• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elkészült

Ja átállást kérni kell, nem elég csak neten elkezdeni beirkálni az óraállást, meg is vannak határozva a lejelentés napjai. be kell menni személyesen elintézni. Nálunk nincs E-ON iroda, így kiküldettem velük postán az új szerzősét.
 
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Választani kéne a kettő közül, mindkettő itthon van, most az odyssea van berakva, lehet jobb lenne a másik? a két lámpa adatai:

odyssea 2*24W t5 540mm day+plant - digitális gyújtás
OD-T5-DP24-3.jpg


arcadia 2*25w t8 750mm day+plant - sima gyújtás
1462945_696160543748949_6642921_n.jpg


Akvárium 800mm hosszú 40 széles
 
A második sokkal jobban végigvilágítja az akváriumot. 80 cm-es aksira kicsi az 54 cm-es fénycső, hiába T5, meg digitális, meg esetleg még a sört is behozná a hűtőből...
 
A második sokkal jobb


És a t8 t5 vitát és hogy kevesebb a fénye és társait tegyem félre a végig világítás miatt nyugodtan? Semmi akadálya hogy kicseréljem, 1 mozdulat, csak nem szeretnék rosszabbat mint most, jelenleg látszik a növényeken hogy középre akarnak kúszni, igazad lehet!
 
keveset ment a TV-és azt is észre lehetett venni a számlán
Na ezt elhiszem. mert némelyik tv több száz wattot kajol. Nemrég kaptam le a falról a 42-es plazmát 270W-volt a címkéjén:eek: Most egy 32-es LED megy a helyén 45W-tal.
Viszont a 7 literes kis akvárium technikája nem sok vizet zavar a villanyszámlán az tuti ;)
 
Csinálj két fényképet ugyanonnan, ugyanúgy a két világítással. Biztos vagyok benne, hogy a két szélén látszódni fog a fényhiány a T5-ös armatúrával. Azonos beállítással az eltérő fényerőt is lehet majd talán látni, de nem hiszem, hogy ez jelentős lenne.
 
Na ezt elhiszem. mert némelyik tv több száz wattot kajol. Nemrég kaptam le a falról a 42-es plazmát 270W-volt a címkéjén:eek: Most egy 32-es LED megy a helyén 45W-tal.
Viszont a 7 literes kis akvárium technikája nem sok vizet zavar a villanyszámlán az tuti ;)

Én a számla olvasásánál annyira betojtam h inkább szétszedtem, az is evett 30 wattot stb, sok kicsi sokra megy alapon.



Csinálj két fényképet ugyanonnan

Megpróbálom majd köszi a tanácsot és a tippet!



Más esetleg tudna mondani valamit a t8 vs t5 témámról?
 
szerintem az a t8 nemcsak hosszban jobb, hanem szélességben is jobban terít. Minimál lumen eltérés lehet, szerintem nem számottevő.

Nekem az a meglátásom, hogy míg az egyik akimon egy lámpatestben van két cső a másikon két lámpatesbe 1-1 cső. A második megoldás sokkal jobban terít,mert széthúzva beteríti az egész akit a fény, míg az egy lámpatestes megoldásban amit te is mondtál, hogy mászik a növény az aki közepére a fényhez.

A t5 csak akkor lenne jobb, ha két külön lámpatestben lenne
 
A t5 csak akkor lenne jobb, ha két külön lámpatestben lenne

Köszi! A t5szélességre 12-3 cm a t8 22-3 cm, a t8 csövek nagyobb távolságra vannak egymáshoz képest sokkal mint a t5ben és igen, az egész akit végigéri. Már csak a rögzítésen kell gondolkodnom, mert nincs lába és pont olyan hosszú mint az aki
 
szerintem az a t8 nemcsak hosszban jobb, hanem szélességben is jobban terít.

Szia!

Ma hazaértem és kicseréltem, teljesen máshogy világít, valahogy mások a színek vagy nem tudom, de az biztos hogy sokkal jobban világít, de hogy nagyobb erővel világít e azt nem tudom megmondani....

Íme

000_0001.JPG
 
Most végeztem a takarítással, nem kívánom senkinek ami rám várt....... akár közel ilyen koszos nagyon nagyon rég nem volt az akváriumom, kb soha.... Amit a héten beszereztem porszívó hatalmas segítség volt a különböző fejekkel! Gyors vízcsere stbstbstb és kész is! Ez az armatúra már végig éri :)

000_0003.JPG
 
Megnézve az előző képeket, ez a világítás sokkal jobb, rengeteget számít, hogy végig világítja hosszban. Csináltál esetleg összehasonlító fotót ugyanazokkal a beállításokkal?
 
Hááát nemtudom.Kétségtelenül több fényt ad az.Viszont a másikkal(képen) sokkal hangulatosabb volt és szebbek voltak a színek.A növények az alatt is szépen fejlődtek...
Persze a képek soha nem a valóságot adják vissza,neked kell dönteni élőben.Nekem ugyanez történt amikor 2*24-ről váltottam 4*24-re.Ment vissza a 2*24:)
Ja és lehet,hogy ezt csak én osztom,de több fény=több probléma.amíg a növények szépek minek is?
 
Hááát nemtudom.Kétségtelenül több fényt ad az.Viszont

rengeteget számít

Az lett a vége a mókának hogy visszacseréltem a 60cm-sre, az arcadia többet világított de sokkal halványabb és élettelenebb lett tőle minden, lehet a csövek az öregek benne, lehet hogy a t8 idejétmúlt nem tudom de a odysseaval sokkal otthonosabb a látvány ( és valóban, ha eddig is fejlődött akkor ezután is fog)
 
Back
Oldal tetejére