• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Az a természetes, azt szokta meg a szemed, jobb esetben a tv és a monitor fehéregyensúlya is oda van állítva. A természetes fény színhőmérséklete nyilván függ a napszaktól és időjárástól. A 6500K egy bevált érték, de nyugodtan kiszolgálhatod az ízlésedet. Rengetegen használnak RGB világítást, aminek a torz spektruma tettszetős lehet, de távol áll a természetestől.
A fehér ledek a spektrum piros oldalán szoktak gyengélkedni, ezért szoktak némi melegebb színhőmérsékletűt is keverni hozzá. Ha a CRI adatok ki van bontva, akkor az R9-es paraméterre figyelj.
Az 5000k CRI98 jól hangzik. Hol árulják?
Áhh. Már értem.
Akkor nem muszáj azzal foglalkozni, hogy hideg mellé meleg, csak legyen inkább minőség.
Egyébként is gondoltam mellé 3:1 arányban pirosat és kéket.
A webáruház nevét most nem szeretném ide leírni, mert nem tudom hogy szabad e, de LEDIUM a termék neve. A mellé írod hogy CRI98 akkor egyszerűen megtalálod a Google ben.
Megkérdezem tőlük hogy kibontva megvannak e az értékek. Egyébként róluk konkrétan tudom, hogy két nagy télikertnek is gyártanak egyedileg növénynevelő világítást
Köszönöm a leírást.
 
Bridgelux thrive ledekkel van szerelve a panel. Az adatlapja szerint kiváló a spektruma. Ha szőrszálhasogatni kellene, akkor az 5700 kelvines a legjobb, de az 5000 kelvines alig marad le. A hatásfoka nem a legjobb, gondolom a spektrum oltárán muszáj volt áldozniuk. 50 centis a ledpanel 60 centis aváriumhoz megfelelő. A led szalag a szeletelhetőségével rugalmasabb opció. Kíváncsi lennék hogy viszonyul a szeretett v-tac szalagunkhoz. Sajnos kifutott modell, de még láttam valahol eladót. Az ára is kb fele, ráadásul 12 voltos tápegységből a választék is nagyobb.
Gyors költségvetés: 2 darab led modul tápegységgel, olcsó fényerőszabályzóval kb 25000 ft. Kell még hozzá esztétikus burkolat és lábak. Az még egy 10-es?
Az a kérdés, szeretsz e barkácsolni és fontos e a tökéletes spektrum.
Nekem is barkács lámpa van sok nano akvárium fölött. Sima alulemez, két végén 45 fokban meghajtva, a saját drótjain felfuggesztve. Csak annyi szalag van benne, ami 100%-on elegendő fényt biztosít. Az olcsó kivitelezés és hogy sok kellett belőle, jelentőset spóroltam.
Egy darab esetén érdemes gyárin elgondolkodni. Persze a barkácsolási szenvedély felülírja a gazdasági érveket.

Ha színkeverésre vállalkozol, akkor mindenképpen olcsóbb megoldást keress. Ehez a modulhoz akármit is keversz csak rosszabb lessz.
 
Bridgelux thrive ledekkel van szerelve a panel. Az adatlapja szerint kiváló a spektruma. Ha szőrszálhasogatni kellene, akkor az 5700 kelvines a legjobb, de az 5000 kelvines alig marad le. A hatásfoka nem a legjobb, gondolom a spektrum oltárán muszáj volt áldozniuk. 50 centis a ledpanel 60 centis aváriumhoz megfelelő. A led szalag a szeletelhetőségével rugalmasabb opció. Kíváncsi lennék hogy viszonyul a szeretett v-tac szalagunkhoz. Sajnos kifutott modell, de még láttam valahol eladót. Az ára is kb fele, ráadásul 12 voltos tápegységből a választék is nagyobb.
Gyors költségvetés: 2 darab led modul tápegységgel, olcsó fényerőszabályzóval kb 25000 ft. Kell még hozzá esztétikus burkolat és lábak. Az még egy 10-es?
Az a kérdés, szeretsz e barkácsolni és fontos e a tökéletes spektrum.
Nekem is barkács lámpa van sok nano akvárium fölött. Sima alulemez, két végén 45 fokban meghajtva, a saját drótjain felfuggesztve. Csak annyi szalag van benne, ami 100%-on elegendő fényt biztosít. Az olcsó kivitelezés és hogy sok kellett belőle, jelentőset spóroltam.
Egy darab esetén érdemes gyárin elgondolkodni. Persze a barkácsolási szenvedély felülírja a gazdasági érveket.

Ha színkeverésre vállalkozol, akkor mindenképpen olcsóbb megoldást keress. Ehez a modulhoz akármit is keversz csak rosszabb lessz.
Ha jól értem, akkor csak azért szoktak hozzá piros és kék színeket barkácsolni, mert a szalagok nagy része gyengélkedig ezekben a spektrumokban?
 
Pirosban talán, de kékben nem gyengélkednek. Épp ellenkezőleg.
Inkább az egyéni ízlés lehet az oka. Mint a hi-fi-n a hangszínszabályzó. Legtöbben eltekergetik, de úgy nem azt hallják, amit a zeneszerző megálmodott.
A tv ugyanez. Még több szín mégtöbb kontraszt. És el is jutottunk az RGB világításig. :)
Nekem pl. nagyon tettszik a chihiros c2 fénye. A piros tartományban van egy nagy tüske. Nem olyan széles, hogy félrevigye az egyensúlyt, de a piros garnélák világítanak alatta és a piros növények is jól néznek ki. Lapozz vissza vagy kettőt, összehasonlítottam a v-tac szalaggal.
 
A CRI értéket is érdemes fenntartásokkal kezelni. Annó úgy lett kitalálva, hogy a fénycsövek a tüskés spektrumukkal is jó eredményt tudjanak elérni. Később kiegészítették, de igy is csak akkor mond valamit, mikor a részletes méréseket is látod.
Például az anro 90CRI-s szalagja így néz ki:
cri90.jpg
Azért a 29.9-es R9 elég durva.
 
Bridgelux thrive ledekkel van szerelve a panel. Az adatlapja szerint kiváló a spektruma. Ha szőrszálhasogatni kellene, akkor az 5700 kelvines a legjobb, de az 5000 kelvines alig marad le. A hatásfoka nem a legjobb, gondolom a spektrum oltárán muszáj volt áldozniuk. 50 centis a ledpanel 60 centis aváriumhoz megfelelő. A led szalag a szeletelhetőségével rugalmasabb opció. Kíváncsi lennék hogy viszonyul a szeretett v-tac szalagunkhoz. Sajnos kifutott modell, de még láttam valahol eladót. Az ára is kb fele, ráadásul 12 voltos tápegységből a választék is nagyobb.
Gyors költségvetés: 2 darab led modul tápegységgel, olcsó fényerőszabályzóval kb 25000 ft. Kell még hozzá esztétikus burkolat és lábak. Az még egy 10-es?
Az a kérdés, szeretsz e barkácsolni és fontos e a tökéletes spektrum.
Nekem is barkács lámpa van sok nano akvárium fölött. Sima alulemez, két végén 45 fokban meghajtva, a saját drótjain felfuggesztve. Csak annyi szalag van benne, ami 100%-on elegendő fényt biztosít. Az olcsó kivitelezés és hogy sok kellett belőle, jelentőset spóroltam.
Egy darab esetén érdemes gyárin elgondolkodni. Persze a barkácsolási szenvedély felülírja a gazdasági érveket.

Ha színkeverésre vállalkozol, akkor mindenképpen olcsóbb megoldást keress. Ehez a modulhoz akármit is keversz csak rosszabb lessz.
Még egy utolsó kérdés, aztán nem fárasztalak ezzel tovább. Kérhető lenne 6500 és 5700 kelvines verzióban is.
Okkal írtad az 5700-at?
 
Az egyik grafikonja picit szebb, de nem számít. A nap felszíni hőmérséklete is 5700K.
Én a 6500K-est választanám. Az én szememnek ez már elég meleg tónusú. Ráadásul rengeteg okos ember okkal véshette kőbe ezt a számot.
Esetleg kérdezhetsz olyan valakit, aki a melegebb színárnyalatot választaná, hogy mivel indokolja. Valószínűleg azt válaszolja, hogy az jobban tettszik neki. :)
El is olvashatod az előző 159 oldalt, hátha kiderül, hogy a v-tac 6500k-s szalagjához miért kevertek még hozzá a melegebb árnyalatúból.
 
Még egy utolsó kérdés, aztán nem fárasztalak ezzel tovább. Kérhető lenne 6500 és 5700 kelvines verzióban is.
Okkal írtad az 5700-at?
Aztán úgy jársz, mint én, hogy megépíted, örömködsz, hogy pirít rendesen, majd a szebbik feled a Green Aqua-ban közli veled, hogy ott szebbek a színek. Csináltam egy fényágyút, (az sem volt olcsó) majd vettem egy csúcskategóriás Chihirost. Olcsóbb lett volna rögtön azzal kezdeni. 🙂
 
Aztán úgy jársz, mint én, hogy megépíted, örömködsz, hogy pirít rendesen, majd a szebbik feled a Green Aqua-ban közli veled, hogy ott szebbek a színek. Csináltam egy fényágyút, (az sem volt olcsó) majd vettem egy csúcskategóriás Chihirost. Olcsóbb lett volna rögtön azzal kezdeni. 🙂
Ezzel teljesen egyet is értek, és én is így gondolom ezt, viszont TC420 vezérlőm van.
Közben hozzá jutottam 1m reklámtábla profilhoz, lábakat meg tudom oldani, és ha mindemellé még veszel 4 szál ilyen modult az még mindíg csak 25.000 és nem 90.000.
50-60%-ra dimmelve már elégnek kellene lennie...
Persze azzal tisztában vagyok, hogy nem fogom azt kapni, mint amit pl. a GA-ban látok, de nyilván valamit valqmiért.
Nálam a mit látok mellett inkább fontosabb jelenleg a növényekre való hatása lenne.
Bubizzanak és növekedjenek szépen, mert a mostani állapot az kevés...
 
Az egyik grafikonja picit szebb, de nem számít. A nap felszíni hőmérséklete is 5700K.
Én a 6500K-est választanám. Az én szememnek ez már elég meleg tónusú. Ráadásul rengeteg okos ember okkal véshette kőbe ezt a számot.
Esetleg kérdezhetsz olyan valakit, aki a melegebb színárnyalatot választaná, hogy mivel indokolja. Valószínűleg azt válaszolja, hogy az jobban tettszik neki. :)
El is olvashatod az előző 159 oldalt, hátha kiderül, hogy a v-tac 6500k-s szalagjához miért kevertek még hozzá a melegebb árnyalatúból.
Közben kiderítettem, hogy az 5000k-nál nagyobbakat csak nagyobb mennyiségben gyártják...
 
Az én szememnek ez már elég meleg tónusú.
Engem a 6500K-től konkrétan elkap az idegbaj, olyan kéknek érzem azt a fehéret. Rendesen elkezd idegesíteni, ha ilyen fénnyel találkozok face to face. Persze akvárium világítás esetén más a dolog, de hogy abban semmi "meleg" tónus nincs, az biztos (legalábbis számomra).
 
Engem a 6500K-től konkrétan elkap az idegbaj, olyan kéknek érzem azt a fehéret. Rendesen elkezd idegesíteni, ha ilyen fénnyel találkozok face to face. Persze akvárium világítás esetén más a dolog, de hogy abban semmi "meleg" tónus nincs, az biztos (legalábbis számomra).
A feleségem ha véletlenül bele néz face to face a hideg fehérbe, szó szoros értelemben 20-25 perc múlva migrénje lesz. Egy olyan jó kis 1-2 napos...
De ez igaz az újabb autók rosszul beállított led-es lámpáira is.
A Xenon-nal nem volt ilyen tapasztalata
 
Három hete irtam a TC420-al kapcsolatban hogy bármelyik 2 csatornánál rendesen ki be kapcsol, de ha 5 csatornára töltök fel akkor nem akar kikapcsolni. Ajánlottátok hogy nézzem teszteljem mindegyik csatornát. A teszt megvolt, az eredmény mindegyik csatornánál rendesen ki és bekapcsolt, bárhogy variáltam is a csatornákat (egyenként, párosával, hármasával, négyesével,összessel. De ma az utolsó tesztnél amikor mind az öt csatorna egyszerre ment nem kapcsol ki. Ez a teszt tegnap megvolt mindaz öt ment rendesen be és kikapcsolt. Azt vettem észre hogy mig a tegnapinál csak 16 soros volt a program, a mainál már 39 soros volt. És ennél a 39 sorosnál Reggel szépen bekapcsolt, és ahogy kell 85%-ig szépen fel is ment. De este már a 85%-ról nem ment le, és nem kapcsolt ki. A16 soros program csak 1KB volt, a 39 soros 3KB. Lehetséges hogy ez a 420-as 2KB-nál nem tud többet kezelni, vagy hibás? Akinek van TC420-as vezérlése annak hány csatornára és hány sorra van irva a vezérlése?
 
Három hete irtam a TC420-al kapcsolatban hogy bármelyik 2 csatornánál rendesen ki be kapcsol, de ha 5 csatornára töltök fel akkor nem akar kikapcsolni. Ajánlottátok hogy nézzem teszteljem mindegyik csatornát. A teszt megvolt, az eredmény mindegyik csatornánál rendesen ki és bekapcsolt, bárhogy variáltam is a csatornákat (egyenként, párosával, hármasával, négyesével,összessel. De ma az utolsó tesztnél amikor mind az öt csatorna egyszerre ment nem kapcsol ki. Ez a teszt tegnap megvolt mindaz öt ment rendesen be és kikapcsolt. Azt vettem észre hogy mig a tegnapinál csak 16 soros volt a program, a mainál már 39 soros volt. És ennél a 39 sorosnál Reggel szépen bekapcsolt, és ahogy kell 85%-ig szépen fel is ment. De este már a 85%-ról nem ment le, és nem kapcsolt ki. A16 soros program csak 1KB volt, a 39 soros 3KB. Lehetséges hogy ez a 420-as 2KB-nál nem tud többet kezelni, vagy hibás? Akinek van TC420-as vezérlése annak hány csatornára és hány sorra van irva a vezérlése?
Némileg off lesz a válaszom, mert segíteni nem tudok.
De eleve egy olyan eszköz a TC420, amit már viszonylag kevesen használnak. És ezen belül is borzasztó specifikus a kérdésed. Még olyat véletlen találhatsz, aki 5 channelt is használ, na de 39 soros progi? - Nem fűznék hozzá nagy reményt, hogy erre bárki tudna válaszolni.

És hogy teljesen off legyen: Régóta tudjuk, hogy a "soros" tehet mindenről:ROFLMAO:
 
Három hete irtam a TC420-al kapcsolatban hogy bármelyik 2 csatornánál rendesen ki be kapcsol, de ha 5 csatornára töltök fel akkor nem akar kikapcsolni. Ajánlottátok hogy nézzem teszteljem mindegyik csatornát. A teszt megvolt, az eredmény mindegyik csatornánál rendesen ki és bekapcsolt, bárhogy variáltam is a csatornákat (egyenként, párosával, hármasával, négyesével,összessel. De ma az utolsó tesztnél amikor mind az öt csatorna egyszerre ment nem kapcsol ki. Ez a teszt tegnap megvolt mindaz öt ment rendesen be és kikapcsolt. Azt vettem észre hogy mig a tegnapinál csak 16 soros volt a program, a mainál már 39 soros volt. És ennél a 39 sorosnál Reggel szépen bekapcsolt, és ahogy kell 85%-ig szépen fel is ment. De este már a 85%-ról nem ment le, és nem kapcsolt ki. A16 soros program csak 1KB volt, a 39 soros 3KB. Lehetséges hogy ez a 420-as 2KB-nál nem tud többet kezelni, vagy hibás? Akinek van TC420-as vezérlése annak hány csatornára és hány sorra van irva a vezérlése?
Nem lehet, hogy túlterhelés miatt nem megy együtt mind az 5 csati?
 
Három hete irtam a TC420-al kapcsolatban hogy bármelyik 2 csatornánál rendesen ki be kapcsol, de ha 5 csatornára töltök fel akkor nem akar kikapcsolni. Ajánlottátok hogy nézzem teszteljem mindegyik csatornát. A teszt megvolt, az eredmény mindegyik csatornánál rendesen ki és bekapcsolt, bárhogy variáltam is a csatornákat (egyenként, párosával, hármasával, négyesével,összessel. De ma az utolsó tesztnél amikor mind az öt csatorna egyszerre ment nem kapcsol ki. Ez a teszt tegnap megvolt mindaz öt ment rendesen be és kikapcsolt. Azt vettem észre hogy mig a tegnapinál csak 16 soros volt a program, a mainál már 39 soros volt. És ennél a 39 sorosnál Reggel szépen bekapcsolt, és ahogy kell 85%-ig szépen fel is ment. De este már a 85%-ról nem ment le, és nem kapcsolt ki. A16 soros program csak 1KB volt, a 39 soros 3KB. Lehetséges hogy ez a 420-as 2KB-nál nem tud többet kezelni, vagy hibás? Akinek van TC420-as vezérlése annak hány csatornára és hány sorra van irva a vezérlése?
Két csatornát használok és 4 soros a programom. 0% -> 100% - 100% -> 0%.
Én akvárium világításhoz használom, nem neon reklám vezérléshez. ;)
Teljesen jól működik. 🙏
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére