• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Sziasztok.
Balla Dávid vagyok,23éves jelenleg bajai lakos.Fémforgácsoló végzettséggel,jelenleg faiparban cnc marógépet kezelek.Magyarul néha töröm a fejem,de ha minden jó csak a gombot kell nyomni=)
Kb egy éve foglalkozom az akvarisztikával.Régóta szerettem volna akit de soha nem jött össze:/Sokat olvastam előtte mit hogyan kell,ne csak csitt-csatt durr belefogni aztán szomorkodni,hogy nem jött össze...Sok érdekes fórumra tévedtem köztük Nigro blogjára is.Akkor még úgy gondoltam,hogy a növények annyira lesznek fontosak,hogy legyenek benne,picit foglalkozzunk vele alap gondozási szinten,de mindig próbáltam sok növényt belezsúfolni néha sok,néha kevesebb sikerrel:D de ezek gondolom sok emberrel előfordultak.Nőttek az akvárium méretek ahogy az illik most a végleges számomra egy 200literes lesz amit elhatároztam,hogy növényes legyen.Találkoztam Tibicukkal az az Máriával,láttam a szép akiját elcsodálkoztam rajta és sok más emberén is amit láttam és igazán foglalkoztat ez a része az akvarisztikának.Egyre többet olvasok a témával kapcsolatban hála Nektek, ez nagy segítség jelent az olyan embereknek mint nekem aki nem sokat tud még ezekkel a dolgokkal kapcsolatban,de szívesen foglalkozna vele...
Remélem sok tapasztalatot tudok szerezni és esetleg másoknak átadni vagy megosztani másokkal:)
 
Most látom csak,hogy reggeltél. :)
Üdv itt a fórumon!
Remélem sikerül neked is a csoda és sok örömet okoz majd ez a hobbi.Én is itt és OTT tanultam ezeket a dolgokat.
 
Sziasztok!
Nagy Dávidnak hívnak. 20 éves Pécsi egyetemista vagyok. Ha minden jól megy, gépészmérnök leszek. :) Kb. 4 éve kezdtem el akvarizálni. Míg 2009 őszén rátok nem találtam. Természetesen engem is rögtön megfertőzött a aqua - kertészet. Sokáig regisztráció nélkül olvasgattam a fórumot, valamint Viktor és Nigro blogját. Hosszas ’névtelen’ szemlélődésem után március végén elérkezetnek láttam az időt, hogy csatlakozzak. Jelenleg még a tervezgetés, és gyűjtögetés időszaka zajlik, hogy a megfelelő ismeretanyaggal és technikával vághassak neki első növényesemnek.
 
Szebb napot mindenkinek ! :wave:
Borsos Dánielnek hívnak .Hobbim és mindenem a horgászat emelet üzőm kis iparba az akvarisztikát! 17 éves vagyok és Zalaegerszeg mellet lakok egy faluba hiába írnám le ugyse tudnátok hol van de a lényeg nem is ez . Tanulmányaimról nem beszélek ki lehet következtetni hányadikas vagyok mivel nem buktam még,más szóval épp csak kiszól a sz@r a gödörből . :D "2-3 hete nézegetem ezt a fórumot és elhatároztam b@ssza cica regisztrálok,veszteni nem veszthetek .Kimondottan növényes akváriumom nincsen,de van egy 100L-es,van bent növény de meg se közelíti azokat a szép egészséges növényeket amiket itt látok,hát ezen szeretnék változtatni. Remélem sok ujj dolgot tanulok meg és ha nem is lesznek olyan szép növényeim mint amit itt látok de talán megközelítem őket

Üdv: Pecás
:)
 
A peaca és az akvarisztika sokunk életében párhuzamos hobbi. Üdv itt és ha bármi kérdés van és nem találsz rá egy kis keresgélés után választ, ne habozz feltenni. ;)
 
Üdv köztünk.
Gyarapodunk!!! :D
Még-még.
Minden háztartásba akváriumot! :crazy:
 
Sziasztok!

Eljött a bemutatkozás ideje :)

Szkubán Zoltán vagyok 28 éves Angyalföldi lakos bankban ütöm el azt a fölös 8 órát naponta :lol: számokat egyeztetek számokhoz. Az akvarisztikával gyerekkoromban ismerkedtem meg a sokak által ismert guppys szivacs szűrős 20 literes medencével kezdődött minden (nem emléxem miért és mikor hagytuk abba) ... középiskola alatt feltámadt bennem az érdeklődés egyik barátom nálam helyezte el a 70 literes medencéjét mindenféle vegyes halakkal minimál növényzettel (anubias, valisneria, átokhínár) majd 2 év után érdeklődés hiányában ez is elhalt ...
2008 decemberében jött az ötlet, hogy kellene egy akvárium a szobámba néhány hónap internetes olvasgatás ( főleg halas oldalak) után bele is csaptunk a lecsóba barátnőmmel
Jelenleg is üzemelő 120 literes Dél-Amerikai biotóp jellegű hátterezett akvárium lett a sok olvasgatás vége (E bleheri, E rosea, E quadricostatus, Valisneria, Cladophora aegagropila, Vesicularia dubyana)
Emellett mai napra már van egy 90 literes aqua-terráriumom tarisznyarákokkal, 2 terráriumom leopárd és nagyfejű madagaszkári gekkókkal. Van állatkert rendesen nálam is :) a szaporulattal még én sem számoltam előre :)

2009 nyarán megtaláltam Nigro Szentgyo és Levinen blogját és az akvakertészt azóta olvasom rendszeresen mindet. A 120 literes akváriumomban kezdtem el kísérletezni tápozással élesztős co2 vel 2010 januárban elkészült a 110 watt power compact világítás (ezúton is thx Nigro) (ekkor szabadult el a pokol az akváriumban az ingadozó co2 szint a nem megfelelő tápozás és a 110 watt világítás beindította az alga hadsereget volt minden fajtám amit csak fel tudtok sorolni :) )
Húsvétra megleptem magam egy nagynyomású co2 szettel és GA tápokkal azóta visszaszorultak az algák még a háttérről is eltünőben van (némi pontalgával küzdök). A növények kivirultak.
Közben megérett a helyzet egy új akváriumra 80x40x40 csak kertészeti célokra :)
( megrendelés / építés alatt ) ebből már lesz napló is elvileg már csak hónapok kérdése.



Üdv
Scooby
Ui.: Kérdéseiteket várom szeretettel :)
 
Hehe üdv itt azért hozzátenném szerintem Nigro jobban fertőz már lassan mint a pestis(ez pozitív értelem) :lol:
 
Akkor legyen meg ez is... :)

Vági Sándornak hívnak, de akvás körökben akik ismernek, azoknak ez pont semmit nem mond - az Alex annál inkább ;)

39 éves vagyok, Budapesten (én is a 16. ker-ben) élek, elvált, de van két gyönyörű kislányom!:) Elég sok szakmám van, egy ideje immár kizárólag hatékonysági-, válság- és marketing menedzsmenttel foglalkozom. Az első akim valamikor hetedikben volt, azóta kisebb megszakításokkal 1-2 mindig akadt. Pár éve én vezettem a Noét az árkádban, akkor egy-másfél évig elég nagy tömegben "gyártottam" lángvörös és kobaltkék guppikat. Aztán ennek vége szakadt, mert eljöttem a boltból (vagy kevés volt a meg3szorozott forgalom, vagy fájt a tulajnak, hogy nem voltam hajlandó szientológus lenni), s ezzel vége szakadt a tenyésztésnek is egy idő után. (meg ahogy nézem, szinte mindennek elfelejtettem a nevét ez idő alatt :( )

Ezt követte egy hosszabb, akimentes időszak, de most már nem bírtam tovább, előkotortam egy vacak 75 literes küblit a pincéből és megpróbálok egy igazi növényest begyakorolni rajta, hogy majd a 200ast, ha lesz rendes helye, immár gyakorlottan tudjam próbálgatni... :p

Mindig is oda voltam a növényes akikért, engem már nem tudott jobban megfertőzni Nigró... :D
 
Üdvözletem minden kedves akvarizáló társamnak :!:

Csatlakozom az előttem szólókhoz és bemutatkozom pár sorban.

Németh Róbert vagyok 21 éves, Királyhegyesen lakom a kezdetek kezdete óta. Jelenleg Szegeden tanulok logisztikát, szállítmányozást és vámügyintézést. Emelett a falumban lévő teleház vezetője vagyok. Szabadidőmben sportolok, horgászok és az akváriumommal foglalkozok.

Az akvarizálással egy barátomon keresztül ismerkedtem meg 3 éve, amikor is elkezdett kisebb akváriumokkal "bohóckodni". Majd 2 éve kaptam tőle egy 60 literes akváriumot bútorral, amit követően én kezdtem el "bohóckodni". :) Annyi előnyöm volt, hogy megosztotta velem tapasztalatait, melyek révén egy elfogadható tipikus kezdő akit (belső szűrő egyik oldalt, másikon melegítő, kavics aljzat, műnövény és pár hal) tudtunk összehozni. Kezdetben nem okozott nagy élményt, viszont az idő előre haladtával és az építések-szépítések révén egyre jobban kezdtem örömömet lelni benne. Ez addig fajult, hogy nagyobb akváriumra való lecserélésen kezdtem törni a kobakom. Ami tavaly meg is történt. A régit eladtam szőröstől-bőröstől és vettem az árán egy bútoros, szűrős, melegítős 120 literes akit és elkezdtem tervezgetni a berendezését és megvásárolgatni a hozzá való motyókat. Ezidő tájt találtam rá Nigro blogjára (Nigrora egy horgász oldalon "leltem", majd rajta keresztül a blogjára" :) - mit tesz a horgászat ;) ) ahol szinte egy teljesen más világra leltem az addigi akvarista tudásomhoz mérten. Azóta tanulmányozom az ott felhalmozott információ halmazt és aközben jutottam el erre a fórumra. Még rendesen bele sem égett a fórum szerverének winchesterébe a regisztrációm, de a készülő akváriumom révén remélem én is aktív része leszek a későbbeikben ennek a közösségnek.

Az akit remélem a közel jövőben eltudom indítani, amit követően felteszem ide (az indítást is beleértve) és megmutathatom az én gyöngyszemem. Bár biztos nem lesz HAC győztes, hisz egy részt nem kimondott növényes lesz, másrészt az én tudásomat sem lehet könyvekben mérni, sőt még pár A4-es oldalban sem, de ettől függetlenül remélem, hogy másnak is örömöt tud majd okozni, ha megtekinti.

Az algamentesítés ereje legyen veletek :!:

Üdvözlettel: Roboo
 
Szia Roboo,

Üdv az akvakertészen :wave:

Már most is rengeteg info van fent, de ha olyan téma van amire nem találod a választ, nyugodtan indíts egy új topikot, biztosan sokan segítenek beleértve engem is.
A naplót pedig kiváncsian várjuk majd. :thumbup:
 
Szia! Üdv a fórumon. Reméljük aktív tag leszel a fórumon ;)
A naplót pedig várjuk.
 
Üdvözlök Mindenkit!
Fekete Roland vagyok,20 éves jászfényszarui lakos.Jelenleg Gödöllőn tanulok gépészmérnöknek.
Az akvarisztikával való megismerkedést tesómnak köszönhetem( köszi :D ) mikor is ráunt az akváriumára.Egy 10 literes, kavicsos, belsőszűrős, guppys-ra.Ezzel elkezdtem halazni kb. 3 éve. Aztán az internetnek hála rátaláltam Nigro blog-jára mint sokan mások :D .Hatalmas volt a lemaradásom.Igyekeztem bepótolni és minél több információhoz jutni a növényes akváriumokkal kapcsolatban.Aztán jöttek sorba az akváriumok.A 10 literes most parkol szárazon, helyét egy 30 literes vette át ami kezd alakulgatni a naplómban.Továbbá egy 112 literes figyel a nappaliban amit a közel jövőben alakítok át növényesebbé, szebbé.
A fórumon nagyon sokat tanultam.Köszönöm hogy létrehoztátok! :clap: :thumbup:
Mindenkinek algamentes akváriumot!
 
Üdv Mindenkinek!

Demeter Zsolt vagyok "azutolsójövevény" pillanatnyilag,(kb30 perce csatlakoztam :shock: ). Nyíregyházán élek kis családommal (1 feleség+1 törpilla)..... tisztázzuk még mielőtt mindenki dob egy hátast törpilla= Panna lányom. OK?! :lol: Szóval régebben is voltak aksiaim, de csak úgy zsigerből, mint a tuaregek, semmi tudatosság. De lőn megvilágosulás az elmémben és rájöttem, hogy füvész-kertész akarok lenni!!! Na ja, de kb 3 heti beható tanyulmányozás után eszméltem rá, hogy NO :eek: álljunk csak meg egy szóra. Véletlenül akadtam rá Nigró blogjára (tiszteletem Művészúr :wave: ) és azóta minden este-hajnalban bújom az infókat. Most jelenleg 2 akvárium leledzik csodás kis otthonunk rejtett zugaiban (fürdőszoba, garázs- :roll: ). A kissebbiket szeretném kialakítani egy igazi dél-amerikai mariska ültetvénnyé :lol: :lol: :lol: Csak még előtte felveszem a Pabló keresztnevet.
Szóval Kedves (új és megszállott) Barátaim. SEGÍTSÉGGGGGGG :eek: :eek: :eek:
Kérlek adjatok nekem agyt, hogy megtehessem amit tennem kell.
Köszönettel
DZs.
 
Szia! Üdv a fórumon. Reméljük minden kérdésedre találsz választ, ha nem akkor nyugodtan nyiss új topicot a megfelelő helyen. :thumbup:
:wave:
 
Szia Zsolt, üdv a fórumon. :thumbup: :angel:
Növényezés tekintetében megtaláltad a lehető legjobb közösséget és fórumot. :thumbup: A növényfejek paradicsomát. :lol:

512746945_0b6ee06ac9_z.jpg


Sokan hozzád hasonlóan csak most ismerkednek. Rengeteg infót találsz már most is a fórumon. Használhatod a téma bontás alapján történő navigálást, vagy a fenti keresőt ha valami speciális dolog érdekel. Ha valamit nem találnál nyugodtan nyiss egy új topikot. Természetesen szívesen segítünk bármilyen kérdésed lenne.

Az épülő akváriumodnak nyiss egy naplót később, így mi is tudjuk majd követni a fejlődést.
 
Üdvözlök Mindenkit!

Szőnyi Zoltánnak hívnak, nick nevem : zoltan2000, 42éves vagyok , Kalocsán élek. A Kalcsai Fegyház és Börtönben dolgoztam 4évvel ezelöttig. Sikerült lelépnem szolgálati nyugdíjba ( mielött megköveztek , szoktam mondani , hogy valakinek a nősülés jön be, Nekem ez :D ) . Jelenleg a szakmámban dolgozom mint bútorasztalos. Van egy 18éves nagyfiam , akit nagycsoportos kora óta hol kapcsolatban, hol egyedül nevelek. Akvarisztikával 14 éves korom óta foglalkozom mondhatni egy véletlen folytán fertőződtem meg. Még kisgyermekként tetszett mert volt barátom apukájának, de foggalmam sem volt, hogy mivel jár, mennyi a költség. Évekkel rá egy barátom magával hívott hogy papagájt szeretne venni, és kísérjem el ( 1982 ) . Ekkor még nálunk kisállat bolt sem létezett, egy srác árult háznál, pár nappal rá vettem egy 30L - est amit pár hónap alatt kinőttem és következett egy 120L - es majd egy 300L - es , ami nagyon jól működött , azóta sem tudom miért , tápsózáson és a fényen kívül különösebben nem kényeztettem a növényeket mégis burjánzottak. Házépítéskor már egyik legfontosabb szempont volt a középső főfalba kialakítani egy 2000L-es medencét ( késöbb a nick nevem ebből adódott ) , ez kb 18 éve működik ( lakói : cápaharcsák , vitorláshalak, bociák , óriás algázók ). Mindíg tetszettek a diszkoszok , kb 3 éve belevágtam , olyannyira sikerült hogy jelenleg a szuterinban : 1100 , 2db 800as, egy 600as és 6db 200as tenyészakiban kb 70felnőtt diszkosz úszkál. Jelenleg készülőben van egy 8000L-es akvárium amibe a diszkoszokat szánom ( erről majd nyitok topikot és majd ott bővebben írok ) . Sok hasznos dolgot olvastam már itt , örülök hogy idetaláltam!

Jó akvarisztikát mindenkinek!
 
Hűűha. Üdv a fórumon. Szép kis vízmennyiség, a nagy (8000l) akidat pedig kíváncsian várjuk.
:wave:
 
zoltan2000 said:
Üdvözlök Mindenkit!

Szőnyi Zoltánnak hívnak, nick nevem : zoltan2000, 42éves vagyok , Kalocsán élek. A Kalcsai Fegyház és Börtönben dolgoztam 4évvel ezelöttig. Sikerült lelépnem szolgálati nyugdíjba ( mielött megköveztek , szoktam mondani , hogy valakinek a nősülés jön be, Nekem ez :D ) . Jelenleg a szakmámban dolgozom mint bútorasztalos. Van egy 18éves nagyfiam , akit nagycsoportos kora óta hol kapcsolatban, hol egyedül nevelek. Akvarisztikával 14 éves korom óta foglalkozom mondhatni egy véletlen folytán fertőződtem meg. Még kisgyermekként tetszett mert volt barátom apukájának, de foggalmam sem volt, hogy mivel jár, mennyi a költség. Évekkel rá egy barátom magával hívott hogy papagájt szeretne venni, és kísérjem el ( 1982 ) . Ekkor még nálunk kisállat bolt sem létezett, egy srác árult háznál, pár nappal rá vettem egy 30L - est amit pár hónap alatt kinőttem és következett egy 120L - es majd egy 300L - es , ami nagyon jól működött , azóta sem tudom miért , tápsózáson és a fényen kívül különösebben nem kényeztettem a növényeket mégis burjánzottak. Házépítéskor már egyik legfontosabb szempont volt a középső főfalba kialakítani egy 2000L-es medencét ( késöbb a nick nevem ebből adódott ) , ez kb 18 éve működik ( lakói : cápaharcsák , vitorláshalak, bociák , óriás algázók ). Mindíg tetszettek a diszkoszok , kb 3 éve belevágtam , olyannyira sikerült hogy jelenleg a szuterinban : 1100 , 2db 800as, egy 600as és 6db 200as tenyészakiban kb 70felnőtt diszkosz úszkál. Jelenleg készülőben van egy 8000L-es akvárium amibe a diszkoszokat szánom ( erről majd nyitok topikot és majd ott bővebben írok ) . Sok hasznos dolgot olvastam már itt , örülök hogy idetaláltam!

Jó akvarisztikát mindenkinek!

üdv minálunk :angel: egyvalamit már biztosan tudok. pengézni üveget nálad, és vizet cserélni tuti nem szeretnék :lol:
izgalmas a most induló projekted, kiváncsian várom a fejleményeket.

Ha vannak fotók a halaidról őket is bedobhatod a halak témakörbe. Az avatárod nagyon maszek! :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére