• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Talán ide illik leginkább a kérdésem. Újra szeretném hasznosítani a meglévő fa dekorokat, szőlőtőke, vasfa. Viszont ránőtt a moha. Nem szeretném sütőben szárítani, ezért egyszerűen kitenném éjszakára a fagyba. Elpusztul a moha?
A fagytól nem hiszem, hogy elpusztulna a moha. A tömény carbos kezelést viszont nem bírja. Ha lekened vagy beáztatod vele, garantált az eredmény.
 
Hali!

Restart elött állok, a jelenlegi világításom egy DIY megoldás, hűtőbordára ragasztott powerledek, saját vezérléssel, 3-4 éve üzemelt tökéletesen. A felfüggesztése egy kerékpár sárhányó tartó pálca keresztbe :D
Ennek a legnagyobb hátránya hogy nehéz matatni az akváriumban karbantartások alkalmával.
View attachment 161744

Az új akváriumhoz a lámpa rögzítését akarom egy kicsit tovább gondolni egy 3d nyomtatott kis konzollal.
Jelenleg itt áll a projekt:
View attachment 161745

Funkcionálisan tök jó, 1-2mm-et hajlik a szerekzet a hűtőborda súlya alatt. Még designban kell egy kicsit finomítani, illetve a vezetékelésnek szeretnék egy rejtett kábelcsatornát beleszerkeszteni.
(És persze a lila szín se a végleges, valami konzervatív fekete/fehér/átlátszó lesz a végleges)
elkeszult a kovetkezo iteracio, kicsit mas design, de atom stabil, egy mm-t se hajlok a lampa sulya alatt.
a ket merevitot kellene meg egy kicsit legiesebbre venni, meg esetleg az uveg feloli rogziteshez lehetne valami csavaros megoldast
 

Attachments

  • EAC24844-F1E1-4465-BF7E-1A93F1E087CC.jpeg
    EAC24844-F1E1-4465-BF7E-1A93F1E087CC.jpeg
    213 KB · Megtekintések: 70
elkeszult a kovetkezo iteracio, kicsit mas design, de atom stabil, egy mm-t se hajlok a lampa sulya alatt.
a ket merevitot kellene meg egy kicsit legiesebbre venni, meg esetleg az uveg feloli rogziteshez lehetne valami csavaros megoldast
és elkészült! a merevítésket megszüntettem, inkább a két "főtartó" belső falvastagságát növeltem és egy kis sarok kerekítéssel próbáltam merevebbé tenni.
gyakorlati teszt alapján 1mm-en belül van a hajlása, de szemmel egyáltalán nem észrevehető! :)
 

Attachments

  • aki_lámpa v20.gif
    aki_lámpa v20.gif
    {memory} MB · Megtekintések: 35
SodaStream Co2 palackhoz egy kis tarto megoldas:
View attachment 164126View attachment 164127
(3d print)
Nekem is van egy hasonlóm, csak a másik véglet :)
10 kg törpepalack alja rozsdásodik, nyomot hagy. És ki tudja, milyen palackot kapok majd cserénél is. Erre született az alábbi megoldás (mellékelt fotó).

De VIDEÓ-ban talán jobban érthető. Belecuppan :)

@TZ-vel csináltuk közösen. Na jó, én igazából csak "megrendeltem" és legfeljebb asszisztáltam.
 

Attachments

  • Rozsda.jpg
    Rozsda.jpg
    208.4 KB · Megtekintések: 21
  • Palack talp.jpg
    Palack talp.jpg
    102.3 KB · Megtekintések: 32
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére