• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Burning tree on the rocky hill

Ha minden igaz, akkor holtversenyben a második legkisebb akvárium volt a HAC-on ez a csöppség, 19 indulóból 12. hely lett. Nagyon elégedett vagyok, és akkor most már jöhet a versenyfotó, amivel bizony több órát szenvedtem, de úgy érzem, hogy legalább 95%-ot kihoztam a gépből is, és magamból is, ennyire futotta:
8255933876_65d8726d26_b.jpg
 
Szia Beni!

Kíváncsi vagyok a zsűri kommentjére!
A gyep és a fa az nagyon jó, viszont a levél nem kell oda, a kövek meg inkább hátrébb mutattak volna jobban, kicsit más elrendezésben!

A.ttila
 
Kis helyzetjelentés:
A mohát megritkítottam elég rendesen, de valamiért barnul. Szépen hajt folyamatosan, a szálak vége szép zöld, de a tövek (amik a ritkítás előtt kevesebb fényt kaptak) elbarnultak, megfásultak. Mit kéne tennem, hogy újra gyönyörű legyen?
Az elatine nagyjából megalkotta a tervezett gyepet, de középen az árnyékban kicsit sárgul. Nem hinném, hogy a fénnyel lenne baja, hiszen eddig nagyobb árnyékban is zöldebb volt. Talán tápanyaghiány lehet?
A garnélák úgy két hete elengedtek 2-3 adag kicsit is, így most tele van az akvárium fél centis csöppségekkel. Van vagy 30-40 tökmag, szinte nincs olyan cm2, ahol ne lennének! :D

Végül egy csúnya, telefonos kép:
8350766292_dbc52775c5_c.jpg
 
Nagyon szép!!! (y)
A moha barnulását megfejtetted, a fényhiány miatt van, illetve a mulm is be tud ülni közé. Gyakrabban ritkítsd, csak úgy marad meg szép zöldnek és egészségesnek. Talán vashiányos az elatine.
 
Nagyon szép!!! (y)
A moha barnulását megfejtetted, a fényhiány miatt van, illetve a mulm is be tud ülni közé. Gyakrabban ritkítsd, csak úgy marad meg szép zöldnek és egészségesnek. Talán vashiányos az elatine.
Köszi, akkor kicsit emelek a mikro tápozáson, mert külön vasam nincs, a mohát meg majd gyakrabban megtépem.
 
Szia,
Él még az akvárium?
Van egy porosodó (hasonló méretű) karantén akim, szeretnék életet varázsolni bele.
Nagyon tetszik ez az elképzelés! Valami hasonlót tervezek, szóval érdekelne hogy áll az akvárium!

üdv,
Preti
 
Persze, megvan az aki, minden rendben is van vele azt leszámítva, hogy pont rásüt a nap, és rettenetesen algásodik, így minden vízcsere előtt takarítanom kell az üveget.
 
Nos, igen.. alga, pont alga nálam is jelentkezik, mióta kitavaszodott! Remélem a kis karbantartóim tudják tartani az iramot.

Képeket is rakhatsz fel, szerintem sokan örülnénk nekije! ;)
 
Akkor ahogy ígértem, itt van néhány kép, csak hogy bizonyítsam még létezik az aki...
Előre mondom, hogy nincs túl jó passzban, mert próbáltam az algásodást tápozással és világítással is korrigálni, de teljesen esélytelennek érzem a dolgot, akármit is teszek. Az akvárium az ablaktól 1,5m-re van, telibe kapja sajnos a napfényt napi 3-4 órán keresztül, árnyékolás meg nem megoldható jelenleg.
A mohát alaposan meg kéne tépnem, mert már a talajon is elburjánzott, az elatin meg bújócskát játszik, hol kikopik, hol bedúsul, most épen jobb oldalt és elöl gyengélkedik, hátul rendben van, bal oldalon meg brutálisan tömött gyepet alkot. Nem értem...

8710498877_9ab8a1ba21_c.jpg


8710499085_216dbc6e69_c.jpg


8710497709_59c553df5b_c.jpg
 
Gyönyörű akva! Lassan kedvet kapok én is a nanóhoz..Ha még a Aquatic Nature Flow 60-as szűrőd van, mik a hosszútávú tapasztalataid róla? Számomra legfontosabb a hangja lenne. Hálószobába ajánlanád? Köszi előre is és BUÉK :)
 
Gyönyörű akva! Lassan kedvet kapok én is a nanóhoz..Ha még a Aquatic Nature Flow 60-as szűrőd van, mik a hosszútávú
tapasztalataid róla? Számomra legfontosabb a hangja lenne. Hálószobába ajánlanád? Köszi előre is és BUÉK :)

Ez már inkább piko, mint nano, nincs 10 liter víz sem benne! :)
A szűrő nagyon csendes, még mindig halkabb, vagy legfeljebb annyi hangja van, mint egy PC ventilátornak, pedig immáron 16 hónapja megy szünet nélkül, de közeledik a végéhez. Vízcserekor le szoktam állítani, mert a magasról lefolyó víz felkavarná a talajt, és utána rettenetesen nehezen indul újra. Néha percekig meg sem mozdul, úgy kell kocogtatni, ütögetni, illetve egy dróttal lökdösöm a forgórészt néha, hogy beinduljon. Cserélni nem lehet rajta semmit, egybe van öntve/hegesztve a műanyag, de azt hiszem már megszolgálta az árát. Ezt a 60-as verziót egyébként semmiképp sem javaslom 10 literesnél nagyobb akváriumhoz, még szűrőanyaggal megtuningolva is éppen csak elég.
Az akvárium egyébként még most is üzemel, de olyan gyalázatos állapotok vannak jelenleg, hogy inkább nem csinálok képet. A fa elkorhadt és szétesett, így a mohával együtt kikerült, az elatine teljesen kipusztult, a helyére került hirsuta és parvula csak stagnál. Nemrég került bele néhány szál HM, az nagyon jól teljesít jelenleg, remélem működni fog, illetve néhány tő egyéb növényke is, amik majd az átrendezés után mennek vissza a nagy akváriumba, úgyhogy most amolyan "növénytároló" funkciót tölt be. A vizét elkezdtem lágyítani "gazdaságos öregfiú" ioncserélt vízzel, aminek a hatására elkezdtek jobban nőni a növények, ugyanakkor be is algásodott elég csúnyán. Ráférne egy nagy karbantartás, de a kisfiam mellett nehéz találni egybefüggően 2-3 szabad órát, hogy megtegyem.
 
kár hogy vége, nagyon bejön az ötlet. én is szeretnék hasonlóval próbálkozni, egy kissebb bonsait szeretnék létrehozni, csak nemtudom miféle fát használjak hozzá. kereskedésben nemigen találok megfelelő gyökérfélét, mohából pedig jávaira gondoltam. az elején olvastam, hogy penészedett a fa, a továbbiakban nem kezdett el rothadni? továbbá érdekelne az is hogy mitől áll ilyen stabilan. a sziklával van kitámasztva? a válaszokat előreis köszönom
 
kár hogy vége, nagyon bejön az ötlet. én is szeretnék hasonlóval próbálkozni, egy kissebb bonsait szeretnék létrehozni, csak nemtudom miféle fát használjak hozzá. kereskedésben nemigen találok megfelelő gyökérfélét, mohából pedig jávaira gondoltam. az elején olvastam, hogy penészedett a fa, a továbbiakban nem kezdett el rothadni? továbbá érdekelne az is hogy mitől áll ilyen stabilan. a sziklával van kitámasztva? a válaszokat előreis köszönom
A fa egy kiszáradt bükk vagy tölgy facsemetének (kb 50-60 cm magas volt) a gyökere, fejjel lefelé, legvastagabb pontján talán 1-1,2 cm vastag lehetett. Nem tudom, hogy mennyi ideje volt száraz, talán nem volt teljesen az. Felhasználás előtt 2-3 hetet ázott, és ennyi elég volt, hogy lent maradjon, azonban nagyon vékony volt a talajom, nem állt meg eléggé fixen. Eredetileg nem kerültek volna be kavicsok, de a fa tövénél lévőhöz odakötöttem, az tartotta. A penészesedésnél azt hittem, hogy majd a garnélák szépen megeszik, de nem ez történt, hozzá sem nyúltak, de 2-3-4 hét alatt teljesen eltűnt magától. A fáról a legvékonyabb, 2-3 mm körüli ágacskák úgy 8-10 hónap után leestek, majd másfél év után a törzs is megadta magát, utána fa nélkül üzemelt még pár hónapig.
 
Most olvasom a naplódat, amikor már vége...
A napsütés ellen a fekete kartonos kitakarást a napsütötte oldalon nem próbáltad?
Egyébként jópofa volt, érdemes lenne valami hasonlót megismételni.
 
Most olvasom a naplódat, amikor már vége...
A napsütés ellen a fekete kartonos kitakarást a napsütötte oldalon nem próbáltad?
Egyébként jópofa volt, érdemes lenne valami hasonlót megismételni.
Az íróasztalom jobb oldalán volt, az ablak meg mellette balra. Ha a bal oldalát leárnyékoltam volna, akkor Én se láttam volna, úgy meg semmi értelme. Igazából már az elején tudtam, hogy egy ennyire kicsi akvárium ennyire közel az ablakhoz nagy kihívás lesz minden tekintetben. :)
Amolyan "gyakorló" akvárium volt, a másikban akkor még bazalt volt, előtte sose láttam agyagos talajt, úgyhogy az átalakítás előtt mindenképp ki akartam próbálni. Amilyen pici volt, legalább annyira élveztem egyébként. Ásványvizes flakonnal vízcsere, pipettával tápozás, bankkártyával üvegtisztítás, stb.. A 240 literesem mellett elég éles volt a kontraszt. :LOL:
 
Back
Oldal tetejére