• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Dantesix 30as kockája

dantesix

Főkertész
Sziasztok!

Már jó ideje üzemel a régi fekete ragasztásos AquaEl helyett egy átlátszó ragasztásos GA-s kocka.
Sokat gondolkoztam, hogy mi legyen a Smoothing Mess helyén, végül pár dolog befolyásolt:
Könnyen szétszedhetőnek kellett lenni, mert költözni szeretnénk.
A fenti okok miatt a perverziómat szeretném kitölteni a feleségem ígéretén, miszerint a házban lehet egy(!) nagy akváriumom, ott azért egyszerűbb lesz. :D
Szerettem volna valahogy a feleségemet a hobbimhoz közelíteni, ami részben sikerült is, de erről majd később, viszont neki az ilyesmi jött be éppen.

Tehát a paraméterek:
Csapvizes akvárium továbbra is.
Akvárium: 30x30x30 átlátszó ragasztásos sima üveg
Szűrés: Eheim 2011
Világítás: 20W Wave
CO2: Sodastream palackos
Talaj: csak dekorhomok
Dekor: lávakövek
Tápozás: Green Aqua Micro Macro + Easy Carbo
Növények: Riccardia Chamedryfolia, Cryptocoryne Parva, Bucephalandra sp Mini Needle Leaf, Aridarum Mini, egy ismeretlen mini Bucaphalandra (kisebb mint a needle), és "ideiglenesen" eldugtam később még 2 fajta bucét (Velvet leaf 4, Brownie Purple)
Halak: Boraras Urophthalmoides és Otocinclus Affinis
Garnélák: Babaulti Stripes, Amanok
(asszem nem hagytam ki semmit)

Így nézett ki indításkor:

30_0.jpg

Így pedig 2hónap körül:

30_1.jpg

Egyelőre új kép nincsen, de a napokban tervezek (tehát 2-3 hét és lesz :D).

Sajnos idő közben volt pár mélypontja szegénynek elutazás, figyelmetlenség miatt, ez sajnos meg is látszik rajta.
Persze pajzscsigák is kerültek át, hiába figyeltem.
De azért halad előre, mintha muszáj lenne.

A stripes kicsik nagyon cukin mutatnak a homokon, főleg a 20x nagyobb Amano anyahajók mellett. :D
Viszont a feleségem nyaggat, hogy jó lenne melléjük valami színes is. Esetleg erre adhatnátok tippeket, hogy melyik szín mutatni jobban. :D

Aztán közben annyira kezd megbarátkozni a gondolattal, hogy már most lehet RO készülékem, feltéve, hogy nem lesz útban. Egy újabb kisebb győzelem! :D

Szóval, ő az én kis 30asom, nem egy verseny akvárium, de ha lecseng a költözés, talán az is meglehet majd végre. :)

Kösz, hogy benéztél, igyekszem majd még frissíteni időnként! :D
 

Attachments

  • 30_0.jpg
    30_0.jpg
    136.2 KB · Megtekintések: 0
  • 30_1.jpg
    30_1.jpg
    227.9 KB · Megtekintések: 0
És külön nem nyitnék naplót neki, mert nem éppen "növényes" jellege van, inkább a lakók miatt éledt újra a 20as kockám is, főleg mert feleségem is imádja őket, és hát mit ne mondjam, nekem is tetszenek:
kardinalisok.jpg
kardinalis_tylo.jpg

Mint kiderült, a nyuszik zabálják a microsorumokat rendesen. :D
Ha beállt a rendszer, és lesznek kicsik is, szépen lassan lehet elkezdek a növényesebb vonal felé haladni. :)
 
És külön nem nyitnék naplót neki, mert nem éppen "növényes" jellege van, inkább a lakók miatt éledt újra a 20as kockám is, főleg mert feleségem is imádja őket, és hát mit ne mondjam, nekem is tetszenek:
View attachment 10436
View attachment 10437

Mint kiderült, a nyuszik zabálják a microsorumokat rendesen. :D
Ha beállt a rendszer, és lesznek kicsik is, szépen lassan lehet elkezdek a növényesebb vonal felé haladni. :)
A nyuszik nálam, ketten egy rendes 15-20cm-es Micro levelet, ami lehullott ( vagy néha már odaadtam nekik) simán felfaltak/nap. Ami viszont nagyon nem jött be, hogy ugyan ezzel a vehemenciával pusztították a Marsilea Hirsuta-t is. :cry::cry:
 
A nyuszik nálam, ketten egy rendes 15-20cm-es Micro levelet, ami lehullott ( vagy néha már odaadtam nekik) simán felfaltak/nap. Ami viszont nagyon nem jött be, hogy ugyan ezzel a vehemenciával pusztították a Marsilea Hirsuta-t is. :cry::cry:
És mi maradt meg? :-D
 
Norbi te sem aprózod el az akváriumok számát [emoji16] ,kész siker hogy a feleségedet is megtörted [emoji5] kíváncsian várom a babaulti garnélák fejlődését.
 
Kardinális garnélák, nyamm! :)

Én az asszonyt az istennek sem tudom betörni, nem kapja el az akvakertészet, pedig mindent megpróbálok. :( :D
 
Norbi te sem aprózod el az akváriumok számát [emoji16] ,kész siker hogy a feleségedet is megtörted [emoji5] kíváncsian várom a babaulti garnélák fejlődését.

Azért az, hogy van 2 kis akvárium egy 20-as és egy 30-as azért még messze van bármitől! :p :D A stripes-okról meg még annyit, hogy jelenleg már 2 generációt is látok, és az egyik mama tegnap már nem hordozta a porontyokat, szal jönnek még! :) Az első újoncokat már csak 5mm-sen vettem észre, azóta láttam egy 3mm-set is. A lávakövek közé és mögé nem látok, szal nem tudom, hogy hányan lehetnek. Sajnos az eredeti csapatból volt 3 elhullás, de vidám kis molyolós banda, és hát most hogy bátrabbak 6-7 kicsi biztos van, de a fene tudja, a nagyokat sem tudom megszámolni. :D

Kardinális garnélák, nyamm! :)

Én az asszonyt az istennek sem tudom betörni, nem kapja el az akvakertészet, pedig mindent megpróbálok. :( :D

Azért arról szó sincs, hogy ne ásítana, ha 1percnél tovább magyarázok valamit a témáról, de például már nézegeti a kardinálisokat, feltűnik neki egy két változás, kérdezgeti, hogy mikor jönnek még színes garnélák. :)
Viszont a költözés után 2 dolog mindenképpen jön, és hála égnek ezt ő is nagyon nyomja. ;)
Egyik egy tengeri, mert kell egy némó, mert az "annnnnnyira cuki"! :D
A másik, hogy lesz egy vivárium, mert én kicsit rámentem a növényekre...de leginkább azért, mert a nyílméregbékák is cukik, és szép színesek. Az ő válogatásukba nem lesz beleszólásom, mint abba sem, hogy bohóchalunk akármi is legyen, az tuti lesz. :D
(Eccercsak :D)
 
Jó, nem mondom, hogy nem érzékenyülök el, amikor jön valaki hozzánk, és kérdezget az akváriumokról, és a lakókról, vagy a növényrengetegemről, és ő egyből válaszol, hogy ez az, az amaz. Mondjuk nem tudja, hogy bucephalandra mini needle leaf, de tudja, hgoy azok mind "bucék". Tudja, hogy milyen a virágja. A növényekről is tudja, hogy rencék, nagyjából milyen igényük van. El tudja magyarázni, hogy mi az a wabi kusa, miért van co2, mit lötykölök az akváriumba. És közben mindig kiles rám, hogy jól mondja-e, persze jól mondja. :D
 
Vannak már nagyobb gyerekek is, és láttam egy még kisebbet is tegnap, de tegnap előtt láttam még petés mamát is, de ma már nem volt semmi rajta. :)
 
Jó, nem mondom, hogy nem érzékenyülök el, amikor jön valaki hozzánk, és kérdezget az akváriumokról, és a lakókról, vagy a növényrengetegemről, és ő egyből válaszol, hogy ez az, az amaz. Mondjuk nem tudja, hogy bucephalandra mini needle leaf, de tudja, hgoy azok mind "bucék". Tudja, hogy milyen a virágja. A növényekről is tudja, hogy rencék, nagyjából milyen igényük van. El tudja magyarázni, hogy mi az a wabi kusa, miért van co2, mit lötykölök az akváriumba. És közben mindig kiles rám, hogy jól mondja-e, persze jól mondja. :D
Mázlista!:p
Az Aridarum Mini-t honnan vadásztad? Írhatnál pár dolgot róla is.;)
Babaulti Stripes-ekkel mik a tapasztalataid azon kívül, hogy valszeg jól érzik magukat, hisz' szaporodnak szorgosan?
Jó kis zöld sarkod van(y)
 
Mázlista!:p
Az Aridarum Mini-t honnan vadásztad? Írhatnál pár dolgot róla is.;)
Babaulti Stripes-ekkel mik a tapasztalataid azon kívül, hogy valszeg jól érzik magukat, hisz' szaporodnak szorgosan?
Jó kis zöld sarkod van(y)

Az Aridarum onnan van, ahonnan a kardinálisok, egy srác a facebook-ról. Nagyon rendes, és nagyon széles skálája van az ilyen érdekesebb növényekből. Most éppen a bucékra van rákattanva ő is. :)
Sajnos elég rosszul indult a dolog, mert nem tudtam egyből akváriumba rakni, kicsit féltem is. Aztán persze a fele megadta magát sajnos, de pár rizóma éppen maradt, és mostanra már azért elkezdett nőni. De nagyon lassan nő. Persze főleg a kövek tetején van, erről külön lövök majd képeket legközelebb takarításnál. ;)

A stripes-ok @ezsolt80 -tól vannak, és nagyon bejöttek. Nekem külön bejön, ahogy a lávaköveken beleolvadnak a környezetükbe. Válogatás nélkül mindent felzabálnak a homokról, nem kényesek. Az elején volt sajnos elhullás, de az sajnos hozzám volt köthető. Mostanra mindenki boldognak látszik. Kajára előjönnek, nem parások. Na azért, amikor odahuppanok a babzsákra, akkor ugranak pár centit, de teszik tovább dolguk. Egyből petésedtek egyébként. Olvastam, hogy lassúbbak szaporodás terén a neocaridináknál, ez azért érezhető, de nem vészes. Az amanoktól azért mindig odább mennek, de azok úgy mászkálnak, mintha övék lenne a világ.
A fenti képen látszik, hogy kicsinek is milyen szép csíkosak már, de láttam kisebbet is, aki szintén pont ugyan ilyen volt. :) A homok miatt világosodtak kicsit, de pl van egy sötét mama, akire nem emlékszem, hogy láttam volna a homokon, csak a köveken. :D
 
Back
Oldal tetejére