• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 nélkül zöld gyepet alkotni?

Kapalyag László

Kertész szaki
Kérdésem lenne olvasgatom egy ideje lowteches dolgokat és kérdezném hogy van valami ismeretlen fövem meg van Micranthenum umbrosum az utobbit 2 napja ültettem kisé megsárgult nemtudom helyreáll e majd de kb mennyi idő még beindul és elkezd züld gyepet alkotni? valakinek valami tipp?
 
wqwq3s.jpg
 
igazán érdekes:DDD de nem nagyon tetszik :S amúgy is nemtudom elégedetlen vagyok az akimmal :S nem igazán akar szép lenni ezért gondolkoztam hogy a gyepet végre felturbozom hátha sikerülne . és amit elsőnek ajánlottál azt meg is probálom szerintem de félek h sikertelen lesz meg egy kérdés meglávő előtére növényeim mellé belehet azt ültetni? vagy inkább ne?
 
Én azt ajánlanám, hogy amit tudsz szerezz be, akár figyeld a használt hirdetéseket de más oldalakon van fent mindig rengeteg növény.
Szépen beülteted és figyeled hogy melyik érzi jól magát. Eleinte csoportokba ültesd a növényeket és figyeld a növekedésüket és igényüket. aztán mikor már nem látni az akváriumba akkor jöhet a tervezett átépítés és már azokkal a növényekkel amik tutira jól érzik magukat nálad. Megfigyeled hogy melyik hol érzi jól magát hol érvényesülnek a legjobban anélkül, hogy elnyomnák egymást.
 
Gyepnek jó még a hm is, illetve a lapos kövekre hálózott riccia is. ;)
A parvulának erős fény kell (ahhoz meg co2), a marsilea meg nem alkot igazi gyepet.

A ricciát érdemes jávai mohával keverni.
 
Gyepnek jó még a hm is, illetve a lapos kövekre hálózott riccia is. ;)
A parvulának erős fény kell (ahhoz meg co2), a marsilea meg nem alkot igazi gyepet.

A ricciát érdemes jávai mohával keverni.

CO2 nélkül nem biztos hogy a riccia megfelelő választás.
 
Gyepnek jó még a hm is, illetve a lapos kövekre hálózott riccia is. ;)
A parvulának erős fény kell (ahhoz meg co2), a marsilea meg nem alkot igazi gyepet.

A ricciát érdemes jávai mohával keverni.

112l-es akvárium 36w fény, szerintem a HM is csak felfele fog növekedni és eszibe nem fog jutni oldalra terjeszkedni :( de egy próbát megérhet. ha mást nem hátrébb jó kis bokrot lehet faragni belőle.
 
112l-es akvárium 36w fény, szerintem a HM is csak felfele fog növekedni és eszibe nem fog jutni oldalra terjeszkedni :( de egy próbát megérhet. ha mást nem hátrébb jó kis bokrot lehet faragni belőle.
Jah, ezt nem olvastam... Ilyen fényviszonyok mellett sajna zöld trinát olajfestékkel lehet gyepet gyártani. Kellene még 36 watt hozzá legalább.
 
Back
Oldal tetejére