• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Uuu srácok, nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, kicsit ciki is, hogy ilyen banális hiba miatt volt csepegés, de elzártam a csapokat, leállítottam a szűrőt, lecsatoltam és becsavartam az alsó csapot. Valóban egy teljes fordulatot lehetett még rajta tekerni :ROFLMAO: És most már nem csöpög, tökéletesen üzemel!

Hálás vagyok, igyekszem majd én is aktív tagja lenni ennek a jó kis csapatnak! :)

Itt pedig egy kis ízelítő, az első növényes kis aksimról, a 0. napon készült fotó:
Razor_-_2015.04.04._m_solat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Sokáig kerestem a lámpát! :D
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, ugyanis szétszedtem az akváriumomat költözés miatt, a 2213 szűrőmet pedig szétszedtem és sikeresen eltörtem a rotornál azt a vékony műanyag "pálcikát".
Mi ennek a becsületes neve, és honnan tudnék szerezni?

Untitled | Flickr - Photo Sharing!

Köszi előre is,
Gergő
 
Ma szert tettem egy EHEIM 2315 szűrőre( ha minden igaz akkor kompatibilis a 2215-el ) . Sajnos a rotor és a tengely cserére szorul mert nem gyengén ki vannak kopva. Több mint 10 évet ment. Érdemes még vele foglalkozni vagy "kuka" ? Rotor és tengely együtt kb. ~7-8000...
 
Ma szert tettem egy EHEIM 2315 szűrőre( ha minden igaz akkor kompatibilis a 2215-el ) . Sajnos a rotor és a tengely cserére szorul mert nem gyengén ki vannak kopva. Több mint 10 évet ment. Érdemes még vele foglalkozni vagy "kuka" ? Rotor és tengely együtt kb. ~7-8000...
Szerintem érdemes! én pár hete újítottam fel egy 2213-ast (lásd feljebb), tengely és a rotor a leghúzósabb, tömítéseket után-gyártottból fillérekért lehet kapni! :)
 
Az EHEIM 2215 és 2315 kompatibilis egymással? Csak mert 2315-höz nem találok külön rotort. Tengely elvileg 2215, 2217, 2315, 2317 típushoz jó. De rotort külön nem találok hozzá. Eheim 7633090 cikkszámú rotor jó hozzá?
 
Az EHEIM 2215 és 2315 kompatibilis egymással? Csak mert 2315-höz nem találok külön rotort. Tengely elvileg 2215, 2217, 2315, 2317 típushoz jó. De rotort külön nem találok hozzá. Eheim 7633090 cikkszámú rotor jó hozzá?

Úgy látom igen, de találtam olyan oldalt is ahol a 733100-at írják.
 
Sziasztok!
Van egy tavaly szeptember elején vett és beüzemelt 2213-asom, ami a napokban elkezdett csobogni. Hiába billegtetem nem szűnik, és nem is tol ki buborékokat. Lehetséges, hogy a tömítést kellene cserélni? Esetleg valami más ötlet vagy tapasztalat?
Köszi a válaszokat :)
 
Sziasztok!
Vettem egy használt 2213-ast, szűrőkosárral, valamint Eheim szűrőanyag szettet Eheim Classic 2213-hoz.
A szűrőanyag szett tartalma: 1 liter Ehfimech, 2 liter Substrat Pro.
A mechanikai szűrőanyagot nem használtam fel, mert volt itthon 1 liter Matrixom.
A szűrőkosárba a következő sorrendben mentek a szűrőanyagok: szivacs, 1 liter Substrat Pro, 1 liter Matrix és ennyi.
Több már nem fért bele. Ez hogy lehet? Elvileg 3 literes szűrőtérfogata van, gondolom nem véletlenül van a szettben is 3 liter szűrőanyag.
 
Sziasztok!
Vettem egy használt 2213-ast, szűrőkosárral, valamint Eheim szűrőanyag szettet Eheim Classic 2213-hoz.
A szűrőanyag szett tartalma: 1 liter Ehfimech, 2 liter Substrat Pro.
A mechanikai szűrőanyagot nem használtam fel, mert volt itthon 1 liter Matrixom.
A szűrőkosárba a következő sorrendben mentek a szűrőanyagok: szivacs, 1 liter Substrat Pro, 1 liter Matrix és ennyi.
Több már nem fért bele. Ez hogy lehet? Elvileg 3 literes szűrőtérfogata van, gondolom nem véletlenül van a szettben is 3 liter szűrőanyag.
Milyen Matrix? Seachem vagy trop?
 
Mivel nagy a mérete, nem tölti ki annyira a helyét. Próbáld meg össze keverni a kettőt. A Substrat pro szemcséi kitöltik a Matrix üres helyeit.
 
Mivel nagy a mérete, nem tölti ki annyira a helyét. Próbáld meg össze keverni a kettőt. A Substrat pro szemcséi kitöltik a Matrix üres helyeit.

Nekem is megfordult a fejemben, hogy lehet a Matrix mérete miatt, de annyira, hogy az 1 liter Substrat Pro is épphogy belefért.
Arra gondoltam, ha a kosarat kivenném és úgy tölteném meg a szűrőt, jóval több helyet ki lehetne használni, de akkor elveszti a funkcióját a takarítás miatt...
 
Nekem is megfordult a fejemben, hogy lehet a Matrix mérete miatt, de annyira, hogy az 1 liter Substrat Pro is épphogy belefért.
Arra gondoltam, ha a kosarat kivenném és úgy tölteném meg a szűrőt, jóval több helyet ki lehetne használni, de akkor elveszti a funkcióját a takarítás miatt...



A régi Eheim Classic-ban nem volt szűrő kosár de alul volt egy rács hogy a beszívó résznél maradjon hely az ülepítésnek erre figyelj ha kiveszed a kosarat.
 
A régi Eheim Classic-ban nem volt szűrő kosár de alul volt egy rács hogy a beszívó résznél maradjon hely az ülepítésnek erre figyelj ha kiveszed a kosarat.

Igen tudom, van egy 2211-em, ami így működik, de pont a takarítás egyszerűsége miatt kerestem kosaras 2213-ast.
Valószínű marad a kosár, viszont jobb lenne több szűrőtöltettel, mert egy 54 literes akit szűr.
 
Back
Oldal tetejére