyin van ).
 
Sajnos a HQI világítás sosem jó egy fotózáshoz, talán csak mint egy segéd fény működhet.
Amilyen jók az akvárium világításnak a halogén lámpák , sajnos annyira rosszak fotózáshoz, mert nagyon sokat árnyékolnak, például én , a mostani új képemnél , felhasználtam a 2db 1x39W-os armatúrákat és háttérnek az 1*18W-osat is, de az én akim csak 60cm-es.
Szóval neked is azt javaslom, hogy használj minimum 120cmes armatúrákat (6500 K) és próbáld úgy belőni, hogy ahol árnyékos ott világosabb legyen, még a HQI-kat is lentebb engedheted 30cm-ig ( most nem tudom mennyin van ).
Nekem asszimetrikus armatúrák vannak. Az eleje 25, a vége kb 32 magasan. Én is a fénycsöves pótláson gondolkodtam, vagy egy saját épitésü power compact-os világitáson amit lehet csak a fotóra használnék egy ilyen 5600 lumenes izzót már 2000 környékén lehet szerezni.
 
A mostani vilagitas se rossz, mondjuk a vilagito csik nagyon zavaro. Fotozashoz altalaban 2x anni fenyt hasznalunk mint egyebkent. Itt is sokat segitene.
 
Na akkor en is beälok a gratulälok köze.tenyleg frenetikusra sikerült.meg egy kicsit finomitasz rajta es fertig.amugy a hättered mitöl olyan kek??folia??sokat dob rajta,ha a zavaro feher csik eltünik akkor(y).
 
Elérkezettnek látom az időt a mai fotózáshoz. Mivel legutóbb a hajnali 2 óra vált be, ezért most is ekkorra időzítem. Addig viszont elütöm az időt valamivel, így rendhagyó módon szeretném veletek megosztani egyetlen posztban az akváriumom fejlődését, átalakulását.

Az egész projekt egy 60 literes növényes szerelemből indult. Rájöttem, hogy ez pici lesz nappali dísznek, így berendeltem egy 190x45x45-ös akvát bútorzattal együtt. Az indítás március 30-ra sikerült az alábbi paraméterekkel
Aki mérete 385 liter, netto 300 liter
1 Szűrő Eheim 2080 (töltet: substrat pro, matrix trop, kevés szén)
2 Szűrő Eheim 2215 (töltet: substrat pro, matrix trop, Seachem Purigen) Naezt sikerült cserélnem egy
Hydor Pro 350-re (töltet: substrat pro, matrix trop, Seachem Purigen)
+ felszínleszívó és áramoltató egy Eheim Skim 350
Világítás 3x150 W HQI napi 7 óra. Felkapcsolás, lekapcsolás lámpatestenként fél órával csúsztatva.
Co2: nagynyomású rendszer 2 helyen ista reaktorral beoldva.
Vízcsere: napi 50 liter
Tápozás: saját keverésű micro+macro , easy carbo, naponta
Adalékok: baktériumkultúra, phyton git, vízkezelő naponta
Aljzat: tropica plant substrate, oliver knott nature soil, saját keverésű dekorkavics
Harscape: Saját gyűjtésű kövek, megkövesedett fa, red moor ágak (54 darab)

Az elmúlt 8 hétben sokféle növény került be és ki az akiból, míg végre kialakult a végleges lista. Mai napon 23 féle növényt számoltam.
Eleocharis sp mini
Anubias barteri var nana petite
vesicularia ferrieri weeping
Pogostemon helferi
Ranunculus innudatus
Bolbitis heuloditi
Hemiantus callitroides cuba
Ceratopteris thalictroides
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne wendtii green
Cryptocoryne wendtii green
Blyxa japonica
Didiplis diandra
Marsilea hirsuta
Staurogyne repens
Cryptocoryne bullosa
Echinodorus tenellus
Ammania bonsai
Eleocharis acicularis
Fissidens fontanus
Microsorium pteropus widelow
Limnophila sessiliflora
Lobelia cardinalis
Az ihletet az alábbi 2 akva adta
Hónap akváriuma - Forest Lair | Page 18 | Magyar Akvakertész Fórum
2011 AGA Aquascaping Contest - Entry #147
És akkor jöjjön egy képsorozat a fejlődésről, átalakításról

1_6 week by tommyfisher, on Flickr
Az alap elképzelésem az volt, hogy lesz egy nagy fatörzs a bal oldalon, aztán a jobb sarokban egy másik fának a gyökerei látszanak majd. Sajnos ezt nem tudtam megfelelően érzékeltetni, így a 3. héten beheggesztettem egy fatörzset is a sarokba.
Az 5. héten a ti tanácsotokra beültettem néhány növényt a bal sarokba, mert tényleg elvesztette az aki azt a látványvilágot amit szerettem volna.
A fotózás után pedig egy nagy mohatakarítást rendeztem. kb lejött egy liter weeping. Még bekerült pár gyökér, meg 1-2 helyen dúsítottam, ritkítottam a növényeken.
Ma pedig eljött a nagy pillanat, amikor remélem már a versenyre fotózhatok. Bármilyen is lesz az eredmény köszönettel tartozom a fórumon mindenkinek, mert tényleg kaptam sok segítséget, és még növényt is sikerült szereznem. Az árával még lógok azóta is, mert nem volt a közeli boltokban breezer. De ígérem megadom gberecznek ha egyszer Pesten járok. Külön köszönet Cecskának, aki a mohásításban segített sokat tanácsokkal, na meg pár debreceni srácnak akik a mai napig is segítik az akvámat.
 
Huhh... Bámulatos, gratulálok!
A kékes háttér véleményem szerint jobban kihozta a részleteket, de így is nagyon bitang! ;)
 
Az akvárium gyönyörű!!

Kétségtelenül egyedi a látvány de szerintem agyonvágtad a hangulatát ezzel a piros háttérrel!!

Ide is teszem egymás mellé a két képet, a kék háttér fényévekkel jobb (Szerintem) !!!

18619393_444dc5a4cc9b03b79f2dc0b5cd4e5d83_l.jpg


18619395_98a4cd5a1174129d1082366ef5acc264_l.jpg
 
Gratulálok. Gyönyörű akvárium, de ezzel a piros háttérrel szerintem sem az igazi, nekem olyan érzést kelt mintha erdő tűzet néznék.De az aki nagyon jó.
 
Nagyon jó lett! A kék napsütéses, a narancsos viharos hangulatú. De akkor inkább a kék.

De tényleg nagyon jó!
 
Back
Oldal tetejére