• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Burning tree on the rocky hill

Innen nagyon jó lett, gratu!!(y)

Remélem majd pár szóval értékelik a bírák, jól esne pár visszajelzés.
A legnehezebb dolgom egyébként a buborékokkal volt. Tegnap feles vízcsere, semmi táp, semmi carbo 2 napig, mert olvastam, hogy az nem tesz jót ilyen téren. Sajnos a normál világításom édes kevésnek bizonyult fényképezéshez, hát betekertem a tartalék izzómat egy másik lámpába, és próbáltam a kettővel játszani, hogy ki se égjen a gyep, meg látszódjon is valami. Ám ahogy próbálgattam a beállításokat, és néztem vissza a képeket monitoron (hiába kapcsoltam le a másik lámpát), bebubisodott a moha meg a látonya is. Na, gondoltam gond egy szál se, fogtam egy drótot, és végigbogarásztam az egészet, hogy felszálljanak. Csattintottam megint 2-3 beállítást, a 3-on már a pezsgőfürdőt láttam megint. Úgyhogy megint levertem a bubikat, megint fotó, bubi, fotó, bubi, fotó... Sajnos egyszerűen nem bírtam a tempót a mohával (a látonyával még igen), 1 perc alatt tele lett mindig, a képek pedig tele lettek függőleges fehér csíkokkal emiatt. :( Amikor megvolt a beállítás, a buborékok miatt volt kb 90%-os selejt, meg a garnélák úszása miatt még vagy 5%...
Pedig direkt nem tápoztam, CO2 meg ugye nincs is :cry:
 
Ma fotóztam a nagy akváriumomat, és gyorsan csattintottam néhány rettenetes minőségű fotót erről is, de a dátumot nem állítottam be a gépen sajnos.
A sakura garnélák őrült tempóban szaporodnak, a létszám legalább 40-50 jelenleg, és van egy gigamama, legalább 30-40 petével, de tényleg, szinte hihetetlen, hogy meg tud tartani ennyit, meg van még legalább 2-3 "simán" petés is. :D
A lángmoha kinőtt a vízből, néhány szál már 2-2,5 cm-rel a vízszint felett van, de most már lassan visszavágom, mert teljesen megszűnt így a fa alakja.
Az elatine gyepem gyönyörűen alakul, kb 10 cm2-en üres már csak a talaj összesen. Elhalásnak, oszlásnak továbbra sem volt semmi nyoma, az emers leveleket szépen lassan dobálja lefelé, lassan elfogynak, talán még 1-2 tucat ha van, a többi már a nyújtott, submers változat.
Az akvárium üvege szépen zöldül, már egy ideje nem tisztítottam le, nem tudom mennyire látszódik a képen. Kb minden második vízcsere előtt szoktam letolni, most sikerült pont félúton csinálni a képeket, talán látszódik kicsit az alga. Ezen kívül semmiféle problémám nincs semmilyen téren, minden a legnagyobb rendben, és izgatottan várom a HAC eredményhirdetést (esély nélkül, de a véleményekre nagyon kíváncsi vagyok)!

És akkor a képek:
8234560051_4b60c4655c_c.jpg


8234560311_d825bec895_c.jpg


És az elatine gyep, hogy irigykedjenek a "nagyok" :ROFLMAO::
8234559193_2f2bed186f_c.jpg

A színek nagyon elcsúsztak, de csak ennyit tud ez a szutyok masina, akármit csinálok vele... :cry:
 
A képek alapján és a technika alapján teljesen meggyőztél, hogy az induló 27 literes low-tech akváriumomba nekem is szükségem lesz eltaine-re. :p
 
Nagyon tetszik! Grat az elatine gyephez! Az a hőmérő nem kell oda... :D :D
De kell, mert közel van az erkélyajtó, a feleségem meg imád szellőztetni, kinn meg egyre cudarabb a helyzet... Szóval addig hagyom Neki, míg 1 fokot hűl a víz, aztán csukódik be az ajtó szépen! :D
Sajnos nagyon figyelni kell, mert hamar tud hűlni ez a szűk 10l víz. :(
 
A képek alapján és a technika alapján teljesen meggyőztél, hogy az induló 27 literes low-tech akváriumomba nekem is szükségem lesz eltaine-re. :p
Full high-tech akváriumokból is kipusztul, jól gondold meg. Valamire nagyon háklis, ami Nálam rendben van, de sokaknál nincs, és nem tudjuk, hogy mi az. Ha tudtam volna, hogy ilyen kényes, biztos nem ezt veszem. De mivel nem mondtam meg az elatinnak, hogy Ő bizony elég kényes valamire, így nem tud róla, és nő szépen! :ROFLMAO:
 
Ez tényleg bitang gyönyörű, én is csak gratulálni tudok neked. Elképesztően szép, kellemes és hangulatos tank. Ha esetleg neked már nem kell csak szólj:ROFLMAO:
 
Ez tényleg bitang gyönyörű, én is csak gratulálni tudok neked. Elképesztően szép, kellemes és hangulatos tank. Ha esetleg neked már nem kell csak szólj:ROFLMAO:
Köszönöm a gratulációt, de engedelmeddel még megtartanám egy darabig! :D
 
  • Like
Reactions: kac
Ugye azt csak rosszul láttam, hogy eladod a szép lángmohádat innen? vagy egy új scape? Vagy csak ritkítás, bár nem úgy tűnt....Nyugtass meg hogy nem hullik le a fa lombja így télre...
 
Ugye azt csak rosszul láttam, hogy eladod a szép lángmohádat innen? vagy egy új scape? Vagy csak ritkítás, bár nem úgy tűnt....Nyugtass meg hogy nem hullik le a fa lombja így télre...
Nem lesz semmiféle bontás vagy átrendezés, csak már annyira sűrű a lombkorona, hogy nem tud felfelé nőni, így oldalra terjeszkedik. Nagyon leárnyékolja már a gyepet, úgyhogy muszáj megritkítani. Kb a felét, kétharmadát le fogom kapni (ez úgy 5-7 bolti adag lesz), a többi marad!
 
  • Like
Reactions: kac
Na ennek örülök, nagyon tetszik a lombkoronád, sajnáltam volna ha eltűnik. További algamentes kertészkedést, meg sikereket az elatinehoz
 
Back
Oldal tetejére