• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

@viktorlantos ilyet ugye szeretnétek árulni:

Tök izgalmas, bár egy nagyon szűk réteg használná csak.
Nagyobb baj, hogy kb hasonló elven működik mint a biorb ahol hosszabb távon gyakori problémák vannak a párásító rendszerrel.
Amíg egy nagy gyártó itt van a szomszédban, hogy ezeket kezelje, addig nincs gond, de Ázsiából ilyesmit nem jó intézni.
Gondolom te sem szeretnél évente új párásító/kommunikációs egységet venni, ha kinyiffan, mert mondjuk 1 év gari van a termékre.

Szal bár csinos, jó lenne erre valami praktikus megoldás, amit hosszabb távon is lehet üzemeltetni és nem kell rákölteni majdnem egy komplett rendszer árát évente.

Ahogy látom kickstarter fázisban "akciósan" is 82 ezer körül volt adó/vám és szállítás nélkül dolcsiban.
A tervezett listaára dollárban 145 ezer körül van. Valószínű ennél drágábban kerülne be az EU-ba kereskedőkhöz a legális utat járva.
Nem érzem azt, hogy ez az árkategória egy sikertermékké tenné az egyébként jó ötletet.
 
Utoljára módosított:
Ez nagy kár. Feleségemmel beszéltük, hogy venni kellene egy ilyet. Mivel padlófűtésünk van, nagyon száraz a levegő a gyerekszobában, ezért esténként folyamatosan megy a párásító. Ezt viszont én nem szeretem annyira, mert hirtelen sok pára kerül a levegőbe és a tetőtér belső teteje fa. Jobban örülnék neki, ha lassan párásítana, mint pl. ez.
Milyen eséllyel menne szerinted tönkre a párásító rész? Vegyünk kickstarteren vagy ne?
 
Jobban örülnék neki, ha lassan párásítana, mint pl. ez.
Én évek óta padlófütéses lakásokban lakok, és nem tudom a száraz levegöt elviselni.
Ami nálam a problémát megoldotta: 1.) nem fütök annyira intenziven, hosszú nadrágot és pulcsit hordok otthon. 2.) A sok leveles növény, s nyitott akvárium segit abban, hogy a páratartalom kellemes szinten maradjon.
 
engem az erdekelne, hogy az uj chihiros filter hose pro-t fogjatok-e forgalmazni?

Valószínleg igen, de szerintem lesz szilikon cső emellett is. Ezek azért sokkal drágábbak mint a hagyományos szűrőcsövek. Szerintem üveghez nem passzolnak inkább fém csövezéshez.
 
Ez nagy kár. Feleségemmel beszéltük, hogy venni kellene egy ilyet. Mivel padlófűtésünk van, nagyon száraz a levegő a gyerekszobában, ezért esténként folyamatosan megy a párásító. Ezt viszont én nem szeretem annyira, mert hirtelen sok pára kerül a levegőbe és a tetőtér belső teteje fa. Jobban örülnék neki, ha lassan párásítana, mint pl. ez.
Milyen eséllyel menne szerinted tönkre a párásító rész? Vegyünk kickstarteren vagy ne?
Szerintem picit túl van értékelve a párásítás jelentősége és hatékonysága. Van egy viszonylag nagy teljesítményű készülékem 8 literes tartállyal, ami 300 ml/h-t tud. A páratartalmat nem csak a hozzá tartozó közeli érzékelővel vizsgálom, hanem van távolabbi külön készülék is e célra. 3-4 óra alatt mindössze 5-6 százalékkal tudom a ~20m² szoba páratartalmát feltornázni, míg egy 5 perces hatékony szellőztetés - páradús külső klíma esetén - akár 10 százalékkal is feljebb viszi a belső páratartalmat. Nekem is kicsit csalódás volt, többre számítottam. Nem a készülékben csalódtam, hanem a fizikában :)
 
Milyen eséllyel menne szerinted tönkre a párásító rész? Vegyünk kickstarteren vagy ne?

Erre sajnos nem tudom a választ, de biorbokkal szerintem 5+ éve foglalkozunk ez alapján sanszos, hogy probléma lesz.
Ha van cserealkatrész és nem kell komplett fedőket cserélni akkor ok, de ez a cég még kitalálás fázisában van. A kickstarterrel tesztelték a piacot, hogy lenne e igény a termékre.
Szal lehet 2-3 év múlva már okosabbak leszünk.
 
Szerintem picit túl van értékelve a párásítás jelentősége és hatékonysága. Van egy viszonylag nagy teljesítményű készülékem 8 literes tartállyal, ami 300 ml/h-t tud. A páratartalmat nem csak a hozzá tartozó közeli érzékelővel vizsgálom, hanem van távolabbi külön készülék is e célra. 3-4 óra alatt mindössze 5-6 százalékkal tudom a ~20m² szoba páratartalmát feltornázni, míg egy 5 perces hatékony szellőztetés - páradús külső klíma esetén - akár 10 százalékkal is feljebb viszi a belső páratartalmat. Nekem is kicsit csalódás volt, többre számítottam. Nem a készülékben csalódtam, hanem a fizikában :)
Nálunk konkrétan az a probléma, hogy a gyerek éjszaka felkel és panaszkodik, hogy kiszárad a torka. Ez a párásítóval megoldható. Működik. Viszont komolyan elgondolkodtunk ilyen megoldáson. Reméljük, hogy az akvárium a szobájában segíteni fog. Még gondolkodási fázisban vagyunk, hogy vegyünk-e egy ilyen túlárazott terméket vagy sem.
 
Nálunk konkrétan az a probléma, hogy a gyerek éjszaka felkel és panaszkodik, hogy kiszárad a torka. Ez a párásítóval megoldható. Működik. Viszont komolyan elgondolkodtunk ilyen megoldáson. Reméljük, hogy az akvárium a szobájában segíteni fog. Még gondolkodási fázisban vagyunk, hogy vegyünk-e egy ilyen túlárazott terméket vagy sem.

Az akvárium melegpárásít, míg a légúti betegségek elkerülésére hidegpára kell szerintem. (nem vagyok orvos, de a háziorvosunk mindig ezt javasolta gyereknek :) )
Nálunk is voltak ilyen gondok korábban én Boneco féle ultrahangos párásító megoldást használtam erre.
 
Utoljára módosított:
Nálunk konkrétan az a probléma, hogy a gyerek éjszaka felkel és panaszkodik, hogy kiszárad a torka. Ez a párásítóval megoldható. Működik. Viszont komolyan elgondolkodtunk ilyen megoldáson. Reméljük, hogy az akvárium a szobájában segíteni fog. Még gondolkodási fázisban vagyunk, hogy vegyünk-e egy ilyen túlárazott terméket vagy sem.
Úgy gondolom, 5-10 cserép virággal megoldható a párásítás problémája. Legalábbis, nálunk működik a "természetes párásító". Nem romlik el a szivattyú, nem kell cserealkatrész, csak locsolni kell hetente. ;)
 
Úgy gondolom, 5-10 cserép virággal megoldható a párásítás problémája. Legalábbis, nálunk működik a "természetes párásító". Nem romlik el a szivattyú, nem kell cserealkatrész, csak locsolni kell hetente. ;)
:D Hát van az ablakban annyi, vagy még több is. Minden szoba tele van növényekkel ahol éri nap. Sajna szaharai szárazság van télen az emeleten ennek ellenére is.
 
DOOA cuccok miért koptak ki a kínálatból? szállítás/vám/stb után már nem nagyon tud versenyképes lenni? én nagyon szerettem őket, a rémisztő ADA áraknál kicsit barátibbak voltak az árcimkék rajtuk

Dolgoznak egy komplett termék paletta frissítésen, új csomagolás és néhány új termék. Viszont pár eddigi üveg CO2 eszközt kivezetnek gyártási problémák miatt.
 
Egyébként egyedi méretezésben tudtok csinálni dooa air jellegű opti white GA üvegeket? Nekem egész speciális (dooa kínálatában nem létező) méretű üvegre lenne szükségem fedőlappal.
 
Egyébként egyedi méretezésben tudtok csinálni dooa air jellegű opti white GA üvegeket? Nekem egész speciális (dooa kínálatában nem létező) méretű üvegre lenne szükségem fedőlappal.

Ha nagyon kicsi a méret, lehet nem fogják legyártani. Dobj egy pontos méretet emailben és megnézik bent.
 
Back
Oldal tetejére