• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crystal Red Shrimp

EGy hasznos kép viszonyításnak.
crs-grading.jpg
 
Ti milyen gyakran etetitek a garnikat és melyik a jobb, ha rendszer van és mondjuk 3 naponta vagy amikor eszünkbe jut?
 
Sziasztok!

Dani kérdésére a válasz engem is érdekelne (lásd. etetés gyakorisága), továbbá lenne még egy kérdésem, hogy a CRS jól meg van-e az amanokkal és a sakurákkal? Viktor írta korábban, hogy nem szerencsés a CRS-eket a RC-vel együtt tartani, mert ez utóbbi elnyomja a CRS-t. Van-e ilyen gond az amanokkal vagy a sakikkal?

Köszönöm!

Robi
 
Az RC nagyon szapora. Erre mondta Vik, hogy elnyomhatja. Az Amano max a finomabb falatokat lopja el előlük.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nálam is együtt vannak a CRS és az Amano garnélák. Elég idegesítő, hogy akármit adok nekik, az Amanok mindig eliszkolnak vele. Szépen elbújik egy növény alatt és ott csemegézi a teljes kaját. o_O
 
Nálam is együtt vannak a CRS és az Amano garnélák. Elég idegesítő, hogy akármit adok nekik, az Amanok mindig eliszkolnak vele. Szépen elbújik egy növény alatt és ott csemegézi a teljes kaját. o_O

Nézd a jó oldalát, ebben az akiban nem fog ottmaradni bomlani a kaja. A CRS-ek egy idő után üldözik majd az amanokat és az apró morzsákat is felszedik. Éhen még nem halt CRS amano mellett nálunk.
 
Nézd a jó oldalát, ebben az akiban nem fog ottmaradni bomlani a kaja. A CRS-ek egy idő után üldözik majd az amanokat és az apró morzsákat is felszedik. Éhen még nem halt CRS amano mellett nálunk.

Valami kajamaradékot biztos találnak maguknak, csak elég vicces a szituáció, mikor az amano sprintel a tabival. :D
 
Nálam is együtt vannak. Rá se bagóznak a garnikra.

Küldve az én R800i-emről Tapatalk használatával.
 
CRS szülőknek születhet CBS utóda? Az egyik megszületett pici olyan mintha fekete-fehér lenne. :)
 
Ennek örülök, CBS-em úgysem volt még. Ma egyébként nem tudom mi van, de a nagyok lehet megérezték a havat, de úgy kergetőznek mint az őrültek... :)
 
CRS szülőknek születhet CBS utóda? Az egyik megszületett pici olyan mintha fekete-fehér lenne. :)
Elvileg nem. A garnélák genetikájáról nagyon kevés az információ, de ami van, az alapján a vörös szín recesszív jelleg a feketéhez képest. Azaz két vörösnek csak vörös utódja lehet. Nem elképzelhető, hogy már petés volt a nőstény a vásárláskor, és egy fekete apa utódait hordozta?

Crystal Red Shrimp + Crystal Red Shrimp = CRS/Diamonds? [Archive] - ShrimpNow !!!
silane
26th Apr 2005, 03:43 PM
Hi,
let:
b be red recessive
B be black dominant (diamond/bee shrimp)
When you cross:
Rxb=Bb+Bb+Bb+Bb -> all are black
Bbxb=bb+Bb -> 50% are black, 50% are red
bxb=bb+bb+bb+bb -> all are red
Bb still appears as black because this individual has only one recessive allel but both recessive allel are necessary to show the red phenotype.

So you question, does crystal red shrimp cross crystal red shrimp will give diamond/bee (black), theoretically, it is not possible.
 
Nem elképzelhető, hogy már petés volt a nőstény a vásárláskor, és egy fekete apa utódait hordozta?

Szeptember végén vettem őket a GA-ban CRS mix ként, de egyik sem volt petés. Nagyjából 1 hónapja(+-1 hét) petésedett be az egyik fakóbb nőstény, a picik még csak kb 1 hetesek lehetnek, úgyhogy teljesen a feketében nem vagyok biztos, de az tuti hogy nem olyan a színe mint a másik picinek amit láttam mellette. :)
 
Back
Oldal tetejére