• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Amennyiben minden technikát el tudsz dugni a falban, az akvárium mögött, akkor nem annyira értelmetlen. :D Lehet rajta AquaJournalt, meg ADA könyveket tárolni. :D Hát nem? :D
 
Üdv!

Ha van valakinek használaton kívüli 2213-as szüröje, megtenné hogy leméri a fejtömítés átméröjét?
Elöre is köszönöm!!!
 
Hali!

Remélem "annyira" nem rossz helyre kerül a kérdés:
10 literhez szeretnék külső szűrőt. Eheim 2211-el szemezek. Viszont, mivel szobában lenne, elrettentő, hogy írjátok, hogy hangos. Ez a "hangos" ez mondjuk mit takar (2 gép 24 órában megy a szobában) esetleg mi mást ajánlanátok helyette?

Köszi: Namtar
 
10 literhez Eheim 2222-t használnék. Csöndes, megbízható, pont jó. De a 10 liter helyett inkább 20-at javasolok. A 10 túl kevés ahhoz, hogy normális algamentes egyensúlyt tudj hosszú távon létrehozni benne, csak a bosszúság lesz vele. (Még a 20-al is, de merjünk nagyot álmodni. :) )
 
Nem pont ide vág, de ha mág GA is forgalmazza felteszem a kérdést: Eheim 2211 vagy Tetratec EX 400 pro vs kontra?!
 
Namtar said:
Nem pont ide vág, de ha mág GA is forgalmazza felteszem a kérdést: Eheim 2211 vagy Tetratec EX 400 pro vs kontra?!
Namtar. A válasz 2222. Trust me. (Szűrőt hosszú évekre veszel)
 
I trust you, de nem biztos hogy csóró egyetemistaként van rá keret, a 20 literes akvárium meg nem nagyon fér el koliba az asztalon :'(
 
Namtar said:
I trust you, de nem biztos hogy csóró egyetemistaként van rá keret, a 20 literes akvárium meg nem nagyon fér el koliba az asztalon :'(
Utolsó érv: a csajok is a nagyobbra buknak, még a koliban is, ha beviheted őket. :D
 
keymaker said:
Utolsó érv: a csajok is a nagyobbra buknak, még a koliban is, ha beviheted őket. :D

OFF: Asszony két szobával lakik odébb.... És egyenlőre nagyon nem bolondul a növényes témáért, egyáltalán az akvarisztikáért. Ha lenne beleszólása (NINCS!)akkor kis búvár, meg lila műnövény lenne benne. Én mindenképpen valami természetesebbre gondoltam, nem 60as évek beli szemétlerakót akarok építeni az akiba.

ON: Valakinek az eredetileg említett két szűrővel amúgy van tapasztalata?
 
Namtar said:
keymaker said:
Utolsó érv: a csajok is a nagyobbra buknak, még a koliban is, ha beviheted őket. :D

OFF: Asszony két szobával lakik odébb.... És egyenlőre nagyon nem bolondul a növényes témáért, egyáltalán az akvarisztikáért. Ha lenne beleszólása (NINCS!)akkor kis búvár, meg lila műnövény lenne benne. Én mindenképpen valami természetesebbre gondoltam, nem 60as évek beli szemétlerakót akarok építeni az akiba.

ON: Valakinek az eredetileg említett két szűrővel amúgy van tapasztalata?

Szerintem Eheim... Menj be egy boltba és rakd a kettőt (eheim és tetra) egymás mellé. Az eheim fényévekkel jobban van összeszerelve és az anyagok megválasztása is szerintem sokkal jobb. Én is gondolkoztam melyik legyen (eheim vagy tetra) fentieket tettem és döntöttem az eheim mellett.
 
Meg tudná valaki mondani ,hogy a 2215 gyári szívó és esőztető csövezése milyen paraméterekkel rendelkezik . Értem itt a cső külső és belső átmérőjét.
Előre is kösz.
 
keymaker said:
Hali, ott van a termék leírásban. 12/16 mm.
Üdv! Nem a flexibilis csövek méreteire vagyok kíváncsi , ezt megtaláltam én is a termék leírásban. A kérdésem az akril részekre vonatkozott ,mivel ezeket próbálnám helyettesíteni átlátszó akril csövekkel ,de semmiképp nem akarnám visszafojtani a szűrő teljesítményét alul méretezett csövek alkalmazásával.
Bár a 2213 csőadataiból kiindulva (külső átmérő:13mm ; belső átmérő: 10mm) az eheim már megtette... :?: pedig a flexibilis csövezés ott is 12/16.
 
Végül is ezeknek a szűrőknek a szívó ág nem szív, inkább csak szimpla beömlő funkciója van. Viszont 10mm csövön nagyobb teljesítmény is le tud folyni, mint 620lph.
A nagyobb szűrőknek pl ezért szokott különböző csövezése lenni. Pl.: egy 17-es csövön jön bele a víz, de csak 13-mon megy ki, viszont a szűrő, mivel kap utánpótlást a 13-mas csövön ki tudja nyomni mondjuk a 2000 lph-t.
 
Nincs valami tippetek mitől lehet az, hogy csörgő hangot hallok a szűrő működése közben? Van valami amit lehet kenni vagy nemtom. A szivattyúnál csörög az biztos. EHEIM 2217
 
Egy 2211-es szűrő mennyire hangos? Mindenhol azt olvasom, hogy sokkal hangosabb mint pl a Pro termékvonal. Mihez lehet hasonlítani a hangerejét?
Ugyan abban a szobában van az akvárium, ahol alszom, szóval nem mindegy. :D
 
Back
Oldal tetejére