• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel 3 2075 - adapter para reloaded

Sziasztok!
Azt nem tudjátok véletlenül,hogy a prof3 2075 és a 2075 millenium edition szűrők különböznek valamiben egymástól?
Olvasom,hogy többeknél behalt az adapter....akkor inkább készüljek egy tartalékkal,hogy ne érjen meglepetés...?
A 2010 augusztus előtt gyártott prof 3 típusoknál jött elő a jelenség (2071/2073/2075). A szériaszám megmondja a gyártás időpontját.
A GA-ban a legolcsóbban szerezhető be, és 3700 ft-ot megér, hogy nem kell nagy Kunstokat csinálni pl. a szűrőanyag élővilágának életben tartársáért.
 
A képen már a megbarkácsolt adapter látható, de tényleg a fogaskerekek törnek le, nálam a jobb fogaskerekek törtek le. A képen látható beállítással még működik az adapter amíg nem jön meg az új.
 
A 2010 augusztus előtt gyártott prof 3 típusoknál jött elő a jelenség (2071/2073/2075). A szériaszám megmondja a gyártás időpontját.
A GA-ban a legolcsóbban szerezhető be, és 3700 ft-ot megér, hogy nem kell nagy Kunstokat csinálni pl. a szűrőanyag élővilágának életben tartársáért.


Köszönöm az infot!
A millenium edition sorozat az eheim 50. évfordulójára készül,tehát akkor 2010 utáni,szerencsére.......
Minden esetre azért veszek egy adaptert,biztos ami biztos,amúgy is aprópénz az esetleges károkhoz képest!
 
A képen már a megbarkácsolt adapter látható, de tényleg a fogaskerekek törnek le, nálam a jobb fogaskerekek törtek le. A képen látható beállítással még működik az adapter amíg nem jön meg az új.
Sikerült nekem is ugyan így szétszedni és kinyitni csapot,lehet holnap vissza teszem.
 
Néhány gondolat ezekhez a szűrőkhöz.
  • Alap igazság, hogy nem gyakori szabályzásra valók ezek az adapter karok. Vízcsere, szűrőtakarítás idején érdemes használni. Napi haletetés, játékra ne.
  • A kemény víz ellensége ezeknek a szűrőknek, mondjuk a többinek is.
  • Tartsd be a karbantartási időszakot. Egy 6 hónapja üzemelő szűrő lehet, hogy működik még, de a szűrő fej olyan szinten erőlködik, hogy a sok trutyin keresztűl tudja szívni a vizet, hogy rövid időn belül folyatás lesz a vége.
  • Ha már szétszedted a fejet fújd is le a csapokat, adaptert és a fejtömítést is a gyári spray vagy valami hasonló dologgal.
  • Ha van nálad egy csere adapter, nyugodtabban alszol. Csere kerámia és más dolgokra úgysem lesz szükséged nagy eséllyel. Ha érzed, hogy picit szorul az adapter, cseréld le. Lehet később a kenések után még jó lehet, de ne várd meg míg beragad, eltörik.
  • A vákumoló pumpa a 21. század nagy találmánya, de nem használatra tervezték :) Ezeket lehetőleg sose használjuk. Nem csak ezen, más szűrőn se.
  • Használj lágy vizet a hosszabb szűrő élettartamhoz.
  • Perlon csere havonta, szűrő takarítás 2-3 havonta. Cső takarítás 2-4 hetente!
Ha ezekre figyelsz sok dologtól megóvhatod magad.

Lehet a szűrőn javítottak valamit az évek alatt, de az adaptereket nem érzem másnak. És ezzel van a legtöbb gond a későbbiekben.
 
Néhány gondolat ezekhez a szűrőkhöz.
  • Alap igazság, hogy nem gyakori szabályzásra valók ezek az adapter karok. Vízcsere, szűrőtakarítás idején érdemes használni. Napi haletetés, játékra ne.
  • A kemény víz ellensége ezeknek a szűrőknek, mondjuk a többinek is.
  • Tartsd be a karbantartási időszakot. Egy 6 hónapja üzemelő szűrő lehet, hogy működik még, de a szűrő fej olyan szinten erőlködik, hogy a sok trutyin keresztűl tudja szívni a vizet, hogy rövid időn belül folyatás lesz a vége.
  • Ha már szétszedted a fejet fújd is le a csapokat, adaptert és a fejtömítést is a gyári spray vagy valami hasonló dologgal.
  • Ha van nálad egy csere adapter, nyugodtabban alszol. Csere kerámia és más dolgokra úgysem lesz szükséged nagy eséllyel. Ha érzed, hogy picit szorul az adapter, cseréld le. Lehet később a kenések után még jó lehet, de ne várd meg míg beragad, eltörik.
  • A vákumoló pumpa a 21. század nagy találmánya, de nem használatra tervezték :) Ezeket lehetőleg sose használjuk. Nem csak ezen, más szűrőn se.
  • Használj lágy vizet a hosszabb szűrő élettartamhoz.
  • Perlon csere havonta, szűrő takarítás 2-3 havonta. Cső takarítás 2-4 hetente!
Ha ezekre figyelsz sok dologtól megóvhatod magad.

Lehet a szűrőn javítottak valamit az évek alatt, de az adaptereket nem érzem másnak. És ezzel van a legtöbb gond a későbbiekben.

Bevallom őszintén,hogy soha nem fújtam be semmiféle spray-vel az eheim szűrőimet......,pedig volt már pár belőle,és volt ami 10 évig ment. Viszont szerencsére nem volt eddig semmi probléma egyikkel sem.
Csak a fórumot olvasva kezdtem aggódni,minden esetre veszek egy eheim spray-t és egy tartalék adaptert.
 
Bevallom őszintén,hogy soha nem fújtam be semmiféle spray-vel az eheim szűrőimet......,pedig volt már pár belőle,és volt ami 10 évig ment. Viszont szerencsére nem volt eddig semmi probléma egyikkel sem.
Csak a fórumot olvasva kezdtem aggódni,minden esetre veszek egy eheim spray-t és egy tartalék adaptert.

Nálam most otthon pl folyatott a gép az utolsó szétszedéskor. 2075. kicsit az adapterek is meghaltak már.
Most, hogy újraindult az akvárium, kipucoltam őket rendesen. Kaptak egy alapos kenést, új adaptert és mennek mint új korukban.

Van amikor csak ennyi kell.
 
Sziasztok,

2075-ben a csatlakozó adapter záró-nyitó karja törött. Hogy lehet cserélni? Adapter kijött, de nem látom szét lehet-e szedni, fogóval mozgatva a kar csonkját nyit-zár.
 
Sziasztok,

2075-ben a csatlakozó adapter záró-nyitó karja törött. Hogy lehet cserélni? Adapter kijött, de nem látom szét lehet-e szedni, fogóval mozgatva a kar csonkját nyit-zár.
nekem sikerült szét pattintani.Ezek szerint csak a kar tört el és nem a fogaskerekek az adapterben.Adapter csere
 
Kövezzetek meg de mindenhol az EHEIM spray-t írják/írjátok. Nem lehet sima szilikon spray-t használni?Pl. amit az autóban használok?!Csak mert sokallom az árát de biztos megéri mert sokáig elég...
 
Kövezzetek meg de mindenhol az EHEIM spray-t írják/írjátok. Nem lehet sima szilikon spray-t használni?Pl. amit az autóban használok?!Csak mert sokallom az árát de biztos megéri mert sokáig elég...

Nem tudom ha bekerül a vízbe jó-e az élőlényeknek.
Eheim Spray nem tudom miből van, de igen jó kenése van, és ha nedves cumóra nyomod akkor serceg és látszik hogy áthatol a nedves felületen és ráül a műanyagra.
 
Én mikor úgy 2 éve elraktam a 2080-asomat mindent lekentem szilikon zsírral, még a motort körbevevő gumimembránt is, tavalyi beüzemeléskor pedig simán elindítottam, nem törölgettem le semmit mégsem volt semmi gond . Elzárókar golyóscsapjaira is "tömködtem", és közben kézzel járattam, szépen könnyedén is jár azóta is.
 
Én mikor úgy 2 éve elraktam a 2080-asomat mindent lekentem szilikon zsírral, még a motort körbevevő gumimembránt is, tavalyi beüzemeléskor pedig simán elindítottam, nem törölgettem le semmit mégsem volt semmi gond . Elzárókar golyóscsapjaira is "tömködtem", és közben kézzel járattam, szépen könnyedén is jár azóta is.
Akkor a vazelin is jó lehet?Mert a Tetra-t ezzel szoktam kenni...
 
Valószínűleg igen, sőt adok még egy tippet üvegtisztításra, algatörlésre kapni a Lidl-ben W5-ös univerzális nedves törlőkendő,t anyaga ugyanaz mint a Tetráé csak ebben 80 darab van és szintén nem vettem észre, hogy a halakra bármi káros hatása lenne
 
Back
Oldal tetejére