• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elkészült

Köszönöm

Ma végre összebarkácsoltam a moonlight-ot is :)

IMG_0243.JPG
 
Köszönöm

Ma végre összebarkácsoltam a moonlight-ot is :)

IMG_0243.JPG

Ez csak a hangulat miatt van(tényleg jól néz ki),vagy találtál valami tudományos magyarázatot,hogy miért jó?Nekem tudja a lámpám,de még sose használtam,tartottam tőle,hogy zavarja a halakat.Nem igazán találtam ez ügyben infot..
 
Ez csak a hangulat miatt van(tényleg jól néz ki),vagy találtál valami tudományos magyarázatot,hogy miért jó?Nekem tudja a lámpám,de még sose használtam,tartottam tőle,hogy zavarja a halakat.Nem igazán találtam ez ügyben infot..

A tudományos magyarázatnak az elég hogy így halálfélelmükben nem ugranak ki ha lekapcsol a lámpa ? :p Ha magas a vízszint lámpaoltásnál amikor kattan a kapcsoló úgy betojnak hogy kiugranak a vízből (tegnap 3nak is sikerült), ezzel a fénnyel viszont nem ugrálnak. A fény mennyiség nem tudom sok e, lehet veszek ki belőle pár ledet, nem tudom még...

Szerk..: A végeredmény az lett hogy 3db SMD maradt csak bent, 9et kivettem, nagyon nagy fényt adott! Ennyi fény is elég ahhoz hogy ne legyenek öngyilkosok :)
 
Utoljára módosított:
A tudományos magyarázatnak az elég hogy így halálfélelmükben nem ugranak ki ha lekapcsol a lámpa ? :p Ha magas a vízszint lámpaoltásnál amikor kattan a kapcsoló úgy betojnak hogy kiugranak a vízből (tegnap 3nak is sikerült), ezzel a fénnyel viszont nem ugrálnak. A fény mennyiség nem tudom sok e, lehet veszek ki belőle pár ledet, nem tudom még...

Szerk..: A végeredmény az lett hogy 3db SMD maradt csak bent, 9et kivettem, nagyon nagy fényt adott! Ennyi fény is elég ahhoz hogy ne legyenek öngyilkosok :)

ja,hogy téged nem bírnak a halaid,inkább kiugranak:p
most,hogy mondod anno mikor hoztam a borarasokat én is olvastam,hogy lámpaoltáskor hajlamosak ugrálni.szerencsére nálam nem volt ilyen.
 
Sziasztok!

Kis ideje nem írtam a karácsonyi programok miatt. Hát hogy ne legyen gondtalan a karácsony elkezdett agancs algásodni (más alga nem jelent meg) durván a növények szélei. Elszántam magam akkor és nekiálltam egy restartnak.... a meglévő régi talajt megszámlálhatatlanul sokszor átmostam és hozzáadtam egy új zacskó 5 liter manado-t és összekevertem a régivel, így nem lett olyan laza szerkezetű és könnyű. A meglévőnövényeket alaposan átválogattam és a menthető részeket és szálakat újra beraktam, a fákat kifőztem és az áramlást meg növeltem, valamint az EX600 mellé raktam egy akasztós atman szűrőt ami a vízfelszínt fodrozza és a flow-t is segíti... Jelenleg nagyon szánalmasan néz ki a dolog és várom a január második heti növényszállítmányt hogy újra széppé tehessem.... :) ja és a jobboldali fa el lett fektetve.

IMG_0008.JPG
 
4
Lehet hogy én gondolom rosszul ,de nem az SMD ledek számától függ, hanem a kék fénytől, tudtommal a kék fény kedvez az algáknak...de majd kíványi leszek a tapasztalatodra!
Én megmondom neked hamarabb.Nyár óta megy a 4*39 quad és használom a moonled-et.Semmivel sincs több alga mint az előtte használt lámpával.Ennyi:)
 
4
Lehet hogy én gondolom rosszul ,de nem az SMD ledek számától függ, hanem a kék fénytől, tudtommal a kék fény kedvez az algáknak...de majd kíványi leszek a tapasztalatodra!

nagyon hosszú záridővel készült a kép, élőben alig látni csak ha 5 percig sötétben ülsz
 
Sziasztok!

Majd egy hónapja írtam utoljára. Azóta a történések:
A HC elszaladt :D Az agancsalgától 100%osan megszabadultam. Easy carbo-t adagolok 2ml-t naponta, a hátsó növények egy részétől meg kellett szabadulnom sajnos mert ott volt az alga központja. Beszereztem egy szódásszifont kiváltó CO2 palackot nyomáscsökkentővel és szerelvényekkel
1779269_721216197910050_1331487416_n.jpg


És egy kép a mostani állapotról:

400602_720315708000099_676075486_n.jpg
 
Szia, gratulálok. Nagyon szép az akváriumod. Az a házi barkács co2 rendszered felkeltette az érdeklődésem. Meg tudnád írni hogy működött és mik voltak a tapasztalatok? Köszönöm: Csaba
 
Szia, gratulálok. Nagyon szép az akváriumod. Az a házi barkács co2 rendszered felkeltette az érdeklődésem. Meg tudnád írni hogy működött és mik voltak a tapasztalatok? Köszönöm: Csaba

Egy régebbi beszélgetésemet másolom be ha nem gond:

Szia!

Ami kell:
szódásszifon
egy pont akkora gumicső ami rámegy a szifon csövére úgy hogy rányomni kelljen ne csak rácsusszanjon
egy 8-6 műanyag szűkítő gyors csatlakozó
és két db bilincs. ez eddig a nyakból kijövő rendszer csatlakozója

Ezek után egy 6mm-es külső átmérőjű légtechnika cső ami a 6-8 szűkítőbe megy, a másik vége pedig egy nyomáscsökkentőbe(nem fontos 2 órának lennie, nekem ilyen volt itthon, de azért nem árt látni h hány bar nyomás van a palackban)/ ha 2 óra kell akkor úgy néz ki hogy kijön a cső a nyakból, és "átmegy" egy órán és onnan nyomáscsökkentő.
A nyom.csökk.ből újabb óra amin látod hogy mennyire csökkentetted le és azok után egy kis csapos 6-os gyors csatlakozó amibe belemegy ismét egy 6-os cső a végén és arra pont rá lehet húzni a légcsövünket mindenféle bilincs nélkül, hisz ott már ha minden jól ment igen kicsi a nyomás! Ha bármit furán írtam volna akkor szólj :D
képen tudod követni a sorrendet úgyis
 
Gratulálok! Nagyon szép! A kék ledes megoldás nálam is üzemel és tényleg nyugottabbak a halak lekapcsolásnál. :) Volt ugrálás nálam is...:confused: Ami az algásodást illeti én nem tapasztaltam semmi ilyesmit a kék fény hatására, már hónapok óta üzemel.
 
Egy régebbi beszélgetésemet másolom be ha nem gond:

Szia!

Ami kell:
szódásszifon
egy pont akkora gumicső ami rámegy a szifon csövére úgy hogy rányomni kelljen ne csak rácsusszanjon
egy 8-6 műanyag szűkítő gyors csatlakozó
és két db bilincs. ez eddig a nyakból kijövő rendszer csatlakozója

Ezek után egy 6mm-es külső átmérőjű légtechnika cső ami a 6-8 szűkítőbe megy, a másik vége pedig egy nyomáscsökkentőbe(nem fontos 2 órának lennie, nekem ilyen volt itthon, de azért nem árt látni h hány bar nyomás van a palackban)/ ha 2 óra kell akkor úgy néz ki hogy kijön a cső a nyakból, és "átmegy" egy órán és onnan nyomáscsökkentő.
A nyom.csökk.ből újabb óra amin látod hogy mennyire csökkentetted le és azok után egy kis csapos 6-os gyors csatlakozó amibe belemegy ismét egy 6-os cső a végén és arra pont rá lehet húzni a légcsövünket mindenféle bilincs nélkül, hisz ott már ha minden jól ment igen kicsi a nyomás! Ha bármit furán írtam volna akkor szólj :D
képen tudod követni a sorrendet úgyis
Köszönöm szépen. Melyik topicban fejtetted ezt ki bővebben? Érdekelne még az adagolás és a beoldás módja. Köszönöm: Csaba
 
Köszönöm szépen. Melyik topicban fejtetted ezt ki bővebben? Érdekelne még az adagolás és a beoldás módja. Köszönöm: Csaba
privát üzenetben volt ez a beszélgetés. az adagolás naponta 4 patron volt és a beoldás a GA medium nagyságú üveg porlasztója
 
Back
Oldal tetejére