• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

C!

1ml 0,1ppm növeli a szintet 50l-ben!
100l az akva szóval napi 0.4ppm növelem. Teszt szerint 1ppm körül van
 
Eljutottam végre a vízcseréig! 40l tiszta ozmóval kezeltem a növényeket :D :D :D
Akvárium viz csere előtt 320tds. Csere után 189tds. Ozmó 19tds.

Nagyon sokat segített a héten megejtett szűrő takarítás. Sokkal kevesebb fonalat szedtem ki és jóval kevesebb is van , viszont még visszavonulót nem fújt sajna. Fogkefével , plasztik kártyával ahonnan csak tudtam leszedtem. Bizakodó vagyok :rolleyes:

Növények szépen nőnek. Érezhető ,hogy nem friss a táptalaj mivel a gyepnek való még csak most kezd el magához térni. A blyxáim felvették a rozsdabarna színüket egész pofásak így :) A rotalák magukra találtak 3nap alatt és már rengeteg új levelük és oldalhajtásuk van!

Kéremszépen halad ez :cool: Najó nem úgy mint a simson egy kizsírozott szakadékban , de halad! :D
 
Megmértem a tds-t.... Kár volt , már a hajamat tépem!
239!!! 1nap telt el és 189ről 239-re emelkedett. Itt valami nagyon nem f@sza :confused:
 
Most már kezd a hócipőm tele lenni a fonal algával :mad: Képtelen vagyok végezni vele. Nem hat rá semmi , nem tudom manuálisan se eltüntetni az összeset így meg hiába az egész mert folyton visszanő :mad: Gusztustalan alattomos rohadék!!! Mindenen rajta van , rettentő ragaszkodó , és nem eszi semmi se... Carbot meg kiröhögi!!!
Utolsó lehetősége most van eltakarodni. 3nap black out és ha visszajön behintem az egészet konyhasóval.
 
Most már kezd a hócipőm tele lenni a fonal algával :mad: Képtelen vagyok végezni vele. Nem hat rá semmi , nem tudom manuálisan se eltüntetni az összeset így meg hiába az egész mert folyton visszanő :mad: Gusztustalan alattomos rohadék!!! Mindenen rajta van , rettentő ragaszkodó , és nem eszi semmi se... Carbot meg kiröhögi!!!
Utolsó lehetősége most van eltakarodni. 3nap black out és ha visszajön behintem az egészet konyhasóval.
Akkor legalább az amano szaporodni fog ,nem???:)
 
Vége van a Black outnak!
Még mindig tele van fonállal az akvárium.:mad: Amennyit csak tudtam kiszedtem ,vizet cseréltem, a fény erejét csökkentettem , tápozást a hétre felére csökkentem. Meglássuk , de a biztonság kedvéért a sót bekészítettem !:D
 
Kellemes verőfényes délutánt! (Mindjárt kimegyek napozni :) )

Kezd végre stabilizálódni a tds. Hét elején 180 volt ma vízcsere előtt 240. Most jelen pillanatban 135 (hipp hipp hurrá :cool: )
Poppyt kivettem és visszaraktam a 13as lillyt. Most már rendesen mozog a víz, talajt nem veri fel és a növények se pogóznak :D
A co2 emeltem egy picit 1,5bubi/s körül mozog és a reaktort kitakarítottam , 100%-os beoldás ;).
Világítást erejét megnöveltem. Végre bubiznak eszeveszett módon a növények :rolleyes: Rég nem láttam :(Nem érdekel ,hogy a fonal gyorsabban a nő a sok fény miatt , a növények is gyorsabbak lesznek és erősebbek és talán búcsút inthetek ennek a szörnyűségnek! Hálelúja!!!
Beszereztem egy fűtőt. A víz hőmérséklete 24-25 fok
Ámen!:penguin:
 
Utoljára módosított:
Kellemes verőfényes délutánt! (Mindjárt kimegyek napozni :) )

Kezd végre stabilizálódni a tds. Hét elején 180 volt ma vízcsere előtt 240. Most jelen pillanatban 135 (hipp hipp hurrá :cool: )
Poppyt kivettem és visszaraktam a 13as lillyt. Most már rendesen mozog a víz, talajt nem veri fel és a növények se pogóznak :D
A co2 emeltem egy picit 1,5bubi/s körül mozog és a reaktort kitakarítottam , 100%-os beoldás ;).
Világítást erejét megnöveltem. Végre bubiznak eszeveszett módon a növények :rolleyes: Rég nem láttam :(Nem érdekel ,hogy a fonal gyorsabban a nő a sok fény miatt , a növények is gyorsabbak lesznek és erősebbek és talán búcsút inthetek ennek a szörnyűségnek! Hálelúja!!!
Beszereztem egy fűtőt. A víz hőmérséklete 24-25 fok
Ámen!:penguin:
Talán akkor most már helyrebillen minden :)mutatsz képet is????:notworthy:
 
Egy picit bubis :) Az algát nem kell nézni...
12253236863_89282bdce7_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére