• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy 120-as születése (amiben csak a hőmérő gyári)

:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead: Na b@sssszz ! Remélem mind megússza:( Nem akartam mészárszéket az akiból:cry:
Most két napig izgulhatok mert nem leszek itthon:confused:.


Most már mindegy. Kapcsold le a lámpát és holnapra rendben lesz minden.
 
Na....kérem szépen a a garnélák köszönik szépen jól vannak. Csak a kezdeti kíváncsiságnak esett áldozatul egy két kisebb példány:(
Mára hejre állt a nyugalom :p Most egy kis tápanyag hiánnyal küzdök, de holnaptól macro kezelésnek vetem alá a tankot:D A Co2 egyenlőre szünetel és lehet hogy abba is marad. A tervem, hogy egy dús növényes halas low tech akváriumot csináljak. ( csökkentett 0,5 w/l fénnyel ) Majd egy kis növényest szeretnék építeni co2 vel . Annak majd fogok egy naplót nyitni;)
 
Eltelt egy újabb hónap és az aki köszöni szépen megvan. Annyi változás, hogy megszünt a co2 ( majd egy másik terv része lesz ). Így ezt szeretném majd egy lowtech halas növényesnek megtartani. Egy minimális algásodásom van, de most a világítás magasságával kisérletezem, mert egyébként úgy érzem majdnem minden rendben van. :)

12789720_1106277902755929_1482167259_o.jpg

12773043_1106289269421459_1570946038_o.jpg

És két kis szégyenlősöm egyike :D

12773322_1106294036087649_1561099744_o.jpg
Ügyesen megbújva a növények mögött :)
 
Na kérem szépen....
Egyenlőre úgy néz ki, hogy a fotoellenállásos vezérlés megbukott https://akvakertesz.hu/threads/napfelkelte-naplemente-szimulator-tranzisztoros-vezerlessel.5962/ :( Nehezemre esik bevallani, de sajna ez van. No nem a rendszer a hibás, mert az tökéletesen működik. Inkább az a baj, mint ahogy azt az elején is felvetettétek, hogy túl hosszan vílágítja meg az akit. Most egyenlőre az van. hogy a fehér szalagokat lemaszkoltam, így reggel 9 ig amíg a fénycsövek nem kapcsolnak, csak egy halvány derengés van a medencében. Mit mondjak egész kellemes látvány :D A kérdés csak az, hogy a zöld ( vagy barna ) szörnyetegnek mennyi fényre van szüksége, hogy álmábol felszenderedjen. Na...ez majd kiderül. :D Ha nem fogok algásodni akkor így marad. Reggel dobok egy képet is :D
 
Na kérem szépen....
Egyenlőre úgy néz ki, hogy a fotoellenállásos vezérlés megbukott https://akvakertesz.hu/threads/napfelkelte-naplemente-szimulator-tranzisztoros-vezerlessel.5962/ :( Nehezemre esik bevallani, de sajna ez van. No nem a rendszer a hibás, mert az tökéletesen működik. Inkább az a baj, mint ahogy azt az elején is felvetettétek, hogy túl hosszan vílágítja meg az akit. Most egyenlőre az van. hogy a fehér szalagokat lemaszkoltam, így reggel 9 ig amíg a fénycsövek nem kapcsolnak, csak egy halvány derengés van a medencében. Mit mondjak egész kellemes látvány :D A kérdés csak az, hogy a zöld ( vagy barna ) szörnyetegnek mennyi fényre van szüksége, hogy álmábol felszenderedjen. Na...ez majd kiderül. :D Ha nem fogok algásodni akkor így marad. Reggel dobok egy képet is :D
Jááááj :D Teljesen elfelejtettem , mert közben a kis nano fényképezgetéssel voltam el :D
736887_1112769742106745_8082423019648495859_o.jpg
De mindjárt lövök egy hangulat világítóst a nagyrol is :D
 
Na kérem...:) Pfúúúú hát valami borzalom lett a kép :( Valamit nagyon sz@..l állítottam be :D
Na mindegy, ettöl egy hangyányit halványabb a fény :)
12841250_1112787858771600_2734481138639969843_o.jpg
 
Sziasztok! Mostanában kicsit elhanyagoltam a naplóm, de nézzétek el nekem, kevés időm volt hogy még ide is irogassak :)
A lényeg....Az aki köszöni szépen gyönyörűen fejlődik, él és virul. :D Ezúton szeretném megköszönni a tőletek kapott sok növényt Melyek nagyban hozzá járultak az akvárium fejlődéséhez.
Remélem nem hagyok ki senkit...Ha mégis, akkor Sorry : @Barnapl , @higherrr , @avasig , @Evereka , @Pecás ....Remélem nem hagytam ki senkit :)
Még egyszer köszönöm nektek!
Ami eddig történt: Az algát szinte sikerült teljes mértékben vissza szorítanom. A tápozást sikerült jól belőnöm és így a növények szép ütemben fejlődnek. Közben készült egy Diy Lilly is ami szuperül üzemel.
A szűrésen úgy döntöttem nem változtatok, mert tökéletesen elégnek bizonyult és jól végzi a dolgát.
Nagyjából ennyi történt ez alatt az egy hónap alatt.
Ime néhány kép a jelenlegi helyzetről :D

12970707_1134760589907660_1792731914_o.jpg

12970666_1134760543240998_1971366400_o.jpg
12948425_1134760499907669_1213135362_o.jpg
 
Utoljára módosított:
Ügyesen rögzítetted a mohát a háttérre, nagyon feldobja! Tetszik az akváriumod. (y) Én korábban sokat szenvedtem háttérrel, meg is váltam tőle, de a Te példát mutatja, hogy jó tervezéssel - gondolok itt a szűrésre - problémamentesen működhet a dolog.
 
Ügyesen rögzítetted a mohát a háttérre, nagyon feldobja! Tetszik az akváriumod. (y) Én korábban sokat szenvedtem háttérrel, meg is váltam tőle, de a Te példát mutatja, hogy jó tervezéssel - gondolok itt a szűrésre - problémamentesen működhet a dolog.
Köszönöm! :) A dús növényzet segített legjobban az alga vissza szorításában. A moha egyszerűen pill ragasztóval van felpöttyintve és azóta terjed és kapaszkodik. A vágásokat pedig új helyekre teszem, így a háttéren sem marad sok esélye az algának ;)
 
Back
Oldal tetejére