• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

A szétrobbant Sera Co2 cső előtt egy Ista márkájú reduktor volt, azon pedig egy óra csupán, ami a palackban lévő nyomást mutatta. Elképzelésem sincs, mekkora kimenő nyomást produkált. De szerintem a GreenWorks izmosabb lehet a Sera-nal...mert 2 barnal elvileg nem lehetett több a szétrobbanás előtt sem. Most átálltam 0,7 bar-ra, ezt bírnia kell a Sera-nak is.
 
Én bevallom, fosok az ilyen nagynyomású nyavalyáktól, ezért bevállaltam a közzel járó plusz költséget is, de a lehető legbiztonságosabb cuccom legyen, belefért a megtervezett keretbe apránként. Ezzel nem le- és rábeszélni szeretnélek, csak a véleményemet osztom. Valószínűleg nem az idomtól lesz biztonságosabb a cucc, ha pukkan, akkor nem ez fogja megakadályozni, de nem akartam, hogy a mágnesszelep fityegjen a palack mellett egy csőre szerelve. Egyszer kellett megvennem, eléggé örök darabnak tűnik. ;)
 
Rém egyszerű. Nézd meg a Sera csövet. Nyomkodd meg az újjaiddal. Ha puha falú, akkor nem CO2 cső. A CO2 csövek szinte összenyomatatlanok.

Az új fajta difik miatt nem egyszer 2.5 baron is kell hajtani őket. Semmi gond. Ennél a nyomásnál már inkább a különböző alkatrészek repülnek le. De ilyen csövet szétmenni még nem láttam.

Időnként van hogy a gyári szetteket puha csövekkel szállítják. Talán az Aqua Medic szettem is ilyen volt régen.
 
A Sera esetében ez sajnos ennyire nem egyszerű. A levegőcsövük abszolut puha, a Co2 csövük valamivel keményebb, de nem összenyomhatatlan, nem kemény, nem merev, de elvileg Co2-re tervezték. Adatokat nem adnak meg, határértékeit nem tudom. Sera márkával egyszer már megjártam, ph teszt, de az egy másik történet...;)
 
A nagy gyártók nem haladnak a korral sajnos. A régi CO2 szettjeik legtöbb esetben évtizedes múlttal rendelkeznek. A saját rendszereikkel tökéletesen üzemelnek ezek a termékek. Régen elég volt az 1-1.5 bar fix nyomás. Manapság ennél jóval nagyobb nyomásra is szükség lehet. Ezért ezek a puha cuccok elvesztették értelmüket, ahogyan a fix leszabályzott reduktorok is.
 
Nekem van ADA, GreenWorks és Sera is. Az a ADA jobb, keményebb. A másik kettő tök egyforma és azok is jók.
 
A sera cső sokkal nagyobb nyomást bír el, mint a green works. A fémidos összekötéssel két baj van:
A mágnesszelepeknél ált. Meg van adva a max nyomás , amin használni lehet. Ez 4bar körül van. Ettől szerintem több lehet a kimenő ágon.
Kettő: ha fém idommal kötöd, amikor kinyit a szelep, a kiszabaduló nyomás kárt fog tenni a diffúzorban, vagy még a csőben kirobban...
 
Javítom a mért adatokat: teszteltem egy sort. Nekem Sera Co2 csövem van, és teljes biztonsággal bír 2,9-3,0 bar nyomást, 3,1 bar nyomáson már "dagad", efelett pedig drasztikusan, és veszélyesen. Szerencsére az Ista diffinek bőven elég 1,0-1,2 bar, hogy porrá porlasszon, 1-2 bubi/s mellett. A Sera-nak sem tartott volna sokáig lenyomni egy tesztet, és főleg közzétenni. Akinek 3,0 bar felett éledező diffije van, annak a Sera nem lesz jó választás..ADa lehet, hogy erősebb, de Pécsett találtam egy pneumatik boltot, ott van 10 baros Co2-re alkalmas cső is, durva anyag, de ez már perverz módon túlzó. ;)
 
A sera cső sokkal nagyobb nyomást bír el, mint a green works. A fémidos összekötéssel két baj van:
A mágnesszelepeknél ált. Meg van adva a max nyomás , amin használni lehet. Ez 4bar körül van. Ettől szerintem több lehet a kimenő ágon.
Kettő: ha fém idommal kötöd, amikor kinyit a szelep, a kiszabaduló nyomás kárt fog tenni a diffúzorban, vagy még a csőben kirobban...
Az általad leírtakat nem feltétlenül osztom. Nem néztem a mágnesszelepem max nyomását, de ha nem fémidommal, hanem CO2 csővel kötöm össze, a nyomás szerintem változatlan. A mágnesszelep kinyitásakor sem érzékelem a kiszabaduló nyomás hatását, sőt, azt kell neked mondanom, hogy a bubiszámlálóban nagyon visszafogottan indul meg a bubizás. Tuti, hogy nincs extra kiáramlás, mert akkor már leverte volna a csövet nálam. Így a diffúzor károsodásáról sem beszélhetünk. Nálam igaz igen hosszú (5 m) cső vezet a mágnesszeleptől a bubiszámlálóig, így bőven elnyelné az extra nyomást, de még egyszer leírom, nincs brutál nyomás.
 
A sera cső sokkal nagyobb nyomást bír el, mint a green works. A fémidos összekötéssel két baj van:
A mágnesszelepeknél ált. Meg van adva a max nyomás , amin használni lehet. Ez 4bar körül van. Ettől szerintem több lehet a kimenő ágon.
Kettő: ha fém idommal kötöd, amikor kinyit a szelep, a kiszabaduló nyomás kárt fog tenni a diffúzorban, vagy még a csőben kirobban...

Green works cső még sosem pukkant el ;)
(A külső difik 2,6 bártól mennek. Ezeket mind GW csővel adjuk)
A fém idom szintén 1000X bizonyított és difi sem ment tönkre még tőle. ;)

Szerk: látom másnak is hasonló a tapasztalat.
 
Kettő: ha fém idommal kötöd, amikor kinyit a szelep, a kiszabaduló nyomás kárt fog tenni a diffúzorban, vagy még a csőben kirobban...

Nem is értem ezt, hiszen, logikusan, ha a kis térben lévő nagyobb nyomású gáz (összekötő idomban) ha átmegy egy nagyobb térbe (cső a mágnesszeleptől a diffúzorig) akkor az le fog csökkenni. Miért tenne kárt bármiben is?
 
Back
Oldal tetejére