• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Ja, nagyjából most kéne indítani, mert a bútor hamarosan itt lesz....

Rögtön jön a kérdés sorozat:
RO vízzel toljam?
Egy vödörnyi víz elég ehhez a projekthez?
Van akva szűrő indítóm, gondolom segít...?

Amúgy meg egy konnektort kellene varázsolnom, mert jelenleg nincs azon a falon, ahol a bútor lesz. Na ez pl. mai program.

Szia!

naplót indítsd egyszerűbb lesz, nem szennyezük tele ezt a naplót :) Szóval, amennyiben van Ro masinád a csapvízet felejtsd el teljesen. Az indítás előtt egy hordóba(vagy valamibe) gyűjts annyi ro vízet ami az akvához elég lesz feltölteni. Szép nagy akvát vettél 180 liter ha jól számolom :) gondolom vettél az Ro mellé visszasózáshoz is valamit(GH+, vagy GH/kh+) utána ekkora akvánál minden nap legalább 30%-s vízcserék kellenek az első héten legalább, utána ugyanez 2 naponta majd ha az akva beáll hetente. a bacik természetesen mehetnek bele. Amennyiben az indításhoz nem értesz, nincsenek meg a kellő feltételek ne kezd el ma :S hidd el időt, pénzt és bosszűságot fogsz megspórolni.
 
Sziasztok!

Én is új vagyok. Gyerekkoromban volt akvám, de a szüleim nem bírták sokáig a nyomást. Talán 1 évig volt pár guppim, mollym, syphom. Mikor pecázni kezdtem, akkor meg törpeharcsa. :) Most 30 évvel később, egyszer csak átsétált a szomszéd és közölte, hogy van egy akvája, amit ránk szeretne hagyni. Gyerekeknek, feleségemnek tetszett az ötlet, maradt. Megkaptuk, se világítás, se növény. Csak pár műanyag növény, 2 vitorlás hal, meg egy aranyhal. Első dolgom volt kidobálni a szemetet, meg lámpát, növényt venni hozzá. Aztán jött az alga invázió. Gyorsan elkezdtem kutatni a hogyan továbbról. Mivel 35 L az egész, így egy vitorlást elvittünk a helyi akva klubba, hogy kisebb legyen a víz terhelés. A gyerekek elnevezték már a halakat és az egyik vitorlás bánotta a másikat, ezért engedték, hogy az agresszort kivegyük, de a többinek maradnia kellett. Gyorsan anci, pár csiga vétel, carbo folyadék. Aztán a helyi boltokból elegem lett, megismertem a GA-t. Pofám leszakadt a boltban Bp.-en. Nagyon gyorsan el is döntöttük, hogy lesz egy olyan akva, amivel van értelme foglalkozni. A jelen kicsi igazából egy kísérleti telep lett. Egész jól helyre állt. Lenne mit még csinálni vele, de több pénzt erre már nem költök. Most hetente 2x cserélek 50% vizet. Most már RO vizet kapnak. Van GA mikro-maro tápom, tolom neki a carboval. Közel egyensúly van. Kis feleségem már latolgatja, hogy minek a nagy akva, mikor ez is olyan szép.... :)

A családdal kitaláltuk, hogy az új akva hol legyen. Kötöttek a méretek. Kutakodtam az egyedi gyártású üvegek után, végül maradt a GA beszerzés, mert az ott látottak, meg a helyi lehetőségek fényévekre voltak.

Most ott tartunk, hogy az üveg és az összes technikai eszköz itthon van december közepe óta, mert black friday nagyon kapóra jött. Viszont a bútor, amit heteken keresztül terveztem, az nincs kész. "Sajnos" ebből élek és minden munka előnyt élvez a hobbival szemben.... Lassan azért csak kész lesz....

Nyitok majd egy naplót, mert piszok sok a kérdés. Bőven meghaladja a jelen tudásom az, amit itt sokaknál látok, olvasok.

Az üveg opti lett 90x40 cm alapterületű, 50 cm magas. Ezúton is köszi GA, gyönyörű munka. Még az alvállalkozó üvegesem szerint is.
Szűrés: Eheim Prof4+ 600 lesz egy kis plusz szűrő anyaggal
Lámpa: LED Chihiros WRGB II 90 cm (talán a közepes mennyiségű növényhez elég lesz)
Mivel erősen köves irányzatot kedvelnénk, így vettünk 80 kg fekete márványt.
3 nagy zsák Ada Amazonia táptalajt + egy köbméter kiegészítőt.

Van már itthon egy új akva méretű gyakorló doboz, ahol cibálom a kavicsokat esténként.
Nagyon nagy kérdőjel a növényzet típusok kiválasztása meg majd a víz tápozása.... de folyamatosan olvasok, tanulok....
Isten hozott közöttünk!
Ha már a topik címe "Bemutatkozó", a nevedet is elárulod? :unsure: Az enyém Mary.
 
Sziasztok!
Jujika, azaz Zsuzsi vagyok. Egyik unokatesóm hívott így, mikor 2 éves volt.
Mikor kicsi voltam, volt akváriumunk. Később kellett a hely, kicsi volt a lakás, megszűnt az akvárium (is). 2019-ben úgy döntöttünk, meglepjük édesapámat eggyel, egy ideje már emlegette, hogy talán újra belevágna. Karácsonyra megkapta, jót szátszott az elindításával. ☺ Sajnos csak január végéig élvezhette, azóta én gondozom. A kezdeti bukdácsolás és ismerősök kérdezgetése után elkezdtem utána olvasni a dolgoknak főleg az "arckönyvben". Később rátaláltam erre a fórumra. Végre egy fórum, ahol könnyen kereshető és visszaolvasható minden!!! 😀 Párom eddig passzív volt a hobbi tekintetében. Amíg neki nem kell takarítania... Később kiderült, néha leül az akvárium elé és bámulja a garnikat. 2 és fél éves lányom már aktívan segít, remélem, a lassan megszületendő kistesója is élvezni fogja.
Főleg DIY vonalon mozgunk, mert ebben már aktív a párom is! 😊 Cserélni fogom hamarosan a világítást, és itt fertőződtem meg az akvárium automatizálásának egyik lehetőségével, az Arduinoval is. Ehhez még alkatrészeket kell szerezni, de a program már alakulgat! 😀
Sajnos mindennel lassan haladunk, mert a jelenleg még kétlakásos házunkat jó lenne a 2. gyerek érkezése előtt újra eggyé varázsolni. Emiatt az akváriumunk sincs sajnos ideális körülmények között, de így legalább a garniknak és az otoknak is van bőven természetes táplálékuk. 😂
 
Isten hozott közénk, @Jujika :)
Az FB-t felejtsd el, ezen a fórumon vagy a legjobb helyen.
Ahogy Zsolti is írta, feltétlenül indíts egy naplót akváriumodnak. Nagyon hasznos, mert egy helyen nyomon lehet követni a változásokat. Magadnak meg különösen hasznos, mert később vissza tudod keresni, hogy pl. tápozási mennyiség változásával mit értél el, stb.
 
Sziasztok!

Szabolcs vagyok! Az akvarisztikával még gyerekkoromban fertőztek meg! Akkor még csak azzal dolgoztam amit kaptam vagy esetleg kis iskola melletti zsepbénzből lehetett! Nem volt különösebb technika de működött folyamatos gondozás mellett! Miután elköltöztem a szülőktől iskola után az első dolgom az albérletben egy 60l-es akvárium elindítása még kis technikával! Szépen apránként bővítettem mígnem beruháztam egy külső szűrőbe ami már számomra elengedhetetlen mérettől függetlenül! A víz minősége hatalmasat változott! Ezt az akváriumot 6 évig üzemeltettem! Az elmúlt évben végre sikerült vennem egy családi házat a párommal és miután kikültöztünk elkezdtem keresni az új nagyobb akvárium helyét! Szerencsére meglett és már be is szereztem a Green Aqua-tól! Egy 160l-es Oase StyleLine175 szett! Majd nyitok neki egy naplót és minden mozzanatot megosztok mert egy növényes akváriumot akarok majd építeni! Azért ezt a szettet választottam mert ez illik leginkább a lakás stílusához és mérete pont megfelelő! A hozzá kerülő technikáról ott (napló) biztos lesz pár kérdésem, pl. a legmegfelőbb külső szűrő kiválasztásában! Természetesen elképzeléseim vannak amiket meg szeretnék osztani és a véleményekből építkezni és tanulni, mivel a növényes akvárium CO rendszerrel számomra most kezdődik el! Előre is köszönöm a lehetőséget hogy itt lehetek!
 
Sziasztok!

Szabolcs vagyok! Az akvarisztikával még gyerekkoromban fertőztek meg! Akkor még csak azzal dolgoztam amit kaptam vagy esetleg kis iskola melletti zsepbénzből lehetett! Nem volt különösebb technika de működött folyamatos gondozás mellett! Miután elköltöztem a szülőktől iskola után az első dolgom az albérletben egy 60l-es akvárium elindítása még kis technikával! Szépen apránként bővítettem mígnem beruháztam egy külső szűrőbe ami már számomra elengedhetetlen mérettől függetlenül! A víz minősége hatalmasat változott! Ezt az akváriumot 6 évig üzemeltettem! Az elmúlt évben végre sikerült vennem egy családi házat a párommal és miután kikültöztünk elkezdtem keresni az új nagyobb akvárium helyét! Szerencsére meglett és már be is szereztem a Green Aqua-tól! Egy 160l-es Oase StyleLine175 szett! Majd nyitok neki egy naplót és minden mozzanatot megosztok mert egy növényes akváriumot akarok majd építeni! Azért ezt a szettet választottam mert ez illik leginkább a lakás stílusához és mérete pont megfelelő! A hozzá kerülő technikáról ott (napló) biztos lesz pár kérdésem, pl. a legmegfelőbb külső szűrő kiválasztásában! Természetesen elképzeléseim vannak amiket meg szeretnék osztani és a véleményekből építkezni és tanulni, mivel a növényes akvárium CO rendszerrel számomra most kezdődik el! Előre is köszönöm a lehetőséget hogy itt lehetek!
Üdv a csapatban! 🙂
 
Sziasztok!

Szabolcs vagyok! Az akvarisztikával még gyerekkoromban fertőztek meg! Akkor még csak azzal dolgoztam amit kaptam vagy esetleg kis iskola melletti zsepbénzből lehetett! Nem volt különösebb technika de működött folyamatos gondozás mellett! Miután elköltöztem a szülőktől iskola után az első dolgom az albérletben egy 60l-es akvárium elindítása még kis technikával! Szépen apránként bővítettem mígnem beruháztam egy külső szűrőbe ami már számomra elengedhetetlen mérettől függetlenül! A víz minősége hatalmasat változott! Ezt az akváriumot 6 évig üzemeltettem! Az elmúlt évben végre sikerült vennem egy családi házat a párommal és miután kikültöztünk elkezdtem keresni az új nagyobb akvárium helyét! Szerencsére meglett és már be is szereztem a Green Aqua-tól! Egy 160l-es Oase StyleLine175 szett! Majd nyitok neki egy naplót és minden mozzanatot megosztok mert egy növényes akváriumot akarok majd építeni! Azért ezt a szettet választottam mert ez illik leginkább a lakás stílusához és mérete pont megfelelő! A hozzá kerülő technikáról ott (napló) biztos lesz pár kérdésem, pl. a legmegfelőbb külső szűrő kiválasztásában! Természetesen elképzeléseim vannak amiket meg szeretnék osztani és a véleményekből építkezni és tanulni, mivel a növényes akvárium CO rendszerrel számomra most kezdődik el! Előre is köszönöm a lehetőséget hogy itt lehetek!
Isten hozott a növényfejek világában, Szabolcs.
Sokan vagyunk, akik gyerekkorunk óta magunkban hordozzuk az akva-vírust, úgyhogy itt fél szavakból is megértjük egymást. :D
Várom a naplót, és algamenteset kívánok! :)
 
Sziasztok.

Petho Anita vagyok. Mint sokaknak nekem is volt gyerek koromban akvariumom. Igazi lowtech :D Halak igy a mostani fejemmel nezve a tulelesukert kuzdottek nalunk. Tobb kevesebb sikerrel. Altalaban kevesebb. Volt benne levegozteto, es ha jol emlekszem futes (talan). Szuro? "Az mi az?" Lampa? Haaat az irosztalomon volt igy neha fele forditottam. Ellenben kapott napot. Sooook soook napot :D Volt amikor az algatol mar csak felulrol lehetett belatni... akkor az egeszet kitisztitottuk, es mentek vissza a halak. Amikor mind kipusztult akkor felre tettuk, majd mivel se kutyam, se macskam nem lehetett, egy ido utan megint kezduk az egeszet elorrol :D Szoval ez az akvarista multam.

Jelen. December elejen talaltam egy (szerintem jo szettet...mint tudjuk a szettek nem jok, de szerintem ez nem rossz), es mondvan a lanyunk halat szeretne ugymond megkapta. Halastul, ahogy az elado eladta. (Megunta gondolom) Az egesszel talan annyi szerencsenk volt, hogy legalabb bejaratott akvarium volt. Ami nem szerencse, hogy ez egy 34 literes akvarium 6 neon hallal, es ugy par napos szamolgatas utan 1 millio (talan) tanyercsigaval. Hogy honnan a szoszbol sikerult neki becsigasitania az akvat passz, ugyanis a kavicson es egy mu dekoron kivul nem volt benne semmi! Masnap kicsit leultem a szamitogep ele, es akvariumos dolgokat keresgeltem. Hat mit mondjak, itt kezdodott a szerelem. Egy vilag nyilt ki elottem. Basszus igy nez(het) ki egy akvarium???

Masnap a gyerekkel elmentunk novenyeket venni. Tettunk bele kagylot, minden fisz-faszt...leginkabb azert csak kagylot :D Majd meg egy keves noveny kerult bele, a kagylokat szep lassan sumakolosan kiszedegettem, hiszen megis a gyerek akvaja a dekor benne maradt. Annak egy ido mulva szedtem le a muleveleit, mondvan leestek. Oke, mi legyen a csigakkal? Csigaevo hal kell! De milyen, mert kicsi az akva! Akkor csigaevo csiga!! 3 db lett, akik amikor meglattak hogy mi fog itt varni rajuk gyorsan nekialltak kiscsigakat gyartani! (Azt hittem egymast eszik :D) De nem, mert a mult heten 1 milis kiscsigat (nagyitoval megnezve helena volt) fedeztem fel. Junior lett a neve, es tok mak mert masnap, amikor a lanyunk is itthon volt pont megint elojott. Kicsit furcsa volt hogy Juniort ennyit latom, mivel a 3 nagyot van hogy napokig sem. Majd egyszerre ket Junior....szoval vannak. Van mit enniuk no para!

Alga. Nem veszesen, de volt barna alga. Ekkor tudtam mar, hogy az kb. termeszetes. De kell megoldas....igy lett 3 oto is. Itt jegyeznem meg: tuuuudom, hogy tul van telepitve! A 6 neonnal mar ugyis vakvaganyon voltunk ;) Tobb eloleny nem lesz benne. Elkezdtem a novenyek tapozasat is. Na ennek akkor meg nem olvastam utana igy vettem ..novenytapot. Mint kiderult micro elemeket tartalmaz csak. :/

A terv: egy nagyobb akvarium.
A terhez vezeto ut: rogos, de talan van remeny. Itthon mar megrebbentettem a temat, a parom, ugyis mint pecas ember legalabb nem mondott nemet, bar nem is tamogato! Mondta, hogy ennek a helyere.
Gond: en ezt is meg akarom tartani :p Mint mondtam szerintem baromi jol nez ki. Ebbol szeretnek egy bettast, es 60 litarasbe menne at mindenki mas. Ami meg mindig nem egy haj, de nagy a neonoknak, de ehhez kepest mar szerintem nem lenne nekik rossz.

Szoval most adok magamnak is idot. Legfokeppen a tanulasra. Es arra, hogy kideruljon, hogy valoban akarom en ezt?? Ugy, ha 6 honap mulva is szeretnem, akkor szerintem meglepem ezt a fokot.

Elnezest a hosszu bemutatkozoert.
 
Sziasztok.

Petho Anita vagyok. Mint sokaknak nekem is volt gyerek koromban akvariumom. Igazi lowtech :D Halak igy a mostani fejemmel nezve a tulelesukert kuzdottek nalunk. Tobb kevesebb sikerrel. Altalaban kevesebb. Volt benne levegozteto, es ha jol emlekszem futes (talan). Szuro? "Az mi az?" Lampa? Haaat az irosztalomon volt igy neha fele forditottam. Ellenben kapott napot. Sooook soook napot :D Volt amikor az algatol mar csak felulrol lehetett belatni... akkor az egeszet kitisztitottuk, es mentek vissza a halak. Amikor mind kipusztult akkor felre tettuk, majd mivel se kutyam, se macskam nem lehetett, egy ido utan megint kezduk az egeszet elorrol :D Szoval ez az akvarista multam.

Jelen. December elejen talaltam egy (szerintem jo szettet...mint tudjuk a szettek nem jok, de szerintem ez nem rossz), es mondvan a lanyunk halat szeretne ugymond megkapta. Halastul, ahogy az elado eladta. (Megunta gondolom) Az egesszel talan annyi szerencsenk volt, hogy legalabb bejaratott akvarium volt. Ami nem szerencse, hogy ez egy 34 literes akvarium 6 neon hallal, es ugy par napos szamolgatas utan 1 millio (talan) tanyercsigaval. Hogy honnan a szoszbol sikerult neki becsigasitania az akvat passz, ugyanis a kavicson es egy mu dekoron kivul nem volt benne semmi! Masnap kicsit leultem a szamitogep ele, es akvariumos dolgokat keresgeltem. Hat mit mondjak, itt kezdodott a szerelem. Egy vilag nyilt ki elottem. Basszus igy nez(het) ki egy akvarium???

Masnap a gyerekkel elmentunk novenyeket venni. Tettunk bele kagylot, minden fisz-faszt...leginkabb azert csak kagylot :D Majd meg egy keves noveny kerult bele, a kagylokat szep lassan sumakolosan kiszedegettem, hiszen megis a gyerek akvaja a dekor benne maradt. Annak egy ido mulva szedtem le a muleveleit, mondvan leestek. Oke, mi legyen a csigakkal? Csigaevo hal kell! De milyen, mert kicsi az akva! Akkor csigaevo csiga!! 3 db lett, akik amikor meglattak hogy mi fog itt varni rajuk gyorsan nekialltak kiscsigakat gyartani! (Azt hittem egymast eszik :D) De nem, mert a mult heten 1 milis kiscsigat (nagyitoval megnezve helena volt) fedeztem fel. Junior lett a neve, es tok mak mert masnap, amikor a lanyunk is itthon volt pont megint elojott. Kicsit furcsa volt hogy Juniort ennyit latom, mivel a 3 nagyot van hogy napokig sem. Majd egyszerre ket Junior....szoval vannak. Van mit enniuk no para!

Alga. Nem veszesen, de volt barna alga. Ekkor tudtam mar, hogy az kb. termeszetes. De kell megoldas....igy lett 3 oto is. Itt jegyeznem meg: tuuuudom, hogy tul van telepitve! A 6 neonnal mar ugyis vakvaganyon voltunk ;) Tobb eloleny nem lesz benne. Elkezdtem a novenyek tapozasat is. Na ennek akkor meg nem olvastam utana igy vettem ..novenytapot. Mint kiderult micro elemeket tartalmaz csak. :/

A terv: egy nagyobb akvarium.
A terhez vezeto ut: rogos, de talan van remeny. Itthon mar megrebbentettem a temat, a parom, ugyis mint pecas ember legalabb nem mondott nemet, bar nem is tamogato! Mondta, hogy ennek a helyere.
Gond: en ezt is meg akarom tartani :p Mint mondtam szerintem baromi jol nez ki. Ebbol szeretnek egy bettast, es 60 litarasbe menne at mindenki mas. Ami meg mindig nem egy haj, de nagy a neonoknak, de ehhez kepest mar szerintem nem lenne nekik rossz.

Szoval most adok magamnak is idot. Legfokeppen a tanulasra. Es arra, hogy kideruljon, hogy valoban akarom en ezt?? Ugy, ha 6 honap mulva is szeretnem, akkor szerintem meglepem ezt a fokot.

Elnezest a hosszu bemutatkozoert.
Mindig így kezdődik. Aztán az orvos csak ennyit mond: kényszeres akvárium gyűjtögető (multiple aquarium syndrome) 😁😁
 
Sziasztok.

Petho Anita vagyok. Mint sokaknak nekem is volt gyerek koromban akvariumom. Igazi lowtech :D Halak igy a mostani fejemmel nezve a tulelesukert kuzdottek nalunk. Tobb kevesebb sikerrel. Altalaban kevesebb. Volt benne levegozteto, es ha jol emlekszem futes (talan). Szuro? "Az mi az?" Lampa? Haaat az irosztalomon volt igy neha fele forditottam. Ellenben kapott napot. Sooook soook napot :D Volt amikor az algatol mar csak felulrol lehetett belatni... akkor az egeszet kitisztitottuk, es mentek vissza a halak. Amikor mind kipusztult akkor felre tettuk, majd mivel se kutyam, se macskam nem lehetett, egy ido utan megint kezduk az egeszet elorrol :D Szoval ez az akvarista multam.

Jelen. December elejen talaltam egy (szerintem jo szettet...mint tudjuk a szettek nem jok, de szerintem ez nem rossz), es mondvan a lanyunk halat szeretne ugymond megkapta. Halastul, ahogy az elado eladta. (Megunta gondolom) Az egesszel talan annyi szerencsenk volt, hogy legalabb bejaratott akvarium volt. Ami nem szerencse, hogy ez egy 34 literes akvarium 6 neon hallal, es ugy par napos szamolgatas utan 1 millio (talan) tanyercsigaval. Hogy honnan a szoszbol sikerult neki becsigasitania az akvat passz, ugyanis a kavicson es egy mu dekoron kivul nem volt benne semmi! Masnap kicsit leultem a szamitogep ele, es akvariumos dolgokat keresgeltem. Hat mit mondjak, itt kezdodott a szerelem. Egy vilag nyilt ki elottem. Basszus igy nez(het) ki egy akvarium???

Masnap a gyerekkel elmentunk novenyeket venni. Tettunk bele kagylot, minden fisz-faszt...leginkabb azert csak kagylot :D Majd meg egy keves noveny kerult bele, a kagylokat szep lassan sumakolosan kiszedegettem, hiszen megis a gyerek akvaja a dekor benne maradt. Annak egy ido mulva szedtem le a muleveleit, mondvan leestek. Oke, mi legyen a csigakkal? Csigaevo hal kell! De milyen, mert kicsi az akva! Akkor csigaevo csiga!! 3 db lett, akik amikor meglattak hogy mi fog itt varni rajuk gyorsan nekialltak kiscsigakat gyartani! (Azt hittem egymast eszik :D) De nem, mert a mult heten 1 milis kiscsigat (nagyitoval megnezve helena volt) fedeztem fel. Junior lett a neve, es tok mak mert masnap, amikor a lanyunk is itthon volt pont megint elojott. Kicsit furcsa volt hogy Juniort ennyit latom, mivel a 3 nagyot van hogy napokig sem. Majd egyszerre ket Junior....szoval vannak. Van mit enniuk no para!

Alga. Nem veszesen, de volt barna alga. Ekkor tudtam mar, hogy az kb. termeszetes. De kell megoldas....igy lett 3 oto is. Itt jegyeznem meg: tuuuudom, hogy tul van telepitve! A 6 neonnal mar ugyis vakvaganyon voltunk ;) Tobb eloleny nem lesz benne. Elkezdtem a novenyek tapozasat is. Na ennek akkor meg nem olvastam utana igy vettem ..novenytapot. Mint kiderult micro elemeket tartalmaz csak. :/

A terv: egy nagyobb akvarium.
A terhez vezeto ut: rogos, de talan van remeny. Itthon mar megrebbentettem a temat, a parom, ugyis mint pecas ember legalabb nem mondott nemet, bar nem is tamogato! Mondta, hogy ennek a helyere.
Gond: en ezt is meg akarom tartani :p Mint mondtam szerintem baromi jol nez ki. Ebbol szeretnek egy bettast, es 60 litarasbe menne at mindenki mas. Ami meg mindig nem egy haj, de nagy a neonoknak, de ehhez kepest mar szerintem nem lenne nekik rossz.

Szoval most adok magamnak is idot. Legfokeppen a tanulasra. Es arra, hogy kideruljon, hogy valoban akarom en ezt?? Ugy, ha 6 honap mulva is szeretnem, akkor szerintem meglepem ezt a fokot.

Elnezest a hosszu bemutatkozoert.
Üdv a növény fejek világában. 🙂
 
Sziasztok.

Petho Anita vagyok. Mint sokaknak nekem is volt gyerek koromban akvariumom. Igazi lowtech :D Halak igy a mostani fejemmel nezve a tulelesukert kuzdottek nalunk. Tobb kevesebb sikerrel. Altalaban kevesebb. Volt benne levegozteto, es ha jol emlekszem futes (talan). Szuro? "Az mi az?" Lampa? Haaat az irosztalomon volt igy neha fele forditottam. Ellenben kapott napot. Sooook soook napot :D Volt amikor az algatol mar csak felulrol lehetett belatni... akkor az egeszet kitisztitottuk, es mentek vissza a halak. Amikor mind kipusztult akkor felre tettuk, majd mivel se kutyam, se macskam nem lehetett, egy ido utan megint kezduk az egeszet elorrol :D Szoval ez az akvarista multam.

Jelen. December elejen talaltam egy (szerintem jo szettet...mint tudjuk a szettek nem jok, de szerintem ez nem rossz), es mondvan a lanyunk halat szeretne ugymond megkapta. Halastul, ahogy az elado eladta. (Megunta gondolom) Az egesszel talan annyi szerencsenk volt, hogy legalabb bejaratott akvarium volt. Ami nem szerencse, hogy ez egy 34 literes akvarium 6 neon hallal, es ugy par napos szamolgatas utan 1 millio (talan) tanyercsigaval. Hogy honnan a szoszbol sikerult neki becsigasitania az akvat passz, ugyanis a kavicson es egy mu dekoron kivul nem volt benne semmi! Masnap kicsit leultem a szamitogep ele, es akvariumos dolgokat keresgeltem. Hat mit mondjak, itt kezdodott a szerelem. Egy vilag nyilt ki elottem. Basszus igy nez(het) ki egy akvarium???

Masnap a gyerekkel elmentunk novenyeket venni. Tettunk bele kagylot, minden fisz-faszt...leginkabb azert csak kagylot :D Majd meg egy keves noveny kerult bele, a kagylokat szep lassan sumakolosan kiszedegettem, hiszen megis a gyerek akvaja a dekor benne maradt. Annak egy ido mulva szedtem le a muleveleit, mondvan leestek. Oke, mi legyen a csigakkal? Csigaevo hal kell! De milyen, mert kicsi az akva! Akkor csigaevo csiga!! 3 db lett, akik amikor meglattak hogy mi fog itt varni rajuk gyorsan nekialltak kiscsigakat gyartani! (Azt hittem egymast eszik :D) De nem, mert a mult heten 1 milis kiscsigat (nagyitoval megnezve helena volt) fedeztem fel. Junior lett a neve, es tok mak mert masnap, amikor a lanyunk is itthon volt pont megint elojott. Kicsit furcsa volt hogy Juniort ennyit latom, mivel a 3 nagyot van hogy napokig sem. Majd egyszerre ket Junior....szoval vannak. Van mit enniuk no para!

Alga. Nem veszesen, de volt barna alga. Ekkor tudtam mar, hogy az kb. termeszetes. De kell megoldas....igy lett 3 oto is. Itt jegyeznem meg: tuuuudom, hogy tul van telepitve! A 6 neonnal mar ugyis vakvaganyon voltunk ;) Tobb eloleny nem lesz benne. Elkezdtem a novenyek tapozasat is. Na ennek akkor meg nem olvastam utana igy vettem ..novenytapot. Mint kiderult micro elemeket tartalmaz csak. :/

A terv: egy nagyobb akvarium.
A terhez vezeto ut: rogos, de talan van remeny. Itthon mar megrebbentettem a temat, a parom, ugyis mint pecas ember legalabb nem mondott nemet, bar nem is tamogato! Mondta, hogy ennek a helyere.
Gond: en ezt is meg akarom tartani :p Mint mondtam szerintem baromi jol nez ki. Ebbol szeretnek egy bettast, es 60 litarasbe menne at mindenki mas. Ami meg mindig nem egy haj, de nagy a neonoknak, de ehhez kepest mar szerintem nem lenne nekik rossz.

Szoval most adok magamnak is idot. Legfokeppen a tanulasra. Es arra, hogy kideruljon, hogy valoban akarom en ezt?? Ugy, ha 6 honap mulva is szeretnem, akkor szerintem meglepem ezt a fokot.

Elnezest a hosszu bemutatkozoert.
Isten hozott a növényfejek világában, Anita!

Sokan így kezdtük. Sőt, mi, az öregebbek 5 literes befőttesüveggel. Mivel akkor még nem is tudtuk, mi az a low-tech, egyszerűen csak hal-purgatóriumnak neveztük.

A Helenák evés után beássák magukat az aljzatba, ekkor emésztenek. Amit egyébként úgy láttál, hogy egymást eszik, nos, az a helena gruppenseksz. :D

Indíts egy naplót a meglévőnek, aztán eldöntheted, hogy újat nyitsz a nagyobbnak, vagy azt a meglévőben naplózod.
Képeket 25 hozzászólás (pikk-pakk összejön) és a regeléstől számított 2 hét múlva tudsz feltölteni.

Sok sikert, és szólj, ha elfogytak az étkezési csigák. Jónéhányan talicskával tudunk majd utánpótlást biztosítani. :ROFLMAO:
 
Utoljára módosított:
Üdv Anita :)

Az első bekezdésen visitottam kb, a gyermekkori akváriummal kapcsolatban 😃

Tavaly augusztusban ugyanígy kezdtem kb. Azóta a 60 literes szettet eladtam, lett egy 70 literes high tech, egy 30-as nano élesztős Co2-vel és van két wabi próbálkozás is 😃

Sok sikert, érezd jól magad a fórumon :)
 
Isten hozott a növényfejek világában, Anita!

Sokan így kezdtük. Sőt, mi, az öregebbek 5 literes befőttesüveggel. Mivel akkor még nem is tudtuk, mi az a low-tech, egyszerűen csak hal-purgatóriumnak neveztük.

A Helenák evés után beássák magukat az aljzatba, ekkor emésztenek. Amit egyébként úgy láttál, hogy egymást eszik, nos, az a helena gruppenseksz. :D

Indíts egy naplót a meglévőnek, aztán eldöntheted, hogy újat nyitsz a nagyobbnak, vagy azt a meglévőben naplózod.
Képeket 25 hozzászólás (pikk-pakk összejön) és a regeléstől számított 2 hét múlva tudsz feltölteni.

Sok sikert, és szólj, ha elfogytak az étkezési csigák. Jónéhányan talicskával tudunk majd utánpótlást biztosítani. :ROFLMAO:
Koszonom a segitseget. Lehet elni is fogok az uj naplonyitassal. Csak hogy borzoljam a kedelyeket ;)

Egy dolgot meg kifelejtettem a bemutatkozasombol. Szloveniaban elek. Ezzel nagyjabol csak annyi a baj, hogy minden nagyon draga (1helena majd 4 € volt) masik, hogy a kinalat is elegge behatarolt. Um. tápok. Es minden technika. Raadasul mint kenyelmes emberek megvesznek mindent keszen. Igy pl sima akvariumot sem lattam, csak megunt szetteket😳 Azt hiszem minden haza latogatasunk egybe lesz kotve egy nagybevasarlassal!

Csigaval nem lesz gond. Veszek egy novenyt es jar hozza gratisz 😂

Csigaszexre rajottem😜 Ezek a helenak egyebkent felelmetesek. Minap a halfogo haloval alltam keszenletben, mert az apacsiga elment Junior mellett. Mondom ha megeszi fejbevagom a haloval! De lehet megsem annyira “kannibal csigak”.
 
Koszonom a segitseget. Lehet elni is fogok az uj naplonyitassal. Csak hogy borzoljam a kedelyeket ;)

Egy dolgot meg kifelejtettem a bemutatkozasombol. Szloveniaban elek. Ezzel nagyjabol csak annyi a baj, hogy minden nagyon draga (1helena majd 4 € volt) masik, hogy a kinalat is elegge behatarolt. Um. tápok. Es minden technika. Raadasul mint kenyelmes emberek megvesznek mindent keszen. Igy pl sima akvariumot sem lattam, csak megunt szetteket😳 Azt hiszem minden haza latogatasunk egybe lesz kotve egy nagybevasarlassal!

Csigaval nem lesz gond. Veszek egy novenyt es jar hozza gratisz 😂

Csigaszexre rajottem😜 Ezek a helenak egyebkent felelmetesek. Minap a halfogo haloval alltam keszenletben, mert az apacsiga elment Junior mellett. Mondom ha megeszi fejbevagom a haloval! De lehet megsem annyira “kannibal csigak”.
Ha ilyen jó áron mennek a csigáid, még jó üzletet is csinálhatsz. :LOL:
 
Sziasztok!

Év eleje óta olvasom az akvakertész fórumot, első saját akvárium indítását tervezgetve. Ezúton egy bemutatkozás erejéig köszönnék Nektek.

Gábor vagyok, 30-ik születésnapom 10-ik évfordulójára kaptam egy GA ajándékkártyát feleségemtől meg a piciktől. Két gyermekünk van; magát 6 évesként azonosító 3 éves nagylány és a 6 éves "minden is érdekel hogyan működik" bátyja, azaz pont olyanok, amilyennek lenniük kell. Ők alkotják jelenleg a B közepet, a "Hol a halacska" rigmussal bíztatva, hogy vágjunk bele, ha már ennyire rabul ejtett, videókon felbúzdulva, könyveket bújva a növényes akvarisztika, hogy még a GA-ba is családilag ellátogattunk.
George Farmer könyvéből is az a tanács érkezett, hogy keressünk a neten akvarista fórumokat így itt kötöttem ki (FaceBook kevésbé az én világom).

Debrecenben nőttem fel, ahogy feleségem is. Jelenleg Mocsárosdűlőn (Budapest, III. kerület) lakunk egy szép fényes tetőtéri lakásban, ahol akad egy sötétebb szeglet és szemben egy fotel. Egyelőre onnan álmodozom, hogy a 90p méretű kihelyezett kartondoboz majd egyszer egy korrekt kis üveg lesz, és szisszen majd egy sör...

Gyerekkorunkban, ahogy akkkoriban majd minden családnál nálunk is volt akvárium.
Kezdetben a halászlébe szánt törpeharcsát "mentettem" ki egy üvegedénybe, majd Apám értékelve az igyekezetet, szerzett egy kis akváriumot. Ezúttal már guppik felé terelve az irányt, majd következett a váltás 50l körüli akváriumra. Ebből lett valisneria dzsungeles, volt hogy csigainváziós. Nekünk bátyámmal érdekes, Apának inkább a melósabb része jutott, sódermosós, csapvizes, de legalább a szivacs mellé aktívszenes próbálkozás, hogy egy vállalhatóan egészséges környezete legyen a halaknak.
Végül felbúzdulva az évek óta stabilan helytálló kis akváriumunkon, mertünk nagyobbat álmodni. Végül egy 90x60x30-as acélvázat (alakja, mint egy radiátornak) szerzett Apa, a garázsban ragasztva, majd újraragasztva, ez lett az új otthona a halaknak. Félig az ablak elé helyezve, gyerekzsúrra kapott vitorláshaltól a zebra dániópár, neon rajon át a xifokig hirtelen került bele minden. Akkor már nem az lett a legnagyobb bánatom, hogy ilyen méretben nem tudom a könyvben látottaknak megfelelően, lejtéssel elérni optikailag a nagyobb mélységet. Előtte se voltak halhatatlan halaink, de ebbe a zöld vízű akváriumba már nem sikerült tartósan megfelelő állapotokat teremteni.

Fenti gyónni való vég ellenére, nem ment el egy életre a kedvem az akvarizálástól, csak pár évtizednyi tapasztalattal le vagyok maradva, és közben én lettem Apa.
Nincs semmilyen idevágó szuperképességem; Kaán Károly versenyen se jutottam túl annó a megyein, vegyész, mérnök sem lettem, barkácsolás is csak addig érdekel míg végre már nem csöpög, zörög, de ha lehet, legyen valami gyári, ami működik és kész. Szépérzéke is csak a jobbik felemnek van.
Mindenesetre merek nagyot álmodni, de megpróbálok előre felkészülni. Majd jöhet az izgalmas köves fás legózás, a bjútiful wörld af algaszkréping, és egyszer talán a gyerkőcökkel közösen az akvarizálás nyugisabb, haletetős, bámészkodós része is, no meg az a hideg sör a fotelben.

Köszönöm, hogy a fórumon megosztottátok tapasztalataitokat, kihívásaitokat, megfejtéseiteket, gyönyörű alkotásaitokat.
Mindezeken felbuzdúlva (meg némi inflációs nyomásra, és a világ összes internetes algoritmusának célkeresztjében) a nyár végére tervezett indítás előtt, garázstól-padlásig mára mindenhol akad valami akvarisztikai kellék.
Feleségmnél már csak én várom jobban, hogy mindez összeálljon és fél négyzetméterre összpontosuljon. Addig is RO vízzel tényleg finomabb a kávé ;)
 
Back
Oldal tetejére