• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Na látom Lilla az akvakertészeket se kíméled. ;)
Welcome to the jungle :mrgreen:
Sokat fejlődtél a fényképezés terén is!
 
hát alakul,de még seholse vagyok,nem adja vissza amit szeretnék,és énis benne vok a képbe :p igy nem az igazi

és igen, ide is be szabadultam,rontom a levegőt ittis :p :twisted:
 
Nemrég találtam rá erre a fórumra. Bár Nigro-tól már kaptam tanácsot CO2 adagolással kapcsolatban kb 1 éve.

Kiss Tibor vagyok, 38 éves nős, s van egy 10 éves lányunk. Budapesten lakunk a IV-kerben. Szoftverfejlesztésből keresem a kenyeret. Az elektronika, microvezérlők még gyakran visszatérő hobbik.
Akvarisztikában valamivel több mint egy éve kezdtem el foglalkozni. Van egy 35L-es kicsi Arcadia akváriumunk, s így nézett ki a kezdetkor. Már az elején gazdagon telepítettem növényekkel, bár ez még messze nem aquascaping. Akkor még azt sem tudtam, hogy létezik ilyen. Amúgy a növényzet nálam volt még szebb is, több növénnyel, de a körülmények azért nem voltak annyira jók, hogy ezek a növények szépen fejlődjenek sokáig. Bár eddig minden héten volt vízcsere, ápolás, takarítgatás, de most már legalább értem, hogy mi a gond. Vagyis nem a szorgalom volt a kevés, hanem a növényeknek bizony vagy megadjuk a módját vagy nem lesz hosszú távon szép növényes akváriumunk. Ezért aztán egy ideje forgattam a fejemben, hogy mi lenne ha újraindítanám az akkit, de akkor már úgy ahogy kell.

Akvarisztikában a tengeri foglalkoztat még. Tavaj csak a válság közeledte győzött meg arról, hogy egy kicsit még kivárunk. De addig is marad nekem ez a növényes téma,
Összességében az akvarisztikában a növényes és a tengeri egyaránt érdekel.

~ Jó látni, hogy kezd megerősödni az aquascaping közösség Mo-n is. Csak gratulálni tudok azoknak akik ezt megalapozták, hiszen sok munkájuk van benne ez idáig is. Külön jó látni a Green Aqua webáruházas kezdeményezést. Nagyon igényes első látásra is. Azt gondolom valós igényt fedeztetek fel s erre lehet vállalkozást is építeni. Így kell ezt, csak így tovább! ~
 
Üdv. mindenkinek !

Soós László névvel láttam meg a napvilágot 1972 őszén.( egy gyönyörő szarvasbőgéstől hangos napon)Végzettségem szerint vadász -vadtenyésztő.Egyetlen percet nem dolgoztam a szakmámban,de ezzel a szakma csak nyert szerintem. :)
Közel 17 évet lehúztam a kereskedelemben,de bőven elég volt.Az elmúlt 2 telet Ausztriában töltöttem és remélem ezután is így lesz, főleg,ha szeretném a növényes akvarizálást tovább folytatni. ;)
Soha nem nagyon érdekelt más csak a biológia,halak-vadak lovak kutyák horgászat.Ja és kis időre a tenisz.
12 éves lehettem amikor az első akit megvettem,rögtön 80 l körülivel kezdtem viszonylag sikeresen.Kezdetektől fogva pontylazacok és corydorasok a kedvenceim,de voltak vitorlások gurámik és elevenszülő fajok is.
Kb.10-12 év után Vera lányom unszolására lett újra állat a lakásban persze rögtön kijelentettem,hogy ez csak hal lehet,mert ez csendes nincs vele gond és olcsó :roll:
Tavaly novemberben raktam össze az akit br. 200L,majd február körül leltem Nigro blogjára(sajnos túl későn) és valamikor áprilisban erre az oldalra.(télen nem nagyon van időm a munka és a bulik miatt :cool: )
Nigro,ha tudnátok mit tettetek .......?
Áprilistól rendszeresen olvasom ezt a 2 oldalt és gyűjtöm az infókat,mert én még a régi iskola tanulója voltam :?
A technikai hátterem már megvan(komplett nagynyomású co2 diffúzorral,tuningolt gyári világítás 138W
melyen kívülről átalakítás nem látszik,2028-as szűrő) N-dee segítségével kikevert tápozás El szerint(örök hálám N-dee),növényállomány egy része is,halakból pedig túl sok.
Jelenleg a kevés ecset és pontalga visszaszorításával küzdök,próbálom rendbehozni a tápanyaghiányt megsínylő növényeimet,belőni a vílágítást és megpróbálom kitalálni,hogy milyen stílusú akit építsek.(nem vagyok egy abszolút kreatív,pedig ide is ez kell)
Röviden tömören ennyi.
Nigro-nak kb.egy hónapja ígértem fotókat és egy kis írást,de addig nem szeretnék képeket feltenni amíg nem építettem át az akit !
Lehet egy kicsit maximalista vagyok?Remélem ez látszani fog az átalakításon is.
További jó szórakozást sok sikert és algamentes akváriumot kívánok minden velem együtt fertőzöttnek :lol:
 
Üdv!

Nem találtam megfelelő témát de azért bemutatkoznék...
Zsolt vagyok és a diszkoszfórum.hu lelkes csapatának a tagja.Szeretem a vízi növényeket és a diszkoszos akváriumaimban is van egy kevés...azért regisztráltam hagy tanulhassak... :)

Szép napot!

Bömös
 
Bmw318d said:
Üdv!

Nem találtam megfelelő témát de azért bemutatkoznék...
Zsolt vagyok és a diszkoszfórum.hu lelkes csapatának a tagja.Szeretem a vízi növényeket és a diszkoszos akváriumaimban is van egy kevés...azért regisztráltam hagy tanulhassak... :)

Szép napot!

Bömös

Szia Zsolt!
Üdv a fedélzeten, a növényfejűek birodalmában. :D
Szeretjük a diszkoszokat is. Van sok szép diszkoszos növényes medence is.
Ha kérdés van szívesen segítünk.
 
Sziasztok!

Varga Karesz, 1981, jelenleg egy albiban élek párommal pesten... +melózok mint Gépbe(el!?)állító egy autóelektronikát gyártó multinál...(Lehet neked is mi csináltuk az ABS-t a kocsidba... csak ovatosan a fékkel... :D )

Nagyapán foglalkozott még az ősi időkben akvarisztikával, akkor még nemigen volt ilyen technika.
Később olyan 5éves koromtól - 15-ig nyaggattam, hogy nekem is kell, rakjuk össze újra, de nem lett belőlle semmi...
(Papa nagyon precíz, több évig csak a padláson porosodó vasvázas akváriumot ragasztottuk minden nyáron... (pedig már akkor is volt silicon :) )) Asziszem egyszer voltak benne valami herkentyűk, amit a Gerje nevű pilisi patakból hoztam...

Valamikor tavaj kezdtem egy 150literessel, hátterezve akartam, de szőrő, villágítás és a többi nem került bele, az égi manna kiapadása miatt... :( Most is várja a szebb jövőt, még egy milliliternyi víz sem volt benne... De már akkor is kifejezetten a növényes aksik érdekeltek.

Múlt hónapban végre sikerült elindítani egy kis 50l-est, párom és az én nagy örömére!
Már itt az elején is vétettem hibákat, de ki nem, amit igyekszem korrigállni (kicsit néha én is túlprecízgetem a dolgokat... lehet hogy a gének!?!?)
Szeretek barkácsolgatni és sajátkezűleg építeni dolgokat, meg méricsgélni, pepecselni.
Minden érdekel ami forog, morog, és vannak benne csavarok!!! Ha még szét is lehet szedni... Hmmm...:D

Röviden ennyi! -=KircS=-
 
Hajrá Karesz !
Itt bőven kifizetődik,ha nem vagy az a kapkodó típus ;) Rengeteget spórolhatsz,ha alaposan és sokat olvasol és csak utána vásárolsz.
Több velem együtt szintén beteg sok felesleges dolgot megvett amivel azután nem nagyon tud mit kezdeni :(
Vásárlásra ajánlom az oldal üzemeltetője által létrehozott Green Aqua webáruházat.Gyors,pontos,rugalmas és mindenki maximálisan segítőkész.(nem a beépített emberük vagyok,csak a tapasztalatok miatt írok :D )
Sok sikert és algamentes akvariumot kívánok neked ;)
 
Üdv itt
Kircs said:
Később olyan 5éves koromtól - 15-ig nyaggattam, hogy nekem is kell, rakjuk össze újra, de nem lett belőlle semmi...
:lol: :lol:

Remélem láthatjuk valamikor az akidat itt, akkor is ha nem igazán növényes
Én is csak ajánlani tudom a Green Aqua webshopot, rendeltem párszor tőlük és hihetelen gyors a szállítás, szerdán d.e. megrendelem csütörtökön meg már nálad van a cucc.
 
Sziasztok!

Köszönöm a bizalomnövelő támogatásokat!
Az állatkerti akvarisztikai napon vettem a GA-tól tápot, és tényleg jó hely! :D

Egy-két kép, múlt héten készült, most küzdés van az algákkal...






Na de majd idővel... :)

Üdv: -=KircS=-
 
Sziasztok!

Ha már rátaláltam erre a részre is, úgy illik, hogy bemutatkozzak :)

Simon Krisztina Zsófiának neveztek el a szüleim, így ezzel élek már együtt 3x éve :) Dunakeszin élek, a kb 80 lakótársammal :) Augusztusban volt 2 éve, hogy életem első akváriumára szert tettem. Elsőnek egy 100 literessel próbálkoztam, azóta is megvan. Fél éve beszereztem (kaptam) egy 72 literest is, gondoltam akkor már hasznosítom. A kicsiben vannak az elevenszülők, de annyira jól éreztétek magukat, hogy már kinőtték (kicsit sokan lettek).
Holnap kerül átköltöztetésre az új akiba (180 L) a nép. Mindegyik akvárium növényes, halas, vizes :D

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Szép akikat mindenkinek!

Zsófi
 
Sziasztok!
Bőhler Krisztián vagyok. 1985-ben, Bonyhádon születtem.Logisztikus valamint szakács a végzettségem. Legfőbb hobbim természetesen az akváriumom, amit még nem mutattam be, de majd eljön az ideje. :)!Ezenkívűl természetjárás, valamint testedzés.Mint sokan mások, én is Nigro blogján ismerkedtem meg először az akvakertészettel. Ez szilveszter éjjel volt. Azóta űzöm ezt a sportot. Előtte is volt egy kis akváriumom (40l), amit nagyon imádtam! Nyár elején viszont elindítottam a nagy, 227 literes akváriumomat! Ide a fórumba nemigazán szoktam írni, inkább csak csendes résztvevője vagyok és tanulok a nagyoktól.:)
 
Magamról:

P.Gábor vagyok, Baranya megyében élek. Emlékei szerint 13-14 éves lehettem amikor el kezdtem foglakozni az akvarisztikával. 30 litertől eljutottam, lassan ( 10 év ) a 2X90 literig ekkor még otthon éltem szülőkkel, és persze megtörtént a katasztrófa, az egyik aki elszabadult. Óriási hisztéria édesanyám részéről, és ultimátum, a víznek mennie kell. A víz ment, és pár év múlva én is előző párommal külön költöztem, ismét felvetődött az akvárium gondolata, de a nő macskát akart, én nem, így nem lett egyik sem, de a nőnek is mennie kellett :twisted: . A másik vizes-halas hobbi vett át mindent: a peca.
Pár éve a Haldorádón olvastam Nigro cikkeit akkor kezdett ismét foglalkoztatni a dolog, életben lehet tartani a növényeket is, ez igen csak meglepett, 10 év akvarisztikai tapasztalata más volt.
Volt egy gyenge kísérletem, 2008 tavaszán, ami sajnos megszakad, majd 2009. augusztus 07. volt a fordulópont, lassan összeállt minden fejben és dologban is, hát leporoltam egy régi 54 literesemet, és létrehoztam az első növényes akimat. Azóta szépen működik, persze van némi algám, de amint sikerül beszereznek egy normális CO2 palackot megszabadulok tőlük.

pfg
 
Üdvözletem!

Toldi Attila vagyok 20,5 éves ( 89,másuj ). Jelenleg még tanulok, egészpontosan magasépítész-technikus, majd szándékozom tovább tanulni. Sok féle hobbym van, szeretek barkácsolni,túrázni,evezni és a horgászatott se vetem meg.Ahogyan sokan másoknál nálunk is lehet használni az állatkert jelzőt,mindig is volt itthon valamilyen állat ( jelenleg 3 fox-terrier, 1 kaliforniai sikló, 1 degu valamint hugom 20l akváriuma illetve Lizi ( a vadászgörim)). Akvárium mindig volt/van itthon valamilyen méretben, mindig is tetszet/érdekelt a dolog nemrégiben véletlenün rátaláltam Viktor blogjára majd utána Nigro-éra is, azóta elhatároztam hogy nekem is lesz egy növényes nanóm.
 
Back
Oldal tetejére