• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Continuities

Eleve micsoda szimbolizmus uralja a hardscape-ek világát is: háromszögek és az ég felé meredő fatörzsek mindenütt. Az anyatermészet mindig kikacsint :)
 
Tetszik, amit látok, ám valamit mégis hozzáfűznék:
A hátsó stem vonulatot én átgondolnám mégegyszer. A bal bokor nagyon "dombos", hirtelen fut le, míg a jobb oldal szépen lassan megy fel, ráadásul másik irányba is "hajlik". Na, ha ezt most nem értetted, akkor szólj, és skiccelek egyet. :)
Köszönöm, látom én is, de nekem tetszik. Nem olyan rossz így szerintem. Talán az íveken alakitok még. Nagy átalakítás itt már nem lesz.
 
Nekem tetszik a nyírás formája. Így egy közelebbi erdőcsoportot látok balról, ami mögé kanyarodik jobbról egy hosszú erdős. Nekem inkább ott van hiányérzetem, hogy ez a jobb oldali stem függöny a fő fókuszpont és elég homogén. A végén érkezik csak le a szemem a kétoldali fákhoz, amik sokkal részletgazdagabbak. De ezt már talán javasoltam is korábban, hogy telítsd jobban a középteret. Ha már nem akarsz belepiszkálni, fókuszálj a lényegre: tetszik a nyírás.
 
Tegnap ki kellett szednem bal oldalról a Zosterifolia-t, mert a levelei feketedtek. A helyére valamit ki kell találnom.
 
Bakker nagyon sajnálom, pedig nagyon szépek voltak:cry:.
Most picit elgondolkodtam hogy jövőhéten menjek e szentgyohoz vagy se(n)(n)
Kitötöltem a postot, de itt van:
Ma a munkából hazaérve csoportos CRS elhullás fogadott. 35 példányt szedtem ki és legalább ennyi lehet a bokrok között még, amit nem láttam. Szörnyű. Az utolsó 3 napján ismét elkezdtem carbozni az algásodás miatt, lehet hogy az volt sok, talán. Element a kedvem ettől az akváriumtól. Legszívesebben most szétszedném.
 
Nem olyan rossz a helyzet, de messze van a tökéletestől.
DSCN0506[1].JPG
DSCN0508[1].JPG
DSCN0509[1].JPG

A bal oldalt még növeszteni kell a növényeket. Még kell neki egy kis idő. Sajnos a Zosterifolia elfeketedése miatt új bokrot kell oda növeszteni, ami nem kevés idő.
DSCN0510[1].JPG

A jobb oldal megnőtt rendesen, a Ludwigiák kezdenek kinőni a vízből.
DSCN0511[1].JPG

A középső rész a heti nagymetszéssel szépen karbantartható. A Glossostigma-t mindig keményen meg kell nyírni, a Triaprtita-t nem különben.
DSCN0512[1].JPG

A középre belógó ágon, illetve az újonnan berakott darabkán ecsetalga van, holnap megkapják a Carbo-s ecsetelést.
DSCN0513[1].JPG DSCN0514[1].JPG

A középre belógó ág lehet, hogy ki lesz szedve. Még eldöntöm.
 
Fff.jpg Ma is volt metszés. A vízcsere elmaradt. A fényt visszavettem 60%-ra. Az ecset alga elmenni látszik. Hétvégére jól fog kinézni. Ez lesz az utolsó hete az akváriumnak, a jövő hétvégén fotózás, aztán szétszedem.
 
Utoljára módosított:
Az akvárium szétszedésre került. A fotó nem készült el. Egy kicsit meg is untam.
Jó érzés volt szétszedni, már ideje volt. Töménytelen mennyiségű kosz halmozódott fel többnyire a Glosso gyep alatt, nem volt már egészséges.
A nappalit is átrendeztük és most új helyen van az akvárium, jobban hozzáférhető és jobban is mutat, mert szemből látni a kanapéról.
Terveim szerint szeptember vége felé elindul az új, addig építgetek. Most valami nagyon szépet szeretnék csinálni, nem fogom elkapkodni, a száraz fázist se.
 
Utoljára módosított:
Tetszett, ahogy inkább a növényekkel csináltál térhatást, szép akva volt! Ha már így motoszkált a fejedben az újítás gondolata, úgy biztos valami ütős lesz. Hajrá!:)
 
Ezt nem hiszem el!Ezt se fejezted be?Miért?Csináltál volna legalább 1 verseny fotót!Gr...:mad:
Nem lett volna jó a fotó, algásodás irányába haladt az aki, és mállani kezdtek a növények. Ez is az ok. A nagy melegben nem tudtam volna helyrerázni.
 
Utoljára módosított:
Végigolvastam a naplót. Gratualálok, szép akvárium volt. Kár érte. Az általad emlegetett fotót talán 07.14-e körül kellett volna elkészíteni. Szerintem akkor volt a legszebb.
 
Az akvárium szétszedésre került. A fotó nem készült el. Egy kicsit meg is untam.
Jó érzés volt szétszedni, már ideje volt. Töménytelen mennyiségű kosz halmozódott fel többnyire a Glosso gyep alatt, nem volt már egészséges.
A nappalit is átrendeztük és most új helyen van az akvárium, jobban hozzáférhető és jobban is mutat, mert szemből látni a kanapéról.
Terveim szerint szeptember vége felé elindul az új, addig építgetek. Most valami nagyon szépet szeretnék csinálni, nem fogom elkapkodni, a száraz fázist se.
Visszanézve mindegyik akváriumodnál tetszett a hardscape! Ez is tök jól indult, tényleg kár érte... Talán a növényesítést lehetne még tudatosabban csinálni. Hajrá! (y)
 
Back
Oldal tetejére