• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

viktorlantos said:
üdv minálunk :angel: egyvalamit már biztosan tudok. pengézni üveget nálad, és vizet cserélni tuti nem szeretnék :lol:
izgalmas a most induló projekted, kiváncsian várom a fejleményeket.

Ha vannak fotók a halaidról őket is bedobhatod a halak témakörbe. Az avatárod nagyon maszek! :thumbup:

Nem szeretném ha nálam pengéznél mivel Én sem szoktam :D nehogy megkarcolódjon az üveg, akkor már inkább csak dumálnánk az akváriumokról pengézés nélkül. A vízcserét könnyen megúsznád mivel tartájba megy az ozmó és onnan csak egy csapon keresztül beengedem az aktuális akiba.

Az avatar : hirtelen ennyire futotta :D

Majd halakról is teszek fel akkor képet.

Üdv! Zoli
 
Üdv Mindenkinek!


....Ferenc vagyok 47 éves (Key rólam nevezte el a köveit :lol: a családi nevem japánul pecsétet jelent, ha jól olvastam Erdélyben völgyet is neveztek el rólam.) Bár Én hosszú Ó-val írom a nevem. Feleség 3 gyerek (2 fiú - 1 lány) egy kutya 3 macska 2 akvárium kb 70 hallal köztük néhány diszkosz . Fővárosi bíró vagyok.
Aaz eredeti szakmám erdész. Jojóval és Scooby- val már személyesen is találkoztam. A fiúk 18 literes "akváriumát" (sic) nőttem ki 48 literre, majd 110-re a mostani 340 literesig. Költözés miatt "engedélyt" kaptam a 648 literesre. lsd. napló. Az "nagy család" (az állatokkal együtt) mellett a terra kertészkedés az olvasás (az egyik kedvencemből (Frank Herbert: Dűne) készült az aláírásom) és a zene tölti ki a szabadidőmet. A pozitív gondolkodás híve vagyok.
 
Üdv Mindenki!

Eddig adós maradtam a bemutatkozással, pedig már naplót is nyitottam /fel is függesztettem hamar/.
Farkas András vagyok, 29 éves, informatikus. Nős vagyok, és vagy egy csodás kislányom. Körmenden élek és egy szombathelyi számítástechnikai cégnél tengetem napjaim, mint szerviz vezető és rendszergazda.
Mióta az eszem használom :) szerettem volna akváriumot, de gyerek ként ez valahogy nem sikerült. Kb. 8 éve van egy ~25l-es akváriumom...
Régóta szemezgetek a növényes akváriumokkal, de ismervén az anyagi lehetőségeim, eddig nem mertem belevágni. De jött egy barát, aki rámsózott egy szép "nagy" üveget. Így aztán beindultam... A munkahelyemen már üzemel egy kakadu nevelde (54l). Jelenleg 10 neon, 3 panda páncélos és 1 ajándék albínó páncélos népesíti be. Amint újra dolgozni kezdek bekerül egy pár sügi is :)
A "kapott üveg" is már félkészen várakozik, de ez úgyis le van írva a naplóban.
Köszönet a fórum alkotóinak, és minden aktív résztvevőnek a hasznos infókért, tanácsokért. Máris rengeteget tanultam, pedig még el sem kezdtem...
 
Sziasztok!

Dobsa Tibor vagyok, 25 éves, informatikus.
Hódmezővásárhelyi születésű, de pár hónapja - talán véglegesen - pécsi. Az akvarisztikával még általános iskolás koromban kezdtem foglalkozni, 10 éves voltam amikor az első akváriumomat kaptam egy rokonomtól, és egy Horn, Zsilinszky: Akvarisztika könyvet. (Amiért hihetetlen hálás vagyok neki azóta is!) Sajnos az utóbbi pár évben háttérbe szorult legkedvesebb időtöltésem. Természetesen figyelemmel követem napi szinten a különböző akvarisztikával, akvakertészettel foglalkozó oldalakat. Idő, és nem utolsósorban pénzhiány, valamint lakóhelyváltás miatt csak egyetlen akváriumom van jelenleg, egy 20 literes kis "brakkvizi" két gömbhallal és egy darázsgébbel. Még idén befogok üzemelni egy nano-növényes-garnélás, és egy 90-100 literes növényest, amiről természetesen megosztom az információkat, képeket a fórumon.
 
Sziasztok!

Azt hiszem itt az ideje, hogy bemutatkozzak, ha már ennyi fárasztó kérdéssel bombázlak benneteket! Nagy Nikolett a becsületes nevem, 28 éves vagyok (de én még csak 18-nak érzem magam :D ), jelenleg Veszprémben élek párommal és szüleimmel, de ez a jövőben változhat, mivel friss diplomásként lehet nem fogok a környéken állást találni és akkor marad a költözés.

Az akvarisztikával még kisiskolás koromban ismerkedtem meg közelebbről. Nagynénémnek volt egy szép nagy akváriuma és mindig azt csodáltam, mikor náluk voltunk. Természetesen tőle kaptam az első akváriumomat is. Persze minden hibát elkövettem, amit lehetett, túl sok és sokfajta hal, de mindegyikből csak pár darab. Idővel az állandó takarítások és a rengeteg alga miatt belefáradtam és feladtam (persze akkor még nem volt ilyen technika, mint most).
Kb. 4 éve párom bejelentette, hogy szeretne egy akváriumot, így ismét elkezdtem akvarizálni. Először egy 54 literessel, majd jött egy szaporító és nevelő medence is, és az itt felnőtt halak miatt hadrendbe állítottunk egy 43 literest. Szerencsére az elevenszülő halaktól sikerült megválni, így a nevelő medence megszűnt.
Idén nyáron, hogy megkönnyítsem a dolgom, és a két akiból csinálja egyet, beruháztam egy 126 literes szettre (aki, tető, bútor). Ezek után kezdtem el a neten kutakodni, mikor rátaláltam Nigro blogjára és a fórumra, ami merőben megváltoztatta az addigi elképzeléseimet.
Kezdetben a 126 literest akartam berendezni növényesnek, csak sajnos a költségvetésem nem engedte ezt, így maradt a 43 literes, amiről már naplót is nyitottam. Persze kb. 3 hete a nagy akit is beüzemeltem, kísérleti növényes jelleggel (ha az elvárásaimnak megfelelően alakul, akkor lehet ezt is megosztom).

A akvarisztikán kívül persze van más hobbim is: hatalmas kaktuszgyűjteményem van (vagyis a növények nem állnak messze tőlem), ezen kívül saját szórakozásból szerkesztek egy honlapot a kedvenc sorozatomról, és nagy macskabarát vagyok (lást a képen az aláírásomban). :D

Röviden (vagy hosszan) talán ennyi!
Üdv, Niki
 
Üdv nektek. Az új tagokkal mindig színesedik kicsit a közösség, aminek nagyon örülünk. :angel:
Bár sok téma van már most is a fórumon, ha valamit nem találtok a kereső segítségével, nyissatok neki új topikot nyugodtan.

Sok sikert az akváriumokhoz, naplókhoz és a hobbihoz is :thumbup:
 
Üdvözlünk! Végre még egy hölgyemény a fórumon :) Várjuk a naplókat, az off topicban én szívesen látnék kaktuszos bejegyzést ;)
 
Sziasztok! Engem Tkács Krisztián-nak (nem nem írtam el :D ) hívnak. Az akvarisztikával óvodáskorom óta kapcsolatban vagyok de volt egy hosszú szünet és kb fél éve kezdtem újra egy 30l-es büdögével minden féle fajta halacskával, mint ha sosem láttam volna még ilyet.... Azóta beszereztem egy kb 70l est és az van most bár növények nélkül mert azt az új szerzeménybe szeretném elkezdeni ami egy 200 néhány literes okosság. Nem titkoltan azért regisztráltam a fórumra, hogy tudjak segítséget kérni ha valami nem oké...
Az iskolai végzettségeimet inkább nem firtatnám a lényeg, hogy valami ampervadász féleség lennék tehát ezzel nyugodtan zargathat bárki ha tudok megpróbálok segíteni.
20 éves vagyok még előttem az élet, most egy motor alkatrész nagykernél dolgozom mint raktáros, de voltam már színházi világosító (bár ezt még mindig űzöm csak nem főállásban), road, gyári munkás.... most úgy néz ki leragadtam végre valahol :D
Ja és ami kimaradt, hogy csigamániás vagyok...
Üdvözlettel és köszönettel, hogy kérdezősködhetek: Krisztián
 
Üdv itt!
A 20 évedhez képest próbáltál már ezt-azt... :D

Parancsolj egy mai kép csak neked az akimból :)

1.jpg
 
üdv a fórumon ampervadász ;) szerintem legalább annyi kérdés van ilyen témában, mint amennyi kérdésed lesz az akváriummal kapcsolatosan. :angel:
 
De jó fejek :D Köszi szépen!
Tegnap a nagy almám és a zebra csigusz adott elő egy hasonlót bár ott már az is kész csoda hogy a zebra megmozdult :D
A kérdéseimmel pedig mindjárt megkeresem a megfelelő topic-ot és kezdek is bombázni...
Üdvw: Krisztián
 
Sziasztok,

néhány hete találkoztam először ezzel a klassz fórummal és mostanra döntöttem el, hogy regisztrálok, hiszen - akvarisztikában általánosságban nem - de akvakertészet témában eléggé kezdő vagyok, így szomjazom a tudást :)

Viktornak hívnak, 27 éves és vidékről származó, de immár újpesti lakos. Foglalkozásomat tekintve grafikus/designer vagyok, ami hangzatos ugyan de csupán arról szól, hogy nyomdai és webes anyagokat tervezek és kivitelezek... magyarul: ülök egy asztalnál és tologatom az egeret. Az akvarisztikával 3 éve ismerkedtem meg, előtte egyáltalán nem vonzott a téma, de valahogy úgy alakult, hogy az akkori barátnőm (aki mára már a feleségem) a szobájában tartott 2db aranyhalat egy gömbakváriumban. 1-2 akváriumtakarítás után felmerültek bennem kérdések és így olvasgatni kezdtem a témáról ami odáig fajult hogy az egyik meghatározó hobbimmá vált (az olvagatás további hatása, hogy a gömbakváriumot egy 120centi hosszú és 220l-es akváriumra cseréltük az aranyhalak számára, kedvesem nagy örömére:)). Az amano-féle akváriumok hatására alakult úgy, hogy elkezdtem növényes akváriumban gondolkodni. Kreatív lény lévén egy újabb helyet talátam ahol garázdálkodhat az elmém :)

Sikerrel építettem olyan akváriumokat ahol főleg mohafélékkel értem el a hatást amit szerettem volna (riccia, jávai-moha), kivétel nélkül 3(!) és 20liter közötti akváriumokkal dolgoztam ahol 2-3 hónap alatt mindig sikerült megtalálnom az egyensúlyt, de 10 hónap-1év elteltével mindig történt valami ami miatt fel kellett számolni ezeket. (csekély) Tapasztalataim ellenére nagy-nagy lámának tartom magam még mindig, ezért is regisztráltam.

Aktuális project 2010-2011-re:
Egy 15 literes növényes akvárium amiben kizárólag lilaeopsis van, és jelenleg egy 6 fős csapat ékfoltos razbóra. Szinte biztos hogy hamarosan kérdésáradatot vogok rátok zúdítani és ezért előre is köszönöm a türelmeteket.:)

Szép estét mindenkinek!
 
sziasztok
Már régebb óta olvasom az oldalt, de csak most jutottam el oda, hogy megírjam a bemutatkozásomat.

Miltényi Dániel vagyok, 15éves, debreceni tanuló,nemrég kezdtem el a kilencediket.
Kiskorom óta van akváriumom, de komolyabban csak tavaly december óta mivel akkor kaptam meg a "nagy" 120literes akváriumot.Igen kezdő szinten űzöm még az akvakertészetet és nem is kell mondanom kinek a blogja miatt szerettem bele ebbe a hobbiba. ;)

Az akvakertészeten kívül még más hobbit is űzök: Kerékpározok komoly szinten.

Röviden most ennyi jutott eszembe.
További szép napot.
üdv:Dani
 
Sziasztok!
Kezdetektől regisztrálva vagyok Nigro blogján,de ritkán írok,ide pedig -bár a fórumot is az indulástól ismerem és látogatom-csak mostanában regisztráltam és írtam eddig talán 2-3 alkalommal.Ezért,mivel nem nagyon találkozhattatok beírásaimmal és nem beszélgettem itt még senkivel,nem is tartottam szükségességét a bemutatkozásnak.
Most,hogy nemrég regisztráltam a fórumra és szándékomban áll majd írni,kérdezni,feltölteni,ezért most pótolom a bemutatkozást.
Szóval: Megyeri Zoltán vagyok,38 éves,független ;) ,győri születésű és lakosú....akvarista.
Eredeti szakmám karosszéria-lakatos.pár évig dolgoztam benne,aztán minden mással foglalkoztam.Jelenleg könyveket próbálok eladni. :)
Szeretem és érdekel az élővilág és természet minden megjelenési formája,összefüggései,kapcsolatuk.
Épp ezért "vénségemre" elkezdtem biológiát és környezetvédelmet tanulni levelezőn,főiskolán.Nem panaszkodom,ment is volna,az anyagiak gátoltak meg a folytatásban sajnos.A másik fontos pont az életemben a sport.6 éves korom óta kisebb-nagyobb megszakításokkal,de mindig csináltam valamit.Szerelmem lett a JUDO,amivel 23 éve kezdtem ismerkedni és mai napig is-bár mostanában hanyagolva-,de csinálom.
Mindig is voltak állataim.Egy ideig hivatásszerűen is foglalkoztam velük.A győri ZOO terráriumházának lakóit gondoztam.Ott volt szerencsém sok fajjal,kb.:35-40 félével megismerkedni.Láttam el hüllőket:vízi és szárazföldi teknősöket,vízi agámákat,krokodilokat,varánuszt,leguánokat,óriás és mérges kígyókat.Voltak rám bízva pókok,skorpiók,csigák,rákok,ezerlábúak,bütykös csótányok,különféle békák és természetesen halak.Én viseltem gondjukat a denevéreknek és a bent élő madaraknak is.Voltak itthon madaraim,hörcsögeim,görényem.
Már 10éves koromban volt akváriumom.Tenyészettem halakat is.Volt vegyes akváriumom,de foglalkoztam afrikai sügérekkel is.Igazán komolyan,"tudományosan",sokkal jobban odafigyelve -mint szerintem sokan- csak néhány éve csinálom,amióta az internet segítségével sok inspirációhoz és információhoz lehet jutni. Ez akkor kezdődött mikor valaki az akvarista.hu-n felhívta a figyelmet a "világ legszebb akváriumaira". Akkor találtam rá az AGA oldalára. Na,onnantól kezdve nem volt menekvés.Éreztem,hogy ez több mint akvarisztika,de még inkább több,mint pusztán halak tartása. Ez még Nigro blogja előtti időkben történt. Ő volt a határkő. :clap: Köszönöm! Addig sajnos hiába kerestem nem volt olyan hely,ahonnan információkhoz lehetett volna jutni,idegen nyelv megfelelő ismerete nélkül külföldről sem.Persze az őrület ott is csak akkor kezdődött.Indultam az első HAC-on,de sajnos elég későn kezdtem el készülni,technikailag és tudásban is jobban el voltam maradva,ezért nem is lettem elégedett az eredménnyel.Kaptam több jogos kritikát amikre számítottam is,de szerencsére egy két dicséret is elhangzott.Tavaly óta tervezetem az idei indulást is,aztán meghiúsulni látszott,majd próba szerencse alapon mégis belevágtam,biztos vagyok benne,hogy túl későn és nem úgy ahogy szerettem volna,ezért még nem tudom mi lesz,hogy lesz a versennyel.Tudom,a részvétel a fontos,de egy félig kész akinak inkább a "naplók"-ban a helye nem annyira a versenyen.majd kiderül...Azt hiszem ennyi.Legalábbis most ennyi jutott az eszembe. :) Mindenkinek élményekben gazdag növényezést!
 
Weak,Danii, Zolim üdv a fertőző osztályon! :D
Zolim: ezek szerint jó rég óta követed az eseményeket. ;)
Örülök, hogy úgy döntöttél, hogy aktívabban jelen leszel itt is :thumbup:
 
Sziasztok!

Bocsánat, talán ezzel kellett volna kezdenem: Csáthy László vagyok, 31 éves bocskaikerti lakos. Eredetileg SzSzB megye szülöttje vagyok, a Felső-Tiszát tartom őshazámnak és otthonomnak, innen is jön a nick. Orvosként dolgozok a Debreceni Egyetemen, de már gyerekkorom óta a természet a mindenem. A naplók közé felrakott 400L-es az első növényes aksim, korábban inkább tengeri akvarisztikával foglalkoztam. Hobbijaim között szerepel még a búvárkodás, utazás (imádom "hátizsákos" módon járni a még elmaradott és nyomokban természetet is tartalmazó helyeket), horgászat (üdv. a többi kollégának), kertészkedés, orchidea gyűjtés, terrarisztika (főleg hüllők).
Megpróbálok kicsit aktívabb tagja lenni a fórumnak, de sajnos nincs otthon netem (minimál térerő + fákkal maximálisan körülvéve), ezért csak napközben tudok néha ránézni a postokra.

Üdv mindenkinek és lepje el akitokat a gaz. :thumbup:
 
Üdv a fertőző osztályon! Itt mindig jól jön egy orvos ;)
Krapulax... soha nem jutott volna eszembe a kép alapján. Az még mindig homály, hogy melyik mesében is volt pontosan... Melyikben is?
 
Köszi. Sajnos már én is a gyógyíthatatlan, végstádiumú kategória vagyok...
A régi Pif és Herkulesekben volt a gonosz ellenfél. Minden tiszteletem az övé, legalább annyira kreatív volt, mint a roadrunnerben a coyote.
 
Sziasztok!

Nemrég regisztráltam a fórumra, ezért szeretnék egy pár mondatot ejteni magamról. Pál Tamásnak hívnak, 16 éves vagyok és jelenleg Erdélyben élek. Az akvarisztikával körülbelül 4 éves koromban ismerkedtem meg , - az első akváriumom 15 l-es volt pár guppival és a legkönnyebben tartható díszhalakkal. Az idő múlásával egyre jobban érdekelni kezdtek a nagyobb akváriumok, így sikerült beszerezni egy nagyobbat, pontosabban egy 112 l-est, amiben vitorláshalak foglaltak helyet. Sikeresen tenyésztettem őket, így unatkozásra nem volt okom. Ezek után következtek a diszkoszhalak, melyek kezdetben nagyon lekötöttek, de mára már nincs meg az a régi szenvedély.

Jelenleg egy 121 l-es növényes/iwagumi aksin töröm az agyam, és remélem jövő karácsonyra sikerül is kivitelezni. Bár még kezdő vagyok e téren, szeretnék mindent megtanulni a növényes akvarisztikáról, és remélem, hogy ebben Ti is a segítségemre lesztek.

Üdvözlettel,
Pál Tamás
 
Szia Tomi! :wave:
Üdv a csapatban! :clap:
Itt mindent megtudsz amit a növényes akvarisztikáró tudni kell!
Az akid remélem hamarabb meglesz mint jövő karácsony!
Majd a húsvéti nyuszi meghozza! :lol:
Jó olvasgatást és sok sikert kívánok a továbbiakban!

Üdv Jani.
 
Back
Oldal tetejére