• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel 3 2075 - adapter para reloaded

agua_

Tapasztalt kertész
Sziasztok,
na, ma beragadt az adapterem nekem is. :(
Gyors előszűrő tisztítás, kis kenés, azonban indításnál csekély volt a flow, gondoltam kikapcs, kiszed, megnéz, visszatesz, menni fog ez. Hahh, az adaptert nem tudtam kiszedni! Most megy ugyan, de 50 l/h lehet a hozama...
A leírásokból azt gondoltam, hogy az én szűrőmet már nem fenyegeti ez a rém, de tévedtem... Típus: 2075 02 0, a szériaszáma: 10083.
Hogyan lehet orvosolni a problémát? Gondolom vehetek egy adaptert, mert a vacak anyagból való fogaskerekek haltak el benne. De: hogyan vegyem ki az adaptert? Hálás lennék, ha valakinek tapasztalata, ötlete van, megosztaná velem! Ha szétszedem a fejet, ki lehet piszkálni az adaptert?
A Fisch oldalán hivatkoznak Antal Zoltánra, aki Budapesten hivatalosan Eheimet szervizel. Valakinek kontaktja Hozzá, tapasztalata vele?
Btw mi jön még? Elárasztja a lakást?! :devil:
Köszönöm és Üdv!
 
Utoljára módosított:
Le kell csavarni a 4 Torx csavart ami a fejet tartja és utána szét lehet szedni, elzárt állapotban ez azért kellemesebb, mintha nyitva ragadt volna be.
 
Nekem a 2075-ösöm 350l/h-ra állt át. Mitől lehet? Kipucoltam, utána semmi változás. Előtte ment rendesen, mármint ahhoz képest, hogy full Substrat Pro van benne, amikor mértem 700-750 körüli lehetett a hozama. Hibás?
 
Nekem a 2075-ösöm 350l/h-ra állt át. Mitől lehet? Kipucoltam, utána semmi változás. Előtte ment rendesen, mármint ahhoz képest, hogy full Substrat Pro van benne, amikor mértem 700-750 körüli lehetett a hozama. Hibás?
Mostani esetemből sokat tanultam. Végigolvastam az itteni fórumot is, sok tanulságos bejegyzés van, a nem magyar fórumok is sokat segítettek. Ezek alapján, ami a szűrőddel lehet:
1.) A csőrögzítő adapter tönkremegy/ment, ami azt jelenti, hogy a nyitó-elzáró kar az egyik vagy mindkét golyósszelepet már nem tudja teljesen nyitni. A legrosszabb eset, ha a működtető műanyag fogaskerekek fogai letörnek/tek. Ekkor a szűrőfejben ragad az adapter, és csak operációval lehet onnan kiügyeskedni.
Szoktad kenni silicon spray-vel? A javasolt, hogy minden szétszedésnél alul-fölül befújod. Az Eheimnek van spéci spray-je, avagy lehet kapni nagytisztaságú élelmiszeripari spray-t. Én fújtam, ennek ellenére a szívóoldali fogaskerékből letörtek fogak...:devil:
Szóval először meg kellene nézned az adaptert, és ha még nincs vele baj, akkor kenni, fújni!
2.) Szűrőanyag nélkül ki kellene próbálnod, úgy milyen a flow.
3.) Ha nagyon meg vannak tömve a szűrőkosarak, az is okozhat hozamcsökkenést.
4.) A rotort szoktad tisztítani? Hosszú idő alatt ott is össze tud gyűlni sok trutyi. Csak óvatosan a kerámiatengellyel, szuper kemény, kopásálló, de könnyen törik, pl. ha leesik, vége!
5.) És végül, bár nagyon ritka, de lehet hibás is. Jótállás van még rá?
Amúgy hogyan méred a vízhozamot?

Sok sikert!
Géza
 
Nagyon köszönöm! Torxra magyar!
Üdv, Géza
Le kell csavarni a 4 Torx csavart ami a fejet tartja és utána szét lehet szedni, elzárt állapotban ez azért kellemesebb, mintha nyitva ragadt volna be.
Nos, túl vagyok az adaptercserén, így utólag is köszönöm Daninak a hasznos útmutatást. És köszönöm a Greenaquaban a fiúknak, egyrészt, hogy volt adapter, másrészt az élvezetes üzemlátogatásért! A Fisch mégcsak nem is válaszolt a feltett kérdéseimre. Nahát, nahát...
Amúgy, nyitva ragadt be: a szívóág oldali fogaskerék pusztult el. Mivel úgyis adaptercsere volt, így a csöveket víztelenítenem kellett, végülis mindegy volt, melyik oldal...
Nem volt egyszerű a műtét. Hiába szedtem le a fej borítását, az adapter egyik oldalán a szürke fül kint ragadt, nem engedte ki a piros nyomógombot sem, így önmaga sem jött ki. A végén fogóval apró darabokat téptem le az adapterből - vigyázva, hogy más ne sérüljön - és így végül feltárult a fogaskerék, aminek a fogait így letördelve nagy nehezen betolható lett a fül. Hát, barbár munka volt. Az eheimről pedig sok rosszat gondoltam közben, merthogy ez már gáz, ennyire gyatra anyagból csinálni egy ilyen kardinális alkatrészt. A kenéssel nem lehetett gond, tele volt siliconnal.
A legjobbakat!
 
Mostani esetemből sokat tanultam. Végigolvastam az itteni fórumot is, sok tanulságos bejegyzés van, a nem magyar fórumok is sokat segítettek. Ezek alapján, ami a szűrőddel lehet:
1.) A csőrögzítő adapter tönkremegy/ment, ami azt jelenti, hogy a nyitó-elzáró kar az egyik vagy mindkét golyósszelepet már nem tudja teljesen nyitni. A legrosszabb eset, ha a működtető műanyag fogaskerekek fogai letörnek/tek. Ekkor a szűrőfejben ragad az adapter, és csak operációval lehet onnan kiügyeskedni.
Szoktad kenni silicon spray-vel? A javasolt, hogy minden szétszedésnél alul-fölül befújod. Az Eheimnek van spéci spray-je, avagy lehet kapni nagytisztaságú élelmiszeripari spray-t. Én fújtam, ennek ellenére a szívóoldali fogaskerékből letörtek fogak...:devil:
Szóval először meg kellene nézned az adaptert, és ha még nincs vele baj, akkor kenni, fújni!
2.) Szűrőanyag nélkül ki kellene próbálnod, úgy milyen a flow.
3.) Ha nagyon meg vannak tömve a szűrőkosarak, az is okozhat hozamcsökkenést.
4.) A rotort szoktad tisztítani? Hosszú idő alatt ott is össze tud gyűlni sok trutyi. Csak óvatosan a kerámiatengellyel, szuper kemény, kopásálló, de könnyen törik, pl. ha leesik, vége!
5.) És végül, bár nagyon ritka, de lehet hibás is. Jótállás van még rá?
Amúgy hogyan méred a vízhozamot?

Sok sikert!
Géza


Szia,

A cucc kb 3 hónapos, azóta 2x már tisztítottam. Igen Spray-zem ha kell. Úgy mérem hogy elindítom és mérőedénybe nyomatom a kifolyó ágat, közbe mérem a másodperceket majd felszorzom ha megtellik a liter. Én még a reaktoromra gyanakszom, megpróbálom tisztítani a jövő héten, mert most hétvégén is mind a két nap dolgozok :(
 
SOS!
Adapter törés,vagy mi a szösz!!!!!
Ki akartam venni,erre beragadt .Sehogy sem ment.
Most ott tartok,hogy a kar megy ide oda,de a vizet nem nyomja a szivattyú, ha kinyitom.
Eltört az adapter?Adapter csere?
Itt fent olvasom,hogy lehet kiszedni.4 Torx csavar az hol van?Ha kinyitom a szűrőt ,akkor fogom látni?
Basszus!!!

EHEIM Csőcsatlakozó adapter Professionel 3 - 2071, 2073, 2075 külső szűrőhöz most csak 3 490,00 Ft - Green Aqua

Adapter csere igen.
 
Hogy fogom én ezt kiszedni??Nagy műtét vár rám.Atya világ!
Viktor máris küldhetitek a pótadaptert.
A szűrőanyaggal mit csináljak addig?Tegyem bele vödörbe,és levegőztessem?
Elvileg az alkatrész itt van másnapra.
 
Hogy fogom én ezt kiszedni??Nagy műtét vár rám.Atya világ!
Viktor máris küldhetitek a pótadaptert.
A szűrőanyaggal mit csináljak addig?Tegyem bele vödörbe,és levegőztessem?
Elvileg az alkatrész itt van másnapra.
Nem lesz gond, csak nyugodtan. Én már átestem ilyen műtéten.
A szűrőanyaggal én is azt tenném, esetleg még egy kicsit áramoltatnám is.
Amikor szétszeded a szűrőt, leveszed azt a nagy tepsi tetejét és megfordítod, akkor ott lesz 4 torx, azt le, majd szét szeded.
Ha a csavarok kint vannak, akkor jön egy kis játék, hogy az adaptert eltávolítani. Vigyázz nehogy túlfeszítsd a kis füleket amibe a forgórész becsatlakozik. (ha szétszeded egyből fogod látni mire gondolok)
 
Kint is van.
Nem látszik rajta semmi , csak az,hogy kifolyónál nem nyit.
Nyilván ott van a törés,a fogaskerekeknél.
 
De légyszi mondjátok már meg,hogy a piros kallantyú,ami kilöki az adaptert,annak van egy
rugója,az hol volt pontosan,hova tegyem majd vissza?
Valami rajz jól jönne.
 
Köszi Laci,az ábra nem segített,de a videó igen.Nem erről a "betegségről" van benne szó, és nem is látszik a kallantyú,
csak a vége.Ebből következtettem,és nini,odamentem a szétszedett fejhez,hipp-hopp összeraktam.:)
 
Sziasztok!
Azt nem tudjátok véletlenül,hogy a prof3 2075 és a 2075 millenium edition szűrők különböznek valamiben egymástól?
Olvasom,hogy többeknél behalt az adapter....akkor inkább készüljek egy tartalékkal,hogy ne érjen meglepetés...?
 
Köszi Laci,az ábra nem segített,de a videó igen.Nem erről a "betegségről" van benne szó, és nem is látszik a kallantyú,
csak a vége.Ebből következtettem,és nini,odamentem a szétszedett fejhez,hipp-hopp összeraktam.:)

:) Csak most kerültem gép elé, így már csak gratulálni tudok az operációhoz. Szerencséd volt, nekem úgy ragadt be az adapter, hogy a fejet szétszedve is beszorulva maradt, végül csípőfogóval körömnyi darabokat letépve róla sikerült kinyernem.

Egy megszívlelendő tanács a jövőre: az újabb adapterek ugyan jobbak, de azért minden tisztításnál ajánlott befújni, szilikon spray a golyós csapágyaknak alulról, felülről, és oldalról, a kinyíló reteszeknél is érdemes adni neki, hogy a kis fogaskerekekhez is eljusson.

Eheim 7428718 Adapter
- Dani fotóján jól látni a halott adapter belsőségét, és a gonoszt is :devil:
Üdv, Géza
 
Back
Oldal tetejére