• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Vegyél ki a töltetből valamennyit s meglátod. :) a szenet amúgy sem kell állandóan használni, nem igazán használ a bacikultúrának hosszútávon.
Indítás után vagyunk, ezért van benne a szén. Köszi, persze ezt kipróbálom, csak ha így első hallásra valaki azt mondaná, hogy ez nem lehet gond akkor nem is tökölök a ki-be rakosgatással, hanem tovább aggódom és szorongok:D
 
2213-assal kapcsolatos kérdésem (vagy úgy általában): szűrőkosár nélkül használom, az alján van az a távtartó tálca, de fölötte jön egy szivacs, aztán teleszórtam substrat pro-val, tetején egy kis szén (zsákban) és rá egy vékony perlon réteg. Elképzelhető, hogy ez túlságosan lefojtja a szűrőt? Nagyon kevésnek találom a mozgást az akváriumban. Erős bubizás van az akváriumban, így megfigyelhetem, hogy a növényekből jövő bubik szinte oszlopszerűen törnek felfelé, nagyon kis ívben hajlik el... Mit gondoltok? (27 literes az akva)
Furcsa, amikor ilyenem volt, akkor a vége felé pont ilyen összeállításban (kivéve a szén) használtam, és volt nyomás. Csövek tisztasága, csapok dugulása, fejtisztítás, substrat pro csökkentés kicsit...amik eszembe jutnak + szén nagyon kell valamiért? ;)
 
Nemrég indult az akva, így még bent tartom kicsit. A csapokat ellenőrizni fogom, ez jó tipp! Köszi!

Nekem is van egy 2213-asom. Ez az első külső szűrőm. Bár én kosárral használom alul biomech 1l, kék szivacs, substrat pro 2l, perlon, Seachem Purigen. Pont így voltam mint Te! Nemvolt flow, széttszedtem többször is, perlon csere, csapokat néztem, semmi javulás.
Még végül kitisztítottam a csöveket (kívülről szinte alig látszottak dzsuvásnak) ,és láss csodát... jólett!
 
Eztlehet benéztem,:oops: ovastam már jót rosszat a szénről,hatása hosszabbtávon stb. valamelyikben ez is volt.
A tápanyagokat szűri ki a vízből azért nem jó hosszú távon.Remélem én nem néztem be :D

Baktériumoknak szerintem nem árt, maxiumum ha olyan szinten nézzük, hogy kivon minden tápanyagot a vízből és nem marad a bakt.-oknak, de azért ez elég ritka szerintem.
 
Sziasztok. Mitől lehet hogy egy 2213 folyton fellevegősödik? Nem nagyon, a nyomóágon nem is látom, hogy bubizna, viszont kijáratás után pár percel hallom ha közel hajolok, hogy csörgedezik benne némi levegő. Ha újraindítom pár bubit tol csak ki, napok múlva is, de az mindig "újratermelődik". A fej alatti tömítés ép és sértetlen, csapok nincsebek rajta (így ott biztos nem ;) ) . A szűrő a szekrényben van az akvárium alatt.
Nem zavaró mivel zárt szekrényajtónál nem is hallani, csak bennem van a para, hogy ahol a levegő be, ott a víz ki is tud jönni. Plusz gondolom a rotornak sem tesz jót. Szivárgást, csepegést nem találok sehol.
 
Sziasztok. Mitől lehet hogy egy 2213 folyton fellevegősödik? Nem nagyon, a nyomóágon nem is látom, hogy bubizna, viszont kijáratás után pár percel hallom ha közel hajolok, hogy csörgedezik benne némi levegő. Ha újraindítom pár bubit tol csak ki, napok múlva is, de az mindig "újratermelődik". A fej alatti tömítés ép és sértetlen, csapok nincsebek rajta (így ott biztos nem ;) ) . A szűrő a szekrényben van az akvárium alatt.
Nem zavaró mivel zárt szekrényajtónál nem is hallani, csak bennem van a para, hogy ahol a levegő be, ott a víz ki is tud jönni. Plusz gondolom a rotornak sem tesz jót. Szivárgást, csepegést nem találok sehol.

Nem lehet hogy a bacik termelik a valamit?
Szerintem a vízbe bele kell hogy dolgozódjon egy levegőtartalom, ha van megfelelő kiáramlása én nem foglalkoznék vele. 0-ra-sem lehet levegőtleníteni szerintem ez szűrőt, de én úgy gondolom bedolgozza a vízbe a maradékot és kiviszi.
 
Nem lehet hogy a bacik termelik a valamit?
Szerintem a vízbe bele kell hogy dolgozódjon egy levegőtartalom, ha van megfelelő kiáramlása én nem foglalkoznék vele. 0-ra-sem lehet levegőtleníteni szerintem ez szűrőt, de én úgy gondolom bedolgozza a vízbe a maradékot és kiviszi.
Az áramlással nincs baj, két hete lett indítva a szűrő. Akkor belenyugszom, de azért figyelem :)
 
Egyáltalán nincs levegőztetésem. A kiömlő szépen fodrozza a vízfelszínt, az nekem bőven elég. Igazából nem kertész vagyok, csak szeretem olvasgatni és nézegetni a munkáitokat, és én is sokat tudok hasznosítani a tapasztalataitokból. Egyébként egy 160-as akvaterráriumom van. Bár volt próbálkozásom bőven a növényesítésre, de egy kifejlett ékszerteknős mellett nem egyszerű :)
Viszont van egy 700L/h-ás belsőszűrő, ami éppen a szívó csonk felé nyomja a mechanikailag tiszta vizet. De gondolom mivel belső szűrő az sem kavarhat bele sok levegőt .
 
Egyáltalán nincs levegőztetésem. A kiömlő szépen fodrozza a vízfelszínt, az nekem bőven elég. Igazából nem kertész vagyok, csak szeretem olvasgatni és nézegetni a munkáitokat, és én is sokat tudok hasznosítani a tapasztalataitokból. Egyébként egy 160-as akvaterráriumom van. Bár volt próbálkozásom bőven a növényesítésre, de egy kifejlett ékszerteknős mellett nem egyszerű :)
Viszont van egy 700L/h-ás belsőszűrő, ami éppen a szívó csonk felé nyomja a mechanikailag tiszta vizet. De gondolom mivel belső szűrő az sem kavarhat bele sok levegőt .

Fejlemény?
 
Pár hete sikerült szereznem kemény 3000 forintért egy használt, az eladó elmondása szerint "NAGYON HANGOS" 2213-as szűrőt. Csövek és a gyári eheim be-kifolyó volt hozzá, és súlyra valami szűrő töltet is lehetett benne, egyből igent mondtam rá, ennyi pénzért csak kilehet hozni valamit belőle, jelenleg egy 4 hónapos 2213-ast hajtok, alkatrésznek, tartaléknak, stb jó lehet.

A szűrő tényleg nagyon ramaty állapotban volt, alga és vízkő mindenhol, egy kis ecetes, majd féktisztítós tisztogatás után sikerült szétszedni teljesen, és egyedül a kerámia tengely volt 3 darabba törve. Ezt ma vettem a Green Aqua-ba, kicseréltem, beszilikonoztam a O-gyűrüket, a befolyó menetét teflonszalagoztam, majd fürdőkádban próbára bocsátottam. Légtelenítés után tökéletesen csöndesen üzemelt és a vízhozam is hasonló volt az én szinte új szűrőmhöz képest :)

Még pár órát járatom a kádban, reméljük nem ereszt :)
 
Pár hete sikerült szereznem kemény 3000 forintért egy használt, az eladó elmondása szerint "NAGYON HANGOS" 2213-as szűrőt. Csövek és a gyári eheim be-kifolyó volt hozzá, és súlyra valami szűrő töltet is lehetett benne, egyből igent mondtam rá, ennyi pénzért csak kilehet hozni valamit belőle, jelenleg egy 4 hónapos 2213-ast hajtok, alkatrésznek, tartaléknak, stb jó lehet.

A szűrő tényleg nagyon ramaty állapotban volt, alga és vízkő mindenhol, egy kis ecetes, majd féktisztítós tisztogatás után sikerült szétszedni teljesen, és egyedül a kerámia tengely volt 3 darabba törve. Ezt ma vettem a Green Aqua-ba, kicseréltem, beszilikonoztam a O-gyűrüket, a befolyó menetét teflonszalagoztam, majd fürdőkádban próbára bocsátottam. Légtelenítés után tökéletesen csöndesen üzemelt és a vízhozam is hasonló volt az én szinte új szűrőmhöz képest :)

Még pár órát járatom a kádban, reméljük nem ereszt :)

egy kis update: egy lavorral lemértem a teljesítményüket, a jelenleg üzemelő, becsövezett ki-befolyóval felszerelt rendszer teljesítménye: 2.5liter/perc

A felújított, amin csak 50-50 centi 12/16-os cső volt, kosár, mindenféle szűrő nélkül: 6.5liter/perc
:)

(holnap szűrő/cső tisztítás! :D )
 
Sziasztok. A 60 literes akváriumonak a vize homályos,nem kristálytiszta. Az eheim 2213 szűrőmnek a teljesítményére gyanakszom,pontosabban a befojónál lenne nagy az áramlás,ami felkavarja az amazóniát? A töltet 1 liter siporax és perlon vatta. Növeljem a perlon vattának a mennyiségét,hogy egy kicsit lefojtsam a szűrőnek a befolyócsőnél lévő nyomását?
 
Sziasztok!

Pénteken vásároltam GA-ba egy 30 literes nano szettet, szűrésnek pedig egy Eheim 2213-ast választottam. Nem ez az első szűrőm, vagyis nem kezdőként csavargattam, erőltettem rá a csövezést, mégis az alsó csonk, ami a szűrő alján kapcsolódik be, csepeg. Nem nagyon, de folyamatosan képződik egy-egy csepp. Most ráadásul húsvét van, legközelebb kedden tudok bármit is lépni, addig gondoltam itt megkérdezem mi lehet a gond. Ez egyedi eset és cserére számíthatok? Vagy általános probléma ennél a szériánál? Illetve ilyen esetben egy azonnali csere vár rám, vagy bevizsgáltatás? Kicsit elkenődtem, mert évek óta terveztem egy növényes nano akvárium összeállítását és úúgy vártam ezt az indítást és egy csepegő külső szűrő nem túl jó jel... :(
 
Back
Oldal tetejére