• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Double aqua of the shrimp

tamasir

Kertész szaki
Régóta vágyam egy nano garnélás akvárium a növényes mellé. De mivel lágyvizes és csapvizes garnélákat is szeretnék, ezért lett a megosztott akvárium beállítva.
Az egyikbe, gyantával lágyított pH 6.0-6.8-as, 2-4 kH,100-150 TDS vizet szeretnék beállítani. CRS és CBS, valamint egyelőre blue bee. Majd később az általatok javasoltakból. Erre kérnék majd javaslatot, hogy mit lehetne ilyen vízparaméterek mellett.
A másik csapvizes lenne. Egyelőre Carbon Rili kerülne bele. Mert a meglévő RC-vel biztos lenne a kereszteződés. Hasonlóan ide is kérnék majd javaslatot, hogy mit lehetne tenni még, melyeknél az összeívás elkerülhető lenne. ( Amanot nem akarok).
Adatok!
Méret:
60x30x30 kettéosztva
Talaj:
JBL AquaBasik Plus + Aquatic Nature Shrimp-Soil. BioDigest – baktériumkultúrával és BioTrace - mikro és nyomelem koncentrátummal megfejelve.
Dekoráció:
Láva kövek
Szűrő:
2 db Xilong XL- 777 (Cserélve lesz biológiai szivacsszűrőre. Szállítás alatt.)

Fűtés:
Egyelőre nem szükséges.
Növénylista:
Cryptocoryne petchii pink (kb. 5 tő)
Blyxa japonica (3 tő)
Anubias Nana
Microsorum pteropus trident
Weeping moss
Riccardia chamedryfolia
Hydrocotyle Tripartita Japan
Cryptocoryne wendtii brown
Eleocharis parvula mini

Indítás: 2014.06.10

Várom majd a segítőkész javaslataitokat.
A képeket sajnos csak iPonnal tudtam egyelőre elkészíteni. A minőségért elnézést.Az iPhonhoz most van szállítás alatt egy macro lencse szett.
Alap:
nano_1_2014_06.jpg

Feltöltve, növényesítve.
nano_2_2014_06.jpg


Egy hónap elteltével három vízcserén túl vagyok. A gyantával lágyított víz kezdi meghozni a hatását. 17 kH-ról lement 5 kH-ra a lágyvizesben. Elkezdtem adagolni Easy Carbot medencénként 1/2 ml/nap illetve Profitot 5 ml/hét a kétmedencébe. Ezt a garnélák betelepítéséig csinálom.
A citromsavas CO2-őn gondolkodom. De ha nem szükséges elhagyom, mert a növények így is kezdik hozni az új levelecskéiket. A garnéláknak meg majd jobb lenne a "biztos paraméterekkel rendelkező" víz.
Már csak a pH kell lejeb vinnem, mert jelenleg 7,5 pH. A következő vízcseréig, a gyantázott vizet, tőzeggel (Novobalt) lejeb viszem. Talán így majd betudom állítani a megfelelő (6-6.5 ph) értéket.
Kérés:
Szeretnék javaslatot kapni, hogy a csapvizesbe a Carbon Rili mellé mit javasolnátok. Két faj is lehetne.
Köszönöm, hogy elolvastad.
 
Hali! Tetszenek az ötletek! ;)

Azt szeretném megkérdezni, hogy a gyantás vizet egész pontosan milyen gyantával lágyítod, és milyen módszerrel, hogy kell elképzelni?
ÉS lehet én írok hülyeséget, de direkt a befejezett akváriumok között van a naplód?

Sok sikert a garnikhoz, hali!
 
Hali! Tetszenek az ötletek! ;)

Azt szeretném megkérdezni, hogy a gyantás vizet egész pontosan milyen gyantával lágyítod, és milyen módszerrel, hogy kell elképzelni?
ÉS lehet én írok hülyeséget, de direkt a befejezett akváriumok között van a naplód?

Sok sikert a garnikhoz, hali!
Bocsánat a beledumálásért!
Kevertágyas műgyantával lehet lenullázni a csapvizet, többnyire a garnisok úgy szokták csinálni, hogy harisnyába bele a műgyanta, majd az megy egy belsőszűrőbe, amit csak simán beleteszel a lenullázandó csapviezt tartalmazó edénybe. Egy óráig keringeted a szűrőt, a gyanta szépen lenullázza a vizet, amit azonnal használhatsz vagy eltárolod mondjuk kannába.
 
Nos én úgy csináltam ahogy levine a blogjában leírta. Egy másik fórumon vettem 2 liter lemerült műgyantát és azt cseréltem ki az egyi k üzletben. Sajnos ahol leveine a blogjában írta, az az üzlet megszűnt.Az új anyag 1 liter 2.690.-. Ezt tudod azonnal használni. 100 liter 0 kh vizet lehet vele előállítani. Majd kicserélik a lemerült kevertágyas műgyantát újra 850.- ért. (Bpti az üzlet) Pü ben belinkelem az üzlet weblapját.
A víz elkészítése:
Mivel nekem egy egy vízcseréhez max 15 liter vízre van szükségem, egy 15 literes vödörbe helyezem el a vizet. Majd a műgyantából, egy női nylon harisnyadarabba, 15 ml gyantát teszek és azt belerakom egy üzemen kívüli belsőszűrőbe. És bele a vízbe.Én egy napig járatom a szűrőt és másnapra 0 kh a vizem.
Pénteken kapok a P barkácsáruházban( Bp. Mester utca) 2 l-es Novobalt litván tőzeget. Ezt is járatni fogom pár napig, míg 4-5 ph vizet nem nyerek.Ezzel fogom a vízcseréket beállítani.
Köszönöm a hozzászólásaitokat.
 
Annyi történt a héten, hogy újabb vízcsere volt. A gh és a kh már olyan emilyent szeretnék. Sajnos a ph magasabb 7,5. Ezt le kell vinnem 6-6,5-re. Jön a fent írt Novonaltos módszer.
Megérkeztek a szivacsszűrők is. Beállítottam őket. Majd lesem a fejleményeket.
A növények szépen elkezdtek fejlődni. Jönnek az új kis levelek. Pedig csak Easy Carbot adagolom meg a Profitot. Azért a talaj az nem hazudik. Szeretik a növények. Szépen fejlődnek a gyökerek is.
Már alig várom, hogy elteljen ez a hónap és aug. első hetében megérkezzenek az új lakók.Első nekifutásra 10 db CRS és 10 db CBS, melléjük kerülne a 10 db Blue brown bee (Istvántól), a másikba egyenlőre 10 db Blue Carbon Rili ( szintén Istvántól). Ezek mellé keresek még egy csapatot, melyeknek hasonló paraméterű víz kell és nem ívnának össze.
Hát most ennyi. Legközelebb fotók is jönnek.
 
Beindítottam a semlegesítését Novobaltal. A egy belsőszűrőt töltöttem meg vele és járatom két napig a már gyantával lágyított vízben. Holnap mérés és újabb vízcsere. Próbálom már beállítani a végleges értékeket.
Múltheti kánikulában felment a vízfokom 28 fok fölé. Beszereztem 3 db PC hűtő ventilátort. Építek egy DIY hűtőt külön külön vezérelve.Mindegyik medencét külön potméterrel szabályoznám. De kipróbálom időrelével is. Egy óra járatás, egy óra pihenés. Majd meglátom, hogy melyik válik be. A beállított időrelés lenne a jó megoldás.
Találtam egy dugalj termosztátot, csak azt nem tudom, hogy az érzékelőjét belehet e rakni a vízbe?
G_UT_200_termosztat_dugalj.jpg

Termosztátos dugalj G-UT-200

Most hirtelen ennyi.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Beindítottam a semlegesítését Novobaltal. A egy belsőszűrőt töltöttem meg vele és járatom két napig a már gyantával lágyított vízben. Holnap mérés és újabb vízcsere. Próbálom már beállítani a végleges értékeket.
Múltheti kánikulában felment a vízfokom 28 fok fölé. Beszereztem 3 db PC hűtő ventilátort. Építek egy DIY hűtőt külön külön vezérelve.Mindegyik medencét külön potméterrel szabályoznám. De kipróbálom időrelével is. Egy óra járatás, egy óra pihenés. Majd meglátom, hogy melyik válik be. A beállított időrelés lenne a jó megoldás.
Találtam egy dugalj termosztátot, csak azt nem tudom, hogy az érzékelőjét belehet e rakni a vízbe?
G_UT_200_termosztat_dugalj.jpg

Termosztátos dugalj G-UT-200

Most hirtelen ennyi.

Univerzális konnektoros termosztát, fehér, -40 - 99,9 °C, UT200 Max 90% páratartalomig...
Picit máskép néz ki, de szerintem ugyan az. Bár az üfsz csak meg tudja mondani, hogy az érzékelő vízálló e.

Ez viszont: Univerzális termosztát kijelzővel, -20 ... 70 °C, Sygonix tx.3 38923W vízálló hőmérséklet érzékelővel rendelkezik: Hőmérséklet érzékelő, IP68, -20 ... 70°, Bourns
 
Utoljára módosított moderátor által:
Univerzális konnektoros termosztát, fehér, -40 - 99,9 °C, UT200 Max 90% páratartalomig...
Picit máskép néz ki, de szerintem ugyan az. Bár az üfsz csak meg tudja mondani, hogy az érzékelő vízálló e.

Ez viszont: Univerzális termosztát kijelzővel, -20 ... 70 °C, Sygonix tx.3 38923W eladó vízálló hőmérséklet érzékelővel rendelkezik: Hőmérséklet érzékelő, IP68, -20 ... 70°, Bourns eladó a Conrad webáruházban
Nagyon köszönöm a linkeket. Azonnal megnézem valamennyit. (y)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Én a másodikból rendelek is egyet, új akváriumhoz, mivel PC ventiből van pár darabom, s ha meleg lenne, akkor ideiglenesen én is fölé rakom, az a biztos.
Köszi az ötletet!
 
Én a másodikból rendelek is egyet, új akváriumhoz, mivel PC ventiből van pár darabom, s ha meleg lenne, akkor ideiglenesen én is fölé rakom, az a biztos.
Köszi az ötletet!
Kíváncsian várom majd a fejleményeket nálad is.
 
Egyenlőre időkapcsolót állítottam be. Egy órát jár, egy óra pihenő. Éjszaka szünet. Kíváncsi leszek, hogy holnap estére mennyivel viszi lejeb.
Még lakója nincs így aztán kísérletezhetek kedvemre. De az igazi a termosztát lesz. Kérdeztem az oldalon,hogy vízbe is használható e. Várom a válaszukat.
 
Na össze állt a csapat is.
I.medence Vízparaméter: gh 8-9, kh: 5-6, a Ph 7,5
Kapok @szentgyo -tol 10 db Blue Carbon Rilit mellé @Kerion -tól Caridina sp. Babaulti Green-t.
II. medencébe Vízparaméterek: gh 4-5nk, kh 2-3nk a Ph 7,5 itt is.
@szentgyo -tól 10 db Blue Brow Bee megy bele, @ikiriki - től 10 db CRS és 10 db CBS
Köszönöm mind hármójuknak.
Most elutazunk Erdélybe. És augusztus első hetében telepítés...
Már alig várom.
 
II. medencébe Vízparaméterek: gh 4-5nk, kh 2-3nk a Ph 7,5 itt is.
@szentgyo -tól 10 db Blue Brow Bee megy bele, @ikiriki - től 10 db CRS és 10 db CBS

A 7,5-es ph nekik nem túl sok? Szerintem szentgyo és ikiriki alacsonyabb ph-n tartja őket. Érdemes oda igazítanod a paramétereket, ahonnan jöttek a garnélák, akkor nem lehet bajod.
 
A 7,5-es ph nekik nem túl sok? Szerintem szentgyo és ikiriki alacsonyabb ph-n tartja őket. Érdemes oda igazítanod a paramétereket, ahonnan jöttek a garnélák, akkor nem lehet bajod.
Kérdeztem @szentgyo -tól. És aszerint állítom be. A BBB-ket is 7.5 Ph tartja.
 
Nos megérkeztek a kis lakók.
I. medence
10 db Blue Brow Bee
8 db CRS A,S,SS
7 db CBS A,S,SS
10 db Taiwan Mix
II.medence
10 db Blue Carbon Rilit
10 db Caridina sp. Babaulti Green
Vasárnap indítok egy 60 literes medencét és abba kerülnek a Taiwanok és a CRS,CBS csapat.

Fotó is készül majd hétvégén és dokumentálom a változást.
 
Szia!

1 hónap elteltével türelmetlenül várjuk a fotókat a fejlődésről, garnélák beszokásáról.:pompous:
 
Szia!

1 hónap elteltével türelmetlenül várjuk a fotókat a fejlődésről, garnélák beszokásáról.:pompous:

Igen be vannak népesítve. Már szaporulat is van benne.:)
Este teszek fel képeket, nagy a változás már.
És szépek a növények is, pedig Low Tech-ben mennek a garnélák védelme érdekében.
Köszönöm az érdeklődésed :sneaky:
 
Back
Oldal tetejére