• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

nem is tudom hogy ide írjam vagy az aki naplójába :)
A 3d nyomtatott lámpa állvány PLA anyagból annyira nem adta ki! Ismert hogy a PLA nem szereti annyira a vizet, de nem gondoltam volna hogy 2 hónap alatt a víz és a bacik ennyire megeszik az anyagot:

Image from iOS (6).jpg
Image from iOS (7).jpg
De elkészült a diszkrétebb színű állvány (ugyanaz a modell) csak PETG anyagból, ami sokkal jobb mechanikai tulajdonságokkal rendelkezik.
Image from iOS (8).jpg
 
nem is tudom hogy ide írjam vagy az aki naplójába :)
A 3d nyomtatott lámpa állvány PLA anyagból annyira nem adta ki! Ismert hogy a PLA nem szereti annyira a vizet, de nem gondoltam volna hogy 2 hónap alatt a víz és a bacik ennyire megeszik az anyagot:

View attachment 166699
View attachment 166700
De elkészült a diszkrétebb színű állvány (ugyanaz a modell) csak PETG anyagból, ami sokkal jobb mechanikai tulajdonságokkal rendelkezik.
View attachment 166701
Valahogy úgy érzem, hogy a DIY megoldásoknál én inkább maradok a fémnél. Az aluval ilyen problémák nem születnek. Ettől függetlenül ne add fel, jó lesz ez, a kudarcok a későbbiekben segítenek egy jobb megoldás felé. 🙂
 
Valahogy úgy érzem, hogy a DIY megoldásoknál én inkább maradok a fémnél. Az aluval ilyen problémák nem születnek. Ettől függetlenül ne add fel, jó lesz ez, a kudarcok a későbbiekben segítenek egy jobb megoldás felé. 🙂
... csak hát az alu (is) korrodál. Pláne, a savas víz hatására. Ki tudja mi oldódik ki belőle? Az antivilágban, az üzemi étkezdék evőeszközei is abból készültek, de nyilván nem véletlen, hogy már régóta nem használatos.
A rozsdamentes acél az egyetlen, ami jó lehet. No, de annak a megmunkálása... :confused:
 
... csak hát az alu (is) korrodál. Pláne, a savas víz hatására. Ki tudja mi oldódik ki belőle? Az antivilágban, az üzemi étkezdék evőeszközei is abból készültek, de nyilván nem véletlen, hogy már régóta nem használatos.
A rozsdamentes acél az egyetlen, ami jó lehet. No, de annak a megmunkálása... :confused:
Eloxálni kell. Házilagra is van recept a neten, könnyen beszerezhető anyagokkal. Amúgy a gyári Chihiros C2 üvegre ültetett része is eloxált alu. Bírja a vizet. 🤔Mondjuk eddig mindig úgy alakult, hogy nem az üvegre ültettem a lámpát...
 
Próbáltam keresni, de nem találtam: valakinek van jó receptje DIY ventilátorra, ami egyszerű? 2 akvámon rendes, gyári hűtés van, a fenti 20 literesre szeretnék valami budgetabb megoldást. (A sarokszűrő+3000 ft-os lámpa kombináció harmóniáját nagyn megtörné egy wavereef venti ;) ). Amit láttam, hogy van venti tartó elem, amit egyik csoporttag nyomtat, s gondolom, ehhez lenne jó pc venti valamilyen adapterrel, de rengeteg féle van, lövésem sincs, mi az optimális.
 
Próbáltam keresni, de nem találtam: valakinek van jó receptje DIY ventilátorra, ami egyszerű? 2 akvámon rendes, gyári hűtés van, a fenti 20 literesre szeretnék valami budgetabb megoldást. (A sarokszűrő+3000 ft-os lámpa kombináció harmóniáját nagyn megtörné egy wavereef venti ;) ). Amit láttam, hogy van venti tartó elem, amit egyik csoporttag nyomtat, s gondolom, ehhez lenne jó pc venti valamilyen adapterrel, de rengeteg féle van, lövésem sincs, mi az optimális.
Szerintem kérdezd meg privátban @TZ -t, hogy mit ajánl a nyomtatott tartójához. Lehet, hogy van jó javaslata erre. 😉
 
Biztos voltmár.
Levegőporlasztós mulmlopó nulla forintból.
Maradék műanyag csőbe pont beleilett a flakon nyaka. Porlasztóhoz a legcső belülről van elvezetve. A műanyag csőre finom szövésű zsákot kötöttem.
Alap 100l/h-s légpumpával a felszíni trutyit már pont össze lehet szedni.
03DFB9B9-0504-4DE3-A94D-1D28AEB8B209.jpeg
 
Biztos voltmár.
Levegőporlasztós mulmlopó nulla forintból.
Maradék műanyag csőbe pont beleilett a flakon nyaka. Porlasztóhoz a legcső belülről van elvezetve. A műanyag csőre finom szövésű zsákot kötöttem.
Alap 100l/h-s légpumpával a felszíni trutyit már pont össze lehet szedni.
View attachment 169961
Ötletes, gratulálok! 👍
Nekem az ilyen "visszaforgatós" EHEIM motoros mulmozó nem jött be. Az nagyját összeszedte a sűrű háló, de az apraja visszament és rosszabb volt, mintha nem csináltam volna semmit.
Aztán egy SUNSUN szűrő egyenes szivattyújával próbálkoztam. Tettem a szivattyú elő egy szűrőt (amit igen gyorsan eltömített a nagyobb méretű szennyeződés: moha, levelek) vagy nem tettem elé semmit, akkor meg felszívta a kis kavicsokat is, ami nem tett jót a rotornak. Végül, maradtam a hagyományos módszernél. :confused:
 
Biztos voltmár.
Levegőporlasztós mulmlopó nulla forintból.
Maradék műanyag csőbe pont beleilett a flakon nyaka. Porlasztóhoz a legcső belülről van elvezetve. A műanyag csőre finom szövésű zsákot kötöttem.
Alap 100l/h-s légpumpával a felszíni trutyit már pont össze lehet szedni.
View attachment 169961
Teszel fel videót? Elég csak telefonnal, nem kell túlgondolni. Nem értem mi van a képen. Pedig biztos jól jönne egy ilyen.
 
Teszel fel videót? Elég csak telefonnal, nem kell túlgondolni. Nem értem mi van a képen. Pedig biztos jól jönne egy ilyen.

Homok atforgatasara alkalmatlan, csak felszíni trutyira való jelenlegi formájában.
Erősebb pumpával, másik porlasztóval lehet combosabb lenne.

Komolyabb takarításhoz nálam is inkább egy tartályba szívás és onnan közben egy pumpa vissza megoldás marad.
 
Őskor,kezdetek.Akár ezzel a címmel lehetne topikot nyitni.Ha igény van rá,tegyük meg,ha nincs,marad a bejegyzés ebben a topikban.
Az akvakertészet 2008 as berobbanásakor alapfelszerelés,dekorok,tápszerek stb. hiánya miatt
ki hogyan ügyeskedett ,hogy megteremtse növényeinek a legjobb körülményeket.
A minap akadt a kezembe ez a darab,amit talán ha 2-3 hónapg használtam,kiváltandó az élesztős módszert.
Utána szert tettem egy fapados nehéz, keskeny tartályos tűzoltó palackra.


331387711_1268850487033547_2563209752469536955_n.jpg
 
Őskor,kezdetek.Akár ezzel a címmel lehetne topikot nyitni.Ha igény van rá,tegyük meg,ha nincs,marad a bejegyzés ebben a topikban.
Az akvakertészet 2008 as berobbanásakor alapfelszerelés,dekorok,tápszerek stb. hiánya miatt
ki hogyan ügyeskedett ,hogy megteremtse növényeinek a legjobb körülményeket.
A minap akadt a kezembe ez a darab,amit talán ha 2-3 hónapg használtam,kiváltandó az élesztős módszert.
Utána szert tettem egy fapados nehéz, keskeny tartályos tűzoltó palackra.


View attachment 173899
🤔 15 éves mementója, hogy mára mennyire el vagyunk kényeztetve.
Nemrég kezdtem, érdekes lenne, hogy ki mivel próbálkozott régen, míg ma a többség csak szimplán leveheti a polcról.
Esetleg mi az ami egyébként jó volt, szerettetek, de ma már sehol sincs, mint pl. az üveg mulmlopó...
 
Valaki nem találkozott valami Ody lámpa emeléssel? Próbáltam mindenhogy keresni, de nem találtam megoldást. Függesztés egyenlőre nem opció, viszont jó lenne egy kb. 10 cm-t emelni.
 
Valaki nem találkozott valami Ody lámpa emeléssel? Próbáltam mindenhogy keresni, de nem találtam megoldást. Függesztés egyenlőre nem opció, viszont jó lenne egy kb. 10 cm-t emelni.
Én újrahajlítottam a lábait. Óvatosan, mert könnyen törik. Nem szép, de funkcionálisan megfelelő.
 
Back
Oldal tetejére