• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

C!

Icepeak

Főkertész

Untitled
by MolMat1013, on Flickr

A napló nevét nem kritizálni más nem jutott eszembe :)


Már több mint 1 hónapja megy az új , de még nem éreztem azt ,hogy naplót kéne neki nyitni. Ismerve magamat ,hogy mindig változtatok valamit mert nem tetszik ezért jobb is volt ez így :) Legalább 3-4dolgon változtattam mióta megépítettem , de viszont most már kezdni nekem is elnyerni a tetszésemet. VÉGRE!!!

A technika még!!! nem változott.

Akvárium 60*40*40
Szűrés Tetra ex 700 , Eheim Skim 350 (A tetra édes kevés!)
Pilács Diy led (Lassan 1évesek a ledek... ki fogom őket cserélni!)
Nagynyomású co2

Tápozás micro macro

Tropica táptalaj , Oliver Knott talaj

Redmoor

Hemianthus callitrichoides Cuba , Hygrophila pinnatifida , Pogostemon helferi , Microsorum pteropus Trident


Algák terén jól állok , van elég! A szokásos por alga , egy kevéske barna és itt ott fonál! Az barnával és fonállal végzek , de a porral a mai napig nem tudok mit kezdeni. Valaki végre megmondhatná a tutit!!!!!

Elég neccesen indult az egész akva. Talán az egyik legszarabb indításom volt. A microsorum narrow elkezdett olvadni. Persze ezt is csak véletlenül vettem észre! A kis fám ami legalább már 1éve vízben van megint betaknyosodott. Se az amanok se a rokák nem voltak hajlandók hozzá nyúlni. Leszívni nem lehetett róla... Újrafelhasznált talaj miatt a domb elkezdet megsüppedni. Lassan kiegyenesedik! Eltörtem a poppyt.
Megfogadom ,hogy soha többet nem használok fel újra talajt!!! és a fát is előre beáztatom!

Van jó része is persze. A gyep 1 hónap alatt elkészült. Többször vágnom kellett már. A pinnatifida 3 tövéből már 13van. A pogo most észlelt fel ,hogy kéne valamit kezdeni magával. A trident szokásához híven heti 3-4 új levéllel örvendeztet meg! A növények terén nem lehet okom panaszra :)


Képeket délután fele csorgatom addig megtakarítom... :)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Egy gyors kép... akvárium 5% töltő nincs meg! Úgyérzem ,hogy nagyon nem akarja az akva az igazságot!

Karácsonyfa díszek nemsoká lekerülnek :)
10512274236_21ef9d0ae4_c.jpg
 
A fotó óta voltak változtatások (hát miért is ne :D ).
Kikerült a 2 anyatő pinnatifida helyére ment 2 kicsi blyxa. A fáról a "díszek" lekerültek végre! Most már köze sincs egy karácsonyfához :) Pogókat rendbe raktam és 2 tövet áttelepítettem.

Megemeltem a pilácsot 5cm-el. Láthatóan a por alga visszavett magából. A barna kezd elkopni. A fonal algához még nem nyúltam. Valószínűleg hétvégén megejtem ezt is!
Vízcserekor tervezem az elől lévő fa megcsonkítását. Van egy ág a bal oldalon amit mindenféleképpen ki akarok kapni! Lassan ismét nyírhatom a hc-t is! :)
 
Van egy ág a bal oldalon amit mindenféleképpen ki akarok kapni!

Üdv... nekem teccik ahogy van... mellik ág lenne az? :eek: Őszintén szólva én nem piszkálnám egyiket se, viszont (rendezői) jobb rézsút hátrafelé el tudnék képzelni még egy-két gallyat (felfele és lefele is) :D

ui.: ez szigorúan magánvélemény, egyébként meg : Zsííír (y)
 
Rászántam magam és megnyírtam a hc-t immár 2. alkalommal! Kereken 1 hete volt nyírva , de olyan iramban fejlődik ,hogy kénytelen voltam felette csattogtatni. Volt olyan hely ahol 2cm vastag volt már...

Na ,de hogy mégis mi jött ki belőle! Egy 60*40 terület 80% van cuba! Íme a végeredmény
10607560826_d971dd18ce_c.jpg


A világítás teljesítményén csökkentettem. Remélhetőleg a hc és az alga is visszavesz egy kicsit! :)
 
A tridentet már nyírtad?mert nem nagyon lett nagyobb.Tuti valamit alakítottál rajta,de nagyon király ez a középső elrendezés:)
 
A tridentet már nyírtad?mert nem nagyon lett nagyobb.Tuti valamit alakítottál rajta,de nagyon király ez a középső elrendezés:)

A nyírás nem jó megfogalmazás :) Kb az 1/3 maradt meg a tridentnek a többit lenyírtam (10-13levél). Azóta nő mint a bolond gomba :D
 
Egy kis frissítés!


Lassacskán kezd ő is beállni. Nem kiabálom még el mert még nem 100%-os kopp kopp!

Barna algával végeztem, sok jót tesz a bacikultúra :) Zöld porral nem látható ezt betudom a pilács megemelésének! Fonalam van , de már a kezdetekhez képest minimális, minden nap egyre kevesebb van. Víz keményítés jót tett neki :D

Az előző heti fényképezés után nagyon nekiestem a cubának. Számomra már zavaróan vastag volt így a 2/3 levágtam. Volt meglepetés rendesen mivel eléggé be volt barnulva illetve foltokban sárga volt az alja. Sok levél elkezdett kilyukadni és foszlani. Persze a front üvegnél minden szép és jó... Hát mondhatom nem szép látvány volt :S Most próbál regenerálódni remélem azért lesz még belőle valami!
A pogo nincs oda a nagyon lágy vízért ezért egy kicsit keményítem neki neki a vizet és ez észrevehető rajta! Kezdi hozni a tőle elvárt külalakot :) A pinnatfilia és microzorum a világ két leghálásabb növénye :) Magukhoz képest eszeveszett sebességgel nőnek és persze kicsattannak az egészségtől.


Képek lesznek amit összeszedni magát a cuba!
 
Back
Oldal tetejére