• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Extra wide view

Nagyon szép lett az akváriumod és a fotók is (y) Jó látni, hogy ekkora méretben is valami szép születik.
Nekem mindkét háttér kicsit sok, túlságosan harsány szerintem elveszi a figyelmet erről a szép akváriumról.

A naplementés narancsos témában viszont jobban mutatnak a halak. A kék jó lenne, ha nem ez a kék lenne, mert kicsit átlagossá "varázsolja" az akváriumot.
Ebből a szempontból a narancs különlegesebb. Egyedibb hangulatú.

Remélem beküldöd az IAPLC versenyre! Már csak néhány nap a határidő!
 
Kár hogy az én lakásomban nincs ekkora hely....
Szuper lett az aki! Az tettszik benne, hogy nem zsufis ettől sokkal természetesebb....
 
Azt szeretném kérdezni, hogy a micro-t és a macro-t is magad kevered vagy az előbbi valami bolti szerzemény? Topicja van a házilag készíthető macro összeállításának,
Makro táp házilag | Page 4 | Magyar Akvakertész Fórum
de ott is felvetődött utolsó kérdésként, hogy micro tápanyagokkal mi a helyzet azt miből lehet kikeverni?
Azt házilag nehéz előállítani, azért nem olyan mint a macro. Kell hozzá picur kémia. A titkos receptet meg egyelőre nem szeretném elárulni.
 
Nagyon szép lett az akváriumod és a fotók is (y) Jó látni, hogy ekkora méretben is valami szép születik.
Nekem mindkét háttér kicsit sok, túlságosan harsány szerintem elveszi a figyelmet erről a szép akváriumról.

A naplementés narancsos témában viszont jobban mutatnak a halak. A kék jó lenne, ha nem ez a kék lenne, mert kicsit átlagossá "varázsolja" az akváriumot.
Ebből a szempontból a narancs különlegesebb. Egyedibb hangulatú.

Remélem beküldöd az IAPLC versenyre! Már csak néhány nap a határidő!
Még ma este próbálok egy fotózást, mert úgy érzem, hogy ha nem is toppos az aki, de ennél jobb jövő héten sem lesz. Most meg rendbe van rakva. Bevallom, hogy direkt úgy terveztem meg az aki indítást is, hogy be tudjam nevezni.
 
Thank you for your applying to IAPLC 2013.
Your information as belows was registered.

------------
Application ID: W028-1454
 
Jók lettek a képek! És az akvárium is szuper. A kékkel kicsit természetesebb volt a látvány, a narancsos háttérrel pedig mintha baljós viharfellegek közelednének a nyugalom szigete felé...már csak a menekülő madarak hiányoznak. :D
 
A piros háttér szerintem is nagyon feszültté teszi a hangulatot. Inkább nyugtalanító mint megnyugtató. Pedig elvileg az lenne a célja.
Amúgy bitang jóóóó!
 
Az akvárium gyönyörű!!

Kétségtelenül egyedi a látvány de szerintem agyonvágtad a hangulatát ezzel a piros háttérrel!!

Ide is teszem egymás mellé a két képet, a kék háttér fényévekkel jobb (Szerintem) !!!

18619393_444dc5a4cc9b03b79f2dc0b5cd4e5d83_l.jpg


18619395_98a4cd5a1174129d1082366ef5acc264_l.jpg
Nagyon cool így hogy összeraktad nekem. Soxor ránézek naponta, hogy vajon jó döntést hoztam-e a választásommal. Legszivesebben mindkettőt nevezném, mert olyan mintha teljesen más aki lenne. Végül a narancsra esett a választásom. Tegnap fotóztam még citrom háttérrel amitől valami napfelkeltét reméltem (de szimplán csak gusztustalan lett) Csináltam képeket világos és sötét barna háttérrel is. A gond az volt, hogy a fenti fénycsíkot nem tudom rendesen eltüntetni. Sajnos olyan helyen van a tank, hogy hátulról se tudom megvilágítani. Ezért habár egy világosbarna háttérrel nagyon jó lenne, de az a fránya csík lerontja. Így valóban az a lehetőségem maradt, hogy vagy a kéket használom(ami egyébként egy fehér krepp papír, de valószínű az üveg és a HQI miatt lesz kék) vagy egy naplemente feelinget próbálok csinálni. Mivel sok az árnyékos, vagy akár "fekete" folt a képen így jobbnak láttam ezt a naplementét. A kék nekem a ragyogó napsütést juttatja eszembe. Másrészt meg ahogy Viktor is említette a kékkel kicsit szokványosabb lenne.
 
A fénycsík nem azért van mert a lámpa belevilágít az üveg élébe?
Legközelebb fotózáskor próbáld meg leragasztani az üveg felső élét fekete szigszalaggal úgy hogy 1-2 millimétert lógjon be befelé.
 
A fénycsík azért van, mert az üveg mögé világít be a lámpa, nem? Nálam legalábbis ezért van.
Én egy kartonpapírcsíkkal orvosoltam.

Az aki amúgy szuper, mint már sokszor elhangzott.
Nálam amúgy a narancs a befutó egyértelműen. Viszont látom a halakkal neked is meggyűlik a bajod. Vagy nem is akarnád őket feljebb?
 
A fénycsík azért van, mert az üveg mögé világít be a lámpa, nem? Nálam legalábbis ezért van.
Én egy kartonpapírcsíkkal orvosoltam.

Az aki amúgy szuper, mint már sokszor elhangzott.
Nálam amúgy a narancs a befutó egyértelműen. Viszont látom a halakkal neked is meggyűlik a bajod. Vagy nem is akarnád őket feljebb?
Igazából azért van, mert az üveget 2 centiben megvilágítja a lámpa. Egyedül úgy lehet eltüntetni ha leragasztom azt a 2 centit. Akkor viszont nagyon sötét a háttér. A halacsok amúgy össze vissza vannak az akiban. A két hűtőtől vannak beparázva és ezért mennek lefele minthogy középen lennének. Amúgy kösz mindenkinek a dicséretet, meg a kritikát.
 
Ilyen hasonló színes hátteres megoldással még én is foglalkoztam anno, nagyon régen.
Az IAPLC-n eddig elért legjobb eredményemet evvel az akival szereztemhttp://Nyasa Mountain Range | Magyar Akvakertész Fórum, azóta sem tudtam még megközelíteni sem ezt a helyezést, és lehet pont a háttér vitt előre, de lehet az húzott vissza, ezt már nem tudom meg.
A HQI fényét meg egyszerűen le kell fogni kartonnal és nem lesz csík, ugyan ez van a fénycsöves armatúráknál is.
Amúgy , már utólag okosabbak vagyunk, de egyszerűbb dolgod lett volna az akira tenni 2x120cmes minőségi armatúrát, hát ha kölcsön tudott volna adni valaki a fotó erejéig "a közelből".
Az aki tényleg jól sikerült, látszik , hogy versenyre készítetted és sikerült is, remélem a fotó is olyan amilyennek szeretted volna, majd jövőre jobban rá kell feküdni a fotózásra.;)(y)
 
Back
Oldal tetejére