• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crystal Red Shrimp

Elvileg egyes heterozigóta példányok (amik genetikai szempontból feketék) nem fejlődnek rendes feketévé, hanem ilyen barnás-vöröses színűek lesznek. Esetleg egy ilyen halványabb barna lehetett az egyik szülő, és egy ilyennek lehet rendes fekete utódja. De CRS-ből is láttam már olyat, aminek volt egy narancsos-barnás beütése, ez konkrétan egy gold bee hibrid volt. A rendes piros CRS-ek mellett feltűnően más volt a színe.
 
Köszi! Pár héten belül kiderül, addig talán nőnek picit. Eddig 6 csüntit láttam, de napról napra több jön elő. Leginkább a Bolbitis meg az Anubias felszín közeli levelein, és a Spiky mohán mutatkoznak lámpaoltás után.
 
Köszi! Pár héten belül kiderül, addig talán nőnek picit. Eddig 6 csüntit láttam, de napról napra több jön elő. Leginkább a Bolbitis meg az Anubias felszín közeli levelein, és a Spiky mohán mutatkoznak lámpaoltás után.
Az Anubiassal érdemes vigyázni, mert ha letörik egy levél, vagy megsérül a rizómája, garnélák számára mérgező anyagok szabadulhatnak fel.
Persze nem biztos hogy baj lesz belőle, de azért jobb az óvatosság!
;)
 
Az Anubiassal érdemes vigyázni, mert ha letörik egy levél, vagy megsérül a rizómája, garnélák számára mérgező anyagok szabadulhatnak fel.
Persze nem biztos hogy baj lesz belőle, de azért jobb az óvatosság!
;)
Én nem tapasztaltam semmiféle mérgezést, pedig volt, hogy rendesen megtépáztam az anubiasokat! Hozzáteszem azonnal, hogy RC garnélák voltak az akváriumban, nem pedig a kényesebb fajok valamelyike.
 
Az Anubias igazából nem mérgező, hanem kalcium-oxalát tűkristályokat tartalmaz, amik a növényevők száját összeszurkálják és csúnya gyulladást okoznak. A növény elfogyasztása súlyos, mérgezéshez hasonló tüneteket okoz, de ezt sok apró sérülés okozza, és nem valami mérgező vegyület. Sokan mondják, hogy a kontyvirágfélék mérgező kalcium-oxalátot tartalmaznak, de ez technikailag pont annyira mérgező, mint az acél egy késelés esetében.
 
Én sajnos tapasztaltam ... rengeteg garnélát vesztettem el látszólag ok nélkül... sokáig nem tudtam az Anubias dologról és volt közöttük....
 
Az Anubiassal érdemes vigyázni, mert ha letörik egy levél, vagy megsérül a rizómája, garnélák számára mérgező anyagok szabadulhatnak fel.
Persze nem biztos hogy baj lesz belőle, de azért jobb az óvatosság!
;)

Az Anubias igazából nem mérgező, hanem kalcium-oxalát tűkristályokat tartalmaz, amik a növényevők száját összeszurkálják és csúnya gyulladást okoznak. A növény elfogyasztása súlyos, mérgezéshez hasonló tüneteket okoz, de ezt sok apró sérülés okozza, és nem valami mérgező vegyület. Sokan mondják, hogy a kontyvirágfélék mérgező kalcium-oxalátot tartalmaznak, de ez technikailag pont annyira mérgező, mint az acél egy késelés esetében.

Pont tegnap vágtam le 2-3 db elöregedett sárguló anubias levelet, de szerencsére nem tapasztaltam hogy bármi történt volna a garnikkal, vagy a halakkal. :happy: Egyébként a veseköveim is kalcium-oxalátból voltak(vannak), szóval annyira nem lehet mérgező, viszont tuti hogy :censored: fájdalmas... :)
 
Volt egy szép nagy Diffenbachiánk, ami egy kontyvirágféle böszme szobanövény. Egy idő után elérte a plafont, akkor kitaláltuk, hogy vágjuk le és gyökereztessük meg a felső felét. A hadművelet közben hozzáértem a frissen vágott felülethez és vagy három napig fájt utána a bőröm. Éljen a kalcium-oxalát. Ellenben egy barátnőm hörcsöge szökés közben vagy fél diónyit megevett egy ugyanilyen növényből, és nem lett látható baja.

Két dolog biztos:
1. A garnélák érzékeny jószágok. Sokunknál történik megmagyarázhatatlan elhullás Anubias nélkül is.
2. Sokan tartunk garnélát Anubias mellett, problémák nélkül.

Lehet olvasni esetekről, ahol volt garnélapusztulás és Anubias is. De a vízbefulladásokról is bebizonyították, hogy az áldozatok 90%-a fagylaltot evett a halála napján. Szóval több információ kéne a dologról, mielőtt elkönyveljük, hogy ez a növény a pusztulások oka. Mert amíg a növény is gyakori, és a titokzatos pusztulások is, addig mindenképpen lesznek olyan esetek is, ahol a két dolog egyszerre fordul elő. És mivel közismert, hogy a növény "mérgező kalcium-oxalátot" tartalmaz, kézenfekvő bűnbak.
 
Ilyet tapasztalt már valaki? A csünti CRS-ek bemásznak a talajba, és ott eszegetnek. (Remélem ki is tud jönni. :) ) RC-nél még nem láttam ilyet.
IMG_5683.JPG
 
Ilyet tapasztalt már valaki? A csünti CRS-ek bemásznak a talajba, és ott eszegetnek. (Remélem ki is tud jönni. :) ) RC-nél még nem láttam ilyet.
IMG_5683.JPG

Érdekes egy igazi bányász :) Olyat már tapasztaltam ,hogy be tudják magukat ásni jó mélyen a táplálék szerzésének reményében ,de ,hogy ilyen mélyen így még nem .. Figyeld meg ,hogy mit fog csinálni !
 
Kapirgált kb 1 órát és kitolatott, pár centire odébb meg újra eltűnt a talajban. :)
Akkor szerintem nem kell aggódni :) Kicsit bányászkodik :) Egyszer jártam szerencsétlenül egy Sakurávan .. Takarítottam és akkor még esőztető volt és ugyebár ki volt kapcsolva és az egyik Sakura nem tudom milyen idítatásból bemászot az egyik lyukon mely számára a vég volt. Mert annyira beszorult ,hogy mozdulni sem bírt és én sem bírtam kizedni épségben :( A garnélák olyanok mint a gyerekek. Figyelni kell folyamatosan őket .. persze az idő hiányában vagy a túl nagy létszám miatt nehéz ..
 
Sziasztok!
Nemis tudom talán a garnélafórumon olvastam, hogy aki talajszűrőt használ garnélák mellett annak érdemes a feljövő csőnél kitörni a rácsot hogy a garnélák feltudjanak onnan jönni, mert amíg kicsik akkor előszeretettel mászkálnak a talajban, és a kép alapján ez igaz is :D
 
Normális dolog, hogy lemennek ha tudnak. Nem kell aggódni, majd előjönnek ha akarnak. :) A kicsik pl előszeretettel másznak le, könnyebben letudnak menni, főleg ha halak is vannak az akváriumban. ;)
 
végülis igen az is egy búvóhely a számukra, ahol még találnak pluszban olyan kaját amin nemkell versenyezni a többivel :D
 
Kedves Moszat köszönöm a pontosítást Anubias ügyben!

A garnélákkal kapcsolatban valóban sokmindenről nincs egyértelmű bizonyíték, tapasztalatok vannak, abból is meglehetősen sokféle.
Ezért is írtam feltételes módban, az óvatosság meg sosem árthat, de ez persze egyéni döntés.
 
Back
Oldal tetejére