• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy újabb Iwagumi!

viktorlantos said:
nagyon szép akvárium lesz gratu :thumbup:

a hártyásodás, habosodás az új akváriumok velejárója. én 3-4 hét után szabadultam meg tőle a nano akinál.
Köszi Viktor Úr!Akkor türelemmel várok,hátha magától elmúlik majd! :ugeek:
 
Sgábor said:
katroc said:
Szia!
Én azt olvastam valahol, hogy az aktívszén segít orvosolni a felszínen ezt az olaj szerűséget... Persze lehet hogy rosszul tudom.. :roll:
Mindenesetre jó lesz az aki! A HC-t honnan rendelted? Mibe volt ültetve? Hogyan sikerült beültetned? :)

Szia!A Pruit kft.-ől rendeltem a Hc-t!Mostanában szinte csak földbe ültettel találkoztam,de egész jó taktikát találtam ki,hogy ne barmoljam össze az egész vizet!Legalább a felénél levágod a föld-kosarat,utána elvágod az egészet félbe,majd a két felet is félbe,és bemártod egy lavórba!Ilyenkor szinte az össz. felesleges földmennyiség lejön róla és pluszba van még rajta egy vékony háló is,és ez még egész jól egyben tartja,és így tényleg minimális lesz a föld beoldódása!
A tanácsodat köszönöm,de sajna a kémiai cuccok nem segítenek a hártyásodásnál!Az előző akinál volt egy átfolyásom a szűrőházba,ami ezt a hibát gyönyörűen orvosolta!Most még várok,mert nagyon gyerek még az aki,aztán majd kiderül!


Tudnál valamilyen elérhetőséget adni erről a kft.-ről? Mert neten nem találom őket. Én is így ültettem a HC-t, de nekem elengedte a háló, meg nem tudtam azzal együtt beleültetni...Majd legközelebb! :D:D
 
Sgábor said:
hectorvti said:
Geris said:
Én is valami hasonló megoldást tervezek, majd. Végülis a szivacs jó mechanikai szűrésre, és ha mondjuk a heti vízcserék alkalmával tisztítod rendszeresen akkor szerintem nincs olyan nagy gond, működhet? :?:

Én nem tenném az biztos, nagyon lehúzza az összképet és Emperornak igazat adok, azért vannak a külső szűrők, hogy minden szivacsot és egyéb szűrő közeget az aksin kívül tudjunk, ha heti rendszerességgel takarítod biztos nem fog problémát okozni, de mért tennél ilyet, az akvarista emberek lusták :lol:, inkább a szívópipa kosarát kellene valahogyan átalakítani!De a kis garnélák védelmében lehet, hogy én is szivacsot raknék oda, vagy valami külön aksiban nevelném őket, míg el nem érik azt a méretet, hogy nyugodt szívvel át lehessen őket tenni a nagyba, de ez mindenkinek a szíve joga.

Uraim!Ki mondta,hogy minden akvarista lusta!Én 16órában dolgozom,és éjszaka cserélek vizet!Nekem a garnélák legalább annyit jelentenek mint a növények,és nincs más megoldás rá egyenlőre,de ha valaki tud,azt szívesen veszem!Pár miliméteres kis lyukon is át tudják magukat préselni,és az hogy ne tartsam Őket,az képtelenség,mert imádom a kis lényeket!A szivacs pedig nem fogja le a szűrőt,ha hetente a vízcserénél kinyomkodom őket,és a Flow is olyan,hogy a rákok körbe-körbe forognak az egész akiban!Én már egy éve így használom a szűrőt,igaz eddig nem látszódott a dzsungel miatt! :)

Hello!

Én a harisnyát javasolnám nem sokkal dekoratívabb mondjuk abból is van mindenféle "varázslatos" szín :) de flowt nem fogják annyira le szerintem mint a szivacsok. Belső szűrőknél használtam eddig mert a nagy akiban az amano(ba) :D garnélák nem mennek a külső szűrőbe :)
 
Sziasztok.Gyönyörű ez az aki!Nekem nagyon bejön. :thumbup: :thumbup: :thumbup: :clap: :clap: :clap: Üdv Jani.
 
Hümm szép lesz nagyon! Hc is egész jól terjeszkedik. Azért lassan ess neki ollóval, nehogy nagyon felnyurguljon. :thumbup:
 
outro said:
Hümm szép lesz nagyon! Hc is egész jól terjeszkedik. Azért lassan ess neki ollóval, nehogy nagyon felnyurguljon. :thumbup:

Szia!Köszönöm!
Még most is van olyan HC-csomó,ami egy hónap után sem rögzült fixen,de azért most már a felúszás nem mérvadó!Viszont amelyik gyökeret eresztett,az valóban elkezdett terjeszkedni,de eddig csak a HM-et kellett már 2*is nyírnom,az valami örület úgy nő!Ha sikerül a Hc-t teljesen benövesztenem,még akkor is azt mondom,hogy nem biztos,hogy nyírnom kell majd,mert sajnos egy idő után megáll majd a növésben,és volt már olyan,hogy többet ártottam neki a nyírással,mintha úgy hagytam volna!De a Hm-en ki tudom magamat élni!! ;)
 
Lassan 2 hónapos lesz az aki,és ez hál istennek érződik a növényeken is!Az algásodást(főleg a fonalalgát)ebben az akiban nagyon megúsztam,itt inkább csak az ecsetalga jelent meg a köveken,a Co2 megemelésével,de ez is annyira gyenge,hogy egy fogkefével el is tudtam távolítani!A fekete háttér kikerült az aki mögül,mert engem rettentően zavart a növények által kibocsájtott oxigén kavalkád látványa a fekete háttérben,de így most a világos fal előtt elenyésző mennyiség látszik,és így sokkal természetesebb hatású az egész aki!Ezért is nem használok diffúzort az akiban,mert az egy ponton kijövő Co2 még csodás kis látvány,de az a felhő,ami az egészben aztán kering,szerintem rontja az összképet,így maradtam a külső beoldásnál!
Íme néhány kép:

8129169_8197df73df59d739125feb023cd6d4fa_m.jpg
8129171_ff588afaa3f0f6be34698d78448ab6b8_m.jpg
8129179_abfb33be65423f3e8c847258668e7ecb_m.jpg
8129187_c0ad74dfe5cf4a2295d8af8754d1929e_m.jpg
 
Ujj de szupi lett ez az aki. Nyírjad a növényeket keményen nehogy a fejedre nőjenek! Főleg a HM tud irgalmatlan sebességre kapcsolni ha jól érzi magát. Nem semmi hogy a HC-d is simán elvan a bazalton. Ügyes vagy, nem tudom hogy csináltad.. :eh: :D ;) :lol:
 
Ops!! Már akartam érdeklődni az akid felől, nagyon jó lett, a bazalton növénynövesztés művészete külön pirospont, nekem még soha nem sikerült. Gratulálok az akidhoz és további sok sikert hozzá, képeket meg ne sajnáld tőlünk :lol: !!
Üdv:w-rig!
 
Ez tényleg nagyon jóra sikeredett! A köveid viszont lassan eltűnnek a dzsungelben, én keményebben ráfeküdnék a fűnyírásra :). Bár a HC nálam is az első nyírások alkalmával 2 nap alatt már majdnem visszanőtte a formáját, most kicsit mélyebben vágva makacskodik ,nehezen akar magára találni. (viszont olyan mint 1 golfpálya )
 
outro said:
Ujj de szupi lett ez az aki. Nyírjad a növényeket keményen nehogy a fejedre nőjenek! Főleg a HM tud irgalmatlan sebességre kapcsolni ha jól érzi magát. Nem semmi hogy a HC-d is simán elvan a bazalton. Ügyes vagy, nem tudom hogy csináltad.. :eh: :D ;) :lol:

Hát igen,az elején meg ijesztettetek,hogy ezzel az ajzattal nem fog menni,de én azért bíztam benne,mert ugye az előzőben is ugyanez volt!Mindegy a lényeg hogy működik,és hogy nem kellett miatta újra kezdenem mindent :wtf: !Örülök hogy tetszik!

viktorlantos said:
Gratu az akihoz, szépen fejődnek a növényeid. :thumbup:

Köszi!Viktor! :wave:

w-rig said:
Ops!! Már akartam érdeklődni az akid felől, nagyon jó lett, a bazalton növénynövesztés művészete külön pirospont, nekem még soha nem sikerült. Gratulálok az akidhoz és további sok sikert hozzá, képeket meg ne sajnáld tőlünk :lol: !!
Üdv:w-rig!

Szia!Lesznek még képek ígérem! ;)

Ramen said:
WOW, nagyon tetszik! Már megérte felkelni... ;) :)

:D :D
 
Back
Oldal tetejére