• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Sziasztok!
Kb.fél éve követem a csapat blogjait, illetve olvasgatom a növényes akvarisztika oldalait.
Ideje aktivizálnom magam, kezdetnek egy rövid bemutatkozás.
Németh Zoltánnak hívnak, 39 éves, két kislány édesapja. Mérnök-közgazdász végzettséggel, jelenleg pénzügyi-számviteli szolgáltatásokkal foglalkozom Nagykanizsán.
Születésem óta csodálom az akváriumokat, apám tartott egy-két darabot. 10-14 évesen szaporítottam is néhány fajt (elevenszülők, törpe harcsa, gurámik, betta), aztán inkább a lányok után futottam. Akváriumot mindig tartottam, de intenzívebben jó 8 éve foglalkozom újra akvarisztikával, mikor a mostani 285 literes akit beüzemeltem, majd szaporodtak akváriumaim. Felneveltem néhány vitorlás csapatot, majd Malawi sügéreket kezdtem el tartani. Nagyon szép és érdekes ága ez az akvarisztikának, itt a halak tartásán van a hangsúly, növény kevés, vagy nincs is. (Vita tárgya a sügereseknél, de szerintem élő növény kell az akiba.)
Úgy másfél éve láttam először Amano akváriumokat, nagyon megtetszett, majd rátaláltam Nigro oldalára (és a többiekére).
Egy 10 l nano-t már berendeztem, de tervezem nagyobb növényes akvárium készítését, ha rendben lesz, akkor a versenyre nevezek vele, addig nem mutatom be.
Mivel engem az akvarisztika több ága is érdekel, ezért van egy nagy álmom (mint volt és leendő nagyvezírünk megmondta: merjünk nagyot álmodni), hogy létrehozok egy akvarisztika minden területét átölelő állandó kiállítást, főleg hazai szakértőkkel készített akváriumokkal. Ebben nagy szerepet kapna az akvakertészet, mivel nagyon látványos ága az akvarisztikának.

NZoli
 
Üdv Mindenkinek!

Bár én csak egy kishal vagyok, rendes esti időtöltésemmé vált a fórum és a hozzá kapcsolódó oldalak olvasgatása. Köszönöm nektek!

Szárazföldi nevem Bertalan Ágnes 35 éves vagyok és 6 éves koromban a szomszédtól kapott 5 literes akváriumban kergetőző 2 xyfo "fertőzött" meg az "halazás" szeretetével. A növekvő guppy-tenyészetet felváltotta a kisállattenyésztés (hörcsögök, egerek, patkányok, tengerimalacok.... majd amikor az utolsó 2 aranyhalamat is megette a macska, teljesen átálltam az állatmentésre. 20 egynéhány kutyával és 60-hoz közelítő számú macskával osztottam meg a lakásomat, persze nem egyszerre! :lol: :shock:
"Szerencsémre" párom és 3.5 éves kisfiam apja allergiás minden állatszőrre (kivéve 1 db saját kutyát) (és itt az ősz és nem lehet kint kertészkedni) újra előkerült a pincéből az akvárium. Az elmúlt 2 hónap alatt 3-szor fogtam neki, mert sikerült a lehető legtöbb hibát elkövetni, de a hozzászólásaitokat olvasgatva új erőre kaptam és alaposan megtervezem a következő nekifutásomat.

Sziasztok! ÁGi
 
Ha jól rémlik én még nem mutatkoztam be.... Bár sokan ismernek, mostanában sok az új regisztrált úgyhogy nosza...

Lantos Viktor a becsületes nevem (ki gondolta volna :D ), szerintem az egyetlen ember aki nicknek is a full nevét használja... ;)
A harmadik x után elég sok dolog történt már velem. Akvarisztikát valahol 13-15 éve űzöm, de csak az utóbbi 2 évben kapcsoltam rá igazán.
Engem is Nigro hülyített be teljesen, azóta kicsit jobban felpörögtek az események. Akváriumot akvárium követett és mára két szép aki büszke tulaja vagyok.
Volt egy időszak amikor bloggoltam ( http://viktorlantos.com ), reményeim szerint nemsokára újrakezdem. Az ok amiért szünetel, mert közben Atiékkal megalapítottuk a Green Aqua webshopot ( http://greenaqua.hu ), illetve született ez a fórum is ami rettentő sok energiát vesz el. ;) Remélhetőleg nem eredménytelenül és mindenki tanulgat, tanulhat belőle egy kicsit. Részemről megpróbálok nehezen fellelhető, vagy érdekes tartalmakkal hozzájárulni időnként.

2637898555_db0f31a2f5.jpg

Privát életben konfliktus kerülő ember vagyok, lényeg a balance és a ZEN ;) Kerülöm a feszkókat, mert nem tesz jót és hát kapok eleget meló ügyben úgyis.
A Green Aqua mellett van egy szoftverfejlesztő és grafikai munkákkal foglalkozó cégem, ahol nagyrészt a napi menedzsment mellett graf tervezői munkákba is besegítek.
Igyekszem az elmúlt évtized kreatív tapasztalatait néha megcsillogtatni az általunk gondozott akvarisztikai témájú oldalakon, úgyhogy ha valami nem szimpi engem kell dobálni. :p

Magánéletben imádott párommal tengetjük a mindennapjainkat ;) Ő az állatvédő vonalon érdekelt én a növényes aki témában mozgok.

Amikor tudok és időm engedi mindig segítek mindenkinek. Amíg energiával bírjuk a növényezést toljuk, és remélhetőleg 1-2 év alatt fel tudunk zárkózni szomszédaink mellé a szebbnél szebb akváriumokkal. Az első Magyar akvakertész versenyt is erre találtuk ki, ha még nem hallottál volna róla akkor nézd meg a következő oldalt:
http://hac-aquascaping-contest.com/

Fórummal, Green Aqua ügyben, saját blog vagy növényes akikkal kapcsolatosan nyugodtan zavarjatok ;)
Addig is PEACE :p
 
Sziasztok!

Kovács Zsuzsanna vagyok, 38 éves Székesfehérváron lakom, egy étkezde konyhafőnökeként keresem kenyerem.
Tavaly februárban kaptam főnökömtől két kis teknőst, így kerültem kapcsolatba a terrarisztikával és később az akvarisztikával.
DSC00045.jpg

Később vettem 1 pézsmateknőst,
DSC00128.jpg
és a nagy áttörés mikor megvettem hozzájuk egy algaevőt :) akkor kezdtem gondolkodni az akvárium vásárlásán.
DSC00060.jpg
És még egy pézsma
DSC00099.jpg
Most 4 négy tekim van, akik szépen fejlődnek és remélem jól is érzik magukat.
Tavaly szeptemberben vettem meg életem első akváriumát (ha a férjem tudta volna mi vár rá nem biztos, hogy rábólint a vásárlásra :lol: ).
Mint szerintem sokan én is bele estem abba a hibába, hogy a boltban található műanyag díszekkel díszítettem az akváriumomat. A fórumra akkor találtam mikor keresgéltem, hogy miért nem maradnak meg nálam a növények, amit állatkereskedésbe vettem és még tanácsokat is adtak (de még milyeneket!!! ajaj :eek: ).
DSC00056.jpg
Csendesen olvasgatom a fórumot, nagyon sok információt és segítséget kaptam, kapok és szerintem a jövőben is kapni fogok.
Nagyon örülök, hogy megtaláltam a fórumot és a hozzá tartozó blogokat.
 
Bár a naplódban már megtettem, de üdv itt is! :)
Ahogy az ottani képeket nézegetem, az akiba nem illő "műtárgyak" kikerültek már ;)
 
Sziasztok!

Gelencsér Balázs vagyok,33 éves elmúltam.Engem hála istennek az édesapám " fertőzött " meg az akvarisztikával,még kis srác koromban.Volt egy kemény sárga fedelű Horn-Zsilinszky által íródott akvarisztikával foglalkozó könyvünk /fekete-fehér :D /.Abból kívülről fújtam a halak latin és magyar nevét,apa büszke volt nagyon.Na,ha már a gyereket érdeklik a halak,hát jártunk is nézelődni a halashoz rendesen.Úgy érzem, itt indultam meg a lejtőn lefelé :lol: .Hosszas könyörgés után egy kisebb, majd később egyre nagyobb akik jöttek.Majd 22 éves koromban túl adtam rajtuk mert közben hivatásos sportoló lettem és a költözéseket nem bírta volna ki.Most,hogy már én is " civil " vagyok és letelepedtünk, úgy érzem itt az ideje az akvárium építésének.
Hálás vagyok többek között ennek a fórumnak is,hiszen elképesztő mennyiségű és fontosságú információ található itt és ezeken,melyek felnyitották a szememet mi is az az AKVARISZTIKA.
 
gelo said:
Engem hála istennek az édesapám " fertőzött " meg az akvarisztikával,még kis srác koromban.Volt egy kemény sárga fedelű Horn-Zsilinszky által íródott akvarisztikával foglalkozó könyvünk /fekete-fehér :D /.Abból kívülről fújtam a halak latin és magyar nevét,apa büszke volt nagyon.Na,ha már a gyereket érdeklik a halak,hát jártunk is nézelődni a halashoz rendesen.Úgy érzem, itt indultam meg a lejtőn lefelé :lol:

Mintha magamat hallanám. :)

Üdv nálunk, a növények világában. :) Sok sikert kívánok.
 
Néder Attila vagyok 32 éves. Függő ... :)
Mióta az eszemet tudom, volt akváriumunk. Erre mondtam egyszer viccesen valakinek mikor megkérdezte mióta akvarizálok, hogy akváriumban születtem. :)
18 éves koromig 10 db 80-100 literes akváriummal kellett megosztani a szobámat. A kis lakásban apám csak ide tudta elhelyezni hobbija tárgyait. Engem annyira nem érdekelt az egész, mivel totál hétköznapi dolog volt számomra az akvárium. Észrevétlenül ivódott belém az ez irányú tudás. Visszagondolva hatalmas szerencsém volt, hogy apám révén gyerekként jól ismerhettem Zsilinszky Sanyi bácsit. Sanyi bácsi mai napig édesapám jó barátja. Sokat jártak külföldre. Hetekre eltűntek és ilyenkor a világ dzsungeleibe vetették bele magukat. Peru, Costa-Rica, Francia Guayana, Panama stb.
Aztán 18 éves koromban megszűnt minden kapcsolatom az akvarisztikával. Helyette egyéb "alantas" dolgok kezdtek érdekelni :)
Aztán néhány éve, hogy ismét sok időt töltöttem már otthon, újra elkezdett a téma érdekelni. De a "hagyományos" akvarisztika nem nagyon fogott meg. Azonban egy nap az internet megmutatta Takashi Amano akváriumait és abban a pillanatban elvesztem. Teljes erőmmel azon dolgoztam, hogy megfejtsem a titkot, vajon a Mester miként tud ilyen csodát művelni? A legnagyobb megdöbbenésemre, a közvetlen környezetem gurujai sem tudtak szinte semmit a témáról. Sőt inkább le akartak beszélni, mondván ilyen csak a képeken létezik. Csak kiállításra építik és aztán szét is szedik, mert nem lehet fenntartani. Ha megpróbálom, akkor egy nagy szívás lesz csak az algákkal.
Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy ez így van. Az link moderálva-on megtaláltam Amano trilógiáját és megrendeltem. A könyvek 1992-1994 közt általa készített növényes akváriumokat ábrázoltak. Több száz oldalon mást és mást. Ez elég bizonyíték volt, hogy működik. Belevágtam
02.gif
Gyakorlatilag semmit nem lehetett beszerezni itthon, ezért - a családnak külföldi kiruccanásnak álcázott - üzleti útra mentem Rómába:)
roma1.jpg

Itt beszereztem mindent ami kell és elkészítettem az első növényest.
aki34.jpg

Kb. egy évre rá elindítottam a blogomat, amit a mai napig tákolgatok. http://www.nigro.hu/
Utána rohamos léptekben történtek dolgok, de ezt a blogon már lehet követni.
 
Utoljára módosított:
Jahh,te vagy az a dealer,aki szórja itt az anyagot a függőknek? :mrgreen: Figyelünk régóta. :cool:
 
zsotyi said:
Jahh,te vagy az a dealer,aki szórja itt az anyagot a függőknek? :mrgreen: Figyelünk régóta. :cool:

:lol: :lol:

Ati a fehér ruhás babakrém arcú pali volt az olasz ADA dealer? :p
 
zsotyi said:
Jahh,te vagy az a dealer,aki szórja itt az anyagot a függőknek? :mrgreen: Figyelünk régóta. :cool:


Az első adag ingyen van... :lol:

viktorlantos said:
:lol: :lol:

Ati a fehér ruhás babakrém arcú pali volt az olasz ADA dealer? :p

Nem tudtam kideríteni.... elég szótlan figura volt.... :D
 
Hát akkor már én is bemutatkozok :)
Szente Dániel vagyok, 14 éves Budapesten élek. Halazni tavaly augusztusban kezdtem, más élőlényem nem lehetett sajnos (akkor még így gondoltam) így lettek a halak (most meg a szüleim gondolják így hogy "miért halat kapott, a kutya olcsóbb lett volna" :lol: )
Nem sokkal később ráakadtam Nigro blogjára ami akkoriban indult. Januárban késznek éreztem magamat hogy eladjam az akkori akimat és belevágjak egy igazi növényesbe ami augusztusban el is készült. Még küzdök az algákkal, de én állok nyerésre :)
Az akim megtalálható a naplóknál.
Hát ennyi volt. :)
 
Sziasztok!
Azt hiszem itt az ideje, hogy én is bemutatkozzak ;) . Balázs Béla a becsületes nevem, a régi időkben, még 1962-ben láttam meg a napvilágot Egerben, jelenleg Füzesabonyban lakom feleségemmel és lányommal.Érdekes módon szenvedélyes horgász létemre az akvarisztikával csak kb 3-4 éve foglalkozom. Az igazi fertőzés Nigro blogjának felfedezése után hatalmasodott el rajtam(feleségem szerint ezt gyógyszer nem gyógyítja :D ). Jelenleg a régi szerelem, egy iwagumi akvárium megvalósításán küzdök, kisebb nagyobb sikerrel, naplómban olvashattok róla. Üdv mindenkinek a növényesek között.
 
Üdv mindenkinek.
Strazsek Sarolta, 35 éves bp-i 3 gyerekes anyuka vagyok. Akváriumunk február óta van előtte csak a kisállatboltokban nézegettem a halakat :D 3. gyerekünk születése után férjem állt elő az ötlettel, hogy mi lenne ha... csak hogy ne unatkozzunk ;) Ezután, kb 2 héttel szülés után, már az akival a hóna alatt jött haza az első munkanapjáról :lol: Nigro blogját sajna csak a berendezés után találtam, de azóta is igyekszünk, ha nem is kimondottam növényes, de soknövényes akváriumot működtetni. Már érik a gondolat egy kisebb (lehet, hogy nano) aki összerakására.
 
NIGRO a vírusgazda szinte mindenkit Ő fertőzött meg,máglyára vele vagy kövezzétek meg ! :lol:
Még személyesen nem találkoztunk,de eddig egy kissebb vagyon elköltését köszönhetem neki :)Nincs mégegy ilyen az ismerőseim között !
 
sooska972 said:
NIGRO a vírusgazda szinte mindenkit Ő fertőzött meg,máglyára vele vagy kövezzétek meg ! :lol:
Még személyesen nem találkoztunk,de eddig egy kissebb vagyon elköltését köszönhetem neki :)Nincs mégegy ilyen az ismerőseim között !
:lol:
 
Back
Oldal tetejére