• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Enci Pandorája

enci74

Nézelődő
Sziasztok!

Új tag vagyok a fórumon, azonban már hónapok óta lelkes olvasó. Rengeteg jó ötletet olvastam és gyönyörű akváriumokat láttam. Ezúton is gratulálok mindenkinek!

Magamról annyit, hogy 38 éves vagyok, 3 gyermek apukája. Gyerekkoromban kezdtem az akvarisztikával foglalkozni (természetesen az akkori szűkös anyagi - lásd. kicsi zsebpénz - és tudásbeli lehetőségeim között). Kb. 12 éve készítettem egy 132 literes akváriumot, amelyben mindenféle halak (elsősorban sügerek) és növények megfordultak több - kevesebb sikerrel, minden koncepció nélkül. Ez az aki gyakorlatilag meghalt, amikor egy vidékre való kiküldetésem alatt a nejem a levegőztetőt nem kapcsolta vissza az etetés végén, és kinyírta az összes sügért. Az aki innentől már csak vegetált néhány harcsával. Közben tavaly karácsonyra a lányom kapott egy 60 literes kis akit, melynek berendezése közben találtam rá erre a honlapra, ahonnan sok jó ötletet vettem. Ekkor ismerkedtem meg a mohákkal, melyekben azonnal beleszerettem. El is határoztam, hogy a jó öreg akváriumomból megpróbálok valami szépet összehozni. lőre kell bocsátanom, hogy ebben a témában abszolút kezdő vagyok!

Mivel úgy tapasztaltam, hogy lakóhelyemen lévő kereskedések gyakorlatilag nem rendelkeznek mohákkal, így az aukciós link moderálva-en rendeltem különböző fajtákat, melyek legnagyobb meglepetésemre Ausztráliából érkeztek! Bár a hosszú út megviselte őket, életben maradtak és szépen fejlődnek is. 2012. április 27-én raktam össze az akváriumot, mely akkor így nézett ki:

https://lh3.googleusercontent.com/-PGxGdbloHG0/T8jW2LN2UGI/AAAAAAAAAAg/2DhN1YJKSag/s640/DSCF0001.JPG

Az aki az elmúlt 1 hónapban szépen fejlődött - legalábbis szerintem. Az egyik kollégám azt mondta, hogy olyan, mint az Avatar című filmben az erdő, úgyhogy el is neveztem Pandorának.

A mai napon így néz ki:

https://lh4.googleusercontent.com/-...I/AAAAAAAAAAo/8_fRan2VI2E/s640/20120601_2.JPG

Sajnos kicsit sárgás lett a kép, pedig a valóságban világosabb színű. A fotózást is tanulnom kell, nemcsak az akvarisztikát...

Úgy terveztem, hogy néhány hét elteltével halak is lesznek benne, de mivel időközben született egy rakás Red Cherry garnéla, ezért úgy döntöttem, hogy a halak majd később jönnek.

Közben az egyik mohacsomón megjelent valamilyen fonalas algaszerűség, mellyel kapcsolatban nem igazán tudom, hogy mit kellene csinálnom. Ha valakinek lenne ötlete vagy tanácsa, azt szívesen veszem. Ime az a valami:

https://lh6.googleusercontent.com/-...I/AAAAAAAAAAw/hNyCXcHgnjM/s640/20120601_3.JPG

A red moore fákon pedig nagyon szép, élénkzöld színű alga jelent meg. Az lenne a kérdésem, hogy ezzel kell-e foglalkoznom?

https://lh3.googleusercontent.com/-...dI/AAAAAAAAABA/m-S9hLrzBDY/s640/2012060_5.JPG

Türelmeteket és válaszaitokat előre is köszönöm!

Tisztelettel: enci74
 
Tudtam, hogy elrontom a fényképeket, ezért újra megpróbálom! :) Sorry, LÁMA vagyok!

Az aki kezdéskor:
DSCF0001.JPG


Az aki most:
20120601_2.JPG


A furcsa fonatszerű "valami" a jávai mohán:
20120601_3.JPG


A fákon lévő élénkzöld alga:
2012060_5.JPG
 
Írd le légyszíves az akvárium összes paraméterét !
méret
szűrés
fény típusa, wattszáma és időtartama
tápozás
talaj/táptalaj

Amit már most biztos:
A belső szűrő nagyon kevés egy növényes akváriumhoz, egy külső szűrő jelentene stabil megoldást hosszú távon.
Az algát amennyire lehet el kellene távolítani. A fonal nagy részét(talán az, a képekről nem egyértelmű) ollóval csipesszel el tudod távolítani.
A dekorokról pedig elektromos fogkefével le lehet szedni teljesen, de utána egy 60-70%-os vízcsere is szükséges, mert a vízbe oldottad bele az algát.
Az algás állapot megszűnéséig javasolt a sűrűbb vízcsere 2-3 naponta.
 
Tisztelt eMZé!

Az akvárium 60 cm széles, 40 cm mély és 50 cm magas. Kb. 132 literes. 3x18 watt T8-as fénycső adja a világítást, melyből 1 db Sera white, 1 db Sera green (asszem) és 1 db Sylvania aquastar. Gondoltam rá, hogy a belső szűrés kevés lesz, de a pénzügyminiszterem még nem engedélyezte a külső szűrő beszerzését. A fonal algával holnap meg is fogok küzdeni úgy, ahogy írtad.

Tisztelettel: enci74
 
Javaslom a pénzügyminiszter megvesztegetését.
Csoki, virág, kedves szavak, vacsora, új ruha....stb. stb. ;)
A módszert rád bízom :lol:
 
Mivel ilyen téren még nagyon kezdő vagyok, ezért kérdezem, hogy milyen külső szűrőben illetve CO2 megoldásban gondolkozzak?

Válaszaitokat előre köszönöm!
 
20120819_2.JPG


Az aki jelenlegi állapota. A különféle mohák szépen nőnek, azonban a hátfalon lévő BBA algával való harcot egyenlőre feladtam...
 
Szia!

Én egy Tetratec EX1200ra tenném a voksom. Nálam nagyon bevált, és nem mellesleg az ára is baráti.

Küldve az én R800i-emről Tapatalk használatával.
 
Szia enci!

20120819_2.JPG


Az aki jelenlegi állapota. A különféle mohák szépen nőnek, azonban a hátfalon lévő BBA algával való harcot egyenlőre feladtam...

A jobb oldali sziklahalom kivételével elég tetszetősre sikeredett!
A háló milyen mohát tartalmaz?
Milyen a víz keménységed, Ph-d (gyanusak a kövek mésztartalom szempontból, savaztad?)?
Próbálj teljes sötétben vaku nélkül fotózni!

A.ttila
 
Köszönöm a tippet lacee, mindenképpen kipróbálom!

A háló alatt úszó májmoha van. A faágakon lévő jávai, karácsony és lángmohákon is meg-megtapadt májmoha, és ott is szépen fejlődnek. A kőrakás alatt egy porlasztó van, lehet hogy kitalálok helyette valami mást. Ma csináltam részleges vízcserét. Várok egy-két napot és akkor megmérem az értékeket. Ezúton is köszönöm a tippet Attila!
 
20120819_2.JPG


Az aki jelenlegi állapota. A különféle mohák szépen nőnek, azonban a hátfalon lévő BBA algával való harcot egyenlőre feladtam...
Felesleges harcolnod vele, amíg a hátfal bent lesz ,addig a BBA is marad ( szinte biztos). A hátfalakat nagyon szereti az ecset és elnézve a belső szűrőd is ott generálja a legnagyobb áramlást, ami kifejezetten kedvez az ecsetalgának.
 
Attól függ mihez :) A vized kicsit már savas, de nem látom okát, hogy mitől. A Ph 6.4 még jó, ettől kevesebb értéktől már nagyobb esély van rá, hogy lecsökken a lebontó bacik életműködése és reprodukciója.(ha jól emlékszem)
A keménység nem vészes egy mohás akiban. Nekem tetszettt amikor volt még egy kis ösvény hátrafelé az akiban, adott egy kis mélységet. A belső szűrőd fúvókáját úgy kéne irányítanod, hogy a frontüveg felé vagy az átlós sarok felé mutasson. Így kisebb áramlás jut a hátfalra.
 
Nekem is jobban tetszett az ösvénnyel, de nem tudtam tisztán tartani. Nem tudom más hogyan oldja meg?
 
Back
Oldal tetejére