• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

Nah ma mi is belefutottunk egy dupla matricás verzióba. Elképzelhető, hogy más beszállító stb miatt lehet.
 
viktorlantos said:
Nah ma mi is belefutottunk egy dupla matricás verzióba. Elképzelhető, hogy más beszállító stb miatt lehet.
OFF
Lehet az egyik a Horvát Klári féle összerakásos lehet... :D
T6Msh8sDKYM
 
recon said:
viktorlantos said:
Nah ma mi is belefutottunk egy dupla matricás verzióba. Elképzelhető, hogy más beszállító stb miatt lehet.
OFF
Lehet az egyik a Horvát Klári féle összerakásos lehet... :D
T6Msh8sDKYM

Pfff, Horvát Klári :D A Co2 maffia lehet az ügyben, ork(h)án kabát helyett a konténerekben mágnesszelep van.
 
Köszi mindenkinek a segítséget, külön a GA csapatnak a probléma megoldódott. A mágnesszelepre szerintem úgy kerülhetett két matrica, hogy egyazon gyártósoron gyártanak többfélét, csak elsőre fura volt nekem ez a dolog.
A reduktort meg cserélték.
 
Balage said:
Köszi mindenkinek a segítséget, külön a GA csapatnak a probléma megoldódott. A mágnesszelepre szerintem úgy kerülhetett két matrica, hogy egyazon gyártósoron gyártanak többfélét, csak elsőre fura volt nekem ez a dolog.
A reduktort meg cserélték.
Na akkor csak jól zárult a dolog :)
 
Nem hinném hogy átverésről lenne szó. Egyszerűen csak az Aqua Medic nem egy mágnesszelepet gyártó cég, csak úgy mint a Sera és társai sem.
Tehát megveszi valakinek a termékét és ráragaszt egy matricát. Elképzelhető, hogy ahogy Viktor is írta más beszállítótól szerezték be a szelepet és ugyan úgy ráragasztották a matricát.
Továbbá furcsának találnám azt is, ha valaki mágnesszelepet gyártatna akváriumi célra, hiszen rengeteg féle létezik ipari felhasználásra, ami ugyan úgy megfelel akváriumi célokra.
Ez ugyan így van a METRO-s, CBA-s, COOP-os termékekkel is, nem ők gyártják!
Jobb esetben a gyártó logózza fel a saját termékét különböző márkanevekkel.
 
Sziasztok!

Olvastam, hogy elég sok a macera sok mágnesszeleppel. :?
Van valakinek tapasztalata arról, hogy kb. mekkora élettartammal számolhatok egy akvarisztikai mágnesszelep esetében (Aqua Medic 2,5W).

Köszi!
HSP
 
Sziasztok!

Több kérdésem is lenne mágnesszeleppel kapcsolatban!
- Az első, hogy a CO2 cső az ugyan úgy 5 mm átmérőjű, mint a levegőzető (tudom, hogy co2 rendszerhez csak co2 csövet használjak, azt is fogok, igazából a co2 cső átmérője érdekel)?
- Második szervesen kapcsolódik ehhez, miszerint a co2 rendszerekben használt mágnesszelepnek a csatlakozója milyen fajta és hány colos? (G1/4)-es ~ uszkve 6,35 mm-es a negyed colos az jó hozzá???
- Valamint a reduktor és a mágnesszelep közti rész érdekelne nagyon. Sima co2 cső kibírja az ott éjszaka megnövekedő nyomást? Vagy kell valamilyen extra bilincsezés a csatlakozásnál?

Előre is köszi a válaszokat!

Kisvido
 
Sziasztok!

Lehet, nem ez a megfelelő topic, de az lenne a kérdésem, hogy mennyire kardinális kérdés a mágnesszelep megléte?
Olvastam már ilyet is meg olyat is.
Vagyis mennyire káros a flora és a fauna számára ha nonstop megy a CO2 beoldás az akváriumba?
Este nem okoz oxigénhiányt a halaknak a sok CO2, amit fény hiányában a növények nem használnak fel... esetleg lehet-e ezt légpumpával enyhíteni?

Üdv
cheetah
 
cheetah said:
Sziasztok!

Lehet, nem ez a megfelelő topic, de az lenne a kérdésem, hogy mennyire kardinális kérdés a mágnesszelep megléte?
Olvastam már ilyet is meg olyat is.
Vagyis mennyire káros a flora és a fauna számára ha nonstop megy a CO2 beoldás az akváriumba?
Este nem okoz oxigénhiányt a halaknak a sok CO2, amit fény hiányában a növények nem használnak fel... esetleg lehet-e ezt légpumpával enyhíteni?

Üdv
cheetah

Legfőképpen pazarlás, hogy éjjel-nappal megy, mert ilyenkor a növényeknek és a halaknak is oxigénre van szükségük, nem pedig CO2-re.
Légpumpa jó megoldás, de a m.szelep még jobb és hosszabb távon jobban megéri. ;)
 
Sziasztok!
Azt szeretném megtudakolni ,h ismeri e vki és milyen tapasztalata van a Milwaukee MA955 mágnesszeleppel kapcsolatban.
Aki tud segiteni visitson :D
 
atis70 said:
Sziasztok!
Azt szeretném megtudakolni ,h ismeri e vki és milyen tapasztalata van a Milwaukee MA955 mágnesszeleppel kapcsolatban.
Aki tud segíteni visítson :D

Konkrétan mágnesszeleppel nincs, de a Milwaukee Amerikában jó minőségű cuccnak számít, úgyhogy talán mágnesszelepből se csinálnak szemetet.
 
atis70 said:
Sziasztok!
Azt szeretném megtudakolni ,h ismeri e vki és milyen tapasztalata van a Milwaukee MA955 mágnesszeleppel kapcsolatban.
Aki tud segiteni visitson :D
Szevasz!

Én ezt a cuccot használom, igaz csak pár napja, de minden probléma nélkül. Annyit azért hozzáfűznék, hogy az alumínium kockát (ami a szelepet konkrétan tartalmazza) leszereltem az elektromágnesről kíváncsiságból. Négy csavar tartja, nem nagy ügy lebontani. Viszont nem bántam meg, hogy szétkaptam, mert a szerkezetben találtam egy kis ipari fém forgácsot, ami valószínűleg nem tett volna jót a szelepnek, ha belekerül. Ezt a kis negatívumot leszámítva, teszi a dolgát rendesen. Papillon reduktorral, fém összekötőkkel raktam össze a szettet, ami még egy fém visszacsapó szelepet is tartalmaz a tűszelep és a mágnesszelep között.
Itt egy kép a rendszeremről:

IMG_2702_le%C3%ADr%C3%A1s.jpg
 
Nincs még tapasztalatom CO2-vel kapcsolatban, de néhány cikket olvastam mostanában. Ebben az esetben azt nem értem (a tűszelep elhelyezésén túl), hogy egy Papillon reduktor mellé egyáltalán miért van még szükség tűszelepre? A reduktorral nem lehet elég pontosan beállítani a kimeneti nyomást?
 
Tudomásom szerint a helyes sorrend : reduktor( a jobbakba be van építve a tűszelep)-ha nincs akkor utána a tűszelep-mágnesszelep - visszacsapószelep és végül a diffuzor v reaktor.
Ha tévedek javítsatok ki :lol: :lol:
 
atis70 said:
Biztos h jó sorrendbe raktad össze a cuccost?
Mert tudomásom szerint a tűszelepnek a mágnesszelep előtt kell lenni :?

Igen jól rakta össze!! Ez egy pöpec kis rendszer!

atis70 said:
Tudomásom szerint a helyes sorrend : reduktor( a jobbakba be van építve a tűszelep)-ha nincs akkor utána a tűszelep-mágnesszelep - visszacsapószelep és végül a diffuzor v reaktor.
Ha tévedek javítsatok ki :lol: :lol:

Rosszul tudod! Amibe be van építve a tűszelep abból azt ki kell venned és a helyére berakni egy összekötő elemet aztán a mágnesszelepet aztán a tűszelepet!

Egy másik kép hogy lásd, ez egy papillon reduktor amibe be gyárilag be volt építve a tűszelep!:

15062705_5965ee9af68d165368afdc0c409e780f_l.jpg
 
Egyébként meg szerintem tök mind1, hogy normál vagy a csökkentett mennyiséget zárod el a mágnesszeleppel.
Egyébként ha ipariból indulunk ki, akkor ott vagy a szelepbe vagy a munkahengerbe, vagy valahova közé van téve a fojtószelep, tehát utána.
Akkor van értelme vitatkozni erről, ha segédlevegős a mágnesszelep. De itt nem erről beszélünk.
 
Szevasztok Harcosok!

Elméletileg elképzelhető, hogy a mágnesszelep elé tedd a tűszelepet, de én gyakorlati szempontok miatt tettem a tűszelepet a rendszer "végére." A tűszelep kimenő csatlakozása ugyanis sokkal vékonyabb, így nehezebb mögé tenni bármit is. Pontosabban két módon lehet a tűszelep mögé tenni például mágnesszelepet: 1., egy speciális átalakítóval, aminek az egyik vége kompatibilis a tűszelep kimenő furatával, a másik vége pedig a mágnesszelep bemenő furatával. Ez a két méret nem egyforma, illetve a gyakorlatban sem találtam erre megoldást, pedig rendesen utánajártam. 2., flexibilis csővel megoldható lenne összekötni a tűszelep kimenőjét és a mágnesszelep bemenőjét, azonban én pont azért építettem meg a saját rendszerem, hogy a mágnesszelep előtt (ahol az esti lekapcsolás után is van nyomás), ne legyen semmiféle flexibilis cső.
 
Back
Oldal tetejére