• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel

viktorlantos said:
Egyébként tényleg nem értem miért kellene leállítani a szűrőt etetésre. Ha beszívja a szűrő akkor ok, nekem még sosem volt ilyen. Ha ilyen lenne inkább megoldanám, hogy ne szívja be. Pl nehezen süllyedő kajával.

A halaknak csak jó ha kicsit mozogniuk kell az ételért. Nem hinném, hogy a természetes közegükben is nulla áramlás lenne.

Én azért gyengítem le mindkettőt etetésnél, mert 2000 liter/óra megy 112 lityisben...
Több energiát égetnének el a neonok (és a többiek), mint amit magukhoz tudnának venni 2 perc alatt. :lol:
 
atti76 said:
Vízcserénél én nem állítom le, csak lecsavarom félig. Akkor nincs ilyen.

Csak akkor van ha kíhúzod és visszadugod. Amíg a rotor felpörög. Gondolom a kerámia tengely ahogy felpörgeti odaveri kicsit a rotor lapátokat. De legalábbis a felpörgetés alatt hozzáér a falhoz. Én erre tippelek.

Én csak vízcserénél húzom ki, vagy ha szűrőtaki van.
 
Picit újra gondolva a Pro3 belső kialakítását jöttem rá, hogy mi is okozhatja a kattogó hangot!
Szerintem az előszűrő tálcában lévő csapóajtó!
Hiszen ha változik a víz nyomása ez is annak megfelelően nyit/zár!
Szerintem ez adja azt a csúnya hangot!?
DSC00137-1.png
 
Csak a manuál is írja, hogy ha a motorteret takarítjuk nagyon óvatosan vegyük ki a forgórészt.
Mert a kerámia tengely eltörhet!
Esetleg egy rossz pillanatban való indítás nem törheti-e el?
 
SlyChocolate said:
Csak a manuál is írja, hogy ha a motorteret takarítjuk nagyon óvatosan vegyük ki a forgórészt.
Mert a kerámia tengely eltörhet!
Esetleg egy rossz pillanatban való indítás nem törheti-e el?

Az nem, de amikor takarítod és kicsit megfeszíted akkor könnyen törik. Én eltörtem korábban a sajátomat. Ezért nem árt, ha van otthon egy ilyen kis kerámia. Filléres dolog, de életmentő lehet.
A ki be kapcsolástól nem törik el.
 
viktorlantos said:
Az nem, de amikor takarítod és kicsit megfeszíted akkor könnyen törik. Én eltörtem korábban a sajátomat. Ezért nem árt, ha van otthon egy ilyen kis kerámia. Filléres dolog, de életmentő lehet.
A ki be kapcsolástól nem törik el.

Valamelyik típussal esetleg egyezik a 2073-as kerámiatengelye? Sehol nem találtam ahhoz valót.
 
atti76 said:
Proci said:
Valamelyik típussal esetleg egyezik a 2073-as kerámiatengelye? Sehol nem találtam ahhoz valót.

Ezek szerint "kattog" már nálad is az aki alatt? :D
Azám :D Egyelőre van van még hangja, de bízom benne, hogy ahogy mondtátok, elmúlik nekem is pár nap alatt.
 
Ahogy kidarálta a levegőt, halkulni fog. Mozgasd meg oldalra, úgy hamarabb kitolja.
És vélemény róla egyébként? Vízmozgatása elég? :)
 
atti76 said:
Ahogy kidarálta a levegőt, halkulni fog. Mozgasd meg oldalra, úgy hamarabb kitolja.
És vélemény róla egyébként? Vízmozgatása elég? :)
Nem, a levegős hangot ismerem. Ez más. A rotornak van hallható üzemhangja. Dani elmondása szerint neki is ilyen volt. Szerintem a tengelynek, rotornak össze kell kicsit kopnia.

Hosszabb értékelést majd később, de ha már kérdezted, röviden:
Eddigi felállás 10 literes hordó + eheim compact 1000lph/2m szivattyú volt.
Szándékosan mindent hagytam, csak a szivattyú helyére betettem az eheim prof3-at üresen, tehát a hordó után. Nem érzem erősebbnek, talán inkább egy kicsit gyengébbnek érzem az esőztető furataihoz téve a tenyerem. Hozzá kell tenni, itt nem csak az eheim prof3 megy, előtte van a hordó szűrőanyaggal megtömve. Az eheim prof3 kialakítása viszonylag bonyolult (visszacsapó, fentről rátolja egy tálcára majd onnan le, kosarakon át vissza. A víz sokat tekereg, így biztos az is levesz a vízhozamból.
Hamarosan kiveszem előle a hordót és átrakom az ott lévő szűrőanyagok egy részét, megnézem mit változik.

Az érzések vegyesek, de majd később nyilatkozom jobban, elvégre csak tegnap jött meg ;)
 
Proci said:
atti76 said:
Csak kelleni fog az a 2071 is mellé... :lol:

Én még egy szűrőt nem rakok már be, unom a csöveket :D Ezért is adtam el az előző második szűrőm.
Tanulságos. ;) Provokációs szándék nélkül kérdezem, hogy mi lenne, ha eleve normáis méretezésű szűrőt vásárolna mindenki? :idea:
 
keymaker said:
Proci said:
atti76 said:
Csak kelleni fog az a 2071 is mellé... :lol:

Én még egy szűrőt nem rakok már be, unom a csöveket :D Ezért is adtam el az előző második szűrőm.
Tanulságos. ;) Provokációs szándék nélkül kérdezem, hogy mi lenne, ha eleve normáis méretezésű szűrőt vásárolna mindenki? :idea:

Sokkal egyszerűbb lenne az élet :cool: a jbl-t én is normái méretezésű szűrőnek szántam a 900lph-val... Nem baj már itt az eheim :)
 
keymaker said:
Proci said:
atti76 said:
Csak kelleni fog az a 2071 is mellé... :lol:

Én még egy szűrőt nem rakok már be, unom a csöveket :D Ezért is adtam el az előző második szűrőm.
Tanulságos. ;) Provokációs szándék nélkül kérdezem, hogy mi lenne, ha eleve normáis méretezésű szűrőt vásárolna mindenki? :idea:

Nézd Key, én mindenféle provokáció nélkül úgy gondolom, hogy a Green Aqua tájékoztatóban szereplő szűrő ajánlás is lehet alábecsült. Nincs beleszámítva az aki hossza. Én bátran mondom, hogy nálam a 2000 liter/óra kell a 112-esben, sőt szívem szerint 2 db 2073 lenne javasolt (80 cm hossz). Ezt diffivel mondom, lehet, hogy A.Medic 1000-el könnyebb lenne a helyzet. Megkockáztatnám az 1 db 2080-ast is, de biztos mindenki stupidnak tartana... És még így is akad vmennyi algám, és tudom, hogy a nem megfelelő egyenletes CO2 eloszlatás miatt van...
 
Back
Oldal tetejére