• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Nekem a 2213-as a szekrénybe van az ágyamtól fél méterre és zéró hang.Még úgy is fülelni kell hogyha nyitva van a szekrény.A 2211-em még nem volt,de az eheim-ekre nagyon jellemző a zajtalanság.Szerintem nem lenne vele problémád:)
 
fgabor87 said:
Akkor viszont nem értem, hogy a Pro széria miért sokkal halkabb. :eek:

A hang a merettel jon, ahogy egyre nagyobb szuroket valasztanal. Nincs gond a zajjal, nem a hang miatt pro a pro szeria
 
Ahha értem. Köszönöm szépen az infókat.
Azt hiszem beszerzek egy ammónia tesztet, és megnézem, hogy szükségem van-e nagyobb szűrőre, ha igen, akkor egy ilyen olcsóbb Eheim lesz belőle. :)
 
fgabor87 said:
Ahha értem. Köszönöm szépen az infókat.
Azt hiszem beszerzek egy ammónia tesztet, és megnézem, hogy szükségem van-e nagyobb szűrőre, ha igen, akkor egy ilyen olcsóbb Eheim lesz belőle. :)

Nem tudom hogy függ össze az ammónia teszt a szűrővel. Az ammónia teszt megmutatja majd neked, hogy van, vagy nincs veszélyes ammónia szint az akidban. De ha szűrés van, szinte kizártnak tartom, hogy ezzel bármilyen problémát kimutatnál.

Az ammónia az ami a leggyorsabban feldolgozódik az akváriumodban. Ha jelen van az legtöbbször azonnali halpusztulással jár.

Az extra szűrőket több dolog miatt szoktuk betenni pl:
- nem elégséges a vízforgatás, már szemre sem
- nem elég tiszta a víz
- nitrit/nitrát probléma
- alga problémák, barna alga
stb stb

Én biztos ezek alapján választanék kiegészítő szűrést. :angel:
 
Hát a logikám az volt, hogy ugye a szűrőbacik ammóniát esznek. Gondoltam ha magas az ammóniaszint, túl kicsi a szűrőközeg. De akkor ezek szerint a teszt nem tudja ilyen pontosan kimutatni?

Szemre a vízforgatás elégnek tűnik, nitrit/nitrát tesztem az sajnos nincs. Az akvárium még csak 3 hetes, alga még nem ütötte föl a fejét, de azt árgus szemekkel lesem.
Akkor ammónia helyett inkább a nitrit/nitrát szintet figyeljem?
 
Túl friss az akváriumod. Gyakorlatilag még bejáratós. Tesztekkel a későbbiekben lehetne valami következtetést levonni, de a szűrő bővítése leginkább megfigyeléseken alapul, mint teszteken.

Az első 3 hónapban a növények szépen belakják az akváriumot, beáll a szűrő. Kiderül kevés e az akvárium méretéhez a forgatás vagy sem. Nincsenek kőbevésett dolgok, de legalább 8-10x megforgatási teljesítményt szoktuk javasolni növényes akikhoz. Ha gyenge a szűrőd, a barna alga állandó vendég lesz, az akvárium holt terein algásodás lesz. Zavaros víz, oxigénhiányos állapotok, ha sok a halad felborul az egyensúly stb stb.

Most azt mondanám türelem. Nézd, figyeld meg, hogy viselkedik az akid a következő 2 hónapban és ráérsz akkor dönteni.
 
Rendben, plusz szűrőt úgyis max nyáron vettem volna, akkor addig marad a megfigyelés.
Köszönöm a segítséget!
 
recon said:
Nincs valami tippetek mitől lehet az, hogy csörgő hangot hallok a szűrő működése közben? Van valami amit lehet kenni vagy nemtom. A szivattyúnál csörög az biztos. EHEIM 2217
Ismét előjött a probléma. Esetleg most valami tipp?
 
recon said:
Egy szép kép.:)
27.jpg


Sziasztok.
Azt megtudjátok mondani hogy, a képen látható szürőt, milyen töltettel használják?
 
Az ADA a nano akvákhoz tisztán az aktívszenes szűrést ajálja, tehát ha az a szűrő egy 2211 - rá ézésre annak tűnik - akkor valszeg abban tisztán egy adag NA Carbon van.
 
Sziasztok.
Van egy 2213-as szűrőm, amihez megvannak a szürőszivacsok,meg 1 liter seachem matrix biológiai szürőanyag.
A kérdésem az lenne hogy a szivacsokat milyen sorrendben kell elhelyezni?

Üdv Robi.
 
Robi said:
Sziasztok.
Van egy 2213-as szűrőm, amihez megvannak a szürőszivacsok,meg 1 liter seachem matrix biológiai szürőanyag.
A kérdésem az lenne hogy a szivacsokat milyen sorrendben kell elhelyezni?

Üdv Robi.

szia,
bocsi hogy nem a kérdésedre válaszolok, de én is pont ilyen szűrőt szeretnék venni, és sehol sem találok adatot arról hogy milyen hosszú az esőztetője. Azaz igazából az érdekelne hogy milyen rövid, mert az én akim szélessége 25cm, és az érdekelne hogy oda befér e vizszintesen?
köszi előre is
 
zsujka said:
Robi said:
Sziasztok.
Van egy 2213-as szűrőm, amihez megvannak a szürőszivacsok,meg 1 liter seachem matrix biológiai szürőanyag.
A kérdésem az lenne hogy a szivacsokat milyen sorrendben kell elhelyezni?

Üdv Robi.

szia,
bocsi hogy nem a kérdésedre válaszolok, de én is pont ilyen szűrőt szeretnék venni, és sehol sem találok adatot arról hogy milyen hosszú az esőztetője. Azaz igazából az érdekelne hogy milyen rövid, mert az én akim szélessége 25cm, és az érdekelne hogy oda befér e vizszintesen?
köszi előre is

Fűrész jó szolgálatot tesz ;)
 
Back
Oldal tetejére