• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

Na kedveseim!
Behelyezésre került az új külső szűrőm a 112 lityisbe. Így jelenleg 3700 liter/órás megforgatás van, köszönhető az új 2080-asnak... :mrgreen: .
Kíváncsi vagyok, hogy reggelre marad-e valami az akiban, vagy a szűrőkosarakban kell keresgélnem :D
Barátom szerint (amint meglátta ezt a böszme szűrőt) teljesen bolond vagyok...
Reggel azért visszaveszem felére az össz teljesítményt. Raktam 2 Bacter Ball-t is, hadd érjen össze a szűrőanyag. Szeretném az újat kész szűrőkkel indítani.
 
atti76 said:
Na kedveseim!
Behelyezésre került az új külső szűrőm a 112 lityisbe. Így jelenleg 3700 liter/órás megforgatás van, köszönhető az új 2080-asnak... :mrgreen: .
Kíváncsi vagyok, hogy reggelre marad-e valami az akiban, vagy a szűrőkosarakban kell keresgélnem :D
Barátom szerint (amint meglátta ezt a böszme szűrőt) teljesen bolond vagyok...
Reggel azért visszaveszem felére az össz teljesítményt. Raktam 2 Bacter Ball-t is, hadd érjen össze a szűrőanyag. Szeretném az újat kész szűrőkkel indítani.


Na kedvesem!

Egy pár fotót a technikáról olyan jó lenne látni, hadd csorgassam a nyálam, pls... ;)
 
Ok, ha Fazekas István barátunk elküldi a teloval tegnap fotózott képet, felteszem.
Semmi extra, a mellette álló 2073, és 2071....hm... röhejes :D
 
atti76 said:
Semmi extra, a mellette álló 2073, és 2071....hm... röhejes :D
(A 2071 is megvan még? Azt hittem már rég elvitték, hisz olyan jó árban adtad :shock: )
 
Proci said:
atti76 said:
Semmi extra, a mellette álló 2073, és 2071....hm... röhejes :D
(A 2071 is megvan még? Azt hittem már rég elvitték, hisz olyan jó árban adtad :shock: )

Nyűglődtek páran, pénz nem volt, így megtartottam.
Valamire majd csak jó lesz... :)
 
Akkor ezek szerint megvan még a Eheim prof. 2071. Ha eladó sorba van, akkor érdekelne ( pont ilyet szeretnék venni az 50 literes aksimhoz). Dobnál ez esetben 1 pü. üzenetet?
 
Ramen said:
Akkor ezek szerint megvan még a Eheim prof. 2071. Ha eladó sorba van, akkor érdekelne ( pont ilyet szeretnék venni az 50 literes aksimhoz). Dobnál ez esetben 1 pü. üzenetet?

Küldtem privátot.
Megtartom, jó lesz a három szűrő az újhoz... :D
 
raggacs said:
Mivel neked van 2071 is megy 2073 is szerinted elbír egy 2071 63l-el vagy csak a 2073?

Elbírja, talán. 3 liter szűrőanyag van benne, viszont a biológiai töltete csak 1,5 liter (1,5 liter műanyag csövecske a mech szűrést végzi).
Azért a 2073 sokkal jobb lenne. ;) Ha teheted, inkább a nagyobbat válaszd, jobban jársz.
 
Kérésre íme a 112 lityis alatt levő "gépház" (2071 + 2073 + 2080): :D

4601168347_c89e65d4f6.jpg

Látszik, ahogy hajlik alattuk a dossziéknak méretezett bútorlap.

Raktam egy öngyújtót a 2080 tetejére, hogy érzékelni lehessen a méreteket.

4601787634_4fb2cffb32_b.jpg

Van aki bélyeget gyűjt, én Eheimet. :wave:

Elnézést a rendetlenségért, de épp takarítottam is....
 
Azon filóztam, hogy ha a 2071-et, meg a 2073-at egymás fölé tennéd, nem férne be egy 2075? :mrgreen:
 
Szépen odaver :thumbup: :) Most már az akváriumról is kérünk szépen egy képet...hogy férnek el benne a csövek, esőztetők? Egymásnak nyomják a vizet, mint a ping-pongban a labdát? :) A vízműnél nincs ekkora víztisztítás, mint az akid alatt :lol:
 
A 2080-ra kötöttem át az AM 1000-est, ez kb 90%-ra van állítva a jobb oldalon. A 2073 (80 %-ra állítva) esőztetővel a bal oldalon kb. 40 fokos szögben felfelé. A 2071 (60%-ra állítva) a bal oldalon a hátsó sarokban épp csak belógatva, ugyanis a 2080-as 40 cm-es esőztetője nem fért be (40 cm), és vágni nem akartam.
Azért van az összes járatva, hogy az új akihoz már beállt szűrőim legyenek.
A flow így elég combos (max 3700 liter/óra), de az összest fullra állítva is tudnak a Galaxy-k árral szemben úszni. Azt vettem észre, hogy kimondottan élvezik. Amikor közeledek az üveghez, a neonokkal együtt vígan nyomulnak felém, és várják a kajájukat.
Az akiról nem teszek fel új képeket (korábban Nigro blogján szerepelt egy korai változata), mert csak az újba nevelek elő pár növénykét.
 
Back
Oldal tetejére