• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eleocharis sp. red

Sehol sem láttam még megvásárolható formában sajnos. De ha találkozok vele jelentkezem.

Sajnos számolni kell azzal, hogy jelentős szigorítások lesznek az EU-ban növényfronton. Ezért az ilyen különlegességek valószínűleg elérhetetlenek lesznek.
 
viktorlantos said:
Sajnos számolni kell azzal, hogy jelentős szigorítások lesznek az EU-ban növényfronton. Ezért az ilyen különlegességek valószínűleg elérhetetlenek lesznek.

Ezt hogy érted? Erről lemaradtam.
 
Mty0018 said:
viktorlantos said:
Sajnos számolni kell azzal, hogy jelentős szigorítások lesznek az EU-ban növényfronton. Ezért az ilyen különlegességek valószínűleg elérhetetlenek lesznek.

Ezt hogy érted? Erről lemaradtam.

Utoljára ázsiai növényekkel volt probléma angliában, ami azonnal tiltólistára tette a legnagyobb ázsiai termesztőt (Orient Aquarium Plant)
Túlságosan sok méreganyagot használtak a növényen a paraziták és spec rovarok ellen, ami tömeges pusztulást okozott sok növényes akvaristánál akik garnélát tartottak.
Kb 1 hónapja cikkezett róla a PFK magazin is.

Ez előhozta a régi kérdést, hogy szígorítsák a növények behozatalát az EU-ba. Ausztráliában drasztikus szigor van és az USA is sokkal szigorúbb jelenleg mint az EU. Szóval várható egy szabályozás, a baj csak az lesz, hogy sok számunkra értékes növény kerül majd rá és még nem tudjuk milyen hatással lesz ez esetleg az európai termesztőkre, hiszen ott is van import, nem csak saját génbankból dolgoznak.
 
Back
Oldal tetejére