• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni Low-Tech növényese, 240 literben

"Már megint" volt egy vízcsere... :D
17119722052_72b88a1759_b.jpg


16913877997_df723bafff_b.jpg


16913872977_1b1e2f3b93_b.jpg

Jövő héten nyírás, mert megint tartunk találkozót, és egyébként sem férnek már el a halak... :D
 
Szia!
Olvastam a naplódban régebben a tápozásodról. Továbbra is 15ml Micro- Macro tápot adsz hetente, meg 25 ml profito-t ugyancsak hetente? Vas 20 ml?
Lehet már unalmas, de írhatnál egy kicsit a tápozásodról még.:)
köszi a választ előre is.
 
Szia!
Olvastam a naplódban régebben a tápozásodról. Továbbra is 15ml Micro- Macro tápot adsz hetente, meg 25 ml profito-t ugyancsak hetente? Vas 20 ml?
Lehet már unalmas, de írhatnál egy kicsit a tápozásodról még.:)
köszi a választ előre is.
Igen, még mindig ez a felállás, de majd áttérek saját tápokra, ha ezek elfogynak. Az első egy saját készítésű vas lesz, mert az fog elfogyni a leghamarabb.
 
Igen, még mindig ez a felállás, de majd áttérek saját tápokra, ha ezek elfogynak. Az első egy saját készítésű vas lesz, mert az fog elfogyni a leghamarabb.
ProFito mellé miért adsz GA Microt is? Nem csak makroelem pótlásra használod a GA tápokat? Úgy tudom, a ProFitoban főleg mikroelemek vannak+kálium.
 
ProFito mellé miért adsz GA Microt is? Nem csak makroelem pótlásra használod a GA tápokat? Úgy tudom, a ProFitoban főleg mikroelemek vannak+kálium.
A profitoval "olcsósítom" a tápozásomat. Önmagában kevés lenne, a mikro meg drága, így lett mix... :)
Ezen kívül a profitoban vannak olyan mikroelemek is, ami a GA mikrójában nincsenek.
 
A profitoval "olcsósítom" a tápozásomat. Önmagában kevés lenne, a mikro meg drága, így lett mix... :)
Ezen kívül a profitoban vannak olyan mikroelemek is, ami a GA mikrójában nincsenek.
Átvettem Tőled ezt az "olcsósítást", már csak azért, mert ProFito mellett makroelem hiányom volt. Jelenleg a gyári ajánlás szerint adagolom a ProFitot (heti 3 részletben), e mellé eleinte 1 napi adag Green Aqua Macro+Microt adtam (heti 2 részletben). Mérhetetlen/igen alacsony makroszintek miatt a Macrot fokozatosan emelnem kellett. 3 napi adag mellett (heti 3 részletben) sikerült a K+-szintet normalizálni (hiánytünetek is megszűntek), NO3 mérhető tartományba került (1-5 mg/l), de továbbra is fosztfáthiányom van (zöld szőr, pontalga!!). Microt ezzel párhuzamosan nem emeltem, gondoltam elég a ProFito, de azért egy kevés Green Aqua Micro nem árt...
Kérdéseim: emelhetem a Macrot tovább? Esetleg ezzel párhuzamosan csökkentsem a ProFitot? Attól tartok, hogy túl magas lesz a K+-szintem. Elég lehet a Micro adagolásom? Csak NO3, PO4 és K tesztem van. Az utóbbi időben megfigyeltem, hogy az Echinodorus bleheri levelei nem nőnek olyan hosszúra, mint előtte és a Ludwigia repens rubin sem hozza azt az igazi vörös színt. Lehet, hogy vashiányom van? Az is lehet, hogy a táptalaj kimerülése okozza az E. bleheri csökkent növekedését, ugyanis lehet, hogy az indításnál kicsit spóroltam a táptalajjal (JBL Aquabasis plus), nem biztos, hogy elérte az 1 cm-t. Jelenleg 9 hónapos az akvárium.
 
Átvettem Tőled ezt az "olcsósítást", már csak azért, mert ProFito mellett makroelem hiányom volt. Jelenleg a gyári ajánlás szerint adagolom a ProFitot (heti 3 részletben), e mellé eleinte 1 napi adag Green Aqua Macro+Microt adtam (heti 2 részletben). Mérhetetlen/igen alacsony makroszintek miatt a Macrot fokozatosan emelnem kellett. 3 napi adag mellett (heti 3 részletben) sikerült a K+-szintet normalizálni (hiánytünetek is megszűntek), NO3 mérhető tartományba került (1-5 mg/l), de továbbra is fosztfáthiányom van (zöld szőr, pontalga!!). Microt ezzel párhuzamosan nem emeltem, gondoltam elég a ProFito, de azért egy kevés Green Aqua Micro nem árt...
Kérdéseim: emelhetem a Macrot tovább? Esetleg ezzel párhuzamosan csökkentsem a ProFitot? Attól tartok, hogy túl magas lesz a K+-szintem. Elég lehet a Micro adagolásom? Csak NO3, PO4 és K tesztem van. Az utóbbi időben megfigyeltem, hogy az Echinodorus bleheri levelei nem nőnek olyan hosszúra, mint előtte és a Ludwigia repens rubin sem hozza azt az igazi vörös színt. Lehet, hogy vashiányom van? Az is lehet, hogy a táptalaj kimerülése okozza az E. bleheri csökkent növekedését, ugyanis lehet, hogy az indításnál kicsit spóroltam a táptalajjal (JBL Aquabasis plus), nem biztos, hogy elérte az 1 cm-t. Jelenleg 9 hónapos az akvárium.

Ugyan nem ide való a kérdés, de "nehogymáneválaszoljakráezért"... :D
Nem írtál paramétereket (méret, szűrés, lakók, vízcserék üteme és mértéke, világítás, stb), ejnye-bejnye! :)
Érdemes lenne átnézned az akvárium lakóinak a létszámát. A halak nem termelnek K-ot, viszont az NO3 és PO4 szintbe be tudnak segíteni. Nálam a "nagykönyv szerinti" max mennyiség van, ami azt jelenti, hogy literenként kb 1 cm legyen a halak hossza. Nálam így is szép lassan fogy az NO3, de hiány nincs. FONTOS, hogy Én nagyon ritkán cserélek vizet, a mostani vízcserém előtt 8 vagy 9 héttel ezelőtt volt az utolsó!
Egyébként természetesen lehet emelned a makró adagolást, nem olyan egyszerű K túladagolást elérni, hogy félni kelljen tőle, és mehet mellette ugyanannyi mikro is. A profitót nem kell csökkentened, de kipróbálhatod, úgyis látni fogod a növényeken, ha valami nem stimmel.
Az echinodorusok főleg a gyökerükön veszik fel a tápanyagot, és 9 hónap alatt a szűk 1 cm táptalajod valószínűleg már nem rendelkezik semmi hasznos anyaggal. Dugj le a gyökeréhez valamilyen táprudat, tápgolyót. Ezekből akár csinálhatsz sajátot is, nehéz elrontani, a gyáriakhoz képest filléres dolog, és annyi lesz egy adagból, hogy jut belőle a szomszédnak is. :) Ha a ludwigia nem akar pirosodni, oda is mehet egy tápgolyó, vagy (mint Én) adagolhatsz valamilyen plussz vasat is az akváriumba. Utóbbit csak akkor tenném, ha vashiány, vagy annak gyanúja lenne!
 
Elnézést a kimerítő hozzászólásért és a sok kérdésért. A paramétereket nem akartam részletezni, csak a tápozás változtatásának mikéntjére voltam kíváncsi. Köszönöm a részletes választ!
 
Szia. Megfogadtam a tanácsod, megvettem a sziámi algaevőket (8db) és az amanókat (4db, mellesleg ha valaki tud a közelbe olcsóbban, az érdekene még). Neki is áltak a tisztogatásnak... Ismét kérdéssel bombázlak, azért itt , mert privátot még nem tudom neked küldeni. Sajnos valamiért néhány levelemen kis apró lyukak lettek a talaj közelében, néha el is rohad, míg a növény teteje gyönyörű. Ez minek a hiányára utalhat? Kevés a fény, vagy a tápanyag? (Képet nem tudok feltölteni, már próbáltam néhány képfeltöltős oldalt, nem engedte. Ti nem tudom melyik szerverre töltitek.) Ha esetleg emlékszel a képre amit mutattam a lépcsőház előtt, akkor az általad is dicsért piros növényemmel van a gond. Tudom, hogy kevés az infó, de hátha ebből is egyértelmű neked/ nektek. Bocs mégegyszer a nem ide illő kérdésért.
 
Szia. Megfogadtam a tanácsod, megvettem a sziámi algaevőket (8db) és az amanókat (4db, mellesleg ha valaki tud a közelbe olcsóbban, az érdekene még). Neki is áltak a tisztogatásnak... Ismét kérdéssel bombázlak, azért itt , mert privátot még nem tudom neked küldeni. Sajnos valamiért néhány levelemen kis apró lyukak lettek a talaj közelében, néha el is rohad, míg a növény teteje gyönyörű. Ez minek a hiányára utalhat? Kevés a fény, vagy a tápanyag? (Képet nem tudok feltölteni, már próbáltam néhány képfeltöltős oldalt, nem engedte. Ti nem tudom melyik szerverre töltitek.) Ha esetleg emlékszel a képre amit mutattam a lépcsőház előtt, akkor az általad is dicsért piros növényemmel van a gond. Tudom, hogy kevés az infó, de hátha ebből is egyértelmű neked/ nektek. Bocs mégegyszer a nem ide illő kérdésért.

Kezdek hozzászokni a "magánrendeléshez"! :D

Sziámiból sok lesz a 8, 2 elég lett volna. :) Törpe szívóharcsából mondtam a 6-8 db-ot, de azt meg is beszéltük, hogy van 6. Amanóból érdemes lenne szintén elérni ezt a 6-8 példányos létszámot, és sok probléma utána már nem lehet az algákkal.

Ha a lukak kerekek, akkor K hiány, ha szabálytalanok, akkor N vagy P hiány lehet (nagyon hasonlít a kettő, de P hiány esetén 2-3 nap alatt az egész levélnek vége, míg N hiánynál lassabb a lefolyás). Mindenképp a makrón kéne emelni, ha adagolsz. Ha nem adagolsz, és nem tudod azonosítani a hiányt, akkor érdemes NO3 és PO4 tesztet venni (a K hiány nagyon tipikus, lehetetlen nem felismerni).

Képekről:
Fontos - Segítség a képek beillesztéséhez | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Olvasd végig...
 
"Már megint" volt egy vízcsere... :D
17119722052_72b88a1759_b.jpg
Beni gratulálok(y) nagyon tetszik sőt!Végig olvastam nem egyszer.Hasznos információkkal láttál el,győztem jegyzetelni.Talán nekem is sikerülhet valamit alkotnom az 540-ben.Naplód feltöltött energiával.Köszönöm(y)
 
Beni gratulálok(y) nagyon tetszik sőt!Végig olvastam nem egyszer.Hasznos információkkal láttál el,győztem jegyzetelni.Talán nekem is sikerülhet valamit alkotnom az 540-ben.Naplód feltöltött energiával.Köszönöm(y)
Én köszönöm, jól esik, ha másnak is tetszik amit csinálok.
 
Wabi tálkám, 12 naposan:
17059299730_8c2773d601_b.jpg


Eddig minden rendben (persze sok növény ledobta a submers leveleit, de látszik rajtuk, hogy nincs gáz), mindössze a rotalát kellett kikapnom, mert szegény elrohadt. Már 3-4 napja megy a "résszellőztetés", ma növeltem kicsit a résen. (y)
 
Wabi tálkám, 12 naposan:
17059299730_8c2773d601_b.jpg


Eddig minden rendben (persze sok növény ledobta a submers leveleit, de látszik rajtuk, hogy nincs gáz), mindössze a rotalát kellett kikapnom, mert szegény elrohadt. Már 3-4 napja megy a "résszellőztetés", ma növeltem kicsit a résen. (y)

Nagyon hangulatos kis tálka lett!Microsorum pteropus narrow hajtás nem kell hozzá?Igaz submers,de a többi csak nevelés kérdése.
Nekem a hydrocotyle tripartita kezdett el végre kimászni az akvából.
 
Nagyon hangulatos kis tálka lett!Microsorum pteropus narrow hajtás nem kell hozzá?Igaz submers,de a többi csak nevelés kérdése.
Nekem a hydrocotyle tripartita kezdett el végre kimászni az akvából.
Kelleni kellene, de ilyenkor már egy "full" submers növényt meredek lenne közétenni, szerintem csak elpusztulna. Viszont ha valamit kinövesztettél, és nyírod, akkor gondolj Rám, keresek neki helyet a tálban! (y)
Viszont @Fanta Bence szeretne valamilyen microsoriumot, Neki szerintem kellene, ha van fölösöd.
 
Kelleni kellene, de ilyenkor már egy "full" submers növényt meredek lenne közétenni, szerintem csak elpusztulna. Viszont ha valamit kinövesztettél, és nyírod, akkor gondolj Rám, keresek neki helyet a tálban! (y)
Viszont @Fanta Bence szeretne valamilyen microsoriumot, Neki szerintem kellene, ha van fölösöd.
Oké,még csak 1-2 levél van de remélem terjeszkedni fog még emersben.Micro-kat még nevelgetni kell mert levélről vannak hajtatva,de ha egyszer beindul...:) Amúgy nemrég átálltam a "Beni" féle tápozásra és kezd meglátszani a növényeken is.(y)
 
Szia!
Nem igazán ismerem fel konkrétan milyen növények vannak a tálban,nekem az indiai vizicsillag nőtt a vízfelszín felé.esetleg egy plusz faj...bár így is szép kis válogatás!ha megmarad,nagyon szép lesz.
 
Szia!
Nem igazán ismerem fel konkrétan milyen növények vannak a tálban,nekem az indiai vizicsillag nőtt a vízfelszín felé.esetleg egy plusz faj...bár így is szép kis válogatás!ha megmarad,nagyon szép lesz.
Indiai vízicsillag nincs a tálban, de majd írok egy növénylistát... A felajánlást köszönöm, de azt hiszem, hogy a posta nem éri meg pár szál növényért. Ha lenne 3-4 emers fajod, akkor élnék vele, de csak ezért kár a macera. :)
 
Back
Oldal tetejére