• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy újabb Iwagumi!

Sgábor

Kertész szaki
Adatok az akváriumról:

Méret:93*43*40magas (merevítők nélküli 10-es üveg!)
Világítás:Mátrix2 144W Power Compact 13-22h-ig
Szűrés:Atman szűrők 1*1200l/h+800l/h
Co2:nagynyomású rendszer 5kg-os palack Aqua Medic-es reaktorral beoldva intervallum:7-21h
Tápozás:Macro-Micro+Easy Carbo
Talaj:fekete bazalt,JBL táptalaj 5kg+Ada Bacter100
Levegőztetés:24-07-ig(most lesz először hogy kipróbálom,ártani biztosan nem fog!)

És akkor képek az elejéről:

7531621_a004ef4a518fbb6cdd619ca750da68a0_m.jpg
Az ajzat megemelve lávakővel(hálóban!)

7531607_447a2b5062d45ce7b199fa31c60d1342_m.jpg


7531617_381bca6bee0ad6caf4321a86e29ffafd_m.jpg


7531641_23613ce0caa63185766e9ed4dac19fd1_m.jpg


7531645_d6ab98512c72f2c5d81c2210c534b2af_m.jpg
itt egy picit megszívtam,mert a talaj már kész volt,viszont a bakt.kultúra porított,(én tablettának hittem)aminek ugye a talaj alatt kellene lennie!Hát nekem így sikerült bejuttatni!Csak azért égetem magam,hogy esetleg más is tanulhat belőle!!!

7531649_21251357fe7d9700fa89851a37b93108_m.jpg


7531655_59ad31512ed984f809d58f580f637acb_m.jpg
Feltöltés után!

7531657_d3e819aa8317dd0bfcda13d5f9751ced_m.jpg
Ültetés után!Ezek egyenlőre mind az előző akiból kerültek ki,de persze jönnek még majd a HC-k,aztán indulhat a szaporulat,ha minden jól megy!

7536229_f39be00bbd484c072d360649a01eaaa7_m.jpg


7531663_4047b2998c9ca8b3a347cd9225b76083_m.jpg


7531665_ebaceaafcbe1f304fa100b77fd4fb2fa_m.jpg

Egyenlőre csak a világítás időtartamával próbálok majd játszani,egy hét múlva indul a tápozás és a Co2,addig pedig vízcserék hada!Tudom az alga engem sem fog kímélni,de az idő majd mindent elrendez!2kemény hónap,utána jöhet a jól megérdemelt "pihenés"!
 
Nekem tetszik :clap: , már lelki szemeim előtt látom, ahogy szépen belepi majd a növényzet, a technika is rendben van...sőt mondhatni elég komoly. Egy negatívum, én levenném a szívópipa kosaráról a szivacsokat, eléggé elcsúnyítják az összképet, lehet idővel nem lesz ilyen kirívó, mikor a növények majd takarják valamelyest, de szerintem nem kell az oda, hagyd, hogy az Atmanok elvégezzék azt a feladatot amit azoknak a szivacsoknak szántál. De ha valami bébi hal miatt van ott, akkor visszaszívok mindent :D.
Algamentes indulást kívánok ;)
 
Gratulaaa! :clap:
Nekem nagyon bejön, szép letisztult aki, bár én egy követ még lehet úgy állítottam volna be, hogy jobbra dőljön, nekem túl sok a balra dőlő seiryu!
Úgy látom a bútor választás nem volt megfelelő, vagy direkt akartad az aksin kívül elhelyezni a technikát???? :)
De még egyszer gratulálok!!!!
 
Szép az aki gratu. Kiváncsi leszek a bazaltban mennyire tudod majd sikeresen megvalósítani a japán stílust. Egy olcsóbb agyagos talajt érdemesebb lett volna becserélni.

A bacter 100 az ADA rendszerében általában nem önmagában alkalmazandó. A baktériumoknak kaját biztosítanak és mindezt az aljzat legaljára teszik a powersand táptalaj alá. Ezek a baktériumok az aljzatban gyorsan elszaporodnak és a powersand jó bázist ad nekik a porózus anyagával, hogy meg is tudjanak telepedni.

Ha már így alkalmaztad a Bacter 100-at és feljött a talaj felé az sem baj. A garnélák és halak gyorsan elfogyaszták nekik kifejezetten jót is tesz. A bacter ball ugyanilyen amikor a talajba nyomod vagy csak ráhelyezed a talajra. Úgyhogy ez nem gáz.
 
Igényesen szépen kivitelezett aki. Szerintem szuper lesz. Az egyetlen aggodalomra okot adó dolog az a talajod. Kíváncsi leszek hogy fog beválni a bazalt. Én kicsit félek hogy a HC apró gyökerei nem igazán fogják komálni. De ki tudja! Sok sikert neked és Gratula! :thumbup:
 
hectorvti said:
Nekem tetszik :clap: , már lelki szemeim előtt látom, ahogy szépen belepi majd a növényzet, a technika is rendben van...sőt mondhatni elég komoly. Egy negatívum, én levenném a szívópipa kosaráról a szivacsokat, eléggé elcsúnyítják az összképet, lehet idővel nem lesz ilyen kirívó, mikor a növények majd takarják valamelyest, de szerintem nem kell az oda, hagyd, hogy az Atmanok elvégezzék azt a feladatot amit azoknak a szivacsoknak szántál. De ha valami bébi hal miatt van ott, akkor visszaszívok mindent :D.
Algamentes indulást kívánok ;)


Szia!
Hát igen,a szívópipákkal valamit kezdenem kellett,mert ha a képeken nem is látszik,de az aki tele van Red Cherry-vel!A költöztetés közben legalább 30db került ki a szűrőből!Ők megtalálják a lehető legkisebb kiutat is,és folyamatosan petések,és nagyon sajnálom a kicsiket ha eltűnnek,bár a szűrőben is vígan elélnek! ;)
 
debidevil10 said:
Gratulaaa! :clap:
Nekem nagyon bejön, szép letisztult aki, bár én egy követ még lehet úgy állítottam volna be, hogy jobbra dőljön, nekem túl sok a balra dőlő seiryu!
Úgy látom a bútor választás nem volt megfelelő, vagy direkt akartad az aksin kívül elhelyezni a technikát???? :)
De még egyszer gratulálok!!!!


Köszönöm,örülök hogy tetszik!Igazából nem terveztem erre a bútorra akváriumot,csak láttam rajta hogy nagyon masszív,és így ez maradt!Persze a következő már nem így lesz,bár egy baj még van vele!Az ADA bútorok is mind 70cm magasak,pont azért gondolom hogy minden elférjen alatta!De én jobban szeretem ezt az 50cm-es magasságot,jobb az akira való rálátás,és könnyebb is benne dolgozni "felülről"!De persze szebb lenne ha mind ez nem látszódna :roll:
 
viktorlantos said:
Szép az aki gratu. Kiváncsi leszek a bazaltban mennyire tudod majd sikeresen megvalósítani a japán stílust. Egy olcsóbb agyagos talajt érdemesebb lett volna becserélni.

A bacter 100 az ADA rendszerében általában nem önmagában alkalmazandó. A baktériumoknak kaját biztosítanak és mindezt az aljzat legaljára teszik a powersand táptalaj alá. Ezek a baktériumok az aljzatban gyorsan elszaporodnak és a powersand jó bázist ad nekik a porózus anyagával, hogy meg is tudjanak telepedni.

Ha már így alkalmaztad a Bacter 100-at és feljött a talaj felé az sem baj. A garnélák és halak gyorsan elfogyaszták nekik kifejezetten jót is tesz. A bacter ball ugyanilyen amikor a talajba nyomod vagy csak ráhelyezed a talajra. Úgyhogy ez nem gáz.

Köszi Viktor a hozzászólást!Megmondom őszintén,még ennyit talajjal életembe nem foglalkoztam mint a növényes akvarisztikában!De most már tudom hogy ez az egyik lelke az egésznek!Az előző akiban is ez a talajom volt,remélem most sem hagy cserben,de ha ezen buknám el a dolgot,akkor tényleg rá kell jönnöm,hogy még a talajjal sem szabad spórolnom!(Ja és köszi a kövek kiválogatását nekem nagyon nagyon bejöttek :thumbup: )
6961573_ef78831eda055f1986ca94126b8a682c_m.jpg
Itt ilyen lett a Hc!
6961977_d5fe9cdfa8c9d5dba8bc469fa58cf332_m.jpg
 
Egy újabb Iwaguma- egy újabb leendő csoda reméljük :D
Kiváncsian várom, pár hét után hova fog fejlődni ;)
 
Én nem tartom jó ötletnek a beszívó pipákra tett szivacsot, ugyanis a szűrő így nem tudja ellátni a feladatát:
- elégtelen lesz a mechanikai szűrésed,
- csökken a flow.

El kell dönteni mi a fontosabb a növények vagy a garnélák. Ez kicsit sarkos, de ez a véleményem :) .

Illetve az esőztetőket nem tenném egy oldalra, se a beszívókat. Az akvárium két oldalán elhelyezve őket szerintem jobb áramlást lehetne elérni. Az egyik esőztetőt lentebb tenném, a másik maradna a vízfelszín közelében. A beszívó pipák a két hátsó sarokban.
 
Emperor_ said:
Én nem tartom jó ötletnek a beszívó pipákra tett szivacsot, ugyanis a szűrő így nem tudja ellátni a feladatát:
- elégtelen lesz a mechanikai szűrésed,
- csökken a flow.

El kell dönteni mi a fontosabb a növények vagy a garnélák. Ez kicsit sarkos, de ez a véleményem :) .

Illetve az esőztetőket nem tenném egy oldalra, se a beszívókat. Az akvárium két oldalán elhelyezve őket szerintem jobb áramlást lehetne elérni. Az egyik esőztetőt lentebb tenném, a másik maradna a vízfelszín közelében. A beszívó pipák a két hátsó sarokban.

Én is valami hasonló megoldást tervezek, majd. Végülis a szivacs jó mechanikai szűrésre, és ha mondjuk a heti vízcserék alkalmával tisztítod rendszeresen akkor szerintem nincs olyan nagy gond, működhet? :?:
 
Geris said:
Én is valami hasonló megoldást tervezek, majd. Végülis a szivacs jó mechanikai szűrésre, és ha mondjuk a heti vízcserék alkalmával tisztítod rendszeresen akkor szerintem nincs olyan nagy gond, működhet? :?:

Én nem tenném az biztos, nagyon lehúzza az összképet és Emperornak igazat adok, azért vannak a külső szűrők, hogy minden szivacsot és egyéb szűrő közeget az aksin kívül tudjunk, ha heti rendszerességgel takarítod biztos nem fog problémát okozni, de mért tennél ilyet, az akvarista emberek lusták :lol:, inkább a szívópipa kosarát kellene valahogyan átalakítani!De a kis garnélák védelmében lehet, hogy én is szivacsot raknék oda, vagy valami külön aksiban nevelném őket, míg el nem érik azt a méretet, hogy nyugodt szívvel át lehessen őket tenni a nagyba, de ez mindenkinek a szíve joga.
 
hectorvti said:
De a kis garnélák védelmében lehet, hogy én is szivacsot raknék oda, vagy valami külön aksiban nevelném őket, míg el nem érik azt a méretet, hogy nyugodt szívvel át lehessen őket tenni a nagyba, de ez mindenkinek a szíve joga.
[/quote]

Hát mire a kis garnikat megtalálod a növények között, addigra meg is nőnek ;)
 
hectorvti said:
Geris said:
Én is valami hasonló megoldást tervezek, majd. Végülis a szivacs jó mechanikai szűrésre, és ha mondjuk a heti vízcserék alkalmával tisztítod rendszeresen akkor szerintem nincs olyan nagy gond, működhet? :?:

Én nem tenném az biztos, nagyon lehúzza az összképet és Emperornak igazat adok, azért vannak a külső szűrők, hogy minden szivacsot és egyéb szűrő közeget az aksin kívül tudjunk, ha heti rendszerességgel takarítod biztos nem fog problémát okozni, de mért tennél ilyet, az akvarista emberek lusták :lol:, inkább a szívópipa kosarát kellene valahogyan átalakítani!De a kis garnélák védelmében lehet, hogy én is szivacsot raknék oda, vagy valami külön aksiban nevelném őket, míg el nem érik azt a méretet, hogy nyugodt szívvel át lehessen őket tenni a nagyba, de ez mindenkinek a szíve joga.

Uraim!Ki mondta,hogy minden akvarista lusta!Én 16órában dolgozom,és éjszaka cserélek vizet!Nekem a garnélák legalább annyit jelentenek mint a növények,és nincs más megoldás rá egyenlőre,de ha valaki tud,azt szívesen veszem!Pár miliméteres kis lyukon is át tudják magukat préselni,és az hogy ne tartsam Őket,az képtelenség,mert imádom a kis lényeket!A szivacs pedig nem fogja le a szűrőt,ha hetente a vízcserénél kinyomkodom őket,és a Flow is olyan,hogy a rákok körbe-körbe forognak az egész akiban!Én már egy éve így használom a szűrőt,igaz eddig nem látszódott a dzsungel miatt! :)
 
Beültetésre kerültek az újonan érkezett Cuba-k!Tápozás megy,Co2 megy!A világítás így másfél hét után 6órára módosult!Egy csöpp fonalalga jelent meg eddig 3 helyen(gyorsan le is kopogom!),viszont a felületi hártyásodással küzdök!Nap mint nap le kell szednem az újabb hártyát,egy felszín leszívon gondolkodom,mert engem nagyon zavar a látványa!Elolvastam már róla mindent,de ha még valakinek lenne rá ötlete,azt szívesen venném!
Egy pár kép:

7632057_3557f46e83d9a4ea129234d6f18cac6b_m.jpg

7632061_bb0a731bbf8cc7b73b08e0b314f6f3a1_m.jpg
7632065_7c1511acc4dcd385846333473adebd09_m.jpg
 
Szia!
Én azt olvastam valahol, hogy az aktívszén segít orvosolni a felszínen ezt az olaj szerűséget... Persze lehet hogy rosszul tudom.. :roll:
Mindenesetre jó lesz az aki! A HC-t honnan rendelted? Mibe volt ültetve? Hogyan sikerült beültetned? :)
 
Még 1 csodás iwagumi! :clap:
Szerintem a hártyásodásra csakis a tápanyagok és a CO2 szint optimális értékre való beállítása lesz a végleges gyógyír.
(Amint a növények megkapnak mindent a szükségleteik kielégítéséhez,szinte azonnal megszűnik a probléma.Ez személyes tapasztalatom,pedig az elején kételkedtem benne .;)Ez is olyan,mint a megfelelő világítás,szűrés...Az elején furcsán veszi az akvarista,de alkalmazza és belátja,hogy ez járható út!)
 
katroc said:
Szia!
Én azt olvastam valahol, hogy az aktívszén segít orvosolni a felszínen ezt az olaj szerűséget... Persze lehet hogy rosszul tudom.. :roll:
Mindenesetre jó lesz az aki! A HC-t honnan rendelted? Mibe volt ültetve? Hogyan sikerült beültetned? :)

Szia!A Pruit kft.-ől rendeltem a Hc-t!Mostanában szinte csak földbe ültettel találkoztam,de egész jó taktikát találtam ki,hogy ne barmoljam össze az egész vizet!Legalább a felénél levágod a föld-kosarat,utána elvágod az egészet félbe,majd a két felet is félbe,és bemártod egy lavórba!Ilyenkor szinte az össz. felesleges földmennyiség lejön róla és pluszba van még rajta egy vékony háló is,és ez még egész jól egyben tartja,és így tényleg minimális lesz a föld beoldódása!
A tanácsodat köszönöm,de sajna a kémiai cuccok nem segítenek a hártyásodásnál!Az előző akinál volt egy átfolyásom a szűrőházba,ami ezt a hibát gyönyörűen orvosolta!Most még várok,mert nagyon gyerek még az aki,aztán majd kiderül!
 
Back
Oldal tetejére