• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dragon Jungle 40l

Sid

Új regisztrált
Ez az akva úgy indult hogy majd valami kis low tech apisto tenyésztős akvi lesz hátha sikerül nekem is "apának lenni".
Aztán a vásárolgatások alkalmával ááá legyen egy kicsit jobb talaj,legyen egy kicsit jobb szűrés,legyen egy kicsit igényesebb növény aminek következtében összejött egy kicsit kusza növényes akva.
A száraz adatai pedig a következők:

Akvárium:-Alap 40l-es
Világítás:-DIY armatúra 36w 6500K
Szűrés:-Tetratec Ex 400
Talaj:-AS Amazónia kb 7l
-Fehér homok 1l (a Cory Habrosu-ok nagy örömére imádnak benne matatni,fetrengeni :cool: )
Tápozás:-Egyenlőre Easy Life Pro Fito
-Easy Carbo

Flóra:
- Anubias barteri var. nana
-Staurogyne Repens
-Echinodorus Tenellus
-Hemianthus Micranthemoides
-Microsorium Pteropus 'Narrow'
-Vesicularia ferriei 'Weeping'
-Pogostemon Erectus
-Hygrophila corymbosa 'Siamensis 53B'
-Hygrophila polysperma 'Rosanervig'
-1-2-3 Grow Ludwigia repens 'Rubin'(tesztelése+szeretem :) )
-Nymphaea lotus (zenkeri)
-Limnobium laevigatum

Fauna:
-6 Corydoras Habrosus

Jöhetnek a képek :cool: :
5461818143_54f3cc81fb_b.jpg
5462409280_203cdbf8c2_b.jpg
5462407414_4f932d167c_b.jpg
5461803297_9bc71bd171_b.jpg
Tesók :)
5462404688_2f0ce8cda0_b.jpg
5461801677_34d378aed1_b.jpg
5462402888_b5603b949d_b.jpg
 
Szép! Nekem tetszik. :) A háttér bezavar, oda rakjál szerintem fekete kartont, és sokkal jobb lesz. Ja meg még jól mutatni benne valamilyen csapathal, pl. Patitella.
Gratulálok, csak így tovább!
 
Szép aki :)
Ha megengedsz egy hozzászólást, talán a nagyobb levelű növényeket kicserélném.
CO2-t nem is adagolsz? szép fejlődés, grat
 
ipopovics said:
Ha megengedsz egy hozzászólást, talán a nagyobb levelű növényeket kicserélném.
Szerintem nincs a nagy levelekkel baj a akiban. Max a középen lévő Rosanerviget tenném a Corymbosa mellé hátra,
de ez izlés kérdése. Szép aki. Főleg a mellette lévővel együtt mutathat jól élőben. Gratulálok, szép lett.
 
Köszönöm az észrevételeket a karton dolgot majd megpróbálom.Ti milyet használnátok és merre kérdezősködjek utánna?
Rosanervig-et már nehéz lenne átpakolni mert ott van mellette a Repens meg az Erectus amit a tenellus mögé nem akartam rakni mert sok lenne úgy a "szálas" levél így egy kicsit meg van törve.
Co2 csak carbo van de tervbe van a nagynyomású.
Nekem is jól esik ránézni a 2 kis akvára a napi "meló" után ;)
 
Én csak gratulálni, meg gyönyörködni tudok, de mit szónak hozzá az apistok? Lemondtál az "apaságról"? :lol:

Az ágas-bogas fád régről volt vagy most újítottad valahonnan? nagyon ütős lett :thumbup:
 
Tetszik, szép kis növényes aki már most is, bár nekem egy kicsit túl dzsungeles, főleg ha a növények megkapják a Co2-t is, akkor aztán jöhet az olló! ;)
A polysperma-t nyugodtan nyírhatod, nagyon gyorsan nől, most számomra ő van a fokusz pontban, nem kell ki venned de ügyelj arra hogy ne nőlje túl magát vagy próbáld úgy nyírni hogy a dekor mögött éppen hogy látszódjon ( dugványozással egy komplett hátfalat be lehet vele növeszteni, de mivel bal oldalon már van egy magasra növő növényed, így inkább én is jobb oldalra javaslom ezt a növényt).
Kíváncsi leszek mit hozol ki belőlle 1 hónap múlva! ;)
 
star67 said:
Én csak gratulálni, meg gyönyörködni tudok, de mit szónak hozzá az apistok? Lemondtál az "apaságról"? :lol:

Az ágas-bogas fád régről volt vagy most újítottad valahonnan? nagyon ütős lett :thumbup:

A fát kb fél éve vettem meg nagyon beleszerettem nem bírtam a boltba hagyni :)
Apisto ügyön rajta vagyok csak még nemtudom milyet nagyon tettszik az: Agassizi "Tefe",Hongsloi több színváltozata, Baenschi.
 
Cecska said:
Tetszik, szép kis növényes aki már most is, bár nekem egy kicsit túl dzsungeles, főleg ha a növények megkapják a Co2-t is, akkor aztán jöhet az olló! ;)
A polysperma-t nyugodtan nyírhatod, nagyon gyorsan nől, most számomra ő van a fokusz pontban, nem kell ki venned de ügyelj arra hogy ne nőlje túl magát vagy próbáld úgy nyírni hogy a dekor mögött éppen hogy látszódjon ( dugványozással egy komplett hátfalat be lehet vele növeszteni, de mivel bal oldalon már van egy magasra növő növényed, így inkább én is jobb oldalra javaslom ezt a növényt).
Kíváncsi leszek mit hozol ki belőlle 1 hónap múlva! ;)

Remélem összejön a Co2 az ollózással nem lesz gond max kevesebbet dumálunk törökbálinton hétvégente majd :D
És majd azt nézd meg ha beindul a Lotus akkor milyen dzsungel lesz :lol:
 
Hát, ez tényleg nagyon szép, és kristálytiszta akvárium. Gartulálok!!! De, egyre nagyon kíváncsi lennék. Majdnem 1w/l-el világítasz Co2 nélkül, és alga meg sehol??? Erről írhatnál. A világítás időtartama, az armatúra távolsága az akitól, carbo és növénytáp mennyiség.... Köszi
Üdv: Tipegő
 
Nem csodálom, hogy nem tudtad a boltba hagyni a fát, nagyon jó. Én is vadászok már régóta valami ilyesmire, de még egyik sem fogott meg, pedig jó-pár boltot végigjártam, na majd meglesz egyszer. Jó lett az akvárium :thumbup: , tetszik a dzsungel, kíváncsi leszek rá egy-két hónap múlva. Bár már én állnék így elképzelés szintjén.
 
No a helyzet úgy áll hogy 2hete elmentem Peca mesterhez Csepelre elhoztam 1 Apisto Inka párt és mára leikráztak :)
Reggel arra lettem figyelmes hogy úúúú a lánynak micsoda sárga színe lett fekete foltokkal(előtte metálos zsíne volt) há mondom itten valami történés van ráadásul a homokot meg az Amazóniát rendezgette ekkor már gyanús volt.
Benéztem a kedvenc platánfa kérge alá hát nem azt látom hogy tele van ikrával ekkor biza megörültem remélem Peca büszke lesz rám :)
 
Majd akkor csattintok párat ;)
A világítás 1,5 hétig megemeltem egy olyan 10cm el és bokros teendőim miatt nem is volt nagyon időm az akvára ezért a stauro majdnem elpusztult :(
Meg valami barna lágy izé szokott sok helyen megjelenni olyan mintha valami alga lenne de szerintem nem az nah majd lövök képet :)
 
Back
Oldal tetejére