• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

bemoste takken

Re: Salci 60X35X30 Növényese

Az elsötétítés után nem csak az alga tűnt el. Most jutott eszembe hogy már írták itt a víz tisztaságát is. Nálam is ez volt, nem hittem a szememnek, kristálytiszta volt a víz illetve nem csak volt hanem még mindig az.
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Végezetül a tiszta víz effektus miatt egy távolról készült kép, kicsit olyan mintha nem lenne víz az akiban. ;)
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

kisszsu said:
Szia!

Jobb lett így, hogy bent van a faág meg a moha. :thumbup:
Középre mit tervezel, ösvény, növény?

utricularia graminifoliát szeretnék, habár semmit nem tudok a tartásáról ugyh. megyek is egy másik topicba szétnézek valami hasznos info után.
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Nagyon jó, hangulatos fotó az utolsó. Szépen leküzdötted a szimmetria kérdését is! Ügyes vagy ;) Az meg, hogy ilyen tereplejtés tudtál csinálni szintén elismerésre méltó. Grat.
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Időközben készítettem pár képet és egy uj co2 reaktort, aminek működését leírtam a diy-topicban :)






 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

A 2213 szűrőbe oldva a co2 durván megemelkedett, az oto-k nagyon nem csipázzák(össze-vissza úszás, nyugalmatlan viselkedés), a többi hal teljesen rendben van, nem pipálnak, nincs mérgezésre utaló jel, mit tegyek az otokkal, 1 bubi/sec ről vettem le kb 0.5 bubi/sec-re, egyenlőre ennyit tettem értük, holnap kiderül menyit számít a co2 csökkentés. :?
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Hali!

Igen az otok nem komázzák a magas CO2 szintet, nálam is elpusztult néhány, amikor még a többi hal fel sem vette.
Ha bent hagyod őket, az adagolás csökkentésén kívül mást nem tudom, hogy mit tudnál tenni.Nálam nem szokták meg, ezért megváltam tőlük.
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

jojo said:
Ez idáig oké, de utána jön a nappal, és akkor mi lesz?

azt írta, hogy levette a co2-t kevesebbre, ha nem műkszik így akkor meg nem tudom. Ki kéne fejleszteni egy co2 álló oto családot
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Nem levegőztetek, mert tudjuk hogy ahogy kikapcsol a co2 szinte azonnal leesik nullára, este nem is tapasztalok az oto-nál gondokat, bizom abban hogy a csökkentett co2 vel jobban érzik magukat :(
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

A co2-t fél bubi / sec-re csökkentettem, az otok meghálálták, dolgoznak tovább, a rénszarvas agancs algám is eltűnőben eddig is csak egy helyen volt látható.




 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Ma fazonigazítás volt, megvárom míg letisztul a Nitrivec baktériumkultúrától és teszek fel képeket.
Addig is egy-két elveszett HC.
 
Re: Salci زرعت فرع المطحلب

Időközben beszerzésre került egy DC, kicsit még barátkozunk a lassú elszíneződésekkel és jó lesz.
Kissé túladagoltam a nitrátot, a garnélás red cherry topicban le is irtam, véletlenül a tömény koncentrációból kapott 1 ml-t az aki.
A növények meghálálták a garik nem :(
 
Egy-két kép a jelenlegi állapotról, a macro tápanyag normális adagolásának köszönhetően a garik is életben maradtak és a növények is meghálálták :)
5679578844_78165eee56.jpg

5679018395_0f899cf353.jpg

5679018471_80d362f997.jpg
 
Tetszik! :thumbup: Talán az "ösvényt" valami dekorhomokkal beszórva sokkal misztikusabb látványt lehetne elérni, szerintem. De így is nagyon szépen fejlődik, változott! ;)
 
Szerintem meseszép akváriumot alkottál. Tetszik, hogy kevés féle növényt használtál, így nagyon valósághű, természetes hatást kelt. Én személy szerint nem vagyok nagy dekorhomok párti bár van dekorhomokos aki ami tetszik... Én inkább hagynám hogy a hc fusson be középre is és ültetnék közé szétszorva egy nagyon kevés parvulát vagy tenellust de tényleg csak pár szálat. Ne haragudj, hogy befolyásollak, ritkán írom más akijához hogy szerintem milyen lenne, ha máshogy lenne de a te akid valamiért nagyon megfogott. A dombarzat is iszonyú izgalmas. Korábbi glosso-s nano-d is tetszett nagyon hasonló okok miatt mint amiért ez tetszik.
Tetszik a stílusod :thumbup: :)
 
schruz said:
Én inkább hagynám hogy a hc fusson be középre is és ültetnék közé szétszorva egy nagyon kevés parvulát vagy tenellust de tényleg csak pár szálat. Ne haragudj, hogy befolyásollak

Nem befolyásolsz, pontosan így terveztem el ahogy leírtad, csak egy kicsit lassan fut be oda középre :)
Örülök hogy tetszik!
 
Back
Oldal tetejére