• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY LED napfény szimuláció

Viszont akkor én is szólnék, hogy állatkínzásról nem kéne írni a fórumra. Szóval, ha már felgyulladtak a lámák akkor gyorsan oltsd el őket! :D ;)
 
Eqinox said:
Viszont akkor én is szólnék, hogy állatkínzásról nem kéne írni a fórumra. Szóval, ha már felgyulladtak a lámák akkor gyorsan oltsd el őket! :D ;)
:D
 
Eqinox said:
Viszont akkor én is szólnék, hogy állatkínzásról nem kéne írni a fórumra. Szóval, ha már felgyulladtak a lámák akkor gyorsan oltsd el őket! :D ;)
Az a baj, hogy ilyenkor nem vagyok itthon és hiába csomagolom azbesztbe a lámákat, az öngyulladással nem tudok mit kezdeni :D
 
Visszatérve a fénycsöves verziókra... (némi fáziskéséssel, hogy stílszerű legyek :D )
Én 2002-2003-ban próbálkoztam ilyesmivel (ez volt a szakdolgozatom) és majdnem el is készült, csak ugye a diploma megszerzése után lankadni kezdett a lendület.
A lényeg, hogy torroid-trafóval változtattam a feszültséget és bizony a sima T8 fénycsövek 90V-körül már átütnek és 70V-ig vissza lehet venni a feszültségüket. Ebben az esetben halvány rózsaszínen világítanak csak, így nem hiszem hogy problémát okozna, hogy nem 0-tól dimmelhető a fény.
A vezérlést én is PIC mikrovezérlővel oldottam meg, a feszültség szabályozását pedig (mivel nincs egy szekrény nagyságú torroid-trafóm otthon) fázishasított jellel variáltam (triakokkal). Bocs azoktól, akik ebből megint nem sokat értenek, de erről konyhanyelven nehéz beszélni...
A lényeg, hogy megoldható a dolog, csak valóban kell hozzá némi elektronikai ismeret/egy cimbora aki mindezt meg tudja csinálni.

Annak ellenére, hogy ezzel már 10évvel ezelőtt játszottam, a fényt a növényesem és a tengerim fölött is egy 1000Ft-os mechanikus időzítő kapcsolgatja :?
Talán eljön az idő, hogy elérhető áron lehessen kapni ilyen szerkezeteket, vagy egyszerűen áttérünk LED-es világításra, ahol nem gond a feszültségszabályozás...
 
Back
Oldal tetejére