• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 nélkül zöld gyepet alkotni?

Ne legyetek ennyire lehúzóak.
Az biztos, hogy kéne még fény, szinte minden növény jobban érezné magát ha elérnéd az 50-60 w fényt.
 
a fényel az a bajom h a mostanit sem használom ki teljesen me foliát raktam az akira me algásodtam bár az még a szürésfejlesztés előt volt akor volt kb 400L/h most két 500l-es belső szürőm van ami 1000L/h-t teljesit nem mondom azota az aki tisztasága nagyot ugrott:D szerintetek h zöl gyepet alkosak a meglévő növényemből (ugyanis szétültetve már inditás ota sok uj hajtást hozott és jolérzi maát csak lassan fejlődik) t9bb fény mellet lehet jobban megindulna? szerintetek megprobáljak töb fényt adni neki?
 
egyébként még azt figyeltem meg hogy a gyepnek lehet nagyon lent van a tépanyag réteg ha esetleg jbl tépgolyoval a gyeprészt végig ültetném golyokkal lehet lenne javulás? meg plusz fényt adnák az egésznek?
 
keresgéltem és nemtudom szerintem az egyik előtéri növényem ezek közül lehet valamelyik:
Lilaeopsis mauritiana most csak 1600 Ft - Green Aqua
Lilaeopsis brasiliensis most csak 1300 Ft - Green Aqua

de ha valami más nevet tudok erre a növényre irjátok meg kérlek. Egyébként azért gondltam ezekre a növényekre mert növekedési üteme lassu és emelt fény mellet jobban nől azt vettem észre viszont kevesebb fény mellet is jolérzik magukat szép zöldek egézséges leveleik vannak csak lassn nől
 
keresgéltem és nemtudom szerintem az egyik előtéri növényem ezek közül lehet valamelyik:
Lilaeopsis mauritiana most csak 1600 Ft - Green Aqua
Lilaeopsis brasiliensis most csak 1300 Ft - Green Aqua

de ha valami más nevet tudok erre a növényre írjátok meg kérlek. Egyébként azért gondoltam ezekre a növényekre mert növekedési üteme lassú és emelt fény mellet jobban nől azt vettem észre viszont kevesebb fény mellet is jól érzik magukat szép zöldek egészséges leveleik vannak csak lassan nő

Én is a lilaeopsist írtam neked ;)
A fólia hogy gátolja az algásodást?
Mindenképp tuningolnám a fényt mert az alsó rétegekbe már nincs elég kraft. a Lilaeopsis nő az árnyékos részeken is és tud hozni irtó nagy gyökereket amivel eléri a táptalajodat. A gyökerek sem nőnek egy nap alatt ki, ha elérte akkor biztos jobban meg fog indulni de türelem
 
na szal ott tartok most hogy kiszedtem az aktiv szenet igy több a tápanyag nekik napi 2ml easy carbot kap az aki 1000L/h szivacsszürö van benne plusz az üveg ami az akin van kristály tiszta szal teljes fény áramlik az akiba eléggé világos let a talaj is:D . Egy kérdésem van algásodhatok e majd? és ha igen mit kel majd tennem?
 
Én bátran ajánlom a Ricciát,kevés fénnyel is gyepet alkot,csak több idő kell neki.Saját tapasztalatból tudom.Mostani akimban is ez a gyep.
 
Én bátran ajánlom a Ricciát,kevés fénnyel is gyepet alkot,csak több idő kell neki.Saját tapasztalatból tudom.Mostani akimban is ez a gyep.

A te akid ha jól néztem 40l és van felette 30w fény és Co2, Laci akija 112l és van felette 36w fény és nincs co2.
Ha már adtok tanácsot, vegyétek ezeket figyelembe. ;)
Én még mindig tartom a véleményem, hogy nem lehet szép ricciat neveli ilyen körülmények közt, ha életbe is marad egy vékony nyúlánk valamit tudok csak elképzelni.
 
köszönöm a tanácsokat tiuppeket:D lehet hogy egy plusz csővet felrakok :D de előtte szerintem egy külsö szüröt kellene majd csinálni nehogy bealgásodjak:D ha jol kapisgálom a dolgokat:) na majd eldől most h vmivel erősebb let a fény meg beleraktam egy szürönek a vizszivatyuját ami kb olyan 400l/h vizet forgat hogy forgasa a vizet legyen áramlás. ha nem algásodok akkor erősitem a fényt nem akarok kapkodni nehogy baj legyen.:)
 
Én bátran ajánlom a Ricciát,kevés fénnyel is gyepet alkot,csak több idő kell neki.Saját tapasztalatból tudom.Mostani akimban is ez a gyep.

Nem akarlak szétoffolni, de nekem most szakadt fel két tenyérnyi, kövekre kötözött riccia gyep. Inkább randa volt, mint nem randa. Te hogy oldod meg, hogy ne szakadjon fel?
 
Nem akarlak szétoffolni, de nekem most szakadt fel két tenyérnyi, kövekre kötözött riccia gyep. Inkább randa volt, mint nem randa. Te hogy oldod meg, hogy ne szakadjon fel?
A lényege az egésznek,hogy a kőre amire kötözve van,azt úgy kell egymás mellé elhelyezni,hogy egy szintben legyenek egymással.Ezután csak azt kell megvárni,hogy annyira össze nőjön,hogy a kő illetve kötözés ne látszódjon,ezután már csak nyírni kell folyamatosan.Nálam legalábbis úgy volt,hogy ahogy növekedett először oldalirányba nőtt,majd felfelé.És még egy tanács,sűrű lyukú hálóval kell lekötözni,semmi esetre sem damillal.
 
Back
Oldal tetejére