• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elkészült

Bella Gergő

Kertész szaki
Sziasztok!

Ez év januárjában kezdtem el olvasgatni a fórumot és tanulmányozni az akvakertészet rejtelmeit. A legelején, amikor nekiálltam ennek a ~100 literes akvának, nagyon sok gondom akadt, technikai hiányosságok miatt de hála Isten a kókány megoldások és társai topicnak elég hamar össze tudtam rántani egy szettet amivel már volt értelme nekiállni a dolgoknak komolyabban és több időt és energiát bele tolni! És megérte... Elkészült életem legeslegelső növényes akváriuma rengeteg bajlódás után, íme:

Méretek:
40*38*81 (m*sz*h)

Szűrés:
Tetra EX 600 - Aquatic nature töltettel

Co2:
Egy elég érdekes megoldás tovább gondolása és pneumatikai csatlakozókkal tökéletesítve, akár a gyári, csak ezt naponta meg kell tölteni 6bar-ra = 4 patron

Világítás:
Odyssea Dual T5 2*24W
Day+plant

Fűtés:
Aquael 100W

Levegőztető.

Hardscape:
3 db Red moor fa

Talaj:
Manado+JBL táplabda

Élővilág:
Ékfoltos razbóra, neon, algázó géb, anci, Amano garnéla


A gépház:

996641_690806120951058_1800392369_n.jpg


DSCN6451.JPG


DSCN6460.JPG


DSCN6464.JPG
 
Utoljára módosított:
Gratulálok.Remek példa,hogy napágyúk és high tech nélkül is lehet szemet gyönyörködtetőt alkotni.Kifejezetten örülök,nem valami nagyon menő hardscape miatt jó az akváriumod,hanem a nagyon eltalált növényválasztás és elhelyezés miatt.(y)
 
Sziasztok!

Rég írtam, azóta változások történtek, a 7 literes nano szétszedésre került a meghökkentő villanyszámla összegző után - ezért a HC és HM bokrok átkerültek a nagy akiba, valamint ma vettem egy akváriumporszívót amit csak jövő hét hétfőn tudok kipróbálni mert addig nem leszek otthon. Nyugi senki se hal éhen, a növények se, akadt segítségem :)

(bocs, telós képek :) )

WP_20131207_001.jpg


WP_20131209_015.jpg
 
Sziasztok! Az miért lehet hogy nálam soha még egy bubi se volt a nyövények levelein, viszont tökéletes kondícióban vannak és nincs hiánytünet... ? :) Egyedül a nana virágja szokott néha nekiállni bubizni
 
ne aggódj, nálam is alig bubiztak, azóta brutális, mióta elkezdtem lágyítani a vizet
 
Sziasztok! Az miért lehet hogy nálam soha még egy bubi se volt a nyövények levelein, viszont tökéletes kondícióban vannak és nincs hiánytünet... ? :) Egyedül a nana virágja szokott néha nekiállni bubizni

azért nem bubiznak mert nem világítod agyon őket.én is feltettem a 3*24/100l mellé még 2*24w-ot és negyed óra után úgy nézett ki mintha függöny levegőztetőt raktam volna végig az aljára.le is szedtem de gyorsan:)
 
Sziasztok!
Rég írtam, azóta változások történtek, a 7 literes nano szétszedésre került a meghökkentő villanyszámla összegző után
Ezt hogy kell érteni, nagyon pozitív, vagy nagyon negatív számlát kaptál;)
Sziasztok! Az miért lehet hogy nálam soha még egy bubi se volt a nyövények levelein, viszont tökéletes kondícióban vannak és nincs hiánytünet... ? :) Egyedül a nana virágja szokott néha nekiállni bubizni
Nálam vagy egy érdekes dolog a 22 literesben, a riccia egy része átment mély zöldbe. Egymás mellett van azzal ami világoszöld maradt. A világoszöld délutánra full buborékos, a sötétzöldön meg szinte semmi. CO2 adagolás nincs csak carbo.
 
Éves leolvasás után? Mert akkor bármi lehetett. Én havonta jelentem le az óraállást, és pár ezer forint ingadozás mindig van.

Éves után igen, de mást nem használok többet mint eddig, sőt azóta nappaliban is alig ég a lámpa amióta virít
 
Sok kicsi sokra megy ám, nálunk volt olyan hónap, hogy keveset ment a TV-és azt is észre lehetett venni a számlán. Valamint villanybojlerünk van,az télen a hidegebb víz miatt többet fogyaszt, na meg többet is kell világítani. Azt tudom javasolni mindenkinek, hogy ha nem szeretne az éves leolvasás közeledtével rettegni, mennyit kell majd ráfizetni, az térjen át havi leolvasásra. E-on-nál legalábbis lehet, havonta neten beírod az óraállást, és mindig annyit fizetsz amannyit fogyasztasz. Ha meg túlfizetésed van, azt úgysem adják vissza, ellenben leviszik az átalányodat. Párom mamajának volt 5 ezer forint túlfizetése, 90 Kw-os átalány mellett, erre levették neki 50-re , neten én állítottam neki vissza, mert egy év múlva 10 ezreket fizethetett volna rá.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére